BMC Regional Races External Results
Birmingham (Un)
8 May 13
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:55.5Tom Guy SBU23MCity of Stoke1:52.141:52.146.7 
21:55.7Jonny Monk PBU20MLeicester1:52.551:48.683.2 
31:57.1Joseph Lancaster  U20MCity of Sheffield1:51.161:50.4313.0 
41:58.5Scott Evans SBU23MBury1:58.51:51.895.4 
51:59.0Freddie Hessian PBU23MNotts1:59.01:54.2-4.2 
62:01.8Marc Turner  V40MHalesowen/Coventry Uni1:59.091:52.461.7 
72:03.9Matthew Stewart SBU20MKettering2:00.971:58.8937.6 
82:04.6Stephen Long  V35MNotts2:01.71:56.8-0.6 
92:05.6Connor Haywood SBU20MLeicester2:02.471:59.9538.9 
800m B (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:00.40James Fradley PBU15MNewcastle (Staffs)1:57.011:50.9-1.5 
22:01.48Oliver Dane PBU15MCity of Sheffield1:57.51:51.32-3.2 
32:05.00Alex Benfield  U20MBurton2:01.52:00.016.4 
42:05.27Will Richardson PBU17MBirchfield H2:05.271:57.1-4.4 
52:05.69Alison Lundy  SENWBlackburn2:02.962:00.084.0 
62:05.76Niall Geraghty  U17MHalesowen2:01.41:54.3518.4 
72:07.48Theo Larcombe SBU20MRoyal Sutton Coldfield2:06.22:06.239.3 
82:09.42Sam Johnson  U17MMansfield2:04.02:00.95-4.0 
800m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:06.38Cameron Smith PBU17MMansfield/Derbyshire Schs2:05.161:59.06-3.5 
22:08.94Oliver Mawhinney  U20MBRAT2:06.92:06.939.1 
32:09.36Matt Griffiths PBU15MLeicester2:08.102:05.2731.3 
42:12.68Leah Barrow  U23WWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni2:11.852:03.183.5 
52:13.94Calvin Scoltock SBV40MBromsgrove & Redditch/Midland Masters2:09.42:06.922.3 
62:16.28Gabrielle Kinney  U20WRoyal Sutton Coldfield2:12.812:10.0234.7 
72:16.52Sean Rose PBV40MBournville Harriers2:16.522:16.523.8 
82:20.28Elmena Saunders SBU17WRoyal Sutton Coldfield2:15.172:15.1740.9 
800m D (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.72Benjamin Boulter PBU17MBirchfield H2:10.792:03.8218.7 
22:18.33Ethan Mehmet PBU15MKettering2:12.992:01.4124.4 
32:21.02Jessica McCabe PBU23WWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni2:21.022:21.0244.3 
42:21.88Rochelle Harrison  U23WLincoln Wellington/Birmingham Uni2:15.792:10.491.9 
52:22.42Niamh Emerson  U15WAmber Valley & Erewash2:14.022:09.749.9 
62:23.74Francesca Ashworth SBU17WKettering2:18.432:13.4313.8 
72:23.92Hannah Sharkey  U17WHalesowen2:21.292:18.637.6 
82:24.97Jordan Waine PBU15WLeicester2:24.972:21.013.2 
92:31.48Aimee Hopcroft  U20WBirchfield H2:31.02:19.934.6 
102:47.25Siobhan Taylor SBU17WSolihull & Small Heath2:47.252:41.441.5 
 
1500m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:54.46Matthew Shirling SBU20MLiverpool H3:48.513:44.118.8 
24:01.40Tom Holden  SENMTipton3:57.613:48.01-0.7 
34:05.14AN Other         
44:07.94Stephen Morris T20/F20  SENMCardiff/DSW Para Academy4:03.823:54.92-1.8 
54:08.97Ryan Cox SBSENMBirchfield H4:08.974:05.629.9 
1500m B (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:13.75Cameron Shankly  U17MBirchfield H4:07.264:07.210.9 
24:21.17Liam Mulroy  SENMOxford Uni4:11.44:11.437.5 
34:21.69Harry Foster PBU20MNotts4:15.784:05.171.6 
44:34.71Oliver Paulin  U17MSolihull & Small Heath4:24.603:59.81-2.8 
54:36.31Jade Williams  U23WAmman Valley4:30.714:15.631.0 
64:38.82Katie Gerrard PBU17WVale Royal4:38.494:26.2418.6 
74:50.50Tessa McCormick  U20WVale Royal4:30.134:29.192.6 
85:09.44Megan Blake  U20WSolihull & Small Heath4:52.94:52.931.3