North of England League Division 2EC External Results
Spinkhill
7 Jul 13
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.9   Rhian Hastey  SENMRotherham/Sheffield Hallam Uni/City of Sheffield1:54.61:51.592.0 
21:57.5   Tom Phillips  SENMDerby1:55.761:53.0428.0 
32:00.8   Elliott Stones  U20MLincoln Wellington1:57.181:54.34-2.0 
42:06.8   James Gormley  U17MCity of Sheffield2:06.201:49.81-4.3 
52:07.8   Gary Crompton SBSENMScunthorpe2:07.82:05.30.7 
62:10.7   Harry Moore PBU17MBarnsley AC2:08.12:03.4920.7 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.2   Samuel Hassall PBU17MDerby2:03.21:59.6826.4 
22:07.1   Paul Samways SBSENMLincoln Wellington2:07.12:07.03.6 
32:11.9   Kyle Craib SBU23MRotherham2:11.92:06.47.7 
42:20.6   Lewis Stones  U20MScunthorpe2:16.052:16.0534.5 
52:23.6   Glenn Hardy  V45MCity of Sheffield/Northern Masters2:17.602:15.288.7 
62:34.1   John Broom SBV40MBarnsley AC2:34.12:26.296.5 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:12.3   Natalie Weir  SENWDerby2:11.022:10.507.3 
22:13.8   Samantha Hughes  SENWRotherham/Leeds Beckett Uni2:13.492:12.471.3 
32:18.6   Georgia Ball PBU23WLincoln Wellington/St. Mary's Uni2:18.62:18.65.8 
42:28.7   Nadina Skinner PBU17WScunthorpe2:28.72:28.716.7 
52:49.8   Georgia Hird  U17WCity of Sheffield2:34.72:27.4913.5 
62:56.0   An Unknown SENWBarns    
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:24.4   Leonie Shipley  U23WDerby/Chesapeake/Sheffield Hallam Uni2:18.72:16.607.5 
22:26.8   Rebecca Middleton  U23WRotherham/Leeds Uni2:22.72:16.7536.0 
32:31.7   Laura Kaye PBU20WScunthorpe/Scunthorpe2:31.72:31.74.7 
42:50.8   Dawn Broom  V45WBarnsley AC2:40.32:35.911.1 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:04.5   Dominic Chambers PBU20MDerby3:58.593:53.2216.1 
24:05.4   Luke Cotter PBU20MRotherham4:02.733:54.18-3.2 
34:13.9   Joe Wilkinson SBU20MLincoln Wellington4:13.93:47.06-4.3 
44:17.2   Howard Wood SBSENMCity of Sheffield4:04.234:02.9725.0 
54:36.1   Gary Crompton  SENMScunthorpe4:25.34:17.480.7 
65:02.9   David Brooksbank  V50MBarnsley AC4:57.84:57.84.5 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:13.4   Callum Chambers  U23MDerby/Sheffield Uni4:01.073:58.019.2 
24:21.3   Philip Hoole SBSENMRotherham4:21.34:07.50.2 
34:31.4   Jonathan Shields  U17MCity of Sheffield4:17.383:49.83-3.8 
44:32.2   Paul Samways  SENMLincoln Wellington4:25.54:20.753.6 
55:04.6   Christopher Payne  V40MScunthorpe4:56.04:54.013.9 
65:14.6   Thomas David White  SENMBarnsley AC4:46.14:28.311.5 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:37.4   Georgia Ball PBU23WLincoln Wellington/St. Mary's Uni4:37.44:37.45.8 
24:38.6   Lucy Hack PBSENWDerby/Leeds Beckett Uni4:38.64:38.630.9 
34:38.9   Stephanie Burns PBU23WRotherham4:38.94:38.94.4 
45:21.8   Nadina Skinner  U17WScunthorpe5:18.15:18.116.7 
55:22.8   Kerry Storrar  V40WBarnsley AC5:22.65:02.486.6 
67:54.5   Patrycja Krawczyk PBSENWThe Dearne ALC/Chesterfield/Poland7:54.57:54.536.0 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:43.8   Natalie Burns PBSENWLincoln Wellington/Police4:43.84:33.353.3 
25:03.0   Emma Erskine  U20WDerby4:56.54:56.521.0 
35:15.2   Jessica Mangham  U20WRotherham5:00.64:57.434.9 
45:43.2   Gill Coulson  SENWScunthorpe5:31.35:31.35.9 
56:31.1   Zoe Mitchell SBSENWBarnsley AC6:31.16:14.7621.5 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:08.5   Rosie Edwards  SENWRotherham9:53.069:44.110.4 
211:03.4   Rachel Naylor  SENWDerby10:52.010:30.79.3 
311:25.4   Laura Kaye  U20WScunthorpe/Scunthorpe11:05.610:20.564.7 
411:34.8   Kerry Storrar  V40WBarnsley AC11:30.310:47.96.6 
513:16.2   Georgia Hird  U17WCity of Sheffield12:44.3212:03.1413.5 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:23.8   Steph Spencer  V40WDerby/Midland Masters11:08.010:34.08.2 
211:44.4   Emma Dutton  U20WRotherham11:04.2510:51.9415.7 
311:52.3   Gill Coulson  SENWScunthorpe11:36.011:34.85.9 
413:21.5   Zoe Mitchell SBSENWBarnsley AC13:21.513:10.521.5 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:28.3   Richard Brown  SENMLincoln Wellington15:04.1414:53.9312.1 
216:10.2   Richard Harris SBV40MRotherham/Rother Valley Swallows16:10.215:18.20.6 
317:26.9   Russell Parkin SBV50MDerby/Midland Masters17:26.917:14.684.6 
417:54.6   Lewis Stones  U20MScunthorpe16:39.016:39.034.5 
518:03.6   John Broom PBV40MBarnsley AC18:03.618:03.66.5 
619:06.2   Andy Mansfield SENMSheff    
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:48.7   Chris Adams SBSENMRotherham16:48.716:03.39.6 
217:57.5   Adam Fozzard  SENMDerby17:40.215:39.9012.7 
318:15.8   Thomas David White  SENMBarnsley AC17:46.917:11.311.5 
420:03.9   Glenn Hardy  V45MCity of Sheffield/Northern Masters19:56.819:16.18.7 
520:41.7   Matthew Adlington  SENMScunthorpe20:19.120:19.121.0