BMC Regional Races External Results
Durham
29 Apr 13
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.5   Ryan Stephenson  SENMMorpeth1:55.51:53.111.7 
21:57.8   Paul White SBSENMMiddlesbrough (Mandale)1:53.61:52.777.3 
31:58.1   Owen Walpole  SENMExeter/Durham Uni1:54.021:52.355.9 
41:58.9   Bradley Yates PBU17MPreston1:56.31:56.323.4 
51:59.5   Matthew Jones  SENMMiddlesbrough & Cleveland1:56.61:56.628.3 
62:02.0   Barry Maskell SBU20MGateshead2:02.01:56.310.7 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.9   Adrian Bailes PBU20MBirtley1:55.91:52.94-3.5 
21:59.5   Jonathan Currie  U20MTynedale1:55.831:52.77-0.6 
32:00.1   Michael Bleasby SBU20MShildon2:00.11:55.227.7 
42:03.0   Markhim Lonsdale  U15MGateshead1:55.81:46.97-5.5 
52:04.6   Chris Dunne  V35MNorth York Moors/Middlesbrough (Mandale)2:00.802:00.805.4 
800m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.2   Henry Johnson PBU17MGateshead1:57.21:57.224.3 
22:01.0   Luke Clark PBU20MGateshead1:56.51:56.516.0 
32:04.0   Tom Goulding PBU17MBirtley1:59.91:58.10.3 
42:05.9   Dean Moore SBSENMNorth York Moors2:05.92:00.421.3 
800m D (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:05.4   Oliver Watson PBU17MDurham2:01.21:57.917.5 
22:06.8   Michael Todd  U20MSouth Shields2:01.71:59.515.9 
32:07.9   Jonathan Wilkinson D  U20MDurham2:04.52:01.9-0.1 
42:08.0   Michael Dawson SBSENMMorpeth2:08.02:06.91.5 
52:09.7   Christopher Wilkinson  U20MDurham2:08.32:05.94.8 
800m E (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:08.2   Adam Gibbs PBU17MWallsend1:59.01:54.310.3 
22:09.6   Ciaran Adamson PBU17MTynedale2:09.62:09.633.3 
32:10.6   Joe Armstrong PBU17MGateshead2:05.01:54.2-1.7 
42:11.3   Elliot Kelly  U17MMorpeth2:10.42:02.90.5 
52:17.0   Ashley Gibson  SENWMorpeth/Gateshead2:11.02:10.250.8 
800m F (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:12.7   Ben Mitchell PBU17MHoughton Harriers2:09.22:09.221.5 
22:15.1   Alex Brown PBU15MHoughton Harriers2:10.72:04.71-3.3 
32:16.2   Max Pearson PBU15MTynedale2:10.091:56.10.8 
42:18.2   Lydia Turner  U17WBirtley2:15.52:09.50.4 
52:34.1   Amy Etherington  U20WShildon2:20.92:16.98.6 
800m G (Women)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:25.0   Sophie Burnett SBU17WBirtley2:19.362:10.32.7 
22:31.4   Eleanor Daglish SBU17WHoughton Harriers2:21.62:20.47.7 
32:32.6   Rebecca Mott SBU15WDurham2:22.42:22.420.6 
42:37.3   Paige Gilhespy  U20WBirtley2:28.52:28.529.1