North of England League Division 2EC External Results
Wakefield
26 May 12
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.5   Steve Gregory  SENMLincoln Wellington1:54.091:52.6835.9 
21:57.1   Adam Newton PBU23MCity of Sheffield/Sheffield Hallam Uni1:56.061:56.0632.1 
32:00.4   Jamie Fletcher SBSENMDerby/Hatton Darts RC1:59.141:59.141.7 
42:00.8   Elliott Stones PBU17MScunthorpe1:59.401:54.34-2.0 
52:16.5   Peter Andrews SBSENMDoncaster2:16.52:05.936.0 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:06.8   Dan Hogg SBSENMLincoln Wellington2:06.82:04.811.0 
22:24.4   Aaron Heaney  U17MScunthorpe2:12.32:06.720.1 
32:41.8   Matthew Whitehead T20/F20  U23MDoncaster2:40.22:40.0720.2 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.2   Natalie Weir  SENWDerby2:11.152:10.507.3 
22:24.1   Megan Ball  U20WLincoln Wellington2:22.182:21.35.5 
32:25.5   Rebecca Parkin  U17WCity of Sheffield2:19.702:15.7231.4 
42:30.7   Jenna Killock PBU20WBingley2:28.62:28.612.2 
52:56.7   Bethan Hammond  U20WScunthorpe/Leeds Uni2:44.02:40.810.1 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:18.6   Lucy Hack  U23WDerby/Leeds Beckett Uni2:17.172:16.4930.9 
22:30.3   Catrina Thomas  U17WLincoln Wellington2:22.12:13.866.4 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:12.9   Joseph Lancaster  U17MCity of Sheffield4:08.43:54.628.1 
24:15.0   Elliott Stones  U17MScunthorpe4:05.273:55.61-2.0 
34:19.6   Les Ball  V45MLincoln Wellington/Eastern Masters4:11.544:09.522.1 
44:31.7   Stephen Broadbent SBV35MBingley4:31.74:25.918.2 
54:35.6   An Unknown SENMDonc    
64:36.4   John Knibb  V45MDerby/Midland Masters4:25.774:18.912.7 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:26.5   Dan Hogg  SENMLincoln Wellington4:14.034:09.5111.0 
24:50.1   Aaron Heaney  U17MScunthorpe4:42.84:32.120.1 
35:41.8   Les Grant  V40MDoncaster5:06.34:58.036.0 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:52.1   Abbie Donnelly  U17WLincoln Wellington4:40.924:32.250.4 
25:18.4   Steph Spencer  V35WDerby/Midland Masters5:10.04:55.88.2 
36:32.3   Fiona Fisk PBV45WScunthorpe6:32.36:32.319.2 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:06.3   Georgia Ball  U23WLincoln Wellington/St. Mary's Uni4:40.944:37.45.8 
25:25.1   Alex Robinson SBU20WDerby5:25.15:15.036.0 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:42.2   Rebekah Ward  U17WLincoln Wellington10:25.2210:15.589.5 
210:55.2   Rachel Naylor  SENWDerby10:50.410:30.79.3 
313:48.4   Laura Kaye  U20WScunthorpe/Scunthorpe11:22.410:20.564.7 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:25.0   Kirsty Shipman  U20WDerby10:44.310:44.333.8 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:11.7   Richard Brown  SENMLincoln Wellington14:53.9314:53.9312.1 
216:47.3   Gary Crompton  SENMScunthorpe16:14.816:09.50.7 
316:56.8   Jamie Robinson  V35MBingley16:36.816:36.826.2 
416:58.1   Peter Tallents  V40MRetford16:37.515:29.51.9 
517:54.3   Adam Fozzard  SENMDerby17:24.415:39.9012.7 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:38.6   Joshua Stone  SENMLincoln Wellington15:50.4115:13.762.3 
218:00.5   Russell Parkin  V45MDerby/Midland Masters17:28.417:14.684.6 
318:15.5   Chris Moran  SENMDoncaster17:27.0617:17.52.4 
418:25.5   Chris Edwin SBSENMBingley18:25.516:20.833.2 
521:17.2   Joshua Reid SBU23MScunthorpe21:17.217:36.421.8