BMC Regional Races External Results
Eltham
19 Jun 13
800 1500 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:50.18   Hannes Naude  SENMSouth Africa1:50.161:50.1625.9 
21:51.16   Joseph Lancaster PBU20MCity of Sheffield1:51.161:50.434.4 
31:52.83   Daniel Stepney  SENMBrighton Phoenix/Brighton Uni1:49.981:49.982.8 
41:53.75   Donald Carter  SENMInvicta East Kent/St. Mary's Uni1:53.381:52.593.8 
51:53.84   James Stockings PBU20MWoodford Green Essex Ladies1:53.841:53.84-2.5 
61:54.11   Tommy Ashby PBSENMHarmeny/Moorfoot1:54.111:54.1114.2 
71:54.61   George Duggan  U17MTonbridge1:52.571:51.58-4.5 
81:58.38   Billy Kelsey  U17MShaftesbury Barnet1:55.121:52.238.9 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.94   Daniel Rowden PBU17MWoodford Green Essex Ladies1:53.751:44.97-6.0 
21:55.16   Ben Tyler SBSENMMedway & Maidstone/Brunel Uni London1:55.161:54.73-1.8 
31:55.40   Andrejs Safars SBSENMMedway & Maidstone/Latvia1:55.401:52.942.7 
41:55.68   Massi Dendani PBU20MHavering/Bedfordshire Uni1:55.681:52.194.2 
51:56.56   Mike Cummings  SENMHerne Hill/Hardley1:56.111:55.25-3.7 
61:57.42   William Somogyi PBU20MBexley1:55.211:55.2121.6 
800m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.96   Patrick Lucas SBU20MCroydon1:54.161:54.16-2.7 
21:57.42   Owen Hind PBSENMEastleigh RC1:54.731:53.15-3.7 
31:58.56   William Fuller PBU17MBlackheath & Bromley1:58.401:55.70-5.1 
41:59.15   Niki Faulkner PBU20MBexley1:59.151:54.89-3.4 
51:59.22   Archie Davis PBU15MBrighton Phoenix1:58.801:48.78-5.2 
61:59.25   Laurie Probert PBU20MTonbridge1:58.561:58.5622.2 
72:00.18   Daniel Bradley SBSENMTonbridge1:58.991:56.7-1.9 
82:00.75   Sam Benge PBU23MWoodford Green Essex Ladies2:00.751:59.5014.5 
92:01.11   Alexander Hookway SBU23MTonbridge/Brunel Uni London1:59.351:57.773.9 
800m D (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.74   Maximilian Nicholls PBU20MTonbridge2:00.741:58.34-3.4 
22:02.28   Bailey Stickings PBU17MBlackheath & Bromley2:02.282:02.2828.6 
32:05.50   Luke Russell  U17MBlackheath & Bromley2:03.242:03.2428.4 
42:06.00   Craig Sharp PBV35MDartford H2:04.402:00.12-1.4 
52:09.11   AJ Kikwera  SENMEnfield & Haringey2:05.812:05.8129.7 
62:09.61   Euan Nicholls PBU17MTonbridge2:08.422:01.133.8 
72:10.54   William Bardsley  U17MSouth London2:07.081:58.19-1.7 
800m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.94   Lordie Bevan PBU15MPeterborough/Berkshire Schs2:15.941:58.514.8 
22:18.47   Chris Best  U15MHorsham Blue Star2:17.72:14.5019.1 
32:19.43   Christian Lee PBU15MCrawley2:18.051:57.383.4 
42:19.79   Charlotte Harwood PBU17WMedway & Maidstone2:19.792:19.7925.1 
52:19.82   Clare Elms SBV45WDulwich/Blackheath & Bromley/Veterans2:17.812:15.503.0 
62:21.50   Saffron Salih PBU20WTonbridge2:21.502:21.5019.4 
72:23.63   Chloe Sharp  U15WDartford H2:22.242:11.331.2 
82:24.01   Tara Bage PBU17WChichester2:24.012:17.422.5 
92:24.21   Katherine-Jayne Watts  U17WColchester H2:19.282:18.6923.5 
102:25.06   Sian Driscoll  U17WTonbridge2:19.142:14.2213.8 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:50.13   Neilson Hall SBSENMBedford & County/Herts Phoenix3:50.133:49.6219.6 
23:52.18   Robbie Fitzgibbon  U20MBrighton Phoenix3:49.463:36.97-5.8 
33:56.58   Jake Byrne  U23MMullingar/Ireland3:56.543:56.5429.1 
43:58.08   Chris Hartley SBSENMThames Valley/Australia3:58.083:55.0225.8 
53:58.92   Gilbert Grundy PBSENMWoking/Guildford & Godalming3:54.973:46.32-4.1 
64:04.54   Georges Vacharopoulos PBU23MBlackheath & Bromley/Warwick Uni4:04.543:58.01-1.8 
74:05.01   Christopher Olley PBU20MTonbridge4:05.013:44.22-4.9 
84:06.29   James Hogg SBSENMMedway & Maidstone/Kent Uni4:04.064:02.0519.6 
94:06.54   Alex Gibbins SBV35MBlackheath & Bromley4:06.543:58.740.6 
104:07.13   Grant Webb PBU23MBasildon/Oaklands Col4:07.134:03.875.3 
114:07.65   Adam Wright PBU20MS Factor4:07.654:02.518.2 
124:08.61   Christopher Cohen PBU17MTonbridge4:04.863:56.3114.1 
134:09.43   Adam Villard PBU23MSt. Mary's Richmond/Stragglers4:09.324:09.3219.4 
144:10.33   Andrew Pickett SBSENMDartford H/Loughborough Students4:08.103:57.58-0.3 
154:22.03   Thomas Purnell SBSENMInvicta East Kent4:22.034:18.537.0 
1500m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:19.78   Dennis Cross SBU23MThurrock4:14.584:14.5818.9 
24:21.98   Tim Faes PBU17MTonbridge4:21.983:59.331.0 
34:36.28   Lewis Caiels  U17MBexley/Dartford H4:34.14:32.2616.0 
44:50.30   Christopher Lydon SBV50MBeckenham4:50.304:45.524.7 
55:01.26   Barry Hopkins  SENMInvicta East Kent4:55.984:55.9816.2 
65:28.93   Rebecca Wilby PBU20WDartford H5:18.145:02.846.0 
75:34.57   Hashim Hassan U13MUnattached    
85:34.84   Annabel Field  U13WBexley5:31.784:59.9711.8 
95:46.92   Abigail Kingston PBSENWBlackheath & Bromley5:46.925:37.9428.5 
 
5000m A (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
114:57.38   Ryan McKinlay  SENMHighgate/Woodford Green Essex Ladies14:43.4614:43.460.7 
215:22.38   Anupam Das  SENMHillingdon/Bath Uni/Bristol & West/Team Bath15:21.9315:21.9311.1 
315:23.23   Darryl Hards PBSENMBrighton Phoenix/Worthing15:23.2315:18.531.8 
415:30.15   Daniel Hamilton PBU23MAbingdon/Birmingham Uni15:30.1515:30.15-0.2 
515:46.26   Ben Shearer  V35MCambridge H15:38.715:08.65-2.4 
616:00.23   Phil Dickens PBSENMCambridge H16:00.2315:56.76-2.3 
716:02.70   Paul Bell PBV40MKent16:02.7016:02.7025.0 
816:05.24   Stuart Beaney PBV35MKent15:55.615:55.6-0.8 
916:23.97   Daniel Watt PBSENMTunbridge Wells16:23.9715:58.94-0.4 
1016:32.61   Tony Tuohy SBV50MDulwich/Veterans16:32.6116:21.11.6 
1117:06.50   James Gordon  V35MCambridge H16:35.8416:18.516.4 
1217:07.96   Jad El-houssami PBU23MNewham & Essex Beagles17:07.9616:33.29-0.2 
1317:37.02   Alex Cameron PBU20MDartford H17:37.0215:59.24-0.6 
1419:16.13   Katie Sanders PBSENWGreenwich Tritons19:16.1319:16.1323.5