UK Youth Development U17/U20 League Division Southern Premier 1 External Results
Basildon
28 Apr 13
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U20M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.38   Michael Callegari  U20MShaftesbury Barnet1:54.781:54.721.7 
21:56.91   Jonathan Davies PBU20MReading AC1:56.911:48.94-5.6 
31:57.62   Andre Coggins PBU20MEnfield & Haringey1:57.621:56.231.9 
41:58.91   Tom Richardson SBU20MBasildon1:55.41:52.81-1.9 
52:04.49   Richard Webb PBU17MBlackheath & Bromley2:02.351:58.331.2 
62:10.62   Abdoul Nassor PBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow2:10.622:10.6236.0 
800 U20M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:59.13   Paulos Surafel PBU17MEnfield & Haringey/Eritrea1:56.671:54.47-5.0 
22:00.26   James Sothcott PBU20MShaftesbury Barnet2:00.242:00.2427.1 
32:04.07   Alex Bow PBU20MReading AC2:02.392:02.3930.9 
42:08.64   Jack Fitsall SBU20MBasildon/Exeter Uni2:08.642:05.334.1 
52:09.23   Luke Russell PBU17MBlackheath & Bromley2:03.242:03.2433.6 
800 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.79   Adam Houchell PBU17MBasildon1:58.791:54.663.2 
21:59.18   Jamie Dee PBU17MShaftesbury Barnet1:59.01:56.18-4.5 
32:04.09   William Brennan PBU17MWindsor Slough Eton & Hounslow1:59.661:59.6627.9 
42:04.69   George Faulkner-Mellor SBU17MEnfield & Haringey2:04.692:03.6636.0 
52:09.11   Jonathan Court PBU17MBlackheath & Bromley2:09.112:09.1136.0 
62:10.85   Tom Ryan  U17MReading AC2:08.832:04.05.6 
800 U20W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:12.60   Isobel Ives PBU17WBasildon2:07.432:04.46-0.4 
22:17.47   Elizabeth Bird  U20WShaftesbury Barnet2:11.372:11.373.9 
32:25.82   Nastassja Allin  U17WEnfield & Haringey2:19.222:19.2236.0 
42:26.95   Lauren Herrington SBU17WReading AC2:23.72:09.9711.3 
52:28.26   Sophie Street  U20WWindsor Slough Eton & Hounslow2:22.702:20.4835.5 
62:34.82   Holly Fletcher  U20WBlackheath & Bromley2:24.132:20.4536.0 
800 U20W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:24.49   Janae Galley SBU17WBlackheath & Bromley2:18.612:18.6134.1 
22:24.87   Eleanor Johnson PBU20WBasildon2:24.872:24.879.5 
32:25.91   Chloe Goodson PBU17WShaftesbury Barnet2:22.732:22.7336.0 
42:32.13   Emma Taylor  U20WReading AC2:29.932:25.735.7 
52:42.59   Yasmin Kelleway PBU20WEnfield & Haringey2:42.592:42.5936.0 
800 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:19.66   Natalie Connor  U17WShaftesbury Barnet2:18.122:16.8610.4 
22:21.24   Niamh Bridson Hubbard PBU17WBlackheath & Bromley2:16.222:10.741.5 
32:24.67   Emily Reeves SBU17WWindsor Slough Eton & Hounslow2:24.672:21.4736.0 
42:26.90   Chloe Thornton  U17WEnfield & Haringey2:20.022:19.628.7 
52:29.95   Grace Tatam  U17WReading AC2:23.32:23.336.0 
62:45.85   Laura Kidd  U17WBasildon2:40.212:33.614.7 
 
1500 U20M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:59.30   Michael Callegari  U20MShaftesbury Barnet3:47.783:44.021.7 
23:59.45   Jonathan Davies  U20MReading AC3:52.543:39.00-5.6 
34:03.29   Tom Richardson SBU20MBasildon3:53.923:49.46-1.9 
44:08.81   Paulos Surafel  U17MEnfield & Haringey/Eritrea3:57.173:48.25-5.0 
54:33.96   Jonathon Oldfield PBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow4:32.944:32.9436.0 
65:09.71   Thomas Greenhill  U20MBlackheath & Bromley4:51.144:36.3436.0 
1500 U20M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:13.16   Ben Rochford SBU20MWatford4:03.513:54.76-2.3 
24:20.81   Luke Conway PBU20MReading AC/St. Mary's Uni4:12.583:46.63-1.0 
34:25.27   Jack Fitsall  U20MBasildon/Exeter Uni4:19.34:10.6034.1 
44:27.55   Ted Ntibazonkiza PBU20MEnfield & Haringey/Oaklands Col4:24.034:00.68-1.2 
54:51.14   Faisal Said PBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow4:51.144:51.1436.0 
65:19.42   Jake Wade PBU20MBlackheath & Bromley5:19.425:19.4236.0 
1500 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:10.52   William Fuller PBU17MBlackheath & Bromley4:03.813:43.00-4.9 
24:10.53   Billy Kelsey  U17MShaftesbury Barnet4:04.344:01.0814.2 
34:20.63   Tommy Trees PBU17MReading AC4:18.174:06.5620.2 
44:27.61   Daniel Ashley  U17MBasildon4:18.124:11.415.5 
54:39.65   Adam Moore PBU17MWindsor Slough Eton & Hounslow4:32.033:43.28-4.8 
1500 U20W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:40.21   Elizabeth Bird  U20WShaftesbury Barnet4:25.524:16.323.9 
24:41.16   Kaylee Dodd  U20WBasildon4:31.324:20.092.8 
34:41.58   Jessica Gibbon PBU20WReading AC4:41.14:36.170.5 
45:03.09   Hannah Novakovic  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow4:51.854:44.936.2 
55:14.62   Despina Aslam  U17WEnfield & Haringey4:56.844:56.8435.3 
65:32.32   Hope Stenning SBU20WBlackheath & Bromley5:32.325:15.936.0 
1500 U20W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:17.11   Chloe Goodson  U17WShaftesbury Barnet4:53.894:53.8936.0 
25:18.89   Emma Houchell PBU20WBasildon/Essex Schs5:18.894:59.284.0 
35:27.95   Chloe Hayes SBU17WWindsor Slough Eton & Hounslow5:27.955:24.1736.0 
45:39.50   Lydia Blythe SBU17WReading AC5:35.894:40.417.1 
56:11.94   Sonia Woolhouse  U17WBlackheath & Bromley6:01.85:22.836.0 
1500 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:59.84   Sarah Chapman  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow4:38.374:24.060.5 
25:01.04   Niamh Bridson Hubbard  U17WBlackheath & Bromley4:47.274:23.551.5 
35:10.20   Katie Hatchett PBU17WEnfield & Haringey5:10.205:10.2036.0 
45:18.61   Georgia Walton  U17WReading AC5:13.15:00.318.5 
55:25.69   Poppy Aitmarri SBU17WBasildon5:21.365:04.1036.0 
66:04.06   Ellie McNamara SBU17WShaftesbury Barnet6:04.065:44.2323.4 
 
3000 U20M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:54.42   Phillip Crout  U20MShaftesbury Barnet8:24.518:00.49-4.6 
29:03.9   Jonathon Roberts  U20MReading AC/Southampton Uni8:47.128:18.40-3.3 
39:09.50   Jack Chapman PBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow9:09.509:07.1128.8 
49:47.92   William Ruiz PBU20MBlackheath & Bromley9:23.478:48.19-0.6 
3000 U20M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:04.35   Mark Pearce  U20MShaftesbury Barnet8:52.848:07.45-4.0 
29:52.27   Alex Bow PBU20MReading AC9:52.279:52.2730.9 
39:54.12   Kieran Wye SBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow9:54.128:54.26-1.1 
3000 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:14.98   Robert Lightowler  U17MShaftesbury Barnet/Hertfordshire Schs8:50.168:47.20-0.7 
210:12.85   Tom Desborough PBU17MBlackheath & Bromley10:00.059:54.651.6 
310:24.20   Ben Lanoe  U17MEnfield & Haringey10:10.2410:10.2435.3 
411:08.51   Sam Simone PBU17MReading AC11:08.5111:08.5136.0 
511:26.18   Blake Moore SBU17MWindsor Slough Eton & Hounslow11:26.188:32.63-4.6 
612:03.31   Abdihakim Ayanle PBU17MNewham & Essex Beagles12:03.3112:03.3135.9 
3000 U20W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:00.94   Alice Perkins PBU20WBasildon9:39.199:39.1935.1 
211:10.66   Amber Reed  U20WBlackheath & Bromley11:07.7810:52.1912.5 
311:27.31   Lauren Church  U17WReading AC11:14.811:13.420.8 
412:04.48   Isobel Thompson  U20WShaftesbury Barnet11:41.2810:52.1629.7 
3000 U20W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:44.88   Jade Peel PBU20WBasildon10:39.510:39.536.0 
211:29.59   Bethany Frost PBU20WBlackheath & Bromley11:29.5911:07.6435.6 
312:36.86   Emma Taylor PBU20WReading AC12:36.8612:36.8635.7 
3000 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:27.10   Felicity Johnson  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow10:24.3110:02.539.4 
211:18.78   Anna Myers  U17WBlackheath & Bromley11:17.511:17.529.3 
311:22.43   Caroline Dunnett PBU17WEnfield & Haringey11:22.4311:22.4326.6 
411:44.36   Lois Meredith  U17WReading AC11:32.7711:32.7732.7 
511:55.59   Emma Dwan  U17WShaftesbury Barnet11:46.9811:46.9836.0