Derbyshire County Championships External Results
Nottingham
5 Jan 13
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
ZXC SM
PosGun   NameAG ClubHC  
130:52   Andrew Ward V40MClowne24.8 
232:05   Chris Rainsford SENMHeanor/Loughborough Students-4.0 
332:12   Dale Annable SENMRipley-0.6 
432:34   Joe Gratton U23MHallamshire/Birmingham Uni12.2 
532:56   Joe Rainsford U20MHeanor-3.0 
633:18   Jaimie Roden U23MSale Harriers Manchester/Sheffield Uni-0.4 
733:36   Darren KingSENMClowne RR  
834:00   Mark Morgan V35MHeanor30.0 
934:36   Rod Harris V40MLong Eaton26.7 
1034:48   Ashley Deeming V40MHeanor3.3 
1134:52   Lewis Banton SENMClowne2.5 
1235:06   Chris Adams V35MNorth Derbyshire0.0 
1335:26   Gordon Irvine SENMThames Valley/Belper2.0 
1435:35   Tim Clayton V50MNorth Derbyshire/Midland Masters2.7 
1535:43   Tom Roethenbaugh U20MLancaster Uni11.1 
1635:54   Stephen Cadywould V35MArmy36.0 
1735:56   Gordon Smith V40MBurton/Midland Masters1.2 
1835:57   Adam Biggs SENMHeanor20.6 
1936:08   Terah Hooley U20MDerby26.8 
2036:21   Edward Bilton U20MChesterfield35.4 
2136:24   Ian Stevens SENMDerby26.4 
2237:04   Dean Taylor V35MRipley3.4 
2337:08   Andy Dickenson V45MLong Eaton7.0 
2437:13   Robert Fox V50MLong Eaton/Midland Masters7.0 
2537:32   Ian Monaghan V40MChesterfield/North Derbyshire4.9 
2637:52   Russell Parkin V50MDerby/Midland Masters4.6 
2738:18   Steve Leverton V55MNorth Derbyshire35.6 
2838:22   Paul Clarke V35MAmber Valley & Erewash19.0 
2938:23   Daniel Teasel SENMNorth Derbyshire5.0 
3038:26   Tony Caulton V50MHatton Darts RC/Police29.2 
3138:28   Ian Chant V40MLong Eaton4.9 
3238:30   Simon Sleney V40MClowne36.0 
3338:32   Robert White V35MBuxton-0.8 
3439:07   Ian Duffin V35MRipley9.6 
3539:10   Jack Dakin U20MBelper0.9 
3639:11   Phil Abbott V35MLong Eaton19.4 
3739:43   Simon Croft V50MMatlock8.0 
3839:48   Mike Richmond SENMHeanor36.0 
3939:58   John Robertson V50MDerby25.4 
4040:16   Andrew Lessiter V40MMatlock25.3 
4140:39   Steve Bennett V50MNorth Derbyshire12.1 
4240:45   Chris Mason V60MSouth Derbyshire/Unattached/Midland Masters8.3 
4340:53   Alastair Hobday V40MDerby/Heanor19.9 
4441:01   Joseph Booth U20MDerby-0.4 
4541:05   John Birch V50MMatlock/Wirksworth10.8 
4641:08   Anthony Hatswell SENMLong Eaton0.6 
4741:37   Christopher Morrison V55MSinfin8.0 
4841:43   Richard Glyn Phillis V40MRipley25.1 
4941:45   Simon Edwards V50MBelper8.9 
5042:01   Christopher Booth V50MDerby6.1 
5142:18   Amer Armoush V50MBelper33.3 
5242:24   John Hurley V55MMatlock9.6 
5342:30   Steve Lomas V40MMacclesfield32.2 
5443:04   Brian Warner V45MSinfin13.9 
5543:11   Edward Godber V35MHeanor8.8 
5643:34   Mick Smedley V60MDerby/Midland Masters21.3 
5743:37   Wayne Smithurst V35MRipley12.7 
5843:39   Mark Tomlinson V40MRipley36.0 
5943:41   Malcolm Weir V65MBelper9.4 
6043:50   Roger Willison V50MSinfin24.7 
6144:00   Robert Allen V40MMatlock32.6 
6244:16   Rob Norman SENMBelper9.9 
6344:27   John Robertson V50MDerby25.4 
6445:48   Peter Bailey V50MBuxton11.6 
6545:51   Gary Fallon V50MDerby36.0 
6645:57   Paul Sadler SENMClowne15.0 
6746:19   Andrew Dakin V50MBelper21.0 
6846:24   Dennis Learad V60MClowne34.7 
6946:28   Gareth Lowe V35MClowne0.0 
7046:30   Karl Tietz V55MRipley19.5 
7146:37   Jeremy Bateman V55MRipley30.9 
7246:42   Roger Fokinther V55MClowne36.0 
7347:00   Richard Bouglas SENMBuxton5.0 
7447:15   George KatariaV40MSinfin RC  
7547:17   Chris Barnes V40MChesterfield35.6 
7647:21   Dennis Holmes V45MRipley11.7 
7747:57   Mark Waller U20MClowne36.0 
7847:58   Frank Golden V40MBuxton33.5 
7948:31   Colin Sinnott V60MNorth Derbyshire/Nene Valley20.8 
8049:45   Paul Stevenson V55MSinfin17.5 
8150:19   Richard Thorpe V40MNorth Derbyshire17.1 
8251:15   Shaun Burton V45MLong Eaton15.7 
8352:03   Simon Moorhouse V50MBuxton22.6 
8453:32   Kevin Barry V40MLong Eaton19.2 
8553:37   Michael Butterly V70MDerby24.6 
8654:32   Paul McWhaV40MBuxton AC  
ZXC U17M
PosGun   NameAG ClubHC  
119:50   Daniel Haymes U17MDerby-3.7 
220:05   Nathan Staniford U17MChesterfield36.0 
320:25   Samuel Hassall U17MDerby26.4 
420:38   Campbell Menzies U17MChesterfield2.9 
521:29   Dominic Chambers U17MDerby16.1 
622:27   Joel Herbert U17MDerby10.3 
723:20   Keenan Chambers U17MDerby31.0 
824:05   Sam Broomhead U17MChesterfield3.4 
928:47   Lewis Ratcliffe U17MRipley  
ZXC U15M
PosGun   NameAG ClubHC  
114:33   Ryan Beale U15MRotherham12.4 
214:34   Hugo Milner U15MDerby0.2 
314:49   Adam Roden U15MSale Harriers Manchester8.9 
415:00   Matthew Ward U15MDerby0.8 
515:45   Hedley Hardcastle U15MDerby-1.1 
616:04   Jethro McGraw U15MAmber Valley & Erewash-4.0 
716:06   Alex James Jackson U15MStockport28.0 
816:55   Ed Barbour U15MAmber Valley & Erewash36.0 
917:08   Thomas O'Donoghue U15MDerby36.0 
1017:10   Dylan Barnes U15MDerby33.9 
1117:32   Stephen Mellor U15MBuxton35.2 
1217:36   Rhys Bowen U15MBuxton36.0 
1317:44   Niko Raine U15MChesterfield3.8 
1418:31   Thomas Barnes U15MChesterfield17.5 
1520:36   Joe UprichardU15MBuxton AC  
ZXC U13M
PosGun   NameAG ClubHC  
110:46   Daniel Evans U13MDerby13.9 
210:55   John Webster U13MMatlock30.1 
310:57   James BeanU13MChesterfield & District AC  
410:59   Luke Ward U13MDerby1.9 
511:01   Joseph Hallas U13MMatlock/Chesterfield14.4 
611:09   Elliot Meylan U13MBuxton2.1 
711:12   Scott Ram U13MAmber Valley & Erewash5.8 
811:18   Fergus Hernon U13MAmber Valley & Erewash36.0 
911:20   Alex Ediker U13MChesterfield-2.4 
1011:44   Dexter Deaville U13MAmber Valley & Erewash13.8 
1111:44   Cameron GreenU13MHope Valley College  
1211:50   Sam Allen U13MMatlock4.9 
1311:59   Jacob Buckley U13MBuxton2.9 
1412:25   William Tighe U13MBuxton-0.6 
1512:51   Samuel White U13MAmber Valley & Erewash35.9 
1613:15   Lewis Crago U13MBlackwell & District36.0 
1713:42   Michael BroomheadU13MChesterfield & District AC  
1814:17   James WatsonU13MBuxton AC  
ZXC U11M
PosGun   NameAG ClubHC  
15:54   Benjamin Ward U11MBlackwell & District32.7 
25:55   Edgar Webber U11MChesterfield36.0 
35:57   Francis Higton Durrant U11MAmber Valley & Erewash10.8 
46:08   Christopher GreenU11MBradwell Junior School  
56:14   Thomas Beardall U11MBlackwell & District29.5 
66:23   Jacob SeymourU11MBradwell Junior School  
76:29   Jonathan Howkins U11MAmber Valley & Erewash4.7 
86:33   Charlie SaxtonU11MHeanor RC  
96:36   Harri BowenU11MBuxton AC  
106:41   George WilkinsonU11MBlackwell & District Young Stri  
116:58   William needhamU11MMatlock AC  
127:09   Jonathan Patton V40MLetterkenny, IRL/Ireland36.0 
137:39   David HarrisU11MBuxton AC  
ZXC SW
PosGun   NameAG ClubHC  
127:51   Tamara Armoush U23WBirchfield H/Birmingham Uni1.7 
228:10   Sarah Harris V35WLong Eaton/Sale Harriers Manchester/Midland Masters17.7 
329:23   Lisa Palmer-Blount V35WHeanor/Derby/Midland Masters3.0 
429:32   Chaanah Patton V40WHallamshire31.5 
529:36   Jenny Reed SENWNotts9.3 
629:44   Joanne Birtwistle SENWNotts8.7 
729:52   Louise Insley V40WSouth Derbyshire7.3 
830:22   Claire Smith V35WCharnwood/Hatton Darts RC/Midland Masters11.5 
930:56   Rachel Chatwin V40WBuxton/Pennine25.2 
1031:12   Lucy Taylor SENWRipley10.6 
1131:18   Christine Howard V40WMatlock/Police13.2 
1231:18   Michelle Willcocks SENWSutton-in-Ashfield4.0 
1332:05   Suzanne Sharman SENWPudsey & Bramley/Pudsey & Bramley/North Derbyshire14.7 
1432:56   Nicky Dick V50WMatlock16.7 
1532:58   Fiona Alexander V40WRipley19.5 
1633:06   Jodie Smith SENWLong Eaton12.4 
1733:14   Stephanie Isley V50WRipley36.0 
1833:46   Caroline Scott V40WSinfin12.0 
1935:02   Nicola Thorpe SENWDerby31.4 
2035:11   Cheryl Brown V35WLong Eaton22.5 
2135:13   Rosalind Barrett V50WBuxton36.0 
2235:18   Sheila Bradley V55WBuxton15.5 
2335:20   Joanne Wharton-Howett V40WRipley12.1 
2435:39   Jan Forrester V60WMatlock18.4 
2536:27   Esther Jane Broughton V35WRipley8.7 
2636:33   Emma Havenhand V40WBuxton18.7 
2736:47   Vicky YeomanV35WLong Eaton RC  
2837:25   Emma Wentworth V35WBuxton13.1 
2937:31   Alison Booth V45WDerby13.9 
3038:00   Julie Goodwin V45WMatlock36.0 
3139:38   Elizabeth Milner V50WDerby18.0 
3239:55   Eleanor Robinson V65WRipley18.0 
3341:29   Beverley Golden V35WBuxton18.9 
3446:05   Antoinette Franco V35WRipley34.3 
ZXC U20W
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Lauren Davies-Beckett U17WChesterfield6.3 
10NT   Emily Wass U17WChesterfield36.0 
11NT   Rebecca Herring U17WChesterfield26.4 
12NT   Lara Wisdish U17WDerby36.0 
13NT   Jennie Lockwood U17WAmber Valley & Erewash/Serpentine36.0 
2NT   Lindsay Morgan U17WChesterfield29.9 
3NT   Amy Mellor U20WCity of Stoke15.2 
4NT   Kirsty Shipman U20WDerby33.8 
5NT   Emma Erskine U20WDerby21.0 
6NT   Josie Lockwood U20WChesterfield/Amber Valley & Erewash  
7NT   Alex Robinson U20WDerby36.0 
8NT   Danielle Booth U17WDerby4.0 
9NT   Tasmin Boam U17WChesterfield36.0 
ZXC U15W
PosGun   NameAG ClubHC  
113:49   Amy Stone U15WDerby23.0 
214:00   Niamh Emerson U15WAmber Valley & Erewash4.9 
314:23   Jennifer Willison U15WDerby27.3 
414:33   Milly Newton U15WHeanor36.0 
515:16   Sophie Quince U15WChesterfield31.8 
615:36   Steffi Luker-Edwards U15WAmber Valley & Erewash7.7 
715:54   Sophie Critchlow U15WChesterfield36.0 
816:10   Jessica Lockwood U15WAmber Valley & Erewash  
917:19   Helen Thornhill U15WBuxton11.7 
ZXC U13W
PosGun   NameAG ClubHC  
110:45   Jasmine Cooper U13WDerby5.1 
211:40   Tamsin McGraw U13WAmber Valley & Erewash1.2 
311:57   Lily Winfield U13WHeanor18.2 
412:12   Lucy Berwick U13WAmber Valley & Erewash14.1 
512:28   Hannah BakerU13WBuxton AC  
612:29   Danielle Smith U13WHeanor9.0 
712:33   Lauren Bestwick U13WBlackwell36.0 
812:55   Hope Hanby U13WMatlock36.0 
913:04   Katie Lancaster U13WMansfield22.2 
1013:17   Kelsie GearyU13WChesterfield & District AC  
1113:25   Emily Deeming U13WHeanor19.9 
1213:30   Ashleigh Armstrong U13WBlackwell & District21.7 
1313:30   Caitlin Emerson U13WAmber Valley & Erewash36.0 
1413:38   Emily Croft U13WMatlock/Chesterfield34.3 
1513:46   Ellie Baker U13WHeanor20.0 
1613:53   Amelia Newbould U13WBuxton/Macclesfield18.7 
1714:11   Lauren Sabin U13WBlackwell/Blackwell & District36.0 
1814:26   Lilly Barnes U13WChesterfield23.0 
1916:40   Eve SeymourU13WHope Valley College  
ZXC U11W
PosGun   NameAG ClubHC  
16:00   Anastasia Stock-Clarke U11WDerby26.6 
26:40   April Searston U11WBlackwell & District29.9 
36:56   Michaela DickU11WMatlock AC  
47:04   Elizabeth WebsterU11WMatlock AC  
57:10   Esme Moss U11WAmber Valley & Erewash18.4 
67:14   Eleanor CragoU11WBlackwell & District Young Strid  
77:14   Emily White U11WAmber Valley & Erewash27.7 
87:18   Abbie Darnell U11WChesterfield20.9 
97:28   Amber Hendley U11WAmber Valley & Erewash21.2 
107:40   Helen BourneU11WDerby AC  
118:36   Amber TaylorU11WBlackwell & District Young Strid  
128:45   Tess Newbould U11WBuxton/Macclesfield36.0 
138:53   Evie Middleton U11WBlackwell & District36.0 
148:53   Millie McNicholasU11WBlackwell & District Young Strid