Oxford City AC Open Graded Meeting External Results
Horspath
22 May 13
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:48.69   Dan Evans PBU13MBicester2:48.692:48.6936.0 
22:52.17   Hal Howe  U13MOxford City2:47.472:47.4736.0 
32:53.60   Anya Bromley PBU13WOxford City2:51.902:31.3810.7 
42:57.17   Amy Gould PBU13WBicester2:57.172:38.523.2 
53:01.23   Alice Irving  U13WOxford City2:57.922:43.6135.1 
63:02.44   Sasha Palfreyman  U13WRadley2:59.032:34.025.3 
73:07.13   Molly Acton SBU13WBicester2:55.542:26.6918.4 
83:11.64   Maisie Silvester  U13WBicester2:55.572:44.735.5 
93:22.49   Lucy Stowell PBU13WBicester3:22.493:11.636.0 
800 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:26.72   Carys Cox  U15WTeam Kennet2:22.02:19.628.7 
22:30.56   Georgina Bradford  U17WTeam Kennet2:24.72:21.2913.8 
32:34.01   Matt Bland PBU23MOxford Brookes Uni2:34.012:34.0136.0 
42:35.95   Claire Fabes PBU20WAbingdon2:35.952:35.9521.9 
52:36.51   Susie Drake  U15WTeam Kennet2:31.82:30.128.3 
62:37.21   Carianne Robertson  U15WSolihull & Small Heath2:28.62:13.2119.8 
72:40.71   James Goulden PBU13MOxford City2:40.712:20.7424.7 
82:41.10   Joseph Richardson PBU13MOxford City2:39.12:38.435.2 
92:45.47   Bruce Hendrie  V60MBanbury/Midland Masters/Oxford City2:37.952:23.411.8 
800 SX 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:04.69   Ben Claridge PBU17MWhite Horse1:59.981:53.5610.6 
22:11.26   George Trotter PBU17MOxford City2:07.012:03.0116.9 
32:14.39   Andrew Rolt  V45MVale of Aylesbury/Southern Counties Vets2:12.261:58.26.7 
42:17.80   Stephen Winter  V40MOxford City/Southern Counties Vets2:15.002:15.0033.7 
52:18.15   Jason Bruce PBV35MAbingdon2:18.152:16.396.7 
62:19.09   Rebecca Turton  U20WBracknell AC2:15.522:14.795.2 
72:21.19   Richard Gould  V40MAlchester2:19.062:18.381.6 
82:21.79   Owen Huxley SBU20MOxford City2:17.672:14.088.6 
92:23.04   Jason Houlsby SBV45MAbingdon2:21.22:21.228.1 
 
1500 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:15.73   Charlie Caldicott PBU13MOxfordshire Schs5:15.735:15.7336.0 
25:19.19   Ciara Huxley PBU15WOxford City5:18.65:02.8421.4 
35:20.08   Juliette Wells Gray PBU15WAbingdon5:20.085:20.0836.0 
45:20.14   Jon Bones PBV40MAbingdon5:01.844:57.899.4 
55:27.59   David Bunn PBU13MAbingdon5:22.244:14.711.9 
65:57.34   Millie Tomlin  U13WRadley5:45.15:20.6035.6 
75:58.00   Holly Donohoe  U13WTeam Kennet5:40.025:09.7326.9 
86:03.44   Lydia Gilio PBU15WAbingdon6:03.446:03.4436.0 
1500 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:48.32   Thomas Pickering  SENMOxford City4:46.44:46.436.0 
24:52.01   Nick Wiltshire  U13MAbingdon/Reading AC4:46.14:00.787.7 
34:54.21   Jason Bruce  V35MAbingdon4:40.74:40.76.7 
44:58.89   Yasmin Ryder  U17WTeam Kennet4:44.74:38.156.1 
55:00.20   Georgia Harvey PBU17WAbingdon5:00.205:00.2036.0 
65:15.36   Matt Bland PBU23MOxford Brookes Uni5:15.365:15.3636.0 
 
3000 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:23.05   Aaron Burgess SBSENMOxford City9:23.059:03.29-1.1 
29:25.00   Maxwell Robinson SBSENMHeadington9:25.008:58.79-1.1 
39:28.01   Julian Richardson SBV45MOxford City/Southern Counties Vets9:28.019:14.10.4 
410:34.45   Gregor Kelling PBU15MBanbury10:34.459:06.22.7 
510:38.35   Jonathan Hancox PBU15MRadley10:38.3510:38.3521.1 
611:14.64   Fiona Bunn PBU15WAbingdon11:02.7910:08.103.7 
711:15.27   Cordelia Parker SBU20WAbingdon11:15.2710:16.783.7 
812:28.18   Hayley Thomas  SENWWhite Horse12:15.7211:46.030.5