Peco League External Results
Danefield
6 Mar 11
Page: 1 2
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
ZXC SM
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Tim Midgley SENMBingley/Horsforth Harriers-0.2 
10NT   Simon Midwood SENMValley Striders0.0 
100NT   Peter Britton V50MKirkstall15.8 
101NT   Joe FennellSENMChapel Allerton  
102NT   Patrick BarrattV50MValley Str.  
103NT   Richard Stone V45MSaltaire Striders14.0 
104NT   Harry McGill V60MSaltaire Striders36.0 
105NT   Robert Calver V35MChapel Allerton8.2 
106NT   Mark Hetherington V45MAbbey Runners Leeds36.0 
107NT   Adrian Leach V45MAckworth/Fetch Everyone10.6 
108NT   John WardV55MAbbey  
109NT   Robert Anderson SENMWetherby36.0 
11NT   Charles Lines V50MAckworth/Unattached4.6 
110NT   Andy Ackroyd V55MAirecentre Pacers  
111NT   Christopher Lee Taylor SENMHyde Park Harriers18.0 
112NT   Mark Skinner V50MKirkstall18.7 
113NT   Reece Isaac U23MKippax10.0 
114NT   John Hutchinson V60MKirkstall18.7 
115NT   Danny Mills V50MYork Postal33.1 
116NT   Mark Scott V35MEccleshill32.8 
117NT   Dale Antcliff SENMRothwell35.8 
118NT   Leroy Sutton V50MValley Striders/Unattached11.6 
119NT   Andrew Jackson V45MIlkley18.1 
12NT   David Safranauskas V40MTrafford8.3 
120NT   Simon Bowens V40MAbbey Runners Leeds36.0 
121NT   Tony Pfeiffer V55MAirecentre Pacers17.2 
122NT   Jim Towers V60MIlkley36.0 
123NT   Roger Ward V50MRothwell13.1 
124NT   Christopher Taylor V55MAckworth16.7 
125NT   David Womersley V55MHyde Park Harriers9.1 
126NT   David Beston V50MAbbey Runners Leeds24.9 
127NT   Glyn Jones V60MAckworth31.0 
128NT   Martyn Stearn V55MAckworth13.8 
129NT   Les MartinV60MSTAC  
13NT   Daniel Fisher SENMValley Striders/Leeds City2.5 
130NT   Matt Hooban SENMKirkstall11.7 
131NT   Ralph Kidner V55MHyde Park Harriers14.8 
132NT   John BuddleV45MAirecentre  
133NT   Liam Verity U23MSaltaire Striders33.8 
134NT   Chris Cunningham V40MIlkley21.9 
135NT   Jeff Parkinson V45MHorsforth Harriers36.0 
136NT   Barney Lerner V60MSaltaire Striders16.1 
137NT   Antony Easton V45MHorsforth Harriers36.0 
138NT   Lyndon Ross V45MEccleshill35.8 
139NT   Craig Bradley V40MHorsforth Harriers36.0 
14NT   Duncan Clark V45MAbbey Runners Leeds7.6 
140NT   Keith Abson V60MSaltaire Striders22.5 
141NT   Malcolm Coles V70MSkyrac/Valley Striders15.2 
142NT   Chris Hill V55MAirecentre Pacers12.1 
143NT   Paul Zwycki V50MAckworth36.0 
144NT   Roy Young V60MAckworth20.9 
145NT   Peter Yates V60MLeeds & Bradford TC/Rothwell36.0 
146NT   Andrew Cooper V40MKirkstall36.0 
147NT   Richard Archer V65MAirecentre Pacers36.0 
148NT   Malcolm Johnson V60MHorsforth Harriers28.5 
149NT   Michael Anderson V40MHorsforth Harriers36.0 
15NT   Robin Owen V35MAbbey Runners Leeds28.3 
150NT   Dave Armstrong V60MSaltaire Striders35.4 
151NT   Peter Hey V55MKirkstall24.0 
152NT   Tony Bullough V65MSt. Theresa's36.0 
153NT   Barry James Markey V50MBradford Airedale19.7 
154NT   Chris Hunt SENMKirkstall32.3 
155NT   Keith Park V50MHorsforth Harriers17.3 
156NT   Steven Wilcox V50MBradford Airedale36.0 
157NT   Paul Crossan V45MFell Runners Association/Chapel Allerton17.3 
158NT   Terrence Lacy V45MRothwell31.6 
159NT   Simon BrownV50MSaltaire Striders  
16NT   Eddy Robinson U17MValley Striders32.5 
160NT   Peter Boyle V60MSt. Theresa's21.6 
161NT   Ken Fox V50MHyde Park Harriers7.7 
162NT   Andrew Ellwood SENMYork Postal16.2 
163NT   Stewart Haigh V60MAckworth26.1 
164NT   Ian Hill V60MAckworth21.6 
165NT   Vincent Gibbons V55MIlkley34.8 
166NT   Bob Wilkes V70MValley Striders36.0 
167NT   Andrew Gardner V55MSt. Theresa's24.7 
168NT   Paul Michael Mcgurk V50MBradford Airedale36.0 
169NT   Peter Persico SENMAbbey Runners Leeds11.1 
17NT   David McGuire V40MHyde Park Harriers2.9 
170NT   Dave Jones V45MValley Striders23.9 
171NT   Ken Kaiser V60MHorsforth Harriers32.1 
172NT   Donald MacRae V65MIlkley29.3 
173NT   Mark Pagan V40MYork Postal30.2 
174NT   Stuart Inglis V60MDragons (Sale)/Unattached36.0 
175NT   Chris MaltbyV55MSTAC  
176NT   Tony Rivers V40MAirecentre Pacers16.1 
177NT   Mike Moss V55MSaltaire Striders18.6 
178NT   Barry Sinar V65MAckworth30.2 
179NT   Steve O`HaraV60MHorsforth  
18NT   Nathan Crossley V45MHorsforth Harriers4.5 
180NT   Peter Leach V60MAbbey Runners Leeds36.0 
181NT   Patrick Nesden V55MKirkstall25.6 
182NT   Jeffrey Denton V60MAckworth21.8 
183NT   Brian Dodd V70MAckworth30.6 
184NT   Samuel Black V65MAbbey Runners Leeds30.5 
185NT   Les Bradshaw V55MHyde Park Harriers/Unattached36.0 
186NT   John Bell V70MAckworth34.1 
19NT   Jeremy Ladyman SENMValley Striders0.4 
2NT   Robert De'Giovanni U23MValley Striders35.3 
20NT   Mark Mon-Williams V45MIlkley6.8 
21NT   Stephen Coy V35MIlkley2.9 
22NT   William Morris SENMAirecentre Pacers17.7 
23NT   Brian Goodison V55MAbbey Runners Leeds36.0 
24NT   Raymond Love V40MSt. Theresa's15.9 
25NT   Malcolm Pickering V55MIlkley10.0 
26NT   Tony Gardner SENMWoodkirk/Rothwell9.8 
27NT   Aden Ball V35MAskern4.2 
28NT   Matt Allen V35MValley Striders36.0 
29NT   Gerard Mills V40MBradford Airedale8.9 
3NT   Jeremy Rogers V35MAbbey Runners Leeds2.4 
30NT   Tony Mills V35MValley Striders9.8 
31NT   John Dawson SENMSaltaire Striders  
32NT   David Penman SENMValley Striders9.3 
33NT   Leon Ricketts SENMWest Yorkshire Police36.0 
34NT   Bill Shively V50MYork Postal/Knavesmire8.2 
35NT   Philip Hewitt SENMKirkstall2.8 
36NT   Alan Squire V40MHorsforth Harriers6.7 
37NT   Daniel Murray SENMValley Striders8.0 
38NT   Stephen Raby V50MHorsforth Harriers5.8 
39NT   Iain Manfield V40MAbbey Runners Leeds27.6 
4NT   John Mason V45MWakefield4.6 
40NT   Cameron WhiteSENMAbbey  
41NT   George Rutten V45MRothwell33.9 
42NT   Richard Foster SENMAbbey Runners Leeds17.7 
43NT   Timothy Mccaughey SENMAbbey Runners Leeds36.0 
44NT   Duncan Flood SENMBradford Airedale  
45NT   Richard Vandermark V35MAbbey Runners Leeds15.5 
46NT   Marcelus Springer V55MHorsforth Harriers36.0 
47NT   Roy Huggins V45MValley Striders5.8 
48NT   Adrian Buccilli V35MSt. Theresa's14.7 
49NT   Tony Walker V45MHorsforth Harriers36.0 
5NT   Andy May V35MValley Striders11.5 
50NT   Kevin Drew SENMAbbey Runners Leeds28.5 
51NT   David Maycock V50MHorsforth Harriers21.7 
52NT   Joel Giddings V35MValley Striders4.4 
53NT   Steven WigglesworthV45MAckworth  
54NT   Jack Verity V50MSaltaire Striders11.9 
55NT   Shane Ewen SENMHyde Park Harriers17.6 
56NT   Kevin Stott V50MRothwell15.9 
57NT   Hadrian Knight V35MRothwell9.8 
58NT   Gary Mann SENMValley Striders2.3 
59NT   Robert Nicholas Goulsbra SENMKirkstall4.4 
6NT   Philip Livermore SENMAbbey Runners Leeds4.1 
60NT   Simon Partridge SENMYork Postal4.6 
61NT   Liam Somerfield V35MAckworth36.0 
62NT   Sean MacCarthy V40MAbbey Runners Leeds33.3 
63NT   Kevin Longmate SENMKirkstall6.5 
64NT   Tom Button V35MValley Striders8.6 
65NT   Alex Thompson SENMKippax  
66NT   Richard Wilson V35MRothwell17.0 
67NT   Paul Page V45MBradford Airedale25.5 
68NT   Michael GoodwinV45MSaltaire Striders  
69NT   Duncan Cooper V40MIlkley30.5 
7NT   Will Kerr SENMSaltaire Striders/Bradford Airedale0.3 
70NT   Paul Brown V40MRothwell3.9 
71NT   David Allison V40MChapel Allerton7.2 
72NT   Andrew John Mascarenhas SENMAckworth5.8 
73NT   Dave Sharpe V35MWetherby  
74NT   Tim Bellwood SENMDragons (Sale)21.9 
75NT   Abinesh Gnanavelu SENMHyde Park Harriers36.0 
76NT   Stephen Wolstenholme V50MBradford Airedale12.0 
77NT   Paul Stephens V50MIlkley19.5 
78NT   Frank Beecroft V45MSaltaire Striders14.4 
79NT   Steven Holmes V40MSt. Theresa's31.7 
8NT   Peter Branney SENMKirkstall14.2 
80NT   Simon Forde V50MSaltaire Striders35.4 
81NT   Phil McGeever V45MHorsforth Harriers10.9 
82NT   Christopher Gill V60MSt. Theresa's12.8 
83NT   Bruce Fletcher V35MKippax36.0 
84NT   Craig Tipton V40MAckworth12.8 
85NT   Paul Grindley V45MAirecentre Pacers9.0 
86NT   Mick Chambers V55MSaltaire Striders/Unattached12.7 
87NT   Gary Carlisle V45MKirkstall15.3 
88NT   Jim Perkins V40MAbbey Runners Leeds33.6 
89NT   John Michael Batchelor V40MValley Striders16.1 
9NT   Matthew Nowell SENMBradford Airedale1.0 
90NT   Joe Hanney V35MValley Striders8.8 
91NT   Tom Williams V35MHyde Park Harriers5.2 
92NT   John Wallace V40MValley Striders17.5 
93NT   Nigel McKaine V45MKippax30.9 
94NT   Andrew Sheldon V45MIlkley16.4 
95NT   Jim Whittaker V40MAbbey Runners Leeds16.8 
96NT   Chris Deadman SENMChapel Allerton11.9 
97NT   Richard Clarke V50MAirecentre Pacers25.4 
98NT   Richard Quinn SENMHyde Park Harriers35.0 
99NT   Jason Nicholson V35MAirecentre Pacers36.0 
ZXC U17M
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Emile Cairess U13MBingley-5.8 
10NT   Lucy Williamson U13WIlkley5.4 
11NT   William Collumb U13MRothwell-0.9 
12NT   James Pickering U13MIlkley36.0 
13NT   James King U13MWetherby36.0 
14NT   Victoria Merrick U13WBingley6.4 
15NT   Aimee Easton U13WRothwell29.6 
16NT   Zoe Kitching U13WLeeds & Bradford TC36.0 
17NT   Ivan ParslowU15MAbbey Runners  
18NT   Elizabeth Westhead U13WIlkley25.3 
19NT   Sam Wood U17MIlkley36.0 
2NT   Annabel Mason U15WWakefield7.9 
20NT   Isobel Hirst U13WIlkley36.0 
21NT   Abigail White U13WBingley34.6 
22NT   Joey WilliamsonU13MOtley AC  
23NT   Thomas GoodwinU13MSaltaire Striders  
24NT   Harriet Jackson U13WIlkley36.0 
25NT   Christy BoltonU13MAbbey Runners  
26NT   Joanne Williamson U13WIlkley31.3 
27NT   Nathan Markey U13MBradford Airedale  
28NT   Rebekah Hayne U15WHyde Park Harriers36.0 
29NT   Paris KaurU13WBradford Airedale  
3NT   Thomas Kerr U13MIlkley36.0 
30NT   Anna Pickering U15WIlkley19.4 
31NT   Preeya KaurU13WBradford Airedale  
4NT   Matthew Merrick U13MBingley-0.9 
5NT   Jack Cummings U15MIlkley3.9 
6NT   Sarah Pickering U13WIlkley7.1 
7NT   Ruaridh Mon-Williams U13MIlkley3.3 
8NT   Jasmine Laidler U15WRothwell22.8 
9NT   Ellie Dooley U15WHyde Park Harriers36.0 
ZXC U11M
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Alex Stewart U11MBingley29.2 
10NT   Ben Nurse U11MAbbey Runners Leeds6.4 
11NT   Frederica Moore U11WWetherby14.1 
12NT   Lucy Shutt U11WBingley36.0 
13NT   Alisha Laidler U11WRothwell11.3 
14NT   Daniel SavelievU11MAbbey Runners  
15NT   Alessandra Ricci U11WIlkley36.0 
16NT   Joseph DobsonU11MWetherby Runners  
17NT   Alexander Robinson U13MWetherby11.5 
18NT   Anna WhiteheadU11WBingley  
19NT   Scarlet RoweU11WAbbey Runners  
2NT   Euan Brennan U11MIlkley-3.1 
20NT   Bobby InghamU11MAbbey Runners  
21NT   Emily Elmes U11WHarrogate25.7 
22NT   Oliver JohnsonU11MOtley AC  
23NT   Joe JamiesonU11MOtley AC  
24NT   Sasha KitchingU11WAbbey Runners  
25NT   Sholto RoweU11MAbbey Runners  
26NT   Maxim VakourovU11MAbbey Runners  
27NT   Adam MillsU11MValley Striders  
28NT   Megan Wyke-Ulliott U11WRothwell13.9 
3NT   Stella Cross U11WWetherby4.6 
4NT   Dominic Coy U11MIlkley-0.7 
5NT   Henry MoorhouseU11MBingley  
6NT   Olivia Belcher U13WBradford Airedale36.0 
7NT   Alex Wyke-Ulliott U13MRothwell11.2 
8NT   Robbie MatthewsU11MIlkley Harriers  
9NT   Harry PearceU11MIlkley Harriers  
ZXC SW
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Alexandra Becker SENWBradford Airedale36.0 
10NT   Helen Barber V40WHorsforth Harriers17.2 
100NT   Frances Wilson V50WHorsforth Harriers30.7 
101NT   Donna Line V35WSaltaire Striders36.0 
102NT   Caroline Faithwaite V45WHorsforth Harriers33.3 
Page: 1 2