Peco League External Results
Rothwell
19 Dec 10
Page: 1 2
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
ZXC SM
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Tim Midgley SENMBingley/Horsforth Harriers-0.9 
10NT   Robin Owen V35MAbbey Runners Leeds24.9 
100NT   Dave Armstrong V60MSaltaire Striders34.7 
101NT   Andy Lowe SENMChapel Allerton  
102NT   Liam Verity U23MSaltaire Striders30.4 
103NT   Les MartinV60MSTAC  
104NT   Martin Patrick Browne V45MAbbey Runners Leeds13.5 
105NT   Robert Calver V35MChapel Allerton8.4 
106NT   Nikolaos Georgiadis V35MSaltaire Striders/Leeds & Bradford TC36.0 
107NT   Phil Hammond V50MAbbey Runners Leeds/100 Marathon Club19.3 
108NT   Jonathan Mills V35MChapel Allerton33.3 
109NT   John Hutchinson V60MKirkstall15.8 
11NT   Duncan Clark V45MAbbey Runners Leeds6.2 
110NT   Dale Antcliff SENMRothwell34.7 
111NT   Tony Pfeiffer V55MAirecentre Pacers14.5 
112NT   Andrew Jackson V45MIlkley14.7 
113NT   Paul Sanderson V45MHyde Park Harriers12.6 
114NT   Martyn Stearn V55MAckworth12.2 
115NT   Lionel Theobald V50MKippax36.0 
116NT   David Beston V50MAbbey Runners Leeds23.0 
117NT   Roy Young V60MAckworth18.7 
118NT   Richard Archer V65MAirecentre Pacers36.0 
119NT   Chris Hill V55MAirecentre Pacers15.9 
12NT   Kevin Drew SENMAbbey Runners Leeds28.6 
120NT   Paul Michael Mcgurk V50MBradford Airedale36.0 
121NT   Tony BulloughV65MSTAC  
122NT   Keith Park V50MHorsforth Harriers15.1 
123NT   Malcolm Johnson V60MHorsforth Harriers29.3 
124NT   Peter Hey V55MKirkstall25.3 
125NT   Bob Wilkes V70MValley Striders36.0 
126NT   Stewart Haigh V60MAckworth22.9 
127NT   David Cartwright V60MEccleshill36.0 
128NT   Jay Kitchen V50MKippax21.3 
129NT   Chris Hunt SENMKirkstall28.8 
13NT   David McGuire V40MHyde Park Harriers5.0 
130NT   Peter Leach V60MAbbey Runners Leeds36.0 
131NT   Frank Masley V55MSaltaire Striders19.1 
132NT   Ken Kaiser V60MHorsforth Harriers32.4 
133NT   Tony BlytheV45MKippax  
134NT   Simon BrownV50MSt Bede's  
135NT   Philip Brown V35MSaltaire Striders  
136NT   Barry Sinar V65MAckworth30.3 
137NT   Ian Park V55MHorsforth Harriers30.6 
138NT   Steve O`HaraV60MHorsforth  
139NT   Andrew Gardner V55MSt. Theresa's24.2 
14NT   Marcelus Springer V55MHorsforth Harriers36.0 
140NT   Andrew Nuut SENMAckworth15.9 
141NT   Chris MaltbyV55MSTAC  
142NT   Steven Wilcox V50MBradford Airedale36.0 
143NT   Peter BoyleV55MSTAC  
144NT   Don McRaeV65MIlkley  
145NT   Patrick Nesden V55MKirkstall25.0 
146NT   Mike Moss V55MSaltaire Striders19.2 
147NT   Brian Dodd V70MAckworth31.3 
148NT   Ron Dyson V60MAckworth28.0 
149NT   Colm Garvin SENMBradford Airedale36.0 
15NT   James Franklin SENMAbbey Runners Leeds/Owls Leicester13.7 
150NT   Dwaine CoxonSENMBradford Airedale  
151NT   John Bell V70MAckworth34.3 
152NT   Samuel Black V65MAbbey Runners Leeds29.7 
16NT   Joel Giddings V35MValley Striders4.2 
17NT   Malcolm Pickering V55MIlkley10.4 
18NT   George Rutten V45MRothwell33.2 
19NT   Tom Williams V35MHyde Park Harriers5.9 
2NT   Matthew John SENMAbbey Runners Leeds7.4 
20NT   Shane Ewen SENMHyde Park Harriers14.2 
21NT   Iain Manfield V40MAbbey Runners Leeds25.6 
22NT   Ian Anthony Walsh SENMAbbey Runners Leeds31.9 
23NT   Simon Forde V50MSaltaire Striders32.9 
24NT   Gary Lee Scott V40MEccleshill36.0 
25NT   Jason Westmoreland V40MRothwell3.6 
26NT   Steven Wigglesworth V45MAckworth27.7 
27NT   Robert Nicholas Goulsbra SENMKirkstall11.5 
28NT   Gerard Mills V40MBradford Airedale11.9 
29NT   Adrian BuccilliSENMSTAC  
3NT   John MasonV45MWoodkirk  
30NT   Richard Foster SENMAbbey Runners Leeds18.7 
31NT   Rob Furness SENMHorsforth Harriers4.2 
32NT   Dominic Nurse V40MAbbey Runners Leeds6.8 
33NT   Henry Heavisides V55MIlkley26.1 
34NT   Jack Verity V50MSaltaire Striders11.5 
35NT   Kevin Stott V50MRothwell16.5 
36NT   Stephen Raby V50MHorsforth Harriers4.7 
37NT   John Dawson SENMSaltaire Striders  
38NT   Ian Sanderson V40MValley Striders4.9 
39NT   Philip Hewitt SENMKirkstall2.1 
4NT   Peter Branney SENMKirkstall10.8 
40NT   Tony GardnerSENMRothwell  
41NT   Matthew Nowell SENMBradford Airedale0.4 
42NT   Tony Mills V35MValley Striders10.5 
43NT   Kevin Longmate SENMKirkstall11.7 
44NT   Abinesh Gnanavelu SENMHyde Park Harriers36.0 
45NT   Hadrian Knight V35MRothwell9.7 
46NT   Christopher Gill V60MSt. Theresa's11.8 
47NT   Richard Wilson V35MRothwell13.5 
48NT   Adrian Peter Grainger V40MChapel Allerton35.8 
49NT   Mick Brearley V45MSaltaire Striders15.1 
5NT   Daniel Fisher SENMValley Striders/Leeds City1.4 
50NT   Craig Tipton V40MAckworth13.9 
51NT   Paul Page V45MBradford Airedale22.0 
52NT   Chris Jones V50MHyde Park Harriers8.5 
53NT   Mick Hogan V50MEccleshill20.1 
54NT   Paul Glover V60MKirkstall18.6 
55NT   Matthew Tupling V35MAirecentre Pacers15.9 
56NT   Neal Page V35MBradford Airedale36.0 
57NT   Luke Veevers SENMBradford Airedale36.0 
58NT   Stephen Wolstenholme V50MBradford Airedale13.5 
59NT   Dave Sharpe V35MWetherby  
6NT   Will Kerr SENMSaltaire Striders/Bradford Airedale-1.2 
60NT   Andrew John Mascarenhas SENMAckworth17.3 
61NT   Chris Deadman SENMChapel Allerton10.0 
62NT   Paul Grindley V45MAirecentre Pacers9.5 
63NT   Nic Cuthbertson V45MChapel Allerton17.8 
64NT   Paul Hunter V45MValley Striders/Wetherby36.0 
65NT   Mark Hetherington V45MAbbey Runners Leeds35.4 
66NT   Kevin Watson V65MHorsforth Harriers14.4 
67NT   Christian Easton SENMChapel Allerton7.1 
68NT   David Spink V50MKirkstall36.0 
69NT   Paul Brown V40MRothwell3.5 
7NT   Charles Lines V50MAckworth/Unattached6.2 
70NT   Richard Clarke V50MAirecentre Pacers21.9 
71NT   John Wallace V40MValley Striders15.7 
72NT   Christopher Lee Taylor SENMHyde Park Harriers15.9 
73NT   Andrew P Nicholls V50MHyde Park Harriers9.5 
74NT   Richard Stone V45MSaltaire Striders14.6 
75NT   Jonathan Yates SENMChapel Allerton7.0 
76NT   Peter GrimoldyV55MAckworth  
77NT   Ian Brine V35MRothwell17.7 
78NT   Paul Crossan V45MFell Runners Association/Chapel Allerton14.0 
79NT   Frank Beecroft V45MSaltaire Striders14.8 
8NT   Richard Bewell V45MWetherby9.6 
80NT   Roger Ward V50MRothwell12.6 
81NT   Jim Whittaker V40MAbbey Runners Leeds14.8 
82NT   John Oram V35MChapel Allerton29.4 
83NT   David William Nicholls V55MChapel Allerton36.0 
84NT   Mick HewlandSENMHorsforth  
85NT   Jim Perkins V40MAbbey Runners Leeds31.5 
86NT   Stephen Dalton V40MKirkstall36.0 
87NT   Liam Mealey SENMKirkstall12.1 
88NT   Mark Scott V35MEccleshill29.3 
89NT   Malcolm Coles V70MSkyrac/Valley Striders14.0 
9NT   Gwilym Thomas V35MValley Striders3.1 
90NT   Bob Jackson V55MValley Striders14.4 
91NT   Mark Skinner V50MKirkstall15.6 
92NT   Rob Grafton V45MAirecentre Pacers36.0 
93NT   Joe Hanney V35MValley Striders8.9 
94NT   Adrian Leach V45MAckworth/Fetch Everyone11.4 
95NT   Reece Isaac U23MKippax7.2 
96NT   Tony Haygarth V60MValley Striders28.7 
97NT   Barney Lerner V60MSaltaire Striders15.5 
98NT   Usmaan Iqbal U20MBradford Airedale36.0 
99NT   Neil Lloyd V50MSaltaire Striders36.0 
ZXC U15M
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   George Moore U15MRothwell24.7 
10NT   Matthew Merrick U13MBingley-1.8 
11NT   Luke Brough U13MRothwell36.0 
12NT   Lucy Williamson U13WIlkley5.3 
13NT   James Pickering U13MIlkley34.6 
14NT   William Collumb U13MRothwell-0.6 
15NT   Jodie Mather-Hunter U15WWetherby33.3 
16NT   Aimee Easton U13WRothwell26.1 
17NT   Zoe KitchingU13WAbbey Runners  
18NT   Isobel Hirst U13WIlkley36.0 
19NT   Victoria Merrick U13WBingley7.1 
2NT   Annabel Mason U15WWakefield6.2 
20NT   Harriet Jackson U13WIlkley35.7 
21NT   Abigail White U13WBingley32.2 
22NT   Ivan ParslowU13MAbbey Runners  
23NT   Rebekah Hayne U15WHyde Park Harriers36.0 
24NT   Joanne Williamson U13WIlkley27.8 
24NT   Anna Pickering U15WIlkley21.1 
3NT   Emile Cairess U13MBingley-4.7 
4NT   Charles Moore U15MRothwell36.0 
5NT   Joseph Ambler U13MRothwell15.3 
6NT   Josh Brown U15MRothwell21.2 
7NT   Sarah Pickering U13WIlkley12.8 
8NT   Jasmine Laidler U15WRothwell19.3 
9NT   Ellie Dooley U15WHyde Park Harriers35.6 
ZXC U11M
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Euan Brennan U11MIlkley-1.3 
10NT   Charlie BoothU9MRothwell Harriers  
11NT   Sasha KitchingU9WAbbey Runners  
12NT   Megan Wyke-Ulliott U11WRothwell10.6 
2NT   Alex Wyke-Ulliott U11MRothwell7.7 
3NT   Toby KitchingU11MAbbey Runners  
4NT   Ben Nurse U11MAbbey Runners Leeds8.3 
5NT   Alessandra Ricci U11WIlkley36.0 
6NT   Alisha Laidler U11WRothwell8.4 
7NT   Nichola Smith V35WValley Striders  
8NT   Jessica Burgess U13WIlkley36.0 
9NT   Olivia Belcher U11WBradford Airedale36.0 
ZXC SW
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Gemma Ricketts SENWKirkstall/Otley36.0 
10NT   Serena Blackburn V45WHorsforth Harriers17.5 
11NT   Rachel Mackie V35WAbbey Runners Leeds11.4 
12NT   Jen Willingham SENWSaltaire Striders14.4 
13NT   Lindsey Clegg SENWHorsforth Harriers5.2 
14NT   Nicola Henderson SENWKippax20.0 
15NT   Victoria Goulden V45WAbbey Runners Leeds32.2 
16NT   Michaela Sill SENWRothwell14.9 
17NT   Eleanor Gallon SENWKirkstall12.6 
18NT   Lisa Rudkin V35WAbbey Runners Leeds13.6 
19NT   Rachel Grainger V35WChapel Allerton/Valley Striders36.0 
2NT   Karen Ball SENWAckworth6.8 
20NT   Sue Sunderland V50WValley Striders10.8 
21NT   Claire Mabey SENWBradford Airedale  
22NT   Amanda Seims SENWValley Striders13.8 
23NT   Alison Boyle SENWHyde Park Harriers9.1 
24NT   Nicola Simpson SENWAbbey Runners Leeds20.7 
25NT   Angela Pattinson V40WHorsforth Harriers12.7 
26NT   Carmel HarrissonV50WRothwell  
27NT   Emma Ferriman V40WAbbey Runners Leeds36.0 
28NT   Chloe Hudson SENWValley Striders9.8 
29NT   Jenny Beaumont SENWAirecentre Pacers22.9 
3NT   Victoria BurrowsSENWAckworth  
30NT   Shirley Oldale SENWEccleshill36.0 
31NT   Carol-Ann Davies V50WRothwell21.7 
32NT   Sheila King V45WKirkstall21.1 
33NT   Lucy Hurndall SENWHorsforth Harriers35.9 
34NT   Jane Hallam V45WAbbey Runners Leeds35.1 
35NT   Sharon Kaiser SENWValley Striders36.0 
36NT   Liz Casey V50WAbbey Runners Leeds29.7 
37NT   Rachel Cooke V45WAckworth16.7 
38NT   Sarah Louise Smith V45WValley Striders19.8 
39NT   Gail Tombs V55WAbbey Runners Leeds/Calder Valley19.3 
4NT   Sarah Grant V40WAbbey Runners Leeds19.6 
40NT   Kate Foley SENWChapel Allerton36.0 
41NT   Helen Love V50WSaltaire Striders14.9 
42NT   Helen Goldthorpe SENWKirkstall21.3 
43NT   Louise Jackson V45WIlkley36.0 
44NT   Jackie Ackroyd V50WAirecentre Pacers  
45NT   Beverly Hurst V45WHorsforth Harriers11.9 
46NT   Angela Johnson V55WHorsforth Harriers18.6 
47NT   Alison Ricci V40WIlkley36.0 
48NT   Karen Potter V40WAirecentre Pacers35.8 
49NT   Rebecca Gooch V40WChapel Allerton31.8 
5NT   Helen Williams V35WHyde Park Harriers15.3 
50NT   Suzanne Wade SENWBradford Airedale36.0 
51NT   Julie Sharpe SENWWetherby36.0 
52NT   Vicky Ward V35WHorsforth Harriers34.1 
53NT   Emily Grogan SENWChapel Allerton  
54NT   Lynne Morris V60WAirecentre Pacers34.5 
55NT   Denise Ramsden V40WRothwell18.3 
56NT   Alyson Glover V45WPudsey Pacers18.6 
57NT   Sophie Withnall SENWEccleshill20.6 
58NT   Sue Holmes V45WKippax20.0 
59NT   Diane Ruth Shaw V45WKirkstall30.9 
6NT   Lucy Partridge SENWBRAT/Abbey Runners Leeds12.2 
60NT   Ann Rhodes V55WAckworth/Northern Masters/Ireland33.6 
61NT   Gail Wrangles V40WAckworth16.0 
62NT   Julie JamesV45WSTAC  
63NT   Janet Cliff V50WChapel Allerton25.1 
64NT   Valerie Pell V50WKippax21.6 
Page: 1 2