BMC Regional Races External Results
Durham
20 May 13
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
1500m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:01.7Michael Bleasby PBU20MShildon3:59.53:59.544.6 
24:05.1John Duggan  U20MGateshead4:02.214:02.2134.8 
34:06.3James Askew  U23MDurham4:02.54:02.528.4 
44:07.6Robbie Ingham PBU20MKendal4:07.64:00.2733.0 
54:08.2Adam Simms PBU23MGateshead/Northumbria Uni4:08.24:01.974.9 
64:08.7Daniel Johnson PBU20MGateshead4:05.344:00.5721.3 
74:08.8Dean Crangle PBU23MGateshead/Northumbria Uni4:08.84:08.84.8 
84:23.4James Porteous  SENMGateshead/Sheffield Hallam Uni4:21.54:12.922.8 
1500m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:09.8Tom Goulding PBU17MBirtley4:05.74:02.430.9 
24:10.1Chris Dunne  V35MNorth York Moors/Middlesbrough (Mandale)4:07.14:06.316.0 
34:13.7Adam Pratt PBSENMTynedale4:11.824:02.23-1.1 
44:14.0Henry Johnson PBU17MGateshead4:06.34:06.340.7 
54:14.2Neil Orr PBU17MBorder4:14.24:09.9122.4 
64:14.3David Rich PBU23MSale Harriers Manchester/Durham Uni4:14.33:57.80-0.3 
74:19.5Joe Armstrong PBU17MGateshead4:15.73:47.09-4.1 
84:26.1Jonathan Wilkinson D  U20MDurham4:15.04:07.078.2 
1500m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:11.3Markhim Lonsdale PBU15MCrook4:05.13:48.9210.2 
24:19.1Andy Graham PBSENMWallsend4:06.54:06.53.6 
34:23.4James Cripwell PBU17MGateshead4:15.784:12.38-0.7 
44:24.6Adam Gibbs SBU17MWallsend4:24.64:01.233.8 
54:25.1Charlie Race PBU17MMiddlesbrough (Mandale)4:17.44:12.613.0 
64:35.2Alex Sneddon SBSENWJarrow & Hebburn4:35.24:28.93.2 
74:37.4Chloe Bailes SBU20WDurham4:33.304:30.54.7 
1500m D (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:25.3David Wakefield  U20MGateshead4:19.54:19.230.4 
24:34.6Alex Brown  U15MHoughton Harriers4:28.33:50.37-3.6 
34:35.0Nathan Baker PBU15MMiddlesbrough (Mandale)4:28.63:53.797.3 
44:35.3Josh Allen PBU15MMiddlesbrough (Mandale)4:32.73:55.7512.3 
54:35.9Danielle Hodgkinson SBSENWWallsend/Army4:31.34:18.714.1 
64:39.4Philippa Stone PBU17WMiddlesbrough (Mandale)4:36.794:15.98-0.8 
74:40.8Josephine Park PBSENWMiddlesbrough (Mandale)4:40.84:40.820.1 
84:45.8Sophie Montgomery  U17WBlaydon/Blaydon & Elswick4:32.44:32.454.0 
1500m E (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:46.9Kate Waugh PBU15WGateshead4:40.94:31.8417.9 
24:49.2Kristina Grant SBSENWMiddlesbrough (Mandale)/Tees Valley Tigers4:49.24:43.051.3 
34:52.1Joshua Cowperthwaite PBU13MMiddlesbrough (Mandale)4:46.93:51.82-1.6 
44:52.2Rebecca Buchanan  U17WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria4:46.54:46.551.8 
55:01.8Eleanor Daglish SBU17WHoughton Harriers4:52.14:52.110.2 
65:01.9Olivia Bateman SBU15WJarrow & Hebburn4:52.94:50.339.7 
75:03.8Libby Hedger PBU15WMiddlesbrough (Mandale)4:53.74:53.739.7 
85:08.6Patrick Lally  U13MTynedale5:06.65:06.641.4