Scottish Young Athletes League North East Division External Results
Dundee
24 Apr 11
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:33.7Adam Scott  U13MFife2:24.531:54.93-1.8 
22:40.7Struan Tweedie PBU13MInverness2:36.662:36.6654.0 
32:43.8Charlie Beeson SBU13MBanchory Stonehaven2:43.81:57.7712.0 
42:44.7Harry Kilner  U13MAberdeen2:43.02:43.040.5 
52:47.3Owen Johnson  U13MNorth Uist2:43.692:10.3827.7 
63:02.0Fraser Sutherland PBU13MArbroath & District3:02.03:02.054.0 
73:04.9Jack Anderson SBU13MDundee Hawkhill3:04.92:24.020.8 
800 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:41.7J Ingleden U13MFife    
22:42.7R McBean U13MI'ness    
32:44.9A Faroer U13MA'deen    
42:52.2Innes Grant SBU13MBanchory Stonehaven2:52.22:40.2045.8 
53:16.4M Dickson U13MArb    
800 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:27.3Matthew Kilner SBU15MAberdeen2:27.31:57.0625.5 
22:28.9Scott Bernard  U15MFife2:22.22:03.216.2 
32:29.7Ruairidh Gollan PBU15MEast Sutherland2:29.72:08.893.1 
42:36.9Hamish Sutherland  U15MArbroath & District2:28.22:17.1939.9 
53:05.2A McDonald U15MI'ness    
800 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:32.2Andrew Davis SBU15MOrkney2:30.462:12.243.0 
800 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:59.4Michael Ferguson PBU17MBanchory Stonehaven/Aberdeen1:59.051:51.78-4.4 
22:09.3Finlay Murray  U17MEast Sutherland2:06.581:53.06-2.2 
32:11.6Bruce Millar PBU17MFife2:00.81:56.0829.5 
42:12.4Callum Edwards PBU17MArbroath & District2:12.42:12.448.8 
42:12.4C Mulcathy U17MMont    
62:23.7F McLellen U17MI'ness    
800 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:14.1C Ayre U17MFife    
22:16.8Scott Fraser  U17MEast Sutherland2:13.72:13.753.9 
32:27.9J Smith U17MMont    
42:33.8F Michael U17MI'ness    
800 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:39.2Erina Brown PBU13WOrkney/Team Hippo2:36.112:31.150.9 
22:48.6N Arlie U13WArb    
32:48.6Katy Aitken PBU13WFife2:41.262:36.6020.2 
42:49.1Polly Christie  U13WBanchory Stonehaven2:39.792:36.850.1 
52:49.4Mary Flockhart PBU13WInverness2:49.42:38.2550.9 
63:12.7G Cook U13WMont    
73:19.2B McKensie U13WA'deen    
800 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:47.1Rhiannon Kirk PBU13WCaithness AAC/Edinburgh Uni Hare & Hounds2:37.452:27.504.7 
23:00.4C Carter U13WA'deen    
33:08.1Sophia Thom  U13WInverness2:56.452:56.4554.0 
43:47.2M Cook U13WMont    
800 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:30.3Katie Anderson  U15WDundee Hawkhill2:23.512:15.2118.0 
22:34.4Anna McErlean PBU15WAberdeen2:32.382:32.3853.5 
32:34.8Sarah MacPhail PBU15WOrkney2:34.782:34.7854.0 
42:35.5Heather Campbell  U15WInverness2:23.702:17.797.3 
52:40.6Eve Sealy PBU15WBanchory Stonehaven2:33.92:28.9821.0 
62:49.3Georgia Ferrie SBU15WMontrose & District2:49.32:34.046.0 
72:59.7H Robb U15WArb    
800 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:38.5Arianne Ross  U15WInverness2:36.532:29.134.8 
22:38.7Lucy McLeod PBU15WAberdeen/Metro Aberdeen2:38.72:31.918.5 
32:39.0Dionne Milne PBU15WMoray/Team Hippo2:39.02:39.054.0 
42:39.5Eilidh Reynolds  U15WDundee Hawkhill2:30.042:26.411.0 
53:02.6L Grant U15WBanc    
63:06.9A McWhinney U15WMont    
800 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:31.9Stephie Pennycook PBU17WFife2:22.32:07.980.0 
22:35.6Stephanie Little PBU17WAberdeen2:35.62:35.654.0 
32:36.7Sarah Henderson SBU17WCaithness AAC2:36.72:28.6850.5 
42:37.4Ellen Robertson SBU17WArbroath & District2:34.22:27.845.4 
52:51.1L Cameron U17WI'ness    
63:09.8Laura Brown  SENWDundee Hawkhill/Dundee Uni2:14.112:08.4651.6 
73:35.3L McDonald U17WMont    
800 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:36.0Laura Gibson PBU17WFife2:36.02:28.743.6 
22:38.4R McKay U17WHippo    
32:45.3Emma Caldow  U17WAberdeen2:35.12:35.154.0 
43:18.4Jennie Will SBU17WInverness3:18.43:11.6852.1 
53:31.5H Allerdyce U17WDund H    
 
1500 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:02.8Ben Renton  U13MAberdeen4:57.34:42.3129.1 
25:07.3Ally Velzian PBU13MInverness4:54.74:54.725.4 
35:42.3M O'Brian U13MHippo    
46:05.7K Strachan U13MBanc    
1500 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:19.9Finlay Strachan  U13MAberdeen5:15.64:32.6722.0 
25:23.0James Geddes PBU13MInverness5:04.244:12.575.4 
36:13.2Calum Kitching SBU13MBanchory Stonehaven6:13.24:30.320.3 
1500 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:39.7Ross Gollan PBU15MEast Sutherland/Team Hippo4:35.634:08.61-2.4 
24:43.0Cameron Crowe PBU15MDundee Hawkhill4:41.24:23.4542.4 
34:53.2Steven Murray  U15MAberdeen4:26.434:00.06-1.3 
45:11.3B Davidson U15MFife    
1500 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:40.0Luke Shaw PBU15MRoss County4:28.314:06.1825.3 
25:13.8Jamie Dickson PBU15MAberdeen5:13.85:13.854.0 
35:14.6Ingledew Ingledew U15MFife    
45:51.9C Swan U15MDund H    
1500 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:57.4Cameron Thomson  U17MFife4:47.694:47.6941.2 
24:59.0Finlay MacLennan  U17MInverness4:45.194:20.21.1 
35:04.6C Mulcachy U17MMont    
45:20.4D Holland U17MHippo    
55:44.3Jordan Young PBU17MArbroath & District5:44.35:44.354.0 
1500 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:10.0J Smith U17MMont    
25:26.5Harry Barton PBU17MInverness5:26.55:26.554.0 
 
3000 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
111:14.5Eilidh Prise SBU17WAberdeen11:14.510:20.66.4 
213:57.8Alice Gordon PBU17WInverness13:57.813:57.854.0 
3000 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
115:07.0A Rogers U17WI'ness