Cumbria County Championships External Results
Carlisle
25 May 13
800 1500 3000 5000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 SM
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:10.3Ian ROBERTSON SENMCope    
800 U17M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:22.2Brad Stalker PBU17MCopeland2:17.32:15.5949.8 
800 U15M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:15.4Alexander Birkett PBU15MKendal2:10.941:49.08-1.3 
22:28.8Ross Groves PBU15MCarlisle Aspatria/Team North Cumbria2:28.82:19.150.9 
32:29.9Jonty Dacre PBU15MBarrow & Furness2:29.92:29.952.7 
42:48.5Ewan William Wynd  U15MCopeland2:46.12:46.154.0 
800 U13M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:24.5Oliver Dustin PBU13MSeaton2:22.61:43.82-1.6 
23:05.2Ben Garnett  U13MKendal3:04.72:52.454.0 
800 U17W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:38.3Erin Proctor SBU17WHowgill/Kendal2:38.22:35.854.0 
800 U15W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:27.3Ashlyn Holliday PBU15WSeaton/Team North Cumbria2:27.32:22.330.3 
22:27.9Camilla McKnespiey PBU15WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria2:24.12:24.10.3 
32:29.7Emma Wright PBU15WCarlisle Aspatria2:27.32:22.922.0 
42:33.0Heidi Murray  U15WKendal2:25.72:19.924.4 
52:34.1Cerys Atkinson  U15WSeaton/Cumberland Fell Runners2:30.12:30.146.8 
62:36.0Georgia Cooper PBU15WBarrow & Furness2:31.42:31.438.0 
72:37.3Mia Senior PBU15WHelm Hill2:37.32:28.7643.1 
800 U13W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:25.5Olivia Mason PBU13WSeaton/Cumberland Fell Runners/Team North Cumbria2:25.52:08.890.3 
22:26.6Steph Driscoll PBU13WKendal2:26.62:03.051.0 
32:46.3Melissa Sproul  U13WKendal2:38.52:25.137.6 
42:53.4Alyssia Thompson  U13WBorder2:52.92:49.229.3 
 
1500 SM
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:01.1Kevin Bell SBSENMBorder3:46.583:46.5819.4 
24:04.5Matthew Grieve  U23MBorder/Leeds Beckett Uni/Northern Reivers3:53.683:52.64-3.8 
34:15.4Michael Hoyle  U23MKendal4:06.73:58.5819.6 
44:31.8Steve Hebblethwaite SBSENMKeswick/Seaton4:22.64:19.03.2 
1500 U17M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:36.8Scott Wilson  U15MCarlisle Aspatria4:22.294:17.047.1 
24:39.6Matthew SENIOR U17MKend    
35:05.2Brad Stalker PBU17MCopeland4:59.04:39.3249.8 
1500 U15M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:40.1Cole Blaikie  U15MKendal4:30.44:12.331.1 
25:01.5Matthew Adamson PBU15MBorder5:01.55:00.050.9 
1500 U13M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
16:21.6Brad King  U13MEllenborough6:14.04:36.9911.9 
1500 SW
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:01.2Abbie Hetherington  U20WCarlisle Aspatria4:47.54:22.5821.2 
25:07.6Ruth Hetherington SBV35WEden Runners5:07.64:37.7112.9 
35:11.3Michela Kellet PBU20WSeaton/Cheddar Valley5:11.35:11.354.0 
1500 U17W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:54.5Rebecca Buchanan  U17WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria4:46.54:46.551.3 
25:42.9Lucy Whelan  U17WCumberland Fell Runners5:40.15:40.135.5 
1500 U15W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:06.6Imogen Burrow PBU15WHelm Hill/Kendal5:06.64:57.211.4 
25:16.7Sarah Brookes PBU15WBorder/Cumbria Schs5:16.75:16.724.7 
35:21.4Tiffany Penfold PBU15WCumberland Fell Runners5:21.44:35.579.7 
45:48.3Lee MASON U15WCope    
1500 U13W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:48.0Rebecca Keen PBU13WBarrow & Furness5:48.05:48.052.8 
 
3000 U17M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:41.7Ciaran Campbell PBU17MBorder9:39.89:26.242.6 
210:32.2Ewan Waite T38/F38 PBU17MBorder10:09.110:09.117.7 
 
5000 SM
PosGunName AG ClubSBPBHC  
117:12.8Douglas Tickner  U23MDerwent Cockermouth/Newcastle Uni/Tyne Bridge17:01.6516:44.78.8 
217:14.6Ross Campbell PBU20MBarrow & Furness17:14.617:14.6-1.9