North of England League Division 2WC External Results
Blackburn
5 May 13
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.6   Dominic Walton PBU23MRossendale1:55.51:49.32-4.0 
21:55.9   Sam Nicholson PBU17MSeaton/Team North Cumbria1:55.91:53.710.9 
31:59.0   Scott Evans  U23MBury1:58.51:51.89-3.0 
42:09.0   Steven Eastwood SBU20MHolmfirth2:05.142:00.8522.5 
52:10.8   Thomas Blaney PBSENMBlackburn2:10.82:10.80.1 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:59.3   Grant Cunliffe PBSENMRossendale1:59.31:59.30.0 
22:05.2   Connor Mahoney SBU17MBlackburn2:05.22:03.3631.6 
32:11.1   Max Kaye  U23MHolmfirth2:02.41:56.7421.1 
42:17.7   Harry Stanton SENMBury    
52:25.0   Ben Welsh  U20MSeaton2:21.72:17.1226.9 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:21.4   Katie Buckley  U20WBury2:17.762:17.762.0 
22:28.2   Leah Williamson  U20WRossendale2:26.492:22.332.2 
32:30.7   Sophie Spencer SBU17WHolmfirth2:24.392:19.721.7 
42:34.8   Phoebe Howe  U17WBlackburn2:29.22:20.223.0 
52:41.8   Amanda Ingram PBSENWSeaton2:41.82:41.835.2 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:23.7   Christie Cook  U17WBury2:20.942:19.506.1 
22:29.3   Ruby Sykes PBU20WHolmfirth2:24.342:18.233.9 
32:40.1   Shelley Tattersall SBSENWBlackburn2:40.12:39.0327.8 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:03.7   Ben Fish SBSENMBlackburn4:03.73:56.83-4.4 
24:03.8   Sam Nicholson PBU17MSeaton/Team North Cumbria4:03.83:58.610.9 
34:05.6   Grant Cunliffe SBSENMRossendale4:05.63:55.980.0 
44:18.8   Richard Smith  SENMHolmfirth4:01.804:01.802.0 
54:40.3   Josh Williams SBU20MBury4:40.34:34.4332.1 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:30.2   Andrew Buttery SBV40MBlackburn4:30.24:26.05.0 
24:30.4   Danny Walsh PBU20MRossendale4:30.44:30.414.8 
34:37.4   Steve Hebblethwaite  SENMKeswick/Seaton4:22.64:19.00.5 
44:52.5   Alex Robinson  U17MHolmfirth4:41.584:27.3-1.0 
54:59.2   Harry Stanton SENMBury    
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:07.4   Rebecca Flanagan SBU17WRossendale5:07.45:04.529.9 
25:08.1   Katie Hurt PBU17WBury5:02.65:02.633.3 
35:14.1   Claire Leaver-Hewitt  SENWHolmfirth5:07.64:53.56.2 
45:27.1   Michela Kellet  U20WSeaton/Cheddar Valley5:11.35:11.335.2 
55:27.9   Shelley Tattersall  SENWBlackburn5:25.35:25.327.8 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:21.8   Nicola Harland PBSENWBury5:21.85:21.812.5 
25:22.5   Sophie Spencer  U17WHolmfirth5:09.605:08.7021.7 
35:36.0   Jacinta Davison  U20WBlackburn5:34.45:34.434.9 
45:45.0   Shona Monks SBU17WRossendale5:37.95:13.531.6 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:47.2   Rebecca Flanagan  U17WRossendale10:32.8110:29.229.9 
210:48.2   Amanda Ingram PBSENWSeaton10:48.210:48.235.2 
310:50.7   Katie Geelan PBV40WBury10:50.710:50.77.0 
410:56.5   Claire Leaver-Hewitt SBSENWHolmfirth10:56.510:39.96.2 
511:02.9   Helen Leigh PBSENWBlackburn11:02.911:02.918.3 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:28.5   Michela Kellet PBU20WSeaton/Cheddar Valley11:28.511:28.535.2 
211:33.2   Lorraine Smith SBV40WHolmfirth11:33.211:14.915.6 
311:35.2   Sarah Yeomans  SENWRossendale/Leeds Beckett Uni11:27.910:54.930.0 
411:47.1   Rhiannon Wickham SBU17WBlackburn11:47.111:28.512.2 
511:51.7   Katrina Conroy  U20WBury11:21.911:21.933.8 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
114:58.4   Ben Fish  SENMBlackburn14:38.414:14.42-4.4 
215:28.3   David Turnbull  SENMHolmfirth15:26.6615:21.0911.7 
315:32.8   Joe Johnston PBU23MRossendale15:32.815:15.980.4 
416:37.9   Steve Hebblethwaite  SENMKeswick/Seaton16:22.415:36.00.5 
516:50.3   Harry Poole SBU20MBlackpool, Wyre & Fylde16:50.315:53.12-0.4 
618:07.7   Stuart Hodgkinson SBV40MBury18:07.717:55.722.4 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:22.0   Gary Priestley PBSENMSalford H/Edge Hill Uni/Blackburn15:19.315:19.3-3.3 
215:34.4   David Watson SBV40MHolmfirth15:34.414:41.1-0.5 
316:32.6   Rob Webb SBSENMRossendale16:32.615:33.51-2.3 
419:06.3   Peter Bates SBV55MBury19:06.318:43.224.3