Northern Schools Inter-Counties External Results
Kirkby Stephen
4 Feb 12
Page: 1 2
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
ZXC U20M
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Barry Maskell U17MGateshead10.7 
10NT   Simeon Greenwood U20MGateshead2.1 
11NT   Wayne Parker U17MNew Marske-0.7 
12NT   Jack Reed U17MGosforth9.6 
13NT   Michael Hoyle U20MKendal-2.3 
14NT   Nathan Parkin U20MLoftus & Whitby32.4 
15NT   Robbie Ingham U17MKendal9.5 
16NT   Phillip Caldwell U17MMorpeth31.8 
17NT   David Wakefield U17MSouth Shields19.5 
18NT   Sam HaggarU20MNyork  
19NT   Rory Addison U20MHelm Hill36.0 
2NT   Alastair Weymouth U17MBorder16.8 
20NT   Jonathan Wilkinson D U20MDurham-0.1 
21NT   Kieran Reay U20MChester-le-Street-1.9 
22NT   Tim JonesU20MCumbria  
23NT   Alistair HannahU20MCumbria  
24NT   Matthew FearnU20MDurh  
25NT   James StewartU20MNorth  
26NT   Alex ThompsonU20MNyork  
27NT   Harry Firth U20MNorthumberland Schs  
28NT   Billy McGrathU20MClev  
29NT   Max FairhurstU20MNyork  
3NT   Jonathan Nisbet U17MMorpeth7.2 
30NT   Stanley WhitfieldU20MNyork  
31NT   Connor Scott U17MNorthumberland Schs36.0 
32NT   Christopher Wilkinson U20MDurham4.8 
33NT   Dougie EliasU20MNyork  
34NT   Cameron Laidlaw U20MElswick36.0 
35NT   Samuel Till U20MDallam RC/Kendal36.0 
36NT   J HunterU20MCumbria  
37NT   Tristan Peel U17MJarrow & Hebburn22.7 
38NT   Tom Hartley U17MKendal1.0 
39NT   David HarrisU20MDurh  
4NT   Michael Bleasby U17MShildon27.7 
40NT   Chris BrownU20MNorth  
41NT   Lewis BakerU20MClev  
42NT   James CouplandU20MClev  
43NT   Toby RobinsonU20MNorth  
44NT   Ben RoperU20MClev  
45NT   Matthew Armstrong U20MNorthern Ireland Schs  
46NT   Daniel ShieldsU20MClev  
48NT   Mark Todhunter U17MTynedale35.4 
49NT   Will NottidgeU20MNyork  
5NT   Jonathan Baines U20MSedgefield9.3 
50NT   Anthony GibsonU20MClev  
6NT   Oliver JamesU20MDurh  
7NT   Dan OverinU20MNyork  
8NT   Shaun Barras U20MJarrow & Hebburn27.3 
9NT   Adrian Bailes U17MBirtley-3.5 
ZXC U17M
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Isaac Dunn U17MBlackhill0.7 
10NT   Tom King U17MCumberland Fell Runners36.0 
11NT   Michael Wilson U17MSunderland-3.8 
12NT   Thomas Coyne U15MJarrow & Hebburn36.0 
13NT   Alexander Brown U15MDurham23.4 
14NT   Jack Willis U15MMiddlesbrough & Cleveland6.0 
15NT   Will SpencerU17MNyork  
16NT   Liam Watson U17MMiddlesbrough (Mandale)18.6 
17NT   Benjamin Pye U17MWetherby24.4 
18NT   Joel Jones U15MSunderland30.9 
19NT   Elliot Kelly U15MMorpeth0.5 
2NT   William King U17MCumberland Fell Runners9.3 
20NT   Eddie Bage U17MMiddlesbrough (Mandale)/Cleveland Schs36.0 
21NT   Jordan Hull U15MBorder4.2 
22NT   Matthew Bailey U15MMiddlesbrough (Mandale)/Cleveland Schs12.1 
23NT   Sam WheatleyU17MClev  
24NT   Callum Andrews U15MCleveland Schs36.0 
25NT   Tobias Hunter U17MDurham Schs36.0 
26NT   Nathan Veall U17MCity of York1.4 
27NT   Jonathan Dudley U17MWetherby/North Yorkshire Schs9.0 
28NT   Stephen RaybouldU17MClev  
29NT   Matthew Salkeld U17MBorder4.8 
3NT   Ross Campbell U17MBarrow & Furness-1.2 
30NT   Connor Blair U15MGosforth36.0 
31NT   Nicholas Jarus-smithU17MNorth  
32NT   Tom Goulding U15MChester-le-Street0.3 
33NT   Liam FergusonU17MClev  
34NT   Jonathan Currie U17MTynedale-0.6 
35NT   Luke Jarus-smithU17MNorth  
36NT   Adam RedfordU17MNorth  
37NT   George Sanderson U15MTynedale36.0 
37NT   John SmithU17MClev  
39NT   Greg Hall U17MEden Runners36.0 
4NT   Luke Clark U17MSouth Shields16.0 
40NT   Gavin LLoyd U17MAmbleside29.1 
41NT   Ellis BladesU17MNyork  
42NT   Shane HicksU17MNyork  
43NT   Jed Marshall U15MGateshead2.6 
44NT   Edmund YatesU17MNyork  
45NT   Mark Sullivan U15MKendal19.8 
46NT   Tom Wright U15MCumberland Fell Runners/Team North Cumbria25.9 
47NT   Charlie SarginsonU17MNyork  
48NT   Jason Blackburn U15MMiddlesbrough (Mandale)34.9 
49NT   Oliver Watson U15MDurham17.5 
5NT   Chris Peverley U17MBirtley34.7 
50NT   Luke MetcalfeU17MClev  
51NT   James Cripwell U15MGateshead-0.7 
52NT   Isaac Moss U15MAlnwick13.8 
53NT   Tom EverittU17MNyork  
54NT   Josh BynoeU17MDurh  
55NT   George Rudman U15MBlaydon-1.6 
56NT   Robbie Loraine U17MGateshead21.2 
57NT   Alistair Maxwell-Gray U15MTynedale14.9 
58NT   Toby Routledge U15MTynedale34.9 
59NT   Daniel Leng U15MAlnwick2.3 
6NT   Lee DaviesU17MClev  
60NT   Ben WardU17MClev  
61NT   Joseph McCready U15MDurham35.8 
62NT   Christopher Nicholson U17MGateshead24.2 
63NT   Nathanael WelsbyU17MNyork  
64NT   Joseph Walker U15MElswick/Blaydon33.4 
65NT   Adam SayediU17MNyork  
66NT   Joe MallenU17MNorth  
67NT   etan BinksU17MClev  
7NT   Anthony Wallett U17MNorth Shields Poly34.8 
8NT   Philip Winkler U15MMorpeth-1.5 
9NT   Liam Emmett U15MSouth Shields2.2 
ZXC U15M
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Henry Johnson U15MShildon24.3 
10NT   Christopher Richards U15MHelm Hill-2.8 
11NT   Patrick WilsonU15MClev  
12NT   Joe GottsU15MNyork  
13NT   Charlie Race U15MMiddlesbrough (Mandale)10.9 
14NT   Eliott MattierU15MCumbria  
15NT   Jared Lewis U15MMorpeth28.5 
16NT   Harry BrownU15MNyork  
17NT   Alexander Brown U15MDurham23.4 
18NT   Joseph BirdU15MCumbria  
19NT   Jack Curry U15MBlaydon34.8 
2NT   Ryan Green U15MMorpeth/St. Mary's Uni3.0 
20NT   Lewis MorganU15MDurh  
21NT   Ciaran Campbell U15MCarlisle Aspatria/Team North Cumbria19.6 
22NT   James WoodU15MDurh  
23NT   Jack Spence U15MCity of York12.1 
24NT   Jon MellishU15MDurh  
25NT   Daniel WrightU15MDurh  
26NT   Josh WillisU15MNorth  
27NT   Matthew Adamson U13MCarlisle Aspatria27.9 
28NT   David King U13MCumberland Fell Runners2.7 
29NT   Abdul Wahab U15MMiddlesbrough (Mandale)/Cleveland Schs  
3NT   Matthew Jackson U13MTynedale31.0 
30NT   Ross Bagley U15MBerwick11.2 
31NT   Lewis PrykeU15MNyork  
32NT   Jacob JardineU15MClev  
33NT   Will JacksonU15MNyork  
34NT   Callum MartinU15MClev  
35NT   Mark TaylorU15MNyork  
36NT   Dominic Morley U15MTynedale5.7 
37NT   Pierce Ditchburn U15MCleveland Schs  
38NT   Rory FarrenU15MNorth  
39NT   Joseph O'HaraU15MDurh  
4NT   Scott Wilson U13MCarlisle Aspatria24.1 
40NT   Matthew Senior U15MHelm Hill18.2 
41NT   Mitchell BradyU15MClev  
42NT   James DerbyshireU15MClev  
43NT   Robert ThompsonU15MNyork  
44NT   Joe HowardU15MClev  
45NT   James AscoughU15MClev  
46NT   Jed Russell U13MGosforth28.5 
47NT   Ewan Cassidy U13MElswick34.2 
48NT   Dan LengU15MClev  
49NT   Joe SmithU15MCumbria  
5NT   Adam Weightman U15MAlnwick21.0 
50NT   Tjomas MountU15MNorth  
51NT   Jake DobsonU15MNorth  
52NT   Ewan ClemensonU15MCumbria  
53NT   Ashley TowseU15MClev  
6NT   Fergus Robinson U15MTynedale33.7 
7NT   Jacob Hopkins U13MMorpeth12.7 
8NT   Sam Garratt U15MNew Marske-1.0 
9NT   Callum Outterside U13MTynedale27.2 
ZXC U13M
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Josh Allen U13MMiddlesbrough (Mandale)-3.6 
10NT   Toby Osman SmithU13MNyork  
11NT   Max WeightmanU13MDurh  
12NT   Kyle DavisonU13MDurh  
13NT   Alex Botterill U13MCity of York-5.3 
14NT   Joshua Hodge U13MCumbria Schs9.1 
15NT   Joshua NewboldU13MCumbria  
16NT   Jacob Aubrey U13MKendal/Helm Hill7.5 
17NT   Isaac Suleman U13MMiddlesbrough (Mandale)36.0 
18NT   Nathan SmithU13MNyork  
19NT   Ben BielbyU13MNyork  
2NT   James LundU13MNyork  
20NT   Noah JacksonU13MNyork  
21NT   Luke Bowen U13MKendal/Ambleside0.0 
22NT   Maurice Calton-Seal U13MScarborough-1.0 
23NT   Ben Kelly U13MAlnwick8.6 
24NT   Philip Kirby U13MMorpeth23.1 
25NT   Samuel Collins U13MElswick36.0 
26NT   James Potts U13MElswick36.0 
27NT   Ross Groves U13MCarlisle Aspatria/Team North Cumbria27.9 
28NT   Jamie Adamson U13MDurham Schs36.0 
29NT   Oliver MayU13MCumbria  
3NT   Kieran Hedley U13MMorpeth-2.5 
30NT   Miles BrookesU13MDurh  
31NT   Reece SimpsonU13MCumbria  
32NT   Jake Duffy U13MTynedale23.4 
33NT   Robbie GottsU13MNyork  
34NT   Richard BurnsU13MCumbria  
35NT   Harrison Whitfield U13MDurham15.6 
36NT   Nick Hamilton U13MDurham Schs28.8 
37NT   Owen Rae U13MBerwick36.0 
38NT   Luke MartinU13MClev  
38NT   Adam McMilanU13MClev  
39NT   Steven Crake U13MEllenborough  
4NT   Matthew Wakefield U13MSouth Shields12.8 
40NT   Dominic SwainsonU13MClev  
41NT   Tom CowperthwaiteU13MDurh  
42NT   Alexander Birkett U13MKendal-4.5 
43NT   Samuel BirdU13MNorth  
44NT   William WrestleU13MCumbria  
45NT   Matthew Morley U13MNorth Shields Poly31.4 
46NT   Matt CrowU13MClev  
47NT   Sean TooleU13MClev  
48NT   Ben PalmerU13MClev  
49NT   R LambertU13MCumbria  
5NT   Max Pearson U13MTynedale0.8 
6NT   Charlie LowrieU13MNyork  
7NT   Callum FosterU13MDurh  
8NT   Jonny FoxU13MNorth  
9NT   Cole Blaikie U13MKendal10.8 
ZXC U20W
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Zoe Hewitson U17WShildon23.7 
10NT   Ailsa McGregor U20WMorpeth15.5 
11NT   Hayley Bradley U17WDurham Schs36.0 
12NT   Lauren Munro-Bennett U17WHelm Hill10.3 
13NT   Kyah Hall U17WNew Marske/Cleveland Schs9.5 
14NT   Rosie WatsonU20WCumbria  
15NT   Gemma Wallett U20WNorth Shields Poly36.0 
16NT   Michela Kellet U17WSeaton/Cheddar Valley36.0 
17NT   Jess RichardsonU20WCumbria  
18NT   Hannah Rank U20WMorpeth23.1 
18NT   Beth Dutson U20WCumbria Schs36.0 
2NT   Phillipa Williams U20WElswick6.3 
20NT   Elizabeth WoodU20WDurh  
21NT   Elizabeth Mooney U17WGateshead23.1 
22NT   Laura EdenU20WNyork  
23NT   Heather CroweU20WNorth  
24NT   Laura AndersonU20WNorth  
25NT   Beth BrownU20WClev  
26NT   Alice McBainU20WDurh  
27NT   Rebecca Carpenter U17WElswick32.4 
28NT   Emily Jones U17WNorthumberland Schs  
29NT   Heather LambertU20WNyork  
3NT   Dani BraithwaiteU20WNyork  
30NT   Catherine Wilson U20WCleveland Schs  
31NT   Beatrice TaylorU20WDurh  
32NT   Eleanor Bradbury U20WBlaydon/Blaydon & Elswick10.7 
33NT   Beth WardU20WDurh  
34NT   Hazelle Webster-Costella U17WJarrow & Hebburn18.1 
35NT   Cara Jordan U17WMiddlesbrough & Cleveland36.0 
36NT   Jess WilkinsonU20WClev  
37NT   Phillipa HillU20WNyork  
Page: 1 2