BMC Regional Races External Results
Eltham
17 Jul 13
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:52.28   Joseph O'Hara PBU17MBexley1:52.281:48.88-1.0 
21:52.48   Kieran Reilly  U23MTonbridge1:52.221:52.13-3.8 
31:52.91   Lewis Lloyd PBU20MHerne Hill/Cambridge Uni1:50.651:50.65-4.8 
41:53.14   Alex Cornwell PBU23MWoodford Green Essex Ladies1:53.141:53.1417.5 
51:53.69   Nick Goolab SBSENMBelgrave1:53.691:53.35-3.8 
61:53.73   Adam Gilbert PBU20MMedway & Maidstone1:53.731:53.7323.5 
71:56.97   Mike Cummings  SENMHerne Hill/Hardley1:56.111:55.25-3.7 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.56   Tom Cox PBU23MTonbridge1:54.561:54.562.1 
21:55.21   William Somogyi PBU20MBexley1:55.211:55.2121.6 
31:56.09   Rhys Lewis PBU20MLuton1:55.671:52.2410.4 
41:57.39   Georges Vacharopoulos PBU23MBlackheath & Bromley/Warwick Uni1:57.391:55.22-1.8 
51:58.29   Nathan Inkester  U17MSutton & District1:57.751:56.398.3 
61:58.51   Jack Stroud SBSENMOrion1:58.281:57.114.2 
71:58.96   Kieron Sexton PBU23MCrusaders/Ireland1:58.961:54.242.5 
82:00.64   David Fisher  U20MSouthampton1:58.651:58.6519.6 
800m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.96   Owen Hind  SENMEastleigh RC1:54.731:53.15-3.7 
21:58.22   Tom Clench SBSENMBexley1:58.221:55.8722.6 
31:58.47   Ryan Driscoll PBU20MTonbridge/St. Mary's Uni1:58.471:54.17-4.5 
41:58.80   Jack Goss PBU17MInvicta East Kent1:58.801:57.0-0.4 
51:59.35   Alexander Hookway SBU23MTonbridge/Brunel Uni London1:59.351:57.773.9 
61:59.85   Daniel Bradley  SENMTonbridge1:58.991:56.7-1.9 
72:00.59   William Stockwell  U20MInvicta East Kent2:00.072:00.071.6 
82:01.07   Adam Villard  U23MSt. Mary's Richmond/Stragglers2:00.862:00.8619.4 
92:03.02   Bailey Stickings  U17MBlackheath & Bromley2:02.282:02.2828.6 
800m D (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.65   James Williamson PBU20MTonbridge2:00.652:00.6529.0 
22:00.68   Niki Faulkner  U20MBexley1:59.151:54.89-3.4 
32:00.86   Andre Stone PBU17MBexley2:00.861:58.12-2.5 
42:01.11   James Pigot PBU23MTonbridge/UCL1:59.311:59.3111.5 
52:02.70   Matthew Boxall PBU15MCrawley2:02.702:01.1817.2 
62:03.24   Luke Russell PBU17MBlackheath & Bromley2:03.242:03.2428.4 
72:03.42   Billy Black PBU17MHerne Hill2:03.421:53.68.1 
82:03.96   William Ruiz PBU20MBlackheath & Bromley2:03.962:00.13-1.8 
92:04.15   Joe Crawford PBU17MBexley2:04.152:01.8422.2 
102:05.02   Will Whitmore PBU17MTonbridge/Judd School2:05.022:05.0217.3 
800m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.43   Alex Elms PBU15MDulwich/Cambridge H2:09.432:06.0417.3 
22:10.63   Ji-Min Lee PBU20MLondon Schs2:10.632:10.6327.7 
32:16.69   Leah Louise Everson  U17WBlackheath & Bromley2:14.512:14.516.9 
42:17.51   Rosa Prideaux  U17WChelmsford2:15.292:13.102.8 
52:18.55   Duncan Hussey SBV45MDulwich2:18.552:17.7113.2 
62:18.93   Clare Elms SBV45WDulwich/Blackheath & Bromley/Veterans2:17.812:15.503.0 
72:20.23   Tina Harris PBSENWNew Zealand2:20.232:20.2331.9 
82:21.33   Ryan Maunders PBU15MMedway & Maidstone2:21.332:04.902.2 
92:22.48   Alice Wood SBU20WTonbridge2:22.482:21.575.6 
102:29.77   Charles Whitmore PBV50MTonbridge2:29.772:29.7722.4 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:49.47   Tom Frith SBU23MSouthend/Oxford Uni3:49.473:47.68-2.7 
23:53.00   Luca Russo  U23MTonbridge/St. Mary's Uni3:52.793:46.471.9 
33:56.00   James West  U20MTonbridge3:48.473:36.59-5.6 
43:57.48   Sean Molloy PBU20MTonbridge3:57.483:50.28-5.1 
53:58.27   Billy White  U17MBrighton Phoenix3:54.023:52.54-2.7 
63:59.35   Kris Everett PBU23MHastings AC3:56.433:55.234.0 
74:01.84   Tom Beedell SBSENMWoodford Green Essex Ladies/Chiltern4:01.843:58.89-3.2 
84:01.90   Jamie Dee  U17MShaftesbury Barnet4:00.853:51.18-1.2 
94:03.81   William Fuller PBU17MBlackheath & Bromley4:03.813:43.00-5.1 
104:06.44   Frankie Conway  U23MOrion/Birmingham Uni4:04.593:55.44-3.0 
114:06.95   James Hogg  SENMMedway & Maidstone/Kent Uni4:04.064:02.0519.6 
124:09.18   Tom Collins SBSENMMedway & Maidstone4:09.184:00.57-2.1 
1500m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:04.51   Alex Howard PBU20MTonbridge4:04.513:52.49-0.8 
24:07.52   Anupam Das SBSENMHillingdon/Bath Uni/Bristol & West/Team Bath4:04.884:04.3211.1 
34:09.10   Robert Smith  SENMNotts/Nottingham Uni4:03.583:59.30-0.7 
44:11.36   Ryan Higgs PBU20MHastings AC4:11.364:11.2316.5 
54:13.53   Danny Brewer PBSENMBlackheath & Bromley/Sheffield Uni4:13.534:13.37-0.6 
64:13.71   Josh Clifford PBU17MShaftesbury Barnet4:13.714:13.7126.6 
74:14.06   Adam Thorpe PBU17MShaftesbury Barnet4:10.514:08.041.2 
84:14.88   Harry Wells PBU17MLuton4:12.834:05.4015.4 
94:14.90   Thomas Wright PBU20MBexley4:08.964:01.66-1.0 
104:15.56   Alec Finch  U20MThurrock4:12.223:56.36-2.6 
114:18.35   Ashok Mathur  U20MShaftesbury Barnet4:16.914:07.53.4 
124:19.27   Su-Min Lee PBU20MKent/Cambridge Uni4:19.274:06.17-1.4 
134:21.94   Stuart Beaney  V35MKent4:20.014:20.01-0.8 
1500m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:25.52   Elizabeth Bird PBU20WShaftesbury Barnet4:25.524:18.091.9 
24:38.90   Bryony Proctor SBSENWAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni4:38.284:30.47.1 
34:41.15   Grace Baker  U20WAldershot, Farnham & District/Hastings AC4:41.114:29.4110.0 
44:46.20   Alfie Jeffery  U17MHastings AC4:35.64:35.633.8 
54:51.19   Georgia Ball  U23WLincoln Wellington/St. Mary's Uni4:37.44:37.43.8 
64:51.73   Sophie Markwick PBU17WHastings AC4:42.94:42.95.2 
74:54.60   Francesca Reid Lloyd PBU17WHerne Hill4:54.604:54.6033.0 
85:03.18   Lauren Bourne  U20WAldershot, Farnham & District/Worthing4:52.784:48.832.3 
95:06.09   Louise Nash SBU17WHastings AC5:06.094:49.373.9 
 
3000m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:43.34   Tom Holden  U17MSouth London8:34.658:11.134.5 
28:46.55   Tom Heslop PBSENMVictoria Park & Tower Hamlets/Cambridge Uni8:46.558:46.551.5 
38:49.27   Adam Wright PBU20MS Factor8:49.278:33.5718.2 
48:57.69   Ben Cole  SENMTonbridge/Edinburgh Uni8:49.018:31.10-3.8 
59:11.23   Dave Morgan  SENMSerpentine/Kent8:57.88:57.8-2.5 
69:18.85   Sean Parker-Harding PBU23MHastings AC9:18.859:11.41.5 
79:22.19   Daniel Watt PBSENMTunbridge Wells9:22.199:19.1-0.4 
89:27.82   Tony Tuohy SBV50MDulwich/Veterans9:27.829:22.831.6 
99:38.68   Abdu Mohamed  U17MHerne Hill9:29.49:29.427.1 
1010:08.77   Christian Poulton PBV45MCambridge H10:08.7710:08.774.5 
1110:14.20   Jon Williams PBSENMWare Joggers10:14.2010:14.201.8