National Junior Athletic League Northern Premier
Edinburgh
23 May 10
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
ns2:04.09   Daniel Hardy SBU20MShildon2:04.091:57.633.4 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:52.89   Ross Matheson PBU20MLasswade/Team Edinburgh1:51.691:51.69-2.8 
21:57.74   Tom Watson PBU17MCentral/Forth Valley1:54.261:49.704.6 
31:57.90   Adam Rowland PBU20MGateshead1:55.31:55.336.0 
41:59.18   Kenneth Love  U20MGiffnock North1:58.621:56.6824.8 
52:02.04   Matthew White SBU20MDundee Hawkhill/Dundee Uni/Kingdom Athletics2:02.041:52.51-0.7 
62:03.77   Charlie Hulson  U20MSale Harriers Manchester1:56.321:53.18-5.2 
72:09.82   Patrick Dryden PBU20MMiddlesbrough (Mandale)2:09.822:09.8236.0 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.02   Peter Loudon  U20MEdinburgh AC/Team Edinburgh1:54.731:52.5525.3 
21:58.51   Thomas Marper SBU20MGateshead1:56.181:55.961.7 
32:02.79   Martin Fishwick  U20MGiffnock North2:00.91:58.8636.0 
42:04.81   Craig McDowall  U20MLothian/Forth Valley1:57.791:55.819.7 
52:16.91   Scott McAlpine PBU17MPitreavie2:16.912:03.923.4 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:12.81   Amanda Campbell PBU20WLivingston/Forth Valley2:10.502:08.4118.5 
22:16.68   Iona Brodie PBU17WDundee Hawkhill/Kingdom Athletics2:15.202:15.2033.2 
32:19.17   Rebecca Ferguson  U20WGateshead2:17.72:15.8210.7 
42:20.99   Louisa Stewart  U17WEdinburgh AC/Tayside2:16.622:16.6231.9 
52:27.02   Emily Fields  U17WMiddlesbrough (Mandale)2:21.152:18.7627.4 
62:29.56   Rhian Dawes  U20WVictoria Park City of Glasgow/Team Glasgow2:27.612:16.717.0 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:19.03   Stephanie Loraine PBU20WGateshead2:19.032:19.0334.4 
22:26.19   Rachael Dunn SBU17WEdinburgh AC2:26.192:22.896.5 
32:27.00   Diane Ramsay  U20WVictoria Park City of Glasgow/Team Glasgow2:22.52:22.517.2 
42:41.14   Laura Gibson  U17WFife2:38.062:28.743.1 
 
1500
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
ns4:28.08   Ruaridh Miller PBU17MEdinburgh AC4:23.724:02.69-0.5 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:00.71   Andrew Crichton PBU20MDunbar RC/Edinburgh AC/Team Edinburgh3:56.183:54.4325.6 
24:02.86   Nathan Reed PBU20MSunderland4:01.43:55.64.9 
34:03.71   Alexander Hendry PBU20MCentral/Forth Valley4:03.713:58.694.7 
44:06.44   Gary McBride SBU20MShettleston/Team Glasgow4:06.444:03.3531.0 
54:08.33   Charlie Hulson  U20MSale Harriers Manchester3:58.203:48.18-5.2 
64:39.94   Gareth Lamb PBU20MDundee Hawkhill/Dundee Uni/Kingdom Athletics4:39.944:39.9436.0 
74:50.18   Marc Walker  U17MMiddlesbrough (Mandale)4:48.24:48.236.0 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:11.30   Ross Matheson  U20MLasswade/Team Edinburgh3:54.793:43.27-2.8 
24:11.88   Max Lott PBU17MGiffnock North4:04.94:03.6236.0 
34:17.72   Daniel Hardy PBU20MShildon4:17.724:05.533.4 
44:45.68   Chris Ogilvie PBU17MFalkirk4:45.684:45.6836.0 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:43.09   Catriona Lockie PBU20WGiffnock North/Team Glasgow4:42.84:42.818.5 
24:45.72   Olivia O'Hare  U17WEdinburgh AC4:44.44:23.4516.0 
34:55.61   Mhairi Inglis SBU20WLothian/Forth Valley4:55.614:40.9510.0 
45:02.05   Steph Bruce  U17WGateshead4:59.24:52.1836.0 
55:23.00   Iona Brodie  U17WDundee Hawkhill/Kingdom Athletics5:04.94:49.8233.2 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:44.74   Hollie Young  U20WVictoria Park City of Glasgow/Team Glasgow4:34.74:33.5414.3 
25:00.27   Olivia MacKenzie PBU17WEdinburgh AC5:00.275:00.2736.0 
35:55.18   Laura Gibson  U17WFife5:39.684:58.603.1 
 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:40.91   Andrew Butchart SBU20MCentral8:31.027:37.56-4.9 
28:43.68   Stephen Fleming PBU20MKilbarchan/Team Glasgow8:43.688:43.6835.9 
39:13.54   Fraser Scott  U20MCorstorphine/Team Edinburgh8:46.108:43.3633.9 
49:17.06   Samuel Hearn PBU20MTynedale/Gateshead9:17.069:17.0633.6 
59:43.74   Mark Buchan  U20MFife/Kingdom Athletics9:40.29:40.235.7 
3000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:53.68   Grant Muir PBU17MGiffnock North8:34.068:33.65-3.4 
29:16.44   Jake Wightman PBU17MEdinburgh AC9:06.608:13.6-6.1 
39:29.05   Liam Baister PBU20MGateshead9:29.059:29.0536.0 
49:39.04   Max McNeill  U20MLothian/Forth Valley/Falkirk9:29.688:35.83-3.6 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:25.24   Kathryn Pennel  U17WPitreavie/Kingdom Athletics10:18.469:58.0713.5 
210:26.66   Sarah Hodgson PBU17WLancaster & Morecambe10:26.669:53.212.8 
310:43.70   Deborah Hannah  U17WVictoria Park City of Glasgow/Kirkintilloch/Team Glasgow10:28.2510:28.2529.3 
411:39.37   Lana Turnbull PBU20WLothian/Forth Valley11:39.3711:26.534.1 
511:50.64   Lauren Stoddart SBU20WEdinburgh AC11:50.6410:30.704.7 
611:58.68   Jessica Wilkinson SBU17WMiddlesbrough (Mandale)11:58.6811:35.933.9 
3000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:23.81   Fiona Bracegirdle SBU20WFife/Kingdom Athletics11:23.8110:29.5510.1 
211:25.62   Rhian Dawes  U20WVictoria Park City of Glasgow/Team Glasgow10:34.710:02.077.0