BMC Regional Races External Results
Eltham
20 Jun 12
800 1500 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:50.79Matt McLaughlin PBU20MWoodford Green Essex Ladies/Oaklands Col1:49.651:48.9732.6 
21:53.09Max Thomas PBU23MHastings AC/Bath Uni/Crawley1:53.091:50.821.4 
31:53.64Aaron Bennett  U23MSouthampton/Cardiff Met Uni1:51.531:49.188.7 
41:55.40Chris Carter SBU23MEnfield & Haringey/St. Mary's Uni1:55.401:54.926.1 
51:56.79Michael Dyer  SENMNorth Down/Herne Hill1:52.361:50.2510.7 
800m B (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:53.49Jason Prickett PBU23MAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni1:53.291:53.2936.1 
21:54.34James Bowness SBU23MTrafford/Ipswich Jaffa/St. Mary's Uni1:54.341:45.963.3 
31:55.05Mark Woodley SBSENMChelmsford/Lamar Uni1:55.051:49.815.2 
41:55.12Patrick Lucas PBU17MCroydon1:55.121:54.16-0.7 
51:56.07Tom Bowerman SBU23MAldershot, Farnham & District/Swansea Uni/Basingstoke & Mid 1:55.781:53.10-1.1 
61:57.24Russell Bentley SBSENMKent1:57.241:51.0-3.9 
71:58.10Joseph Gill  U23MNewham & Essex Beagles1:57.381:57.3841.5 
81:58.79Daniel Yaxley  U23MWoodford Green Essex Ladies1:56.621:56.0141.7 
800m C (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.13Tom Butcher PBU20MGuildford & Godalming1:57.131:57.1318.9 
21:58.19Max Pickard PBU20MBrighton Phoenix/Crawley1:58.191:52.25-0.1 
31:59.07Tom Clench SBSENMBexley1:57.201:55.8725.1 
41:59.14Mike Cummings  SENMHerne Hill/Hardley1:57.861:55.25-3.3 
51:59.31Jordan Maurice SBU20MHerne Hill1:59.311:56.3931.4 
61:59.43Jack Gregory PBU23MReading AC/Southampton Uni1:59.431:58.05-2.7 
72:01.16James Hogg  SENMMedway & Maidstone/Kent Uni1:59.681:59.0127.9 
82:01.50Andrew Sweeney PBSENMSouthampton2:01.502:01.5042.6 
92:02.27Ryan Driscoll  U20MTonbridge1:59.201:54.17-4.2 
800m D (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:05.31Steven Underwood  SENMSouthampton2:02.092:02.092.6 
22:07.52Adam Willis  U20MBexley2:05.662:02.442.0 
32:07.67Edward Olsen  U15MHerne Hill2:03.941:56.008.0 
42:09.71William Ruiz PBU17MBlackheath & Bromley2:08.312:00.132.7 
52:13.34Kaylee Dodd  U17WBasildon2:07.642:03.386.0 
62:17.35Deborah Niccol  SENWBristol & West/Newham & Essex Beagles/Dulwich2:13.62:13.627.8 
72:19.15Megan Edwards  U23WDartford H2:12.442:05.2025.8 
800m E (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:13.93Euan Nicholls PBU15MTonbridge2:13.932:01.130.2 
22:17.48Clayton Barrett PBSENMLarkfield2:17.482:17.486.5 
32:18.15Duncan Hussey  V45MDulwich2:17.712:17.7121.4 
42:19.77Megan Steer  U20WSt. Albans AC2:17.252:10.157.0 
52:20.01Hannah Edwards  U23WHerne Hill/Liverpool Uni/Blackheath & Bromley2:16.112:09.999.4 
62:20.69Kristina Mikalauskiene  SENWBexley2:20.242:17.146.2 
 
1500m A (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:54.2Kieran Reilly SBU20MInvicta East Kent3:48.713:45.18-5.0 
23:54.7Dean Lacy SBSENMCambridge H3:54.73:49.59-2.7 
33:56.3Jonathan Henderson SBSENMHerne Hill/Edinburgh Uni3:54.913:54.9125.7 
43:58.6Michael Dan PBU23MHighgate3:58.63:58.60.6 
53:58.8Robbie Fitzgibbon PBU17MBrighton Phoenix3:55.863:36.97-2.6 
63:59.3Dominic Brown  U20MTonbridge3:58.173:43.36-3.4 
74:00.1Ryan Parker SBU23MBedford & County4:00.13:59.1320.8 
84:02.9Jack Williams PBU20MReading AC/St. Mary's Uni3:59.153:49.6614.5 
94:03.7Matt Hibberd SBSENMSouthampton3:58.383:58.380.5 
104:07.4Daniel Bradley  SENMTonbridge4:00.063:58.9-1.2 
1500m B (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:13.2Jamie Bryant PBU20MTonbridge4:08.353:59.34-3.5 
24:14.7Georges Vacharopoulos PBU20MBlackheath & Bromley4:13.793:58.015.6 
34:15.1Cameron Knapp PBU20MTonbridge4:15.14:13.927.2 
44:17.6Thomas Wright PBU20MBexley4:17.64:01.660.8 
54:23.4Joseph O'Hara PBU17MBexley4:21.93:57.9-0.8 
64:27.1Dan Lewington PBSENMSerpentine4:27.14:27.13.6 
74:27.2Mohamed Nuradin  U20MS Factor4:19.74:19.739.4 
84:32.2Ben Matthews  U17MBexley4:29.74:19.420.2 
94:37.3Clayton Barrett  SENMLarkfield4:32.284:32.286.5 
104:41.5Clare Elms  V45WDulwich/Veterans4:32.324:31.872.1 
114:41.9Jordan Saul  U20MTonbridge4:33.334:22.596.0 
124:41.9Lewis Caiels  U15MBexley/Dartford H4:35.64:32.2624.5 
134:52.8Grace Nicholls SBU23WTonbridge/Bath Uni4:52.84:30.7643.7 
1500m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:38.76Caroline Ford PBU23WCambridge H/Leeds Uni4:38.764:20.751.4 
24:41.15Poppy Disley-May SBU20WAldershot, Farnham & District4:41.154:39.2041.3 
34:46.24Sophie Parkes  U17WCambridge H4:44.524:44.5243.7 
44:46.41Ruth Haynes  U20WAldershot, Farnham & District4:46.174:33.26.1 
55:00.34Harry Jarvis  U15MBexley4:47.934:37.933.9 
65:08.06Lauren Tolmie  SENWNewham & Essex Beagles/Gloucestershire Uni4:56.974:56.9741.7 
75:10.33Harley Wooler  U15WBexley5:09.94:58.4218.8 
85:13.20Paul Kent  V50MCambridge H/Southern Counties Vets4:59.114:43.2815.7 
95:19.88Megan Williams PBU20WCambridge H/Bristol Uni5:12.85:00.239.1 
105:24.28Elise Annand SBU15WMedway & Maidstone5:24.285:08.843.7 
115:27.43Emma Rowland  U20WBlackheath & Bromley5:23.294:58.1115.6 
125:46.23Lisa Pettit  V40WSerpentine5:29.725:29.7225.6 
135:57.83Rick Hemmings PBV50MFalmouth5:57.835:57.8354.0 
 
1500m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
114:34.1Shaun Dixon  SENMHighgate14:26.1014:22.931.3 
214:59.6Steven Naylor  SENMBedford & County14:38.9914:38.9913.1 
315:03.9Andrew Rayner SBSENMBlackheath & Bromley15:03.914:19.6712.6 
415:17.5Kevin Rojas PBSENMBrighton & Hove15:15.6514:44.0-1.9 
515:17.5Kev Mason PBSENMBrighton & Hove15:17.515:11.928.6 
615:22.4Ben Pochee SBV40MHighgate15:22.414:53.1210.1 
715:36.6Henry Dodwell SBV35MHighgate15:34.9214:44.84.2 
815:48.5Ed O'Brien  SENMWorthing Striders15:38.915:31.830.7 
916:00.9Adam Villard SBU20MSt. Mary's Richmond/Stragglers16:00.915:41.718.8 
1016:02.4Martyn Bean PBSENMBrighton & Hove15:36.015:36.042.1 
1116:06.7Stuart Beaney PBV35MKent16:06.715:55.60.9 
1216:08.2Tom Corbett PBU23MBedford & County/Canterbury Christ Church16:08.216:08.245.3 
1316:34.6Dan Hale PBSENMKent16:33.216:33.238.5 
1417:59.6Eloise Du Luart PBU20WStratford-upon-Avon17:59.617:54.4623.4