Aberdeen AAC Open Graded Meeting External Results
Aberdeen
24 Mar 13
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.57   Michael Ferguson  U20MBanchory Stonehaven/Aberdeen1:52.861:51.78-4.3 
22:05.54   Steven Murray  U17MAberdeen1:57.341:57.34-1.1 
32:08.55   Stewart Millar  U15MAberdeen2:01.391:55.21-2.1 
42:09.21   Alan Williamson  SENMShetland2:03.852:01.1917.2 
52:09.59   Gareth Lake PBU20MAberdeen2:09.592:09.5935.2 
62:13.34   Matthew Kilner  U17MAberdeen2:01.631:57.0617.9 
72:13.59   Stuart Milne  SENMFife/St. Andrews Uni2:07.22:06.520.9 
82:14.12   Eoin Leask  U20MShetland2:12.152:11.2033.5 
92:14.15   Sean West  U23MAberdeen2:08.22:08.234.4 
102:14.94   Bradley Wood U18MShet'd    
112:17.81   Kelsey Stewart  U17WBanchory Stonehaven/Aberdeen2:13.292:06.412.6 
122:21.45   Daniel Rees  U17MBanchory Stonehaven2:14.232:10.8722.5 
800 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.76   Callum Symmons  U17MAberdeen2:00.811:56.89-1.2 
22:15.78   Ewan Calder  U17MAberdeen2:14.042:09.2226.3 
32:27.75   Iona Brodie  U20WDundee Hawkhill/Robert Gordon Uni/Kingdom Athletics2:18.132:15.2035.8 
42:28.30   Eilidh Prise SBU20WAberdeen2:28.302:19.0516.9 
52:34.61   Jacob Malcolmson SBU15MShetland2:34.612:24.3032.8 
62:36.43   Grace Conroy  U23WBury/Edinburgh Uni2:32.572:24.5319.3 
72:37.45   Katie Watson  U20WEdinburgh AC/Robert Gordon Uni/Aberdeen2:26.082:20.7126.3 
82:38.74   Andrew Burnett  U17MAberdeen2:19.062:19.0626.2 
92:39.78   Megan Bramwell  U17WAberdeen2:32.792:27.2321.4 
102:45.12   Peter Henderson PBU15MShetland2:45.122:45.1236.0 
800 SX 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:37.04   Lise Theron PBU17WAberdeen2:24.822:19.9824.1 
22:41.38   Talia Mathers  U15WAberdeen2:30.202:22.9217.8 
32:41.87   Eve Sealy  U17WBanchory Stonehaven2:28.982:28.9821.0 
42:44.68   Andrew Farmer  U15MAberdeen2:29.602:17.0021.9 
52:48.48   Cara Steven  U15WShetland2:26.42:25.624.5 
62:51.89   Frances Sealy  U13WBanchory Stonehaven2:34.92:27.014.9 
72:53.24   Harry Kilner SBU15MAberdeen2:53.242:43.029.5 
83:01.64   Andrew Baldwin PBU15MAberdeen3:01.643:01.6433.7 
93:02.37   Eleanor Hall  U20WEdinburgh Uni2:39.732:39.7335.4 
800 SX 4
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:36.49   Allie Elphinstone PBU23WShetland/Robert Gordon Uni/Aberdeen2:36.492:36.4936.0 
22:44.00   Finlay Mercer PBU13MShetland2:44.002:44.0036.0 
32:45.81   Etienne Dick  U15MAberdeen2:37.192:37.1936.0 
42:46.00   Kirsty Oldham PBU13WAberdeen2:41.942:21.435.8 
52:49.29   Bobby Laurenson PBU15MShetland2:46.62:20.8825.5 
62:50.15   Katie MacDonald SBU13WAberdeen2:50.152:44.836.0 
72:55.34   Dylan Black PBU13MShetland2:41.82:24.3210.2 
82:58.67   Adam Brown U12MA'deen    
92:58.92   Mike Mackay PBV40MUnattached2:58.922:58.9210.5 
800 SX 5
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:46.74   Cameron Stone  U13MAberdeen2:38.992:14.623.6 
22:55.38   Harry Hall  U13MAberdeen2:29.881:58.04-2.3 
33:02.88   Eva Snedden  U13WBanchory Stonehaven2:57.052:53.2936.0 
43:05.08   Sophie Black  U15WShetland2:47.372:38.9333.0 
53:10.02   Finn Rivett U14MShet'd    
63:10.77   Hannah Lawrie PBU13WAberdeen3:00.022:54.6036.0 
73:12.62   Murray Addison  U13MAberdeen2:54.532:21.1519.6 
83:13.01   Ellie Johnson U16WShet'd    
93:21.63   Jasmin Smith SBU13WShetland3:21.633:17.636.0 
103:26.27   Kassidy Mathers PBU13WAberdeen3:26.273:26.2736.0 
113:36.59   Sophie Jamieson SBU11WShetland3:36.593:03.9836.0 
800 SX 6
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:53.74   Yanick Sutcliffe U14Munatt    
22:58.91   Fraser McLeod U14Munatt    
32:59.83   Laura McNeill  U13WAberdeen2:47.542:20.4211.1 
43:07.99   Emma Bridgeford U16WA'deen    
53:10.37   Kirsty Forbes U14WA'deen    
63:12.33   Emily Ironside  U13WAberdeen2:59.112:59.1134.1 
73:16.63   Eilidh Dempsey U12WA'deen    
83:34.49   Talia Farmer PBU13WShetland3:34.493:34.4936.0 
93:47.14   Hamish Brown U12MA'deen