Scottish Athletics League Division 1 External Results
Grangemouth
14 Aug 11
800 1500 10000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:51.52   Guy Learmonth  U20MLasswade/Loughborough Students/Team Edinburgh1:48.581:45.10-4.7 
21:53.07   Grant Muir  U20MGiffnock North1:52.301:49.97-3.7 
31:55.81   Peter Loudon  U20MEdinburgh AC/Team Edinburgh1:53.91:52.5525.6 
41:57.43   Mark Haskett SBSENMAberdeen1:57.431:53.85-0.4 
51:59.00   Sean Fontana  U23MGlasgow City/Glasgow Uni1:56.441:56.240.5 
62:07.93   Martyn Paterson  U20MShaftesbury Barnet/Stirling Uni/Forth Valley/Central1:53.461:52.9025.1 
72:08.61   Scott McAlpine  U17MPitreavie2:04.772:03.923.6 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.44   James Joy  U23MAberdeen/Aberdeen Uni1:53.721:53.513.0 
21:57.95   Andrew Butchart SBU23MCentral1:57.951:51.39-4.8 
32:00.16   Scott Anderson  U23MLasswade/Queen Margaret Uni1:58.771:58.4433.6 
42:00.63   Miles Hollinshead PBU20MGiffnock North2:00.342:00.3422.1 
 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:01.29   Ross Matheson  U20MLasswade/Team Edinburgh3:54.363:43.27-2.6 
24:02.69   Andrew Crichton  U23MDunbar RC/Edinburgh AC/Team Edinburgh3:58.253:54.4325.9 
34:02.81   Andrew Butchart  U23MCentral3:54.303:37.58-4.8 
44:03.54   Cameron Strachan SBU23MAberdeen/Aberdeen Uni4:03.544:02.80-0.7 
54:18.93   Martin Fishwick  U20MGiffnock North4:05.274:05.2736.0 
64:25.59   Jonathan Hedley SBSENMPitreavie4:25.594:20.5336.0 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:03.85   James Joy  U23MAberdeen/Aberdeen Uni4:03.323:57.983.0 
24:09.60   Alexander Hendry  U23MCentral/Forth Valley4:06.333:58.694.9 
34:23.59   Ross Finlayson SBSENMLasswade/Edinburgh Uni4:23.594:20.485.9 
44:27.31   Scott McAlpine  U17MPitreavie4:24.224:22.3823.6 
54:32.36   Peter Cameron  U20MEdinburgh AC4:27.953:55.83-3.2 
1500 ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:02.79   Luke Traynor  U20MGiffnock North4:00.003:49.60-6.6 
 
10000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
131:45.42   Ben Hukins SBSENMAberdeen31:45.4231:28.9-2.1 
232:34.98   Lewis Millar PBSENMCentral32:34.9832:34.98-0.6 
333:05.81   Luke Traynor SBU20MGiffnock North33:05.8129:08.52-6.6 
433:12.99   Barney Phillips SBSENMLasswade/Aberdeen33:12.9932:00.7020.7 
533:40.62   Stuart Campbell SBV40MArbroath & District33:40.6232:45.841.6 
633:49.42   Tom Ryan PBU23MEdinburgh AC/Stirling Uni/Team Edinburgh33:49.4233:49.4236.0 
738:22.19   Neil McLaughlin SBSENMInverclyde38:22.1934:25.654.2 
10000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
133:39.77   Scott Goldie PBSENMGiffnock North/Australia33:39.7733:39.7730.8 
234:06.46   Martin Gore PBSENMLasswade34:06.4634:06.462.9 
335:17.07   Ross Milne PBU20MCentral/Forth Valley35:17.0735:17.075.1 
435:18.67   Frank Boyne PBV45MAberdeen35:18.6735:18.6718.4