Southern Athletics League Division 2 W External Results
Swindon
9 Jun 12
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.9   Nick Bennett PBU20MNorth Devon1:58.91:58.372.0 
22:00.9   Nyle Clinton PBU20MSwindon2:00.31:57.37-2.1 
32:02.2   Nathan Gillis  U17MTeam Kennet2:01.201:48.88-4.9 
42:18.3   Adam Lee  U20MPoole AC/Team Dorset2:15.52:13.0515.6 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.2   Simon Dill  SENMSwindon2:00.411:55.4-1.2 
22:12.3   Xan Wesolowski  U17MNorth Devon2:05.892:02.8826.6 
32:21.0   James Wright  U20MPoole AC2:15.842:15.8430.0 
800 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:06.2   Alex Bampton SBU20MSwindon2:03.42:02.4-2.9 
22:21.7   Michael Sas  SENMSwindon2:17.222:14.28.9 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:16.6   Lillie Bellamy PBU17WSwindon2:15.82:12.0620.0 
22:21.4   Monique Krefting SBV40WTeam Kennet2:21.42:20.0124.2 
32:28.7   Sharon Hutchings  U17WWimborne2:18.02:18.07.1 
42:33.2   Hannah Gaunt  U17WNorth Devon2:23.722:16.5411.9 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:32.9   Maddie Perrin U17WSwin    
22:49.3   Olivia Flanagan  U20WNorth Devon2:38.792:38.7936.0 
33:06.8   Kelly Allan  U17WDorchester/Team Dorset2:54.872:54.8736.0 
43:32.2   Rebecca Allan  U17WTeam Kennet3:24.23:24.236.0 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:17.2   Chris Reade  SENMSwindon4:08.704:08.7021.2 
24:21.3   Nathan Gillis  U17MTeam Kennet4:12.233:54.70-4.9 
34:27.0   Nick Bennett  U20MNorth Devon4:06.394:02.082.0 
44:57.2   Richard Reeks SBSENMPoole AC/Poole AC4:57.24:45.9327.8 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:21.2   Andrew Fulford SBSENMSwindon4:21.23:49.2929.8 
24:40.8   Michael Gaunt  U20MNorth Devon4:10.144:07.665.1 
35:08.2   Sean Heppell PBSENMPoole Runners5:08.25:08.225.0 
1500 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
24:41.8   Heath Bampton SBV40MSwindon/Civil Service/South West Vets4:35.74:29.52.3 
14:53.0   Jack Fawcett  U20MSwindon4:43.804:25.126.2 
35:11.3   Michael Sas SBSENMSwindon5:11.34:55.828.9 
45:45.2   John Dill PBV50MSwindon5:45.25:45.210.2 
56:54.4   Pete Clarke  V65MWeymouth/South West Vets6:44.526:23.324.4 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:48.2   Kate Jacobs  V35WSwindon4:39.384:38.896.8 
25:26.9   Rhea Walter  U17WTeam Kennet5:19.55:19.527.5 
35:47.2   Honor Slade SBU17WDorchester/Team Dorset5:47.25:19.135.4 
45:52.3   Jessie Flanagan SBU17WNorth Devon5:52.35:48.834.7 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:01.2   Lucy Doughty SBV40WSwindon5:01.24:21.9433.3 
25:54.3   Lynn Hutchings  V45WWimborne/Team Dorset5:43.925:38.911.4 
36:46.5   Mary Allan  V40WTeam Kennet6:40.76:28.031.2 
47:32.4   Sophie Berry SBU20WNorth Devon7:32.45:57.015.4 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
112:05.9   Carla Huynh  U17WSwindon11:10.211:10.233.9 
212:14.8   Lynn Hutchings  V45WWimborne/Team Dorset12:04.911:56.711.4 
314:13.3   Mary Allan SBV40WTeam Kennet14:13.313:50.531.2 
416:13.3   Emily Harriman SENWN Dev    
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
118:58.5   Valerie Gibbons  V60WSwindon18:07.418:07.436.0 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:35.0   Michael Gaunt PBU20MNorth Devon16:35.016:15.45.1 
216:51.2   Tom Austin PBU20MWeymouth/Poole AC16:51.214:54.41-3.2 
317:37.3   Paul Key PBSENMSwindon/Chippenham H17:37.317:37.310.4 
421:43.6   Simon Briggs  V45MTeam Kennet21:20.321:20.336.0 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
118:03.6   Callum Kennedy  U20MWimborne16:39.5815:47.7412.1 
218:44.4   Alan Robertson SBV35MSwindon18:44.417:15.44.1