Golden League Final
East Kilbride
25 Aug 10
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
1500
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:56.14   Grant Muir PBU17MGiffnock North3:56.143:48.63-2.3 
23:57.67   Jack Walker PBU17MGiffnock North3:57.673:45.1413.0 
33:59.03   Scott MacAulay PBU20MKilbarchan3:59.033:57.231.9 
43:59.14   Dermot Cummins SBSENMWest Waterford/Corstorphine/Ireland3:59.143:55.472.1 
53:59.27   Sean Fontana  U23MGlasgow City/Glasgow Uni3:57.793:52.21-3.3 
64:01.79   Lee Wilson PBU20MShettleston4:01.794:01.1629.4 
74:05.84   Gordon Robertson PBSENMCambuslang4:05.844:04.52-0.3 
84:09.39   Scott Pilkington  SENMCorstorphine/Napier Uni3:57.633:51.124.0 
94:10.19   Graham Evans PBU20MKilbarchan4:10.194:04.95-1.6 
1500 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:08.97   Martin Fishwick  U20MGiffnock North4:07.234:05.2736.0 
24:10.95   Craig McDowall PBU20MLothian/Forth Valley4:10.954:06.328.2 
34:11.94   Luke Traynor PBU20MGiffnock North4:11.943:49.60-4.4 
44:12.59   Kevin Downie  V40MCalderglen/East Kilbride4:10.383:49.93.1 
54:16.70   Andrew Campbell  U20MInverclyde4:11.593:59.6236.0 
64:21.15   Jed Bartlett SBU23MBarrow & Furness/Clevedon4:21.154:14.59-2.1 
74:21.53   Andrew Mackenzie SBU23MStornoway/Stirling Uni4:21.534:13.4712.9 
84:24.73   Calum McKenzie  U23MCorstorphine/Aberdeen Uni4:17.913:57.0-4.0 
94:28.56   Beth Duff PBU20WEast Kilbride/Victoria Park City of Glasgow4:28.564:28.5636.0 
104:32.87   Stephen Paris PBU20MEast Kilbride4:32.874:32.8729.7 
114:48.06   Andrew Shaw U20ME Kilb    
124:52.47   Amanda Campbell PBU20WLivingston/Forth Valley4:52.474:43.0623.9 
1500 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:27.82   Robert Gilroy PBSENMCambuslang4:27.824:27.82-0.5 
24:44.19   Joshua Houston PBU15MInverclyde4:38.404:12.5330.4 
34:45.83   Matthew McKenna PBU17MCambuslang4:45.834:15.944.0 
44:49.67   Joe Brown  U15MCambuslang4:44.494:40.436.0 
54:50.61   Dean McNaught SBU17MCambuslang4:50.614:32.9620.2 
64:50.80   Scott McLardie PBU13MKilbarchan4:50.804:20.7011.7 
74:54.00   Ryan Gray  U11MInverclyde4:52.544:10.271.9 
84:55.36   Madeleine Murray  U17WGiffnock North/Team Glasgow4:52.084:10.171.8 
94:56.24   Brogan Wallace PBU15WGlasgow Sch of Sport4:56.244:50.9036.0 
104:57.23   Ross Gray SBU13MInverclyde4:57.234:00.04-2.7 
114:58.53   Laura Penrice  U15WShettleston/Stewartry4:58.454:49.3034.3 
125:01.52   Kieran Rankin PBU15MEast Kilbride5:01.525:01.5236.0 
135:03.54   Luke Kirwan  U13MEast Kilbride5:01.784:54.254.2 
145:09.31   Vincent Hastings PBU15MEast Kilbride5:09.315:09.314.0 
155:09.49   Jack MacGregor SBU15MCambuslang5:09.494:53.318.6 
165:31.25   Rachael Thomson PBU17WEast Kilbride5:31.255:31.2518.2 
175:33.94   James Pearson U15ME Kilb    
1500 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:12.30   Max Lott  U17MGiffnock North4:04.94:03.6228.6 
24:26.07   Stuart Roe PBU17MCambuslang4:21.54:17.7836.0 
34:26.95   Chris Ponton PBU17MNithsdale4:26.954:06.1328.5 
44:27.06   Ben Stafford  U17MEast Kilbride/Glasgow Sch of Sport4:25.544:15.7735.7 
54:31.80   Andrew Clark  U17MGiffnock North4:28.814:06.863.0 
64:32.36   Euan Gillham  U15MKilbarchan4:26.53:58.640.4 
74:39.48   Scott Hernon PBU17MEast Kilbride4:39.484:39.4836.0 
84:42.04   Kathryn Pennel  U17WPitreavie/Kingdom Athletics4:41.234:37.635.3 
94:46.77   Craig Whyteside PBU15MWhitemoss4:44.94:19.624.8 
1500 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:14.03   Euan Penrice PBU13MShettleston/Stewartry5:14.034:36.6636.0 
25:17.59   Niamh Brown  U13WCambuslang5:15.74:58.4036.0 
35:24.32   Sophie Smith SBU15WEast Kilbride5:24.325:23.136.0 
45:44.62   Craig Penrice PBU11MShettleston5:44.625:44.6236.0 
55:57.81   Catherine Lambie U15WE Kilb    
65:58.04   Rona Tytler SBU11WKilbarchan5:58.044:58.359.3 
76:02.68   Dion Ingram SBU11WMotherwell6:02.685:36.526.1 
86:03.08   Heather Fawcett PBU11WKilbarchan6:03.086:03.0835.1 
96:03.17   Emma Fairlie U17WE Kilb    
106:03.65   Rachel Fairlie PBU17WEast Kilbride6:03.656:03.6534.7