ESAA Northern Schools Inter-County Championships External Results
Carlisle
23 Jun 12
800 1500 3000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 U20M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:01.2AN OTHER U20MDur Sch    
22:02.8AN OTHER U20MDur Sch    
800 U17M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:02.5Sam Nicholson  U17MSeaton/Team North Cumbria1:58.11:53.737.1 
22:03.7Jason Blackburn SBU17MMiddlesbrough (Mandale)2:00.082:00.0854.0 
32:04.5Jonathan Currie  U17MTynedale2:00.431:52.7718.9 
42:05.3Philip Winkler  U17MMorpeth2:02.511:54.51-3.7 
52:05.6Matthew Salkeld PBU17MBorder2:05.62:02.0117.4 
800 U15M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:06.3Ryan Green  U15MMorpeth/St. Mary's Uni2:00.51:50.5626.6 
22:07.6Henry Johnson  U15MShildon2:02.31:57.240.7 
32:10.8Patrick Wilson  U15MNew Marske2:09.92:06.053.9 
42:14.2Joe O'Hara  U15MDarlington H2:11.71:59.440.5 
52:16.5Jack Curry  U15MBlaydon2:13.92:13.354.0 
62:17.2Nathan Cox  U15MGala/Morpeth2:07.01:57.636.8 
800 U20W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:17.2Chloe Bailes  U20WDurham2:13.82:12.44.7 
22:47.8Hazelle Webster-Costella  U20WJarrow & Hebburn2:38.82:38.88.6 
800 U17W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:12.7Abbie Hetherington  U17WCarlisle Aspatria2:08.12:06.2621.7 
22:18.4Chloe Loredo  U17WNew Marske2:13.082:13.0854.0 
32:23.3Lauren Glencross  U17WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria2:19.332:16.623.0 
42:27.3Sophie Seddon  U17WBarrow & Furness2:21.692:21.6954.0 
42:27.8Georgia Hirst  U17WShildon2:20.82:20.854.0 
800 U15W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:20.0Chelsea Nugent  U15WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria2:11.892:11.8954.0 
22:25.5Rosie Findlay  U15WShildon/Sedgefield2:24.82:22.454.0 
32:27.6Olivia Bateman  U15WBirtley2:26.302:26.3039.7 
42:29.0Charlotte Fraser PBU15WGateshead2:29.02:29.054.0 
52:31.4Cecily Browne  U15WGateshead2:31.162:31.1642.3 
 
1500 U20M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:11.0Michael Bleasby  U20MShildon4:02.63:59.544.6 
1500 U17M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:12.7Charles Pasco  U17MNew Marske4:00.183:55.340.3 
24:25.0Anthony Wallett  U17MNorth Shields Poly4:04.04:04.054.0 
34:28.4Neil Orr  U17MBorder4:14.804:09.9122.4 
44:32.2Matthew Bailey  U17MMiddlesbrough (Mandale)/Cleveland Schs4:18.83:53.812.7 
54:32.6AN OTHER U17MDur Sch    
1500 U15M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:32.4Markhim Lonsdale  U15MGateshead4:17.43:48.9210.2 
24:32.6Joe Armstrong  U15MGateshead4:25.73:47.09-4.1 
34:34.5Nathan Cox  U15MGala/Morpeth4:31.354:07.3136.8 
44:34.9Scott Wilson  U15MCarlisle Aspatria4:33.374:17.047.6 
54:37.7Jared Lewis PBU15MMorpeth4:37.74:28.052.0 
64:54.8Callum Martin PBU15MBillingham4:54.84:28.6043.9 
1500 U17W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:46.3Amy Etherington  U17WShildon4:46.04:46.08.0 
24:51.9Sophie Montgomery  U17WBlaydon/Blaydon & Elswick4:38.794:32.454.0 
1500 U15W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:47.3Philippa Stone  U15WMiddlesbrough (Mandale)4:40.04:15.98-0.8 
24:48.4Philippa Chambers PBU15WGateshead4:43.274:39.240.8 
34:51.1Kate Waugh  U15WGateshead4:49.124:31.8417.9 
44:54.3Eleanor Daglish PBU15WHoughton Harriers4:54.34:52.110.2 
54:55.5Rebecca Buchanan PBU15WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria4:53.784:46.551.8 
65:01.0Sarah Thompson PBU15WKendal5:01.04:55.454.0 
75:02.9Sophie Burnett  U15WBirtley4:55.44:25.6919.0 
 
3000 U20M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:20.6Jonathan Baines  U20MDurham9:15.18:43.3932.8 
3000 U17M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:18.1Luke Clark PBU17MSouth Shields9:18.18:52.739.5 
29:27.0Joel Jones  U17MSunderland9:25.59:13.053.9 
39:30.7Ross Campbell  U17MBarrow & Furness9:17.909:17.90-2.0 
3000 U20W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:58.8Zoe Hewitson PBU20WShildon10:58.810:58.83.7 
3000 U17W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:49.8Robyn Waugh  U17WGateshead10:36.910:36.951.7 
211:07.1Anna Fawcett PBU17WBirtley11:07.111:07.151.9 
311:30.0Alison Brown  U17WMorpeth11:18.611:18.628.8