BMC Regional Races External Results
Eltham
21 Jul 10
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
Mens 800m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:50.61   Charles Da‚ÄôVall Grice PBU17MBrighton Phoenix1:50.611:45.53-5.7 
21:53.28   Nick Duggan  SENMCrawley1:50.461:50.4620.6 
31:53.79   David Smale PBU20MSouthend1:53.791:52.484.7 
41:53.87   Chris James PBU20MBasildon1:53.871:53.8729.8 
51:54.35   Tom McKellar PBU20MBasingstoke & Mid Hants1:54.351:52.1522.2 
61:55.11   Gavin Lewis  U23MWoodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni1:53.341:52.354.4 
71:55.30   Russell Bentley SBSENMBlackheath & Bromley1:53.831:51.0-4.0 
81:59.12   Mark Woodley  U23MChelmsford/St. Mary's Uni1:57.471:49.81-2.2 
Mens 800m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.21   Tom Phillips SBU23MWoodford Green Essex Ladies/Cardiff Met Uni1:56.761:51.48-0.7 
21:57.66   James McCarthy PBU20MBrighton & Hove1:57.661:57.6613.9 
31:58.40   Stephen Strange PBU17MBasildon1:58.201:54.71-2.3 
41:58.72   Peter Smale  U23MSouthend/Loughborough Students1:57.961:57.377.4 
51:59.74   Daniel Bradley  SENMTonbridge/Aldershot, Farnham & District1:58.61:56.7-1.8 
62:00.40   Ahmed Hassan PBU23MKent1:59.51:59.536.0 
72:01.63   David Boyce  SENMBrighton & Hove1:57.71:56.716.7 
82:03.40   Max Pickard  U20MBrighton Phoenix1:58.941:52.25-2.7 
Mens 800m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:01.10   Robert Macdonald PBU20MCambridge H2:01.101:59.3131.5 
22:01.57   Daniel Moses  SENMOrion/Middlesex Uni/Enfield & Haringey2:00.521:57.650.4 
32:03.99   William Somogyi PBU15MBexley2:03.991:55.2122.7 
42:04.22   Sam Hudson  U17MInvicta East Kent2:02.901:59.0916.1 
52:05.23   Hari Faulkner SBU20MBexley2:05.232:02.66.5 
62:06.51   Luke Francis PBU15MBexley2:06.512:02.321.7 
72:06.90   Niki Faulkner PBU17MBexley2:06.901:54.89-3.2 
82:07.63   Ian Frith PBU23MBlackheath & Bromley/Dulwich2:06.92:06.94.8 
92:09.54   Tommy Taylor PBU20MBexley2:09.542:09.5424.2 
102:11.30   Harry Palmer  U17MBexley2:08.32:05.4523.6 
Mixed 800m D
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:11.10   James Hancock PBU15MSutton & District2:08.891:57.52-2.4 
22:11.61   Elaine Rayner  SENWBlackheath & Bromley/Brunel Uni London2:09.642:08.1112.0 
32:14.5   Helen Hadjam  SENWHerne Hill/Guernsey2:12.752:09.989.2 
42:15.8   Rebecca Weston  U17WInvicta East Kent2:13.062:12.4331.3 
52:16.5   Steven Julier  V35MMedway & Maidstone2:15.42:15.429.0 
62:17.4   Clare Elms  V45WDulwich/Veterans2:16.12:15.502.6 
72:27.4   Ruth Myburgh  U17WSouth London2:19.842:19.8436.0 
Mixed 800m E
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:27.04   Rebecca Oatham SBU20WWoodford Green Essex Ladies/Basildon2:23.112:18.1936.0 
22:33.12   Charlotte Cohen  U15WTonbridge2:31.02:31.011.8 
32:34.31   Laura McPherson SBSENWCambridge H2:34.312:30.236.0 
42:35.73   Poppy Aitmarri PBU15WBasildon2:35.732:26.2336.0 
52:35.98   Sian Driscoll PBU15WTonbridge2:35.982:14.2214.8 
62:44.87   Samantha Leighton SBU15WBlackheath & Bromley2:44.872:31.1319.5 
73:05.33   Charli Howard SBU13MCambridge H3:05.332:30.4436.0 
 
Mens 1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:00.73   Jonathan Blackledge  SENMBelgrave/Oxford Uni3:52.223:43.4536.0 
24:07.39   Hywel Care SBSENMWoodford Green Essex Ladies4:07.394:01.7519.1 
34:10.31   Rich Airey  SENMBrighton & Hove4:04.53:58.8116.7 
44:10.95   Adam Gilbert SBU17MMedway & Maidstone4:10.953:56.3624.5 
54:11.44   Nick Wood PBU20MDartford H/Cardiff Met Uni4:10.254:01.26.9 
64:12.14   Gavin Barclay  U20MHillingdon4:10.754:10.7536.0 
74:13.19   Ludo Goodliffe  U17MLewes4:11.194:04.7736.0 
84:13.92   James Hogg  U23MMedway & Maidstone/Kent Uni4:05.54:02.0520.6 
94:14.62   David Reader  V35MCambridge H4:14.313:53.584.0 
104:15.85   Ryan Driscoll  U17MTonbridge4:14.843:46.29-4.3 
114:16.65   Andrew Pickett SBSENMKent/Loughborough Students4:16.653:57.58-0.1 
124:23.44   Greg Proctor  U17MBlackheath & Bromley4:18.44:18.433.6 
Mixed 1500m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:17.88   Chad Bryce-Borthwick PBU17MTonbridge/Judd School4:17.884:17.8836.0 
24:23.31   Will Mitham PBU20MTonbridge4:23.314:23.3136.0 
34:26.42   Alasdair MacDonald SBU20MCambridge H4:26.424:23.436.0 
44:27.33   Patrick Lucas PBU15MCroydon4:27.334:02.44-1.8 
54:29.30   Benedict Spencer  U15MMiddlesbrough (Mandale)4:27.54:27.536.0 
64:33.14   Gary Bishop PBV45MBlackheath & Bromley4:30.154:30.1536.0 
74:34.84   Robbie Fitzgibbon  U15MBrighton Phoenix4:29.883:36.97-5.3 
84:38.05   Cathy Ansell  SENWHerne Hill/Imperial4:37.254:36.956.2 
94:58.55   Shavaun Shodeinde  SENWBlackheath & Bromley4:52.004:50.235.6 
Mixed 1500m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:55.13   Max Jones PBU13MBasildon4:55.133:53.28-2.5 
24:56.53   Eleanor Johnson  U17WBasildon4:54.774:54.779.5 
34:57.91   Billy Pullen  U15MBasildon4:51.74:51.736.0 
45:10.37   Emily Bullis SBU15WBasildon5:10.374:45.562.3 
55:33.08   Rachael Stewart SBV35WMedway & Maidstone5:33.085:29.812.6 
65:47.37   Suzi Wiltshire PBSENWDartford H5:47.375:42.220.0 
75:47.53   Stephanie Wood PBV40WDartford H5:44.585:44.5812.5 
85:57.87   Lucy Daniel  U15WCambridge H5:51.045:38.330.7