National Junior Athletic League National Final
Derby
12 Sep 10
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.03   Ross Matheson  U20MLasswade/Team Edinburgh1:51.691:51.69-1.3 
21:54.94   Charles Gunning  U20MShaftesbury Barnet1:54.231:53.7634.8 
31:55.26   Grant Muir  U17MGiffnock North1:53.41:49.97-4.5 
41:58.59   Josh Moss  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow/Hertfordshire Uni1:54.61:54.4427.2 
51:59.23   Alex Jones  U20MEnfield & Haringey/Loughborough Students1:58.31:53.7412.1 
62:02.68   Joshua Lacey  U20MBirchfield H1:58.071:58.0736.0 
72:03.68   Stephen Cavey  U20MBlackheath & Bromley/Loughborough Students1:56.141:54.6434.5 
82:09.32   Sean White  U17MSwansea2:03.812:00.5236.0 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.15   Peter Loudon  U20MEdinburgh AC/Team Edinburgh1:54.731:52.5527.4 
21:56.75   Max Lott PBU17MGiffnock North1:56.751:56.7536.0 
31:57.28   Mohamed Charkaoui-Essouni PBU20MShaftesbury Barnet/Spain1:57.281:57.2831.1 
41:59.25   Oliver Robinson PBU20MBlackheath & Bromley1:59.251:58.0821.6 
52:00.34   Joe Sherry  U17MEnfield & Haringey1:58.971:58.9729.4 
62:00.56   Carwyn Evans PBU17MSwansea2:00.561:58.0535.9 
72:02.58   Jordan Drummond  U17MBirchfield H2:00.72:00.736.0 
82:05.86   Connor Vine  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow1:56.91:55.9922.8 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:14.90   Sophie Connor  U20WShaftesbury Barnet2:12.622:05.950.0 
22:15.27   Olivia O'Hare  U17WEdinburgh AC2:14.982:10.6618.1 
32:16.55   Stella Winters  U17WShettleston2:16.472:14.831.0 
42:18.60   Hannah Edwards  U20WHerne Hill/Blackheath & Bromley2:11.942:09.9914.3 
52:20.75   Dani Seddon  U20WBracknell AC/Enfield & Haringey2:17.892:13.416.4 
62:21.92   Bex Myers  U20WWindsor Slough Eton & Hounslow2:17.92:14.821.5 
72:24.39   Monique Powell  U20WBirchfield H2:18.192:12.536.0 
82:39.71   Catrin Rees  U17WCarmarthen2:35.52:35.2536.0 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:16.27   Melissa Courtney  U20WPoole AC/Team Dorset/Shaftesbury Barnet2:12.342:04.03-2.7 
22:21.52   Krystal Galley  U20WBlackheath & Bromley2:16.112:16.1136.0 
32:23.66   Louisa Stewart  U17WEdinburgh AC/Tayside2:16.622:16.6233.5 
42:25.92   Sarah Hopcroft  U20WBirchfield H2:14.002:14.0033.9 
52:30.14   Rhian Dawes  U20WVictoria Park City of Glasgow/Team Glasgow2:27.612:16.717.0 
62:35.38   Lois Bond  U20WWindsor Slough Eton & Hounslow2:16.512:10.4012.0 
72:50.69   Nichola Mattheous PBU20WEnfield & Haringey2:50.692:50.6936.0 
83:00.09   Atlanta Williams  U17WSwansea/West Wales2:36.82:36.836.0 
 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:03.03   Richard Goodman  U20MShaftesbury Barnet3:45.773:45.66-3.6 
24:08.24   Andrew Crichton  U20MDunbar RC/Edinburgh AC/Team Edinburgh3:56.183:54.4327.7 
34:09.32   Max Aitchison  U17MVictoria Park City of Glasgow4:03.63:57.9615.9 
44:10.76   Nicholas Lingley  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow/Memphis3:57.423:53.6224.2 
54:12.01   Elliot Giles PBU17MBirchfield H4:12.013:41.27-6.0 
64:16.09   Joe Sherry  U17MEnfield & Haringey4:09.044:03.7929.4 
74:16.32   Matthew O'Leary  U17MNeath/West Wales4:07.44:03.8514.7 
84:19.37   Stephen Cavey  U20MBlackheath & Bromley/Loughborough Students4:06.493:55.3334.5 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:04.20   Richard Charles  U17MShaftesbury Barnet3:55.853:49.095.1 
24:11.10   Ricky Harvie  U17MWindsor Slough Eton & Hounslow4:10.23:45.61-3.9 
34:14.14   Martin Fishwick  U20MGiffnock North4:07.234:05.2736.0 
44:15.58   Edward Dudgeon  U20MEdinburgh AC4:09.943:50.637.2 
54:17.99   Tom Graves  U20MBirchfield H4:01.03:58.532.9 
64:25.20   Lloyd Heckler  U17MCarmarthen4:11.03:57.137.6 
74:26.94   Oliver Taylor SBU17MBlackheath & Bromley4:26.944:14.7734.7 
84:49.82   Robert Christou  U20MEnfield & Haringey4:17.974:15.7135.7 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:41.06   Sophie Connor  U20WShaftesbury Barnet4:25.964:13.740.0 
24:43.92   Hollie Young  U20WVictoria Park City of Glasgow/Team Glasgow4:34.74:33.5416.4 
34:49.27   Olivia O'Hare  U17WEdinburgh AC4:44.44:23.4518.1 
44:54.28   Angharad Davies SBU20WCarmarthen/Bath Uni/West Wales4:54.284:37.4715.8 
54:58.90   Jourdanna Beresford-Smith PBU17WBirchfield H4:58.904:58.9036.0 
64:59.66   Hannah Edwards  U20WHerne Hill/Blackheath & Bromley4:45.14:34.0214.3 
75:03.65   Katie Brown  U17WEnfield & Haringey4:59.594:59.5918.8 
85:09.96   Rosie Adams PBU17WWindsor Slough Eton & Hounslow5:09.965:09.9636.0 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:48.18   Catriona Lockie  U20WGiffnock North/Team Glasgow4:42.84:42.820.2 
24:54.77   Georgia Bell  U17WShaftesbury Barnet4:48.924:16.966.4 
34:55.03   Louisa Stewart  U17WEdinburgh AC/Tayside4:39.304:33.6633.5 
45:14.59   Cally Read  U20WBirchfield H/Birmingham Uni4:42.924:32.4125.3 
55:15.39   Jemima Osborn  U17WSwansea/West Wales4:56.74:45.639.0 
65:15.51   Dani Seddon  U20WBracknell AC/Enfield & Haringey4:55.24:49.9416.4 
75:24.77   Alyssa Spitzer  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow5:23.065:23.0636.0 
85:30.14   Amber Reed  U17WBlackheath & Bromley5:10.594:54.527.8 
 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:42.63   Niall Fleming  U20MShaftesbury Barnet/Birmingham Uni8:20.478:08.451.3 
28:46.10   Fraser Scott SBU20MCorstorphine/Oxford Uni/Team Edinburgh8:46.108:43.3634.3 
38:53.05   Philip Sesemann PBU20MBlackheath & Bromley8:53.057:55.71-5.3 
48:58.53   Elliott Woolmer  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow8:51.408:51.4035.9 
59:10.50   Jack Walker  U17MGiffnock North9:06.818:33.176.5 
69:18.91   Michael Christoforou PBU20MEnfield & Haringey9:18.918:24.78-3.5 
79:41.04   Ronan Llyr PBU17MCarmarthen9:41.049:36.0335.1 
810:14.6   Ben Griffiths  U17MBirchfield H9:43.49:09.13-1.7 
3000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:48.91   Andrew Crichton  U20MDunbar RC/Edinburgh AC/Team Edinburgh8:45.28:27.8327.7 
29:03.24   Khalid Al-Abaidy PBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow/Oaklands Col/NWC Herts9:03.248:55.9125.2 
39:07.18   Tadhg Grant SBU20MShaftesbury Barnet9:07.188:39.1436.0 
49:28.26   Stephen Fleming  U20MKilbarchan/Team Glasgow8:43.688:43.6836.0 
59:36.97   Greg Proctor  U17MBlackheath & Bromley9:26.759:26.7533.0 
616:35.23   Simon Duncan PBU20MEnfield & Haringey/Southampton Uni16:35.2316:35.2336.0 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:18.49   Melissa Courtney  U20WPoole AC/Team Dorset/Shaftesbury Barnet9:51.188:39.20-2.7 
210:37.84   April Hogg  U17WEnfield & Haringey10:36.610:35.97.6 
310:47.38   Dannii Johnson  U20WBirchfield H10:08.3110:08.3133.0 
410:57.34   Alice Wills  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow10:46.710:46.736.0 
511:00.27   Shannon McLellan  U17WShettleston10:35.710:04.463.6 
611:24.70   Clare Parkin PBU20WBlackheath & Bromley11:24.7010:40.0228.3 
711:30.26   Caitlin Gray PBU17WEdinburgh AC11:30.2611:30.2636.0 
3000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:57.70   Laura Muth PBU17WBirchfield H10:57.7010:57.7036.0 
211:06.63   Isobel Thompson  U17WShaftesbury Barnet10:52.1610:52.1629.7 
311:26.74   Deborah Hannah  U17WVictoria Park City of Glasgow/Kirkintilloch/Team Glasgow10:28.2510:28.2531.3 
411:36.67   Danielle Critchley  U20WBlackheath & Bromley11:13.810:46.4910.9 
513:54.25   Nichola Mattheous  U20WEnfield & Haringey13:24.9012:59.236.0