53-12 League External Results
Ipswich
13 Jan 13
Page: 1 2
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
ZXC SM
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Robert Reason SENMHarwich0.5 
10NT   Jonathan Booty V35MWitham (Essex)35.2 
100NT   Phil Presland V40MGreat Bentley10.6 
101NT   Peter Clarke V45MHarwich20.0 
102NT   Michael Burrows U20MColchester H11.4 
103NT   Shawn Leek V35MGreat Bentley26.6 
104NT   Sam Wolton V35MHalstead13.7 
105NT   Kevin James V55MGreat Bentley12.1 
106NT   Mick Gilbert V60MIpswich Jaffa36.0 
107NT   Paul Chandler V45MWitham (Essex)16.4 
108NT   Perry BealeSENM53.12  
109NT   Paul Wheeldon V40MSpringfield36.0 
11NT   Gavin Davies SENMIpswich Jaffa1.5 
110NT   James Montgomery V45MWitham (Essex)16.7 
111NT   Paul Crowson V45MHarwich25.4 
112NT   Wayne Kern V45MHalstead36.0 
113NT   John Markham V55MHalstead27.9 
114NT   Noel Bundy V40MMid Essex36.0 
115NT   Ashley Thomas V45MHarwich  
116NT   Jeff Higgon V60MHarwich15.0 
117NT   Alistair Gillan V45MSpringfield15.5 
118NT   Colin Matthews V45MHarwich16.2 
119NT   Alistair Godfrey U20MSudbury Joggers36.0 
12NT   James Farren V40MWitham (Essex)17.9 
120NT   Mike Barstow V35MHarwich34.5 
121NT   Andrew Stewart V50MHadleigh Hares17.6 
122NT   Ian Foskew V50MMid Essex25.3 
123NT   Nigel ThomasSENMMid Essex  
124NT   Anthony Knight V40MTiptree19.6 
125NT   Rob Hadgraft V55MTiptree18.8 
126NT   Darren Willey V35MGreat Bentley20.9 
127NT   Steve Bowen V55MHadleigh Hares24.9 
128NT   Barry ArmstrongSENMColchester Harriers  
129NT   David Attrill V50MHarwich36.0 
13NT   Allen Smalls V40MColchester H0.7 
130NT   Christopher Hill V55MHalstead23.9 
131NT   Tim Brockington V55MSpringfield10.5 
132NT   Julian Cordwell V55MHarwich24.1 
133NT   Tim Warner V45MHarwich29.6 
134NT   Roland Knott V60MHarwich23.6 
135NT   Rob DavisSENMMid Essex  
136NT   Trevor Matthews V45MHarwich28.4 
137NT   Paul Kerrison V45MHarwich30.7 
138NT   not claimedSENM   
139NT   Colin Short V60MWitham (Essex)16.7 
14NT   Steve Cooper V40MBlackheath & Bromley/Harwich0.3 
140NT   John PettiferSENMMid Essex  
141NT   Murcos MorlaySENMTiptree  
142NT   Frank Gardiner V55MGreat Bentley15.3 
143NT   Martin NestSENMGreat Bentley  
144NT   Barry Martin V45MGreat Bentley36.0 
145NT   Mike RushbrookSENMHadleigh  
146NT   Leighton Williams V35MMid Essex26.0 
147NT   Jeffrey Fairfull V65MTiptree25.3 
148NT   Don Welsh V50MGreat Bentley36.0 
149NT   Mark Blackburn V40MIpswich Jaffa19.2 
15NT   Sean Ketteridge V40MTiptree/Colchester H3.4 
150NT   Bob Rowles V50MHarwich31.2 
151NT   Del Godden V35MGreat Bentley16.2 
152NT   Michael Purkiss V60MHalstead20.3 
153NT   Patrick Knowles V60MSpringfield36.0 
154NT   Adrian CrooksSENM53.12  
155NT   Mark Crittenden V40MGreat Bentley20.3 
16NT   Peter Riley V40MWitham (Essex)4.0 
17NT   Russ Sharp V35MGreat Bentley5.7 
18NT   Rob Gibby V35MColchester H/Fire Service9.7 
19NT   Peter West V45MColchester H3.8 
2NT   Matthew Spencer SENMIpswich Jaffa4.5 
20NT   David Wright V35MGreat Bentley5.6 
21NT   Stephen Moore V45MSpringfield14.7 
22NT   Tom Jarrett V35MIpswich Jaffa36.0 
23NT   Scott MacSephney V45MIpswich Jaffa4.2 
24NT   Jason Meachen V40MHarwich19.7 
25NT   Christopher Warren V40MGreat Bentley8.8 
26NT   Anthony Barraclough SENMColchester H1.7 
27NT   Benjamin Ficken SENMGreat Bentley6.4 
28NT   Mark Rutter V50MHarwich4.9 
29NT   Clive Thomas V50MGreat Bentley6.2 
3NT   Daniel Simpson SENMIpswich Jaffa29.1 
30NT   Carl Ashton V35MIpswich Jaffa13.6 
31NT   Michael Simmons V45MGreat Bentley13.1 
32NT   Stewart Ellis V35MBraintree/Halstead2.9 
33NT   Wilf Campbell V45MIpswich Jaffa2.7 
34NT   David Wright V50MColchester H6.4 
35NT   Craig Dawson SENMTiptree5.6 
36NT   Stuart Raven V35MSpringfield2.9 
37NT   David Lee Goldsmith V40MGreat Bentley7.4 
38NT   Adam Richardson SENMTiptree18.1 
39NT   Ian Coxall V40MIpswich Jaffa/Springfield3.7 
4NT   Brad Jones V35MIpswich Jaffa21.2 
40NT   Chris Manby SENMColchester H5.1 
41NT   Simon Morgan V45MTiptree7.8 
42NT   James Haskey-Jones V45MTiptree5.3 
43NT   Daniel Foster V45MGreat Bentley13.6 
44NT   James Rush V35MHadleigh Hares  
45NT   Matthew Hunter SENMHadleigh Hares9.1 
46NT   James Reed SENMIpswich Jaffa36.0 
47NT   Richard Flutter V45MHarwich3.4 
48NT   Daniel Augustin SENMMid Essex35.5 
49NT   Thomas Beard U20MWitham (Essex)29.3 
5NT   Brian Herrington V40MHarwich27.2 
50NT   Ian Cannons V40MHarwich10.5 
51NT   Justin Burls V45MHarwich12.3 
52NT   Rodger Alexander V50MColchester & Tendring/Great Bentley31.6 
53NT   Marcus CattlinSENMIpswich  
54NT   John Francis V45MHarwich12.6 
55NT   Jamie Ash SENMGreat Bentley36.0 
56NT   Scott CranleySENMGreat Bentley  
57NT   Richard Newman V45MHarwich9.8 
58NT   Ben Hammond V35MHarwich20.7 
59NT   Robin Belsom V50MIpswich Jaffa8.9 
6NT   Ryan Ostler U23MIpswich Jaffa6.5 
60NT   Marc Underdown V35MWitham (Essex)13.9 
61NT   Adam WhiteSENM53-12  
62NT   John Booty V40MGreat Bentley18.4 
63NT   Barry Hammick V35MHarwich36.0 
64NT   Paul Dellar V45MTiptree5.6 
65NT   Matthew Knowles V35MHarwich16.7 
66NT   Patrick Marsh V45MColchester H12.3 
67NT   Andre Besant V40MHarwich11.2 
68NT   Glen Moxham U23MIpswich Jaffa36.0 
69NT   Kevin Stevens SENMGreat Bentley14.6 
7NT   Graeme Knott SENMHarwich0.9 
70NT   Dennis Warner V50MHarwich10.3 
71NT   Tony Wallen V40MWitham (Essex)11.7 
72NT   Jason VearesSENM53-12  
73NT   Malcolm Jarvis V45MGreat Bentley9.7 
74NT   Duncan Chenery V50MIpswich Jaffa11.4 
75NT   Anthony Marsh SENMSpringfield15.6 
76NT   Ed PageSENM53-12  
77NT   Adrian Peake V45MIpswich Jaffa8.1 
78NT   Nick BealeSENMHarwich  
79NT   Kevin Frost V40MColchester H15.1 
8NT   John Scaife V35MHadleigh Hares0.8 
80NT   Andrew Thomas V40MSpringfield/Eastern Masters/Chelmsford20.3 
81NT   Julian Catmull V45MSpringfield11.0 
82NT   Stuart Mills V35MWitham (Essex)10.0 
83NT   Steve Black V40MGreat Bentley18.6 
84NT   Steve CoveySENM53-12  
85NT   John LeggeSENMSpringfield  
86NT   Jamie Fairfull V35MTiptree22.7 
87NT   Andy GoldingSENMTiptree  
88NT   Richard Taylor V55MSpringfield9.8 
89NT   Paul Hinsley V45MHalstead10.9 
9NT   Mark Clements V35MIpswich Jaffa3.1 
90NT   Stephen Burbidge SENMHarwich21.2 
91NT   Mark Ross V50MGreat Bentley16.2 
92NT   Steve Hunt V50MHadleigh Hares14.0 
93NT   Kevin Payne V45MMid Essex19.9 
94NT   Andrew Carter V55MHalstead16.5 
95NT   Mark Williams V50MWitham (Essex)23.2 
96NT   Gary Wright V50MSpringfield10.0 
97NT   John Weston V55MIpswich Jaffa14.4 
98NT   Graham Semple V50MGreat Bentley27.8 
99NT   John Norman V45MHadleigh Hares31.9 
ZXC U17M
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Alfie Foster U15MColchester & Tendring32.3 
10NT   Juliet StevensonU13WWitham RC  
11NT   Georgina Sturgeon U15WColchester & Tendring15.1 
12NT   Ryan BumphreyU11MIpswich Jaffa  
13NT   Megan Sifford U13WColchester H35.9 
14NT   Sian Hicks U15WColchester & Tendring24.7 
15NT   George Stevenson U13MWitham (Essex)27.3 
16NT   Freddie Trevanion U11MBraintree26.2 
17NT   Jack Barrington U17MHarwich27.6 
18NT   Archie French U13MColchester H9.8 
19NT   Hannah Johnson U13WColchester & Tendring36.0 
2NT   Katherine-Jayne Watts U15WColchester H22.5 
20NT   Alex WaringU13MWitham RC  
21NT   Victoria Ramsdale U15WColchester H36.0 
22NT   Christian FoxhallU13MIpswich Jaffa  
23NT   Joseph HammondU11MHarwich  
24NT   George Barrington U15MHarwich28.3 
25NT   Harrison Ward U13MIpswich Jaffa22.5 
26NT   Evie Morgan U13WIpswich Jaffa23.4 
27NT   Alice Welby U17WColchester H36.0 
28NT   Olivia Prime V45WIpswich Jaffa32.8 
29NT   Catherine Levick U11WBraintree/Suffolk Schs  
3NT   Jack Mabbutt U15MColchester & Tendring36.0 
30NT   Abigail KerrU11WDiscovery Tri  
31NT   Samuel KilbournU11MIpswich Jaffa  
32NT   Abigail Morgan U17WTiptree17.5 
33NT   Harry PriorU11MGreat Bentley  
34NT   Isabelle LaneU11WHalstead R R  
35NT   George MorganU11MIpswich Jaffa  
36NT   Will Blackburn U15MIpswich Jaffa24.8 
37NT   Abigail Read U15WColchester H36.0 
38NT   Hayden Challis U13MHalstead  
39NT   Callum O'ConnorU11MWitham RC  
4NT   Thomas Moore U15MColchester H28.6 
40NT   Lucy PikeU11WDiscovery Tri  
41NT   Katie Presland U13WColchester & Tendring/Great Bentley19.2 
42NT   Sarah Hughes U15WHarwich  
43NT   Kate MorelliU11WWitham RC  
44NT   Allana LathanU11WIpswich Jaffa  
45NT   Mia Palmer U13WIpswich Jaffa18.0 
46NT   Milly PreslandU11WGreat Bentley  
47NT   Jessila FoxhallU11WIpswich Jaffa  
48NT   Theo Sanderson U11MHarwich33.2 
49NT   Elizabeth Stewart U13WHadleigh Hares27.6 
5NT   Joel FarrenU17MWitham RC  
50NT   Sophie FishaU17WIpswich Jaffa  
51NT   Katie DixonU11WIpswich Jaffa  
52NT   Georgina Haskey-JonesU13WWitham RC  
53NT   Lois GordonU11WWitham RC  
54NT   Nieve DeightonU11WWitham RC  
55NT   Jay BerryU13MIpswich Jaffa  
56NT   Rhiannon BerryU11WIpswich Jaffa  
57NT   Joseph McVeliaU11MWitham RC  
58NT   Hallie BootyU11WGreat Bentley  
6NT   Thomas LathamU17MWitham RC  
7NT   Liam NicholsonU13MDiscovery Tri  
8NT   Samuel Jones U13MHalstead  
9NT   Vicky Lovegrove U13WHalstead  
ZXC SW
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Jayne Williams V40WIpswich Jaffa11.7 
10NT   Becky McCorquodale V35WHarwich9.5 
11NT   Debbie Cattermole V45WColchester H8.7 
12NT   Vicky Presland V35WGreat Bentley8.2 
13NT   Claudine Benstead V50WHarwich7.0 
14NT   Vicky Knight V35WTiptree10.6 
15NT   Sian Gifford V40WColchester & Tendring/Welsh Masters13.5 
16NT   Tracy Harrington V45WTiptree11.7 
17NT   Rosie Harrison SENWGreat Bentley30.5 
18NT   Catherine JohnsonSENW53-12  
19NT   Kate Wooldridge V35WIpswich Jaffa17.3 
2NT   Kate Hodgkiss SENWHarwich7.8 
20NT   Abbie ThoringtonSENWIpswich  
21NT   Penny GracesonSENWHadleigh  
22NT   Emma Filtness SENWGreat Bentley35.9 
23NT   Abby Gaeta V35WIpswich Jaffa21.4 
24NT   Rachel Jarvis V45WHarwich26.3 
25NT   Wendy Carter V45WHalstead19.3 
26NT   Verity Smith V35WIpswich Jaffa32.5 
27NT   Michaela Kadanikova SENWIpswich Jaffa19.5 
28NT   Liz Stuckey V35WWitham (Essex)11.2 
29NT   Katy FidlerSENWMid Essex  
3NT   Laura Shewbridge SENWColchester H5.0 
30NT   Louise Johnson SENWIpswich Jaffa30.7 
31NT   Anna Lyon V45WGreat Bentley28.6 
32NT   Elspeth Knott V60WHarwich16.2 
33NT   Sarah Fossberg V40WHarwich36.0 
34NT   Jo Gemmill V50WSpringfield36.0 
35NT   Lorna PettiferSENWMid Essex  
36NT   April HatcherSENW53-12  
37NT   Tina Clarke V45WTiptree20.1 
38NT   Samantha Godden SENWGreat Bentley13.4 
39NT   Tricia Stacey V40WGreat Bentley15.4 
4NT   Lynn Higgs V50WColchester H21.7 
40NT   Karen Skene V45WGreat Bentley17.7 
41NT   Abbey Weaver SENWWitham (Essex)36.0 
42NT   Kirsty Williams V35WSpringfield32.8 
Page: 1 2