Aberdeen AAC Open Graded Meeting External Results
Aberdeen
5 Apr 14
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:44.22   Laurence Petty  U11MBanchory Stonehaven2:41.262:01.11-0.7 
22:54.85   Kai Crawford  U11MAberdeen2:46.552:05.460.1 
33:04.66   Cammie Strachan U11MBanc    
43:07.74   Emma Swanson PBU11WBanchory Stonehaven3:00.672:27.597.1 
53:09.46   Johnathan Edgar U11MBanc    
63:09.47   Isabella Thomson  U11WBanchory Stonehaven2:57.442:37.1618.5 
73:17.66   Aisleen McGarvey PBU11WBanchory Stonehaven3:17.663:17.6636.0 
83:19.21   Alex Rusk SBU11MBanchory Stonehaven3:19.212:36.4918.5 
93:22.51   Jasper Lecore  U11MAberdeen3:13.082:47.6421.4 
103:29.13   Adele Gillespie  U11WAberdeen3:18.92:26.4615.0 
800 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:41.09   Kirsty Oldham PBU13WAberdeen2:29.822:21.437.7 
22:55.45   Megan Gowans  U13WArbroath & District2:46.252:41.5928.6 
32:56.74   Hannah Lawrie PBU13WAberdeen2:54.602:54.6036.0 
43:00.08   Eilidh Dempsey PBU13WAberdeen2:52.722:46.8816.2 
53:08.40   Lucy George  U13WAberdeen2:55.392:55.3933.6 
63:58.49   Brooke Irvine U13WBanc    
800 SX 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:23.62   Harry Hall PBU13MAberdeen2:14.211:58.04-0.9 
22:47.54   Adam Brown  U13MAberdeen2:36.592:00.58-2.0 
32:50.05   Murray Addison PBU13MAberdeen2:43.962:21.1523.1 
42:57.04   Morgan Ritchie SBU13MAberdeen2:57.042:33.933.2 
53:06.32   Oscar Lecore  U13MAberdeen3:02.492:30.677.7 
63:31.11   Hamish Brown U13MA'deen    
800 SX 4
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:36.22   Frances Sealy SBU15WBanchory Stonehaven2:32.172:27.018.4 
22:36.82   Abby Riddell  U15WAberdeen2:24.992:24.9935.5 
32:44.36   Jasmine Collett  U15WAberdeen2:34.162:33.629.6 
42:47.91   Laurie Allardes SBU15WAberdeen2:42.62:34.0331.1 
52:48.21   Katie Charles U15Wunatt    
62:48.90   Isla Leslie PBU15WOrkney2:48.902:40.527.4 
72:49.23   Eilidh Campbell SBU15WBanchory Stonehaven2:49.232:48.935.7 
82:49.68   Kirsty Campbell  U15WBanchory Stonehaven2:45.442:45.4436.0 
92:50.30   Iona Colquhoun  U15WAberdeen2:44.042:44.0435.7 
102:52.89   Mhairi Welsh  U15WBanchory Stonehaven2:42.832:42.8329.8 
112:55.83   Mairi Weir  U15WElgin2:48.32:37.4017.7 
123:02.72   Angela Barry U15Wunatt    
800 SX 5
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:24.01   Jack Gillespie  U15MAberdeen2:16.901:59.453.2 
22:24.40   Finlay Strachan PBU15MAberdeen2:18.772:09.8118.0 
32:26.92   Lise Theron  U17WAberdeen2:21.792:19.9827.6 
42:29.50   Jennifer Harrison PBU23WAberdeen2:29.502:29.507.9 
52:30.87   Anna Tait  U20WOrkney2:24.222:18.863.6 
62:31.40   Nicholas Tierney PBU15MAberdeen2:17.932:00.641.8 
72:32.16   Joseph Wright PBU15MBanchory Stonehaven2:31.172:20.948.3 
82:35.98   Cameron Callow  U15MAberdeen2:27.602:18.307.7 
92:37.27   Ben Taylor U15MBanc    
102:40.17   Jennifer Bichan  U17WOrkney/Team Hippo2:30.02:29.3521.7 
112:41.92   Jennie Glass U17WBanc    
122:55.36   Areeb Sherjil PBU15MAberdeen2:55.362:55.3636.0 
133:01.13   Kirsteen Mackay U17WA'deen    
800 SX 6
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.17   Shane Odie PBU17MShetland2:05.322:00.0014.0 
22:11.47   Conor O'Riordan  U17MAberdeen2:06.392:04.4319.3 
32:12.72   Matthew Keenan PBU17MAberdeen2:08.322:08.3230.7 
42:13.48   Calum Kitching PBU17MBanchory Stonehaven2:07.392:07.3916.2 
52:24.49   Jacob Malcolmson PBU17MShetland2:24.302:24.3035.1 
62:24.73   Ridge Marsil Fernandes U17MA'deen    
72:24.83   Cameron Baird PBU17MBanchory Stonehaven2:24.832:24.8323.0 
82:25.91   Andrew Burnett  U17MAberdeen2:23.452:19.0629.8 
92:30.69   Ewen Roroe U17MOrk    
102:52.67   Jill Hinchliffe  U23WEdinburgh Uni2:45.352:45.3535.9 
800 SX 7
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:59.95   Matthew Kilner PBU20MAberdeen1:57.061:57.0621.5 
22:00.10   Jordan Chapman PBU20MAberdeen2:00.102:00.1017.3 
32:04.09   Matthew Croker SENMMALTA    
42:04.23   Alan Williamson SBSENMShetland2:04.232:01.1920.7 
52:04.51   Lukasz Czyzycki PBSENMAberdeen2:04.512:04.518.2 
62:05.79   Magnus Bichan PBU20MOrkney2:05.792:05.6026.1 
72:06.38   Eoghan MacNamara PBU23MInverness/Aberdeen Uni2:03.481:59.341.0 
82:13.55   Fraser McGillivray  SENMAberdeen2:12.822:09.584.7 
92:24.25   Peter Mutch PBSENMAberdeen2:24.252:24.2530.4 
 
1500 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:06.10   James Joy  SENMAberdeen/Aberdeen Uni4:00.923:57.986.0 
24:08.17   Michael Ferguson  U20MBanchory Stonehaven/Aberdeen3:55.163:45.27-4.2 
34:18.82   Stewart Millar PBU17MAberdeen4:15.74:04.39-0.8 
44:23.73   Ewan McMillan PBU17MBanchory Stonehaven4:20.404:20.4020.4 
54:25.59   Alexander Chepelin PBU20MCosmic4:25.594:25.59-2.1 
64:29.59   Magnus Bichan  U20MOrkney4:22.934:22.9326.1 
74:31.73   Stuart Milne PBSENMFife/St. Andrews Uni4:27.464:27.462.0 
84:59.60   Alasdhair Love  V35MAberdeen4:51.44:47.7213.5 
95:09.63   Athol Burnett SBV50MAberdeen5:09.635:06.725.2 
105:14.25   David Priestley  V55MManchester H/Northern Ireland Masters/St Annes5:07.935:01.3724.6 
1500 SW
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:01.55   Anna Tait PBU20WOrkney4:52.064:21.163.6 
25:03.16   Ellen Stickle PBU20WAberdeen5:02.25:02.217.3 
35:16.16   Carolyn Milne PBV50WGarioch5:16.165:16.166.6 
45:22.25   Gabrielle MacGregor PBU15WCaithness AAC5:16.095:16.0929.8 
55:43.94   Ellen Smith U17WA'deen