53-12 League External Results
Hadleigh
3 Feb 13
Page: 1 2
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
ZXC SM
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Chris Sellens SENMColchester H0.6 
10NT   Jonathan Booty V35MWitham (Essex)36.0 
100NT   Phil PresslandSENMGreat Bentley  
101NT   Perry BealeSENM53-12  
102NT   John Clarke V50MMid Essex/Springfield21.0 
103NT   John Williams V60MSpringfield35.3 
104NT   Terry AlabastorSENMWitham  
105NT   John Markham V55MHalstead33.3 
106NT   Danny Prior V45MSpringfield36.0 
107NT   Paul Wheeldon V40MSpringfield36.0 
108NT   Shawn Leek V35MGreat Bentley20.7 
109NT   Kevin James V55MGreat Bentley12.4 
11NT   Gavin Allen V35MBraintree0.6 
110NT   Mark Lawes V40MTiptree6.9 
111NT   Paul Crowson V45MHarwich25.1 
112NT   James Kennerley SENMWitham (Essex)17.2 
113NT   Rob WadgraftSENMTiptree  
114NT   Jeff Higgon V60MHarwich15.4 
115NT   Adrian Kite V40MIpswich Jaffa36.0 
116NT   Dale WeaverSENM53-12  
117NT   Alistair Godfrey U20MSudbury Joggers36.0 
118NT   Dell HarringtonSENMHalstead  
119NT   Mike Barstow V35MHarwich21.9 
12NT   Brian Herrington V40MHarwich35.4 
120NT   Jim SlaterSENMTiptree  
121NT   Anthony Knight V40MTiptree19.2 
122NT   Peter Fraser HopewellSENMHarwich  
123NT   Nigel ThomasSENMMid Essex  
124NT   Anthony Smith V45MWitham (Essex)19.8 
125NT   Ian Foskew V50MMid Essex22.2 
126NT   AN Other      
127NT   Dan CraneSENMMid Essex  
128NT   Martin West V60MGreat Bentley27.4 
129NT   Julian Cordwell V55MHarwich28.8 
13NT   Gavin Davies SENMIpswich Jaffa5.4 
130NT   Tim Warner V50MHarwich31.2 
131NT   David ColeySENMIpswich Jaffa  
132NT   John Pettifer V65MMid Essex26.6 
133NT   Marcos Morley V40MPortsmouth JC/Tiptree15.3 
134NT   Paul Kerrison V45MHarwich36.0 
135NT   Frank GardnerSENMGreat Bentley  
136NT   Mark Blackburn V40MIpswich Jaffa28.2 
137NT   Colin Short V65MWitham (Essex)22.8 
138NT   John StoneSENMDiscovery Tri   
139NT   Leighton Williams V35MMid Essex25.3 
14NT   James Farren V40MWitham (Essex)27.2 
140NT   Jeffrey Fairfull V65MTiptree24.4 
141NT   Andrew Willey V40MIpswich Jaffa29.4 
142NT   Mon Lee V55MIpswich Jaffa18.1 
143NT   Nick PurkissSENMHalstead  
144NT   Samuel King U17MGreat Bentley36.0 
145NT   Kev Wright V55MSpringfield25.5 
146NT   Ian Bodsworth SENMHadleigh Hares15.2 
147NT   Bob Rowles V50MHarwich26.7 
148NT   Mark CrittendonSENMGreat Bentley  
149NT   Luke StoneSENMDiscovery Tri   
15NT   Jonathon Ling U23MIpswich Jaffa18.3 
16NT   John Scaife V35MHadleigh Hares1.0 
17NT   Mark Clements V35MIpswich Jaffa11.7 
18NT   Allen Smalls V40MColchester H1.1 
19NT   Sean Ketteridge V40MTiptree/Colchester H4.0 
2NT   Wesley Benton SENMColchester H36.0 
20NT   James Smith SENMSpringfield0.0 
21NT   Peter Riley V40MWitham (Essex)5.4 
22NT   Russ Sharp V35MGreat Bentley10.8 
23NT   Simon Dale V35MGreat Bentley34.7 
24NT   Steve Cooper V40MBlackheath & Bromley/Harwich2.4 
25NT   Rob Gibby V35MColchester H/Fire Service11.2 
26NT   Peter West V45MColchester H4.7 
27NT   Stuart Raven V35MSpringfield7.1 
28NT   Mark Furnace V40MIpswich Jaffa27.4 
29NT   Stephen Moore V45MSpringfield23.7 
3NT   Matthew Spencer SENMIpswich Jaffa/Bungay Black Dog0.4 
30NT   Stuart PrestneySENMHalstead  
31NT   Christopher Warren V40MGreat Bentley6.6 
32NT   Connor PrilzSENMColchester Harriers  
33NT   Matt JulierSENMGreat Bentley  
34NT   Anthony BarrowcloughSENMColchester Harriers  
35NT   Daniel Foster V45MGreat Bentley7.0 
36NT   David Wright V35MGreat Bentley3.8 
37NT   Benjamin Ficken SENMGreat Bentley7.2 
38NT   David Wright V50MColchester H7.1 
39NT   David Lee Goldsmith V40MGreat Bentley5.1 
4NT   Robert Reason SENMHarwich0.0 
40NT   Warren Birch V45MIpswich Jaffa6.9 
41NT   Michael Simmons V45MGreat Bentley9.6 
42NT   Daniel Augustin SENMMid Essex25.9 
43NT   Sam Gooding MatthewSENMHarwich  
44NT   James Haskey-Jones V45MTiptree7.0 
45NT   Scott Crawley V35MGreat Bentley27.9 
46NT   Thomas Beard U20MWitham (Essex)34.1 
47NT   Charlie Keitch V35MGreat Bentley3.8 
48NT   Chris Manby SENMColchester H5.6 
49NT   Jamie Ash SENMGreat Bentley36.0 
5NT   Graeme Knott SENMHarwich2.5 
50NT   Glen MoxhanSENMIpswich Jaffa  
51NT   Andre BessantSENMHarwich  
52NT   Richard Flutter V45MHarwich5.2 
53NT   Terry Back V55MIpswich Jaffa7.3 
54NT   Nigel BurbridgeSENMHarwich  
55NT   Craig Dawson SENMTiptree9.2 
56NT   Peter Pearce V45MGreat Bentley36.0 
57NT   Rodger Alexander V50MColchester & Tendring/Great Bentley35.2 
58NT   Ker Macrosson V55MIpswich Jaffa23.4 
59NT   Russel Breyer V50MIpswich TC10.9 
6NT   Robert Chenery SENMIpswich Jaffa-1.0 
60NT   Kevin Stevens SENMGreat Bentley12.3 
61NT   Richard Newman V45MHarwich9.0 
62NT   Brian Rogers V55MIpswich Jaffa7.1 
63NT   Ian Cannons V40MHarwich9.9 
64NT   Robin Belsom V50MIpswich Jaffa7.9 
65NT   Simon Morgan V45MTiptree9.7 
66NT   Christopher AlabastorSENMWitham  
67NT   Paul Dellar V45MTiptree5.2 
68NT   Marc Underdown V35MWitham (Essex)17.8 
69NT   Marcus Catlin V35MIpswich Jaffa4.9 
7NT   John FryorSENMColchester Harriers  
70NT   Ed PageSENM53-12  
71NT   Andrew Conway V40MTiptree7.2 
72NT   Elliott Suett U23MWitham (Essex)36.0 
73NT   Dennis Warner V50MHarwich12.2 
74NT   Adam Richardson SENMTiptree27.1 
75NT   David Gayer SENMColchester H16.7 
76NT   Steve BurbridgeSENMHarwich  
77NT   Malcolm Jarvis V45MGreat Bentley8.6 
78NT   Steve Black V40MGreat Bentley27.7 
79NT   Paul Bryan V65MColchester H36.0 
8NT   Daniel Simpson SENMIpswich Jaffa32.6 
80NT   Jason VearesSENM53-12  
81NT   Patrick Marsh V45MColchester H14.3 
82NT   Tony Wallen V40MWitham (Essex)9.6 
83NT   Gary Wright V50MSpringfield17.9 
84NT   Duncan Chenery V50MIpswich Jaffa11.0 
85NT   Adrian Peake V45MIpswich Jaffa9.4 
86NT   John LeggeSENMSpringfield  
87NT   Christopher Bing SENMIpswich Jaffa10.1 
88NT   Mike BrealySENMHalstead  
89NT   Jamie Fairfull V35MTiptree31.8 
9NT   Brad Jones V35MIpswich Jaffa30.2 
90NT   Mark Ross V50MGreat Bentley24.8 
91NT   Julian CatmoleSENMSpringfield  
92NT   Anthony Marsh SENMSpringfield17.0 
93NT   Paul Carlisle V50MGreat Bentley15.0 
94NT   Mick Gilbert V60MIpswich Jaffa26.8 
95NT   Kevin Payne V45MMid Essex19.6 
96NT   Steve CoveySENM53-12  
97NT   Alex StuckleySENMWitham  
98NT   Mark Williams V50MWitham (Essex)28.1 
99NT   Richard Taylor V55MSpringfield10.4 
ZXC U17M
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Alex Baxter U13MIpswich33.2 
10NT   Charlie BrownU11MWitham RC  
11NT   Archie French U13MColchester H18.9 
12NT   Ryan Bumphrey U11MIpswich Jaffa7.2 
13NT   Samuel Jones U13MHalstead  
14NT   Courtney Gordon U13WBraintree/Witham (Essex)30.3 
15NT   Juliet StevensonU13WWitham RC  
16NT   Vinny Robinson U13MIpswich Jaffa  
17NT   Vicky Lovegrove U13WHalstead  
18NT   Jack Mabbutt U15MColchester & Tendring36.0 
19NT   Abigail KerrU11WDiscovery Tri  
2NT   Joel FarrenU17MWitham RC  
20NT   Evie Morgan U13WIpswich Jaffa32.5 
21NT   Laura GardinerU17WColchester Harriers  
22NT   Harrison Ward U13MIpswich Jaffa30.3 
23NT   Alex Waring U13MWitham (Essex)29.6 
24NT   Megan Sifford U13WColchester H36.0 
25NT   Fergus CrallenU11MHalstead R R  
26NT   Christian Foxhall U13MIpswich Jaffa36.0 
27NT   George MorganU11MIpswich Jaffa  
28NT   Harry PriorU11MGreat Bentley  
29NT   Curtis HarveyU11MHadleigh Hares AC  
3NT   Thomas LathamU17MWitham RC  
30NT   Catherine Levick U11WBraintree/Suffolk Schs  
31NT   Will Blackburn U15MIpswich Jaffa33.8 
32NT   Joseph Hammond U11MHarwich32.3 
33NT   Abigail Morgan U17WTiptree16.4 
34NT   Kieian DaleU17MGreat Bentley  
35NT   Lewis OakesU11MHadleigh Hares AC  
36NT   Theo Sanderson U11MHarwich10.6 
37NT   Isabelle LaneU11WHalstead R R  
38NT   Ciara Nicholson U13WDiscovery Tri  
39NT   Daisy Partridge U13WBraintree18.3 
4NT   George Stevenson U13MWitham (Essex)29.0 
40NT   Callum O'Connor U11MWitham (Essex)36.0 
41NT   Samuel Kilbourn U11MIpswich Jaffa  
42NT   Ally ThorndikeU11WColchester & T  
43NT   Katie Presland U13WColchester & Tendring/Great Bentley27.2 
44NT   Michael OatesU13MGreat Bentley  
45NT   Bethany Robinson U11WIpswich Jaffa  
46NT   Kate MorelliU11WWitham RC  
47NT   Katie Rice U11WColchester H36.0 
48NT   Tara ThorndikeU13WColchester & T  
49NT   Tyler HansonU11MHadleigh Hares AC  
5NT   Georgina Sturgeon U15WColchester & Tendring24.3 
50NT   Lauren Strutt U11WColchester H34.1 
51NT   Ashley Robinson U11MIpswich Jaffa  
52NT   Sarah Hughes U15WHarwich36.0 
53NT   Jessica Foxhall U11WIpswich Jaffa33.7 
54NT   Georgina Haskey-JonesU13WWitham RC  
55NT   Elizabeth Stewart U13WHadleigh Hares34.4 
56NT   Lois GordonU11WWitham RC  
57NT   Nieve DeightonU11WWitham RC  
58NT   Milly PreslandU11WGreat Bentley  
59NT   Eloise ParryU11WGreat Bentley  
6NT   Liam NicholsonU13MDiscovery Tri  
60NT   Michael Knowles U11MHarwich8.3 
61NT   Charlotte Maher U11WColchester & Tendring  
62NT   Asha LongmanU11WHadleigh Hares AC  
63NT   Grace GardnerU11WHadleigh Hares AC  
64NT   Joseph McVeliaU11MWitham RC  
65NT   Rhiannon BerryU11WIpswich Jaffa  
66NT   Finley KnightU11MTiptree  
67NT   Louie GoodrichU11MHadleigh Hares AC  
68NT   Caitlin FoskerU13WHadleigh Hares AC  
69NT   Libby GoodrichU11WHadleigh Hares AC  
7NT   Aaron Stone U13MDiscovery Tri  
70NT   Morgan HolmesU11WHadleigh Hares AC  
71NT   Ellie BeckealegU13WWitham RC  
72NT   Lucy PikeU11WDiscovery Tri  
8NT   Freddie Trevanion U11MBraintree34.9 
9NT   Thomas Moore U15MColchester H34.5 
ZXC SW
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Jayne Williams V40WIpswich Jaffa18.8 
10NT   Debbie CatteroleSENWColchester Harriers  
11NT   Claudine Benstead V50WHarwich7.3 
12NT   Val Jennings V45WIpswich Jaffa8.3 
13NT   Liz Stuckey V35WWitham (Essex)11.5 
14NT   Penny Grayson V40WHadleigh Hares/Royal Air Force10.9 
15NT   Tracy Harrington V45WTiptree13.4 
16NT   Vicky Knight V35WTiptree11.3 
17NT   Catherine JohnsonSENW53-12  
18NT   Sian Gifford V40WColchester & Tendring/Welsh Masters14.8 
19NT   Victoria Curren V35WSpringfield9.9 
2NT   Emily ZethragusSENWGreat Bentley  
20NT   Sarah FossburgSENWHarwich  
21NT   Wendy Carter V45WHalstead16.8 
22NT   Jo Gemmill V50WSpringfield36.0 
23NT   Anna Lyon V45WGreat Bentley13.7 
24NT   Verity Smith V35WIpswich Jaffa30.8 
25NT   Sue Clarke V55WSpringfield15.2 
26NT   Rachel Jarvis V45WHarwich16.8 
27NT   Claire Bransby V40WHarwich12.9 
28NT   Karen SconeSENWGreat Bentley  
29NT   Hannah Wood V35WIpswich Jaffa18.6 
3NT   Denise Morley V40WColchester H/Eastern Masters7.8 
30NT   Sophie Apps SENWGreat Bentley29.7 
31NT   Abbey Weaver SENWWitham (Essex)36.0 
32NT   Claire Gordon V35WBraintree/Witham (Essex)21.7 
33NT   Tina Clarke V45WTiptree22.1 
34NT   Suzanne Heath V40WIpswich Jaffa15.6 
35NT   Rachel Elizabeth Pearsons V35WWitham (Essex)18.9 
Page: 1 2