BMC Regional Races External Results
Eltham
21 Jun 23
800 1500 5000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:49.92Ian Crowe-Wright PBSENMBrighton & Hove/Belgrave1:49.921:49.92-5.4 
21:52.54Jimmy Geller PBU20MWoodford Green Essex Ladies1:52.541:52.54-1.5 
31:52.93Jordan Chambers  SENMTonbridge1:49.791:49.79-3.7 
41:53.59Matthew Houchell PBSENMBasildon/Swansea Uni1:53.591:53.59-1.0 
51:55.02Keeran Sriskandarajah  U17MHerne Hill/Trinidad & Tobago1:53.851:52.81-2.4 
61:55.21Alex Wood SBSENMBristol & West/Bristol Uni Cross Country Club1:54.681:54.52-1.3 
71:55.78Ewan Taylor PBU17MCambridge & Coleridge1:55.781:55.78-1.8 
81:55.85Thomas Archer SBU20MLondon Heathside/Essex Schs1:55.851:54.93-1.0 
800m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:57.51Angus Currie PBU20MTonbridge1:57.421:57.42-1.3 
21:58.37Harry Forman Wilshaw  U20MKent1:55.001:54.97-3.6 
31:58.65Stanley Forman Wilshaw PBU23MKent1:58.651:58.652.0 
41:58.67Ewan Somerville SBSENMBelgrave1:57.531:57.38-1.2 
52:01.27Joseph Scanes  U15MBlackheath & Bromley1:57.841:57.84-3.2 
62:03.58Richard Macaulay SBV35MLondon Heathside2:01.601:56.52-0.2 
800m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:04.73Luke O’Gorman  V35MBromsgrove & Redditch2:04.252:04.250.8 
22:05.09Jack Adams PBU20MCambridge H2:05.092:05.095.8 
32:05.89Harry Stockill PBU15MWoodford Green Essex Ladies/Essex Schs2:03.112:03.11-0.8 
42:07.11Martin Bell SBV35MClapham Chasers2:06.071:59.000.5 
52:08.97Nathan Hart SBU17MHavering2:07.942:07.232.6 
62:09.25Lilah Unwin PBU17WReigate Priory2:09.252:09.252.8 
72:12.70Shola-David Akintoye PBU20MCambridge H2:10.212:07.343.1 
82:13.60Marc Mullen  V40MTrafford2:08.302:08.303.6 
800m D (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:12.15Nick Shasha SBV45MOrion/Eastern Masters2:12.152:11.280.4 
22:15.78Isabella Ghersi PBU23WTeam Bath/Bath Uni2:15.782:15.788.0 
32:16.59Lucy Wright  U17WHerne Hill/London Schs2:14.942:13.524.4 
42:17.79Gabriella Martin  U20WBlackheath & Bromley2:15.792:15.795.6 
52:17.83Yasmin Lookess SBSENWJersey2:17.832:16.036.2 
62:18.12Lauren Cunild  SENWNorthampton2:16.622:15.706.0 
800m E (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:19.27Lily Slack PBU17WTonbridge2:19.272:17.074.6 
22:20.85Lola Sutton SBU20WMedway & Maidstone2:20.852:19.986.2 
32:22.88Iris Crossley  U17WMedway & Maidstone2:22.632:22.637.0 
42:23.07Matthew Preston  V50MCambridge H/Veterans2:21.842:11.473.7 
52:24.40Abigail Hawkes  U17WMedway & Maidstone2:23.072:23.077.9 
62:24.88Rose Crossley  U15WMedway & Maidstone2:24.172:24.176.5 
72:26.93Lily Crossley SBU20WMedway & Maidstone2:26.932:26.325.7 
 
1500m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:52.30Luke Anderson  SENMUnited States3:48.523:48.52-1.0 
23:54.88Samuel Maher  SENMJersey3:52.963:52.85-1.7 
33:56.14Joel Doye PBU23MWoodford Green Essex Ladies3:52.223:52.22-4.0 
43:56.90Jack Woods SBSENMWorthing3:54.703:50.5-4.3 
53:58.09Luca Cortellese  SENMSwansea/Swansea Uni/Italy3:55.353:55.35-0.1 
63:58.50Seamus Robinson  U20MWestbury/Yate/City of Derry3:55.493:55.49-4.3 
73:58.81Sam Knee-Robinson SBSENMBedford & County3:51.203:51.20-2.5 
83:59.54Tewelde Menges PBSENMMedway & Maidstone3:59.543:59.54-5.5 
93:59.78Owen Wallek PBU17MBrighton Phoenix3:55.343:55.34-1.4 
104:00.82Jamie Walsh  SENMMedway & Maidstone/Ireland3:58.853:58.85-2.4 
114:04.88Joshua Fisher  U20MShaftesbury Barnet3:59.523:59.52-1.4 
124:05.08Samuel Scrase-Field  U17MCambridge H4:02.774:02.77-0.7 
134:06.70Aiden Lennan SBSENMSouthampton4:03.493:58.10-4.0 
1500m B (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:06.08Oliver Weston PBU23MInvicta East Kent/St. Mary's Uni3:58.193:58.19-1.5 
24:09.62Jordan Howes  U23MMedway & Maidstone4:07.84:07.80.3 
34:11.09Jack McVann  SENMHighgate4:09.554:09.55-1.9 
44:12.57Ravi Clark  U20MBrighton Phoenix4:11.584:11.58-1.6 
54:13.38William Bryan  SENMSouthampton/NE Project4:08.654:02.85-2.0 
64:14.00Thomas Claridge  U20MJudd School/Tonbridge4:09.384:09.38-2.3 
74:14.25Yann Sevestre  SENMLondon Heathside4:14.134:12.43-2.8 
84:15.51Sebastian Sanz-Kozyra PBU15MInvicta East Kent4:13.134:13.131.1 
94:16.00Connor Prendergast PBU17MTonbridge4:16.004:16.000.3 
104:17.60Luka Norden  U15MWoodford Green Essex Ladies4:15.744:15.741.2 
114:19.42Elias Jordan PBSENMBlackheath & Bromley4:19.424:19.423.9 
124:19.85Felipe Fujimori PBU17MTonbridge4:18.604:18.602.9 
134:21.73David Poungui PBU20MCambridge H4:17.434:17.43-0.8 
144:23.02Ben Power PBU20MBrighton Phoenix4:23.024:23.02-0.7 
154:28.99Shane Hart  U20MHavering4:11.654:11.65-0.7 
164:29.53Peter Fitzmaurice PBU15MJudd School/Tonbridge4:25.54:20.600.1 
174:31.50Holly Dixon  SENWCambridge H4:25.324:25.32-0.7 
1500m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:29.03Blas Rivero-Stevenet PBU15MAldershot, Farnham & District4:27.984:27.981.1 
24:29.57Aniket Iyengar PBU15MCambridge H4:29.574:29.571.4 
34:37.64George Bishop PBU17MTonbridge/Judd School4:35.024:35.022.0 
44:39.39Samuel Holloway PBU17MCambridge H4:39.394:39.391.7 
54:41.85Ewan Prendergast  U15MTonbridge4:30.124:30.122.0 
64:42.76Annabel Carter SBSENWTonbridge/Loughborough Students4:42.704:41.24.9 
74:43.10Hannah Clark  U20WBlackheath & Bromley4:39.424:37.832.5 
84:43.75Oliver White T20/F20 PBU23MTonbridge4:42.294:42.291.3 
94:58.49Abigail Royden  U20WMedway & Maidstone4:44.464:44.464.5 
105:02.83Flora Davis  U20WBrighton Phoenix4:59.494:59.498.6 
115:36.35Sofia Cudmore Smith  U15WMedway & Maidstone5:04.825:04.826.8 
 
5000m A (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
114:57.65Jake Barraclough PBSENMBedford & County/SCAD Savannah14:57.6514:57.65-1.3 
215:23.55Tom Brooke PBSENMCambridge H15:23.5515:23.55-2.9 
315:32.92Sam Sommerville SBSENMBelgrave15:32.9215:18.39-3.8 
415:46.86Ben Shearer SBV45MCambridge H/Tonbridge15:46.8615:05.19-2.6 
515:47.33Angus Lamb PBSENMBelgrave15:47.3315:47.33-1.7 
615:48.95Conall McNally  SENMBelgrave15:48.1315:48.13-2.3 
715:49.18Kate Axford PBSENWBelgrave15:49.1815:49.18-0.8 
815:54.59Ady Whitwam SBV45MMorpeth15:54.5914:55.09-0.7 
916:02.66Thomas Hutton SBU20MBrighton Phoenix16:02.6615:24.331.4 
1016:04.83Jonny Neville PBSENMBelgrave16:04.8316:04.83-2.4 
1116:06.45Daniel Sean McKinney PBU20MCNDR16:06.4516:06.45-1.5 
1216:09.72Mattia Bernardi PBSENMHighgate/Italy16:09.7216:09.720.5 
1316:13.83Naomi Mitchell  SENWReading AC15:57.9115:57.91-0.8 
1416:21.70Tessa McCormick  SENWVale Royal16:01.6616:01.66-0.8 
1517:58.02Daniel Easton PBV35MCambridge H17:44.817:44.84.5 
1618:09.70Jonathan Stanforth PBSENMBournville Harriers18:09.7018:09.703.3