North Wales Regional Championships External Results
Connah's Quay
14 May 11
800 1500 3000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:37.7Thomas Evans  U13MWrexham2:31.711:59.299.7 
22:38.5Owen Hibbert  U13MDeeside AAC/Bristol Uni2:36.41:52.73-2.3 
32:42.8Josh Ablett  U13MColwyn Bay2:33.22:24.654.0 
800
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:20.7Richard Evans SBU15MDeeside AAC2:17.992:17.9954.0 
22:29.1Harry Owen PBU15MMaldwyn2:28.02:14.2154.0 
800
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:02.6Tom Earley  U17MColwyn Bay1:56.901:52.8438.7 
22:05.2Ryan Foulkes PBU17MWrexham2:03.12:03.152.7 
32:05.3Tom Harding PBU17MColwyn Bay2:00.41:56.3938.4 
42:07.1David Blower  U17MWrexham2:06.22:06.253.8 
800
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:00.2Jamie Wright PBU20MDeeside AAC1:54.591:54.5953.9 
22:05.9James Roberts  U20MWrexham1:59.371:53.1721.2 
32:08.4William Sheridan  U20MDeeside AAC2:02.242:02.2435.7 
42:10.8George Oliver PBU20MDeeside AAC2:08.72:08.754.0 
52:13.9Matthew Russell  U20MMenai2:13.82:08.053.1 
800
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:01.6Lee Jones  V40MDeeside AAC1:58.251:58.102.0 
22:20.4Reuben Woodford  V40MMenai2:16.302:16.3020.7 
32:24.0Konrad Roberts PBV40MNorth Wales RR/Colwyn Bay2:24.02:21.624.6 
42:25.2Mike Robbins SBV45MWrexham/Welsh Masters2:25.22:20.487.9 
800
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:26.5Cari Hughes PBU13WMenai2:21.42:08.99-0.5 
22:41.6Robyn Williams PBU13WWrexham2:34.32:27.151.2 
32:58.3Siriol Jones PBU13WColwyn Bay2:58.32:27.1948.8 
43:00.4Hannah Pryce SBU13WOswestry2:37.72:37.751.8 
53:17.9Erin Parry  U13WDeeside AAC3:08.83:08.854.0 
800
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:31.3Abigail Backshall  U15WColwyn Bay2:18.872:12.7338.4 
22:40.7Rosie Unwin  U15WMaldwyn2:35.812:32.1816.5 
32:43.7Grace Lovatt  U15WColwyn Bay2:42.22:42.243.9 
800
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:32.4Lily Owen  U17WMaldwyn2:31.72:31.754.0 
22:37.9Emily Owen U17WWrex    
800
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:20.7Abbie Oliver SBU20WDeeside AAC2:18.702:18.140.7 
22:21.7Sarah Livett  U20WMenai2:18.462:18.4615.1 
32:34.6Sian Messum SBU20WDeeside AAC2:32.42:29.154.0 
 
1500
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:34.2Steffan Sayer PBSENMMenai4:34.24:34.2-0.5 
1500
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:08.2Michael Roberts  U13MColwyn Bay5:07.224:34.0949.6 
25:11.6Joseph Crutchley PBU13MMaldwyn5:02.74:12.3124.4 
35:29.1Liam Lees PBU13MMaldwyn5:29.15:29.154.0 
1500
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:35.9Andrew Morris-Jones PBU15MMenai4:31.524:29.348.4 
24:40.1Iolo Hughes PBU15MMenai4:34.103:45.20-1.8 
34:44.5John Spill  U15MEryri/Menai4:39.174:36.722.1 
44:47.6Grant Leach  U15MDeeside AAC4:43.44:43.454.0 
1500
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:26.1Tom Earley  U17MColwyn Bay4:10.164:10.1638.7 
24:43.4Matthew Blackwell  U17MDeeside AAC4:26.874:19.4734.3 
34:52.2Tom Harding  U17MColwyn Bay4:17.214:17.2138.4 
1500
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:29.0William Sheridan  U20MDeeside AAC4:12.204:12.2035.7 
1500
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:37.2Stephen Livett PBV45MEryri5:37.25:37.254.0 
1500
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:35.4Fern Davies  U13WColwyn Bay5:29.175:09.7053.5 
25:45.2Erin Roberts PBU13WMenai5:45.25:45.254.0 
35:56.4Martha Owen  U13WDeeside AAC5:54.54:56.394.5 
45:58.9Gwenno Morris SBU13WColwyn Bay5:58.94:56.3338.0 
56:09.2Zara Baker SBU13WOswestry6:09.25:59.454.0 
66:13.3Abigail Roberts PBU13WMaldwyn6:13.36:13.354.0 
1500
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:19.2Alex Cawthra  U15WMaldwyn5:14.145:00.9811.0 
1500
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:23.1Eleanor Jones  U17WDeeside AAC5:02.45:02.454.0 
1500
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:12.4Sarah Livett  U20WMenai4:41.384:38.8815.1 
1500
PosGunName AG ClubSBPBHC  
16:32.9Laurie Griffith  V40WColwyn Bay6:24.36:24.323.0 
 
3000
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:45.5Andrew Bromley  U23MDeeside AAC9:41.69:23.890.0 
29:47.3Steffan Sayer SBSENMMenai9:47.39:33.44-0.5 
310:05.7Padraig Goggin PBU20MDeeside AAC10:05.710:05.74.5 
410:15.4Mike Robbins SBV45MWrexham/Welsh Masters9:59.479:12.77.9 
510:31.0Jacob Griffith PBU17MColwyn Bay10:15.610:07.442.5 
610:58.4Konrad Roberts PBV40MNorth Wales RR/Colwyn Bay10:10.610:10.624.6 
711:28.9Stephen Livett PBV45MEryri11:28.911:28.954.0 
811:43.3Kevin Challinor PBV50MDeeside AAC11:43.311:43.312.7 
3000
PosGunName AG ClubSBPBHC  
111:47.3Georgina Outten PBU17WColwyn Bay11:32.09:24.8126.1 
3000
PosGunName AG ClubSBPBHC  
113:32.6Laurie Griffith  V40WColwyn Bay13:25.613:25.623.0