Pitstop 10K / 5K External Results
Dalton on Tees
3 Jul 19
5KNAD 5KWC 10K 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
5KNAD
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
117:36   Lee Shephard PBV50MRedcar17:3617:3613.8 
218:10   Leigh Towers PBV45MShildon/Unattached18:1018:1013.4 
318:15   Gary Atkinson SENM     
418:26   Joseph Reeve U20M     
519:17   Harry Lyons U20M     
619:20   Louis Brett U20M     
719:42   Ben Taylorson  V35MRedcar18:5918:545.7Click your Clock logo
819:51   Graham Lyons V50M     
919:54   Andy Harrison SENM     
1019:59   Mark Taylor SENM     
1120:01   Craig Allen SENM     
1220:11   Tom Bramwell SENM     
1320:23   Paul McGouran  V50M     
1420:27   Jake Brown SENM     
1520:43   Steve Rogers SENM     
1621:27   Alex Reeve SENM     
1721:34   Adam Laverick U20M     
1821:34   Barry Forster V40M     
1921:34   Shaun Flewker-Barker SENM     
2021:47   Paul Tucker V50M     
2121:59   Kevin Wilkinson V40M     
2222:19   Paul Noble V55M     
2322:24   Tony Teasdale V50M     
2422:31   Janice Kelly V50W     
2522:38   Nicky Young V45W     
2622:39   Phil Ballard V55M     
2722:46   Kelly Sloan V35W     
2823:11   Alfie Lyons SENM     
2923:45   Andy Nuttall V50M     
3023:52   Zoe Rogers V35W     
3124:19   Joanne Pearce V50W     
3224:19   Phillip Noble  SENMNew Marske21:3117:3211.2Click your Clock logo
3324:24   samuel teasdale SENM     
3424:30   Julie Whinn V55W     
3524:37   Amy Atkinson SENW     
3624:59   Clarke Wilkinson V40M     
3725:06   Colin Boxau V55M     
3825:07   Hankh Cashlry V50W     
3925:19   Tai Charlton SENM     
4025:28   Graham Youngson SBV65MLoftus & Whitby25:2819:3816.7Click your Clock logo
4125:32   Michelle Hunter V35W     
4226:09   Catherine Anderson  V60W     
4326:15   Jamie Pratt SENM     
4426:17   Christopher Roe V45M     
4526:23   Iain Girard V45M     
4626:51   Pippa Middlemas  V35W     
4727:11   Evan Jones V50M     
4827:28   Shirley Gibson V60W     
4928:34   Stephanie Ward V35W     
5029:08   Lauren McNeil SENW     
5129:22   Philip Parker V55M     
5230:07   Gail Richards  V40W     
5330:25   Emma Fostor V40M     
5430:29   Donna Campbell V45W     
5530:40   Samantha Tucker V45W     
5631:29   Sandra Jones V55W     
5731:41   Jean Murray V60W     
5831:53   Chris Grantham  V40M     
5931:56   Kelly Jordan V35W     
6032:09   Sue Sharpe V50W     
6132:53   Mark Straigh SENM     
6233:01   Keeley Burn SENW     
6333:24   Laura Sowerby SENW     
6433:42   Lynnette Sowerby V50W     
6534:45   Sharon Milner V45W     
6634:45   Lindsay Teesdale SENW     
6735:20   Sam Baronowski V35W     
6840:44   Kay Johnson V45W     
6958:20   James Mcghee V55M     
 
5KWC
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
117:38   Jade Hall T54 PBSENWNew Marske17:3817:38  
223:21   Callum Hall T53 PBSENMLeeds City23:2123:21  
323:33   Bret Crossley SENM     
425:27   Tiaan Bosch SENW     
527:07   Jason Richards SENM     
 
10K
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
133:12   Scott Harrington  V40MOtley32:5732:25-2.2 
235:37   Steve Middleton  V40MRichmond & Zetland34:2634:080.6 
336:40   Colin Taylor V40M     
436:49   Trevor Wilks V45M     
536:52   Ian Christon SENM     
637:02   Andy Love  SENMBillingham36:3536:351.4 
737:03   Justin Cox V45M     
837:12   Dez Fielden V45M     
938:15   David Jones SBV45MQuakers38:1536:483.1 
1038:30   Paul Banks V45M     
1138:35   Richard Campbell SENM     
1238:48   Guy Close SBV35MWetherby/Tadcaster38:0437:092.8 
1339:03   Mark Griffiths V40M     
1439:33   Samuel Johnston SENM     
1539:40   Jamie Bentley SENM     
1639:49   Neil Youngson SBV40MNew Marske39:4938:575.3 
1740:04   David Matthew SENM     
1840:07   David Ainsley V45M     
1940:23   Laurence Taylor  V65MNorth York Moors39:3139:185.6Click your Clock logo
2040:25   Nick Leggott V50M     
2140:36   Tom Leighton SENM     
2240:37   Chris Lillistone V40M     
2340:40   Nathaniel Snell V40M     
2440:52   Graham Jones V50M     
2540:58   Dawn Richardson V45W     
2641:08   Paul Garrens V45M     
2741:26   Nic Crofts V40M     
2841:35   Phil Swash SENM     
2941:39   Greg Hart V40M     
3041:59   Alexander Briggs SENM     
3142:00   Chris Duke V50M     
3242:05   Mark Haymer V40M     
3342:09   Thomas Ramsey SENM     
3442:43   Andrew Laverick SBV45MStockton Striders42:4341:406.1 
3543:03   Catherine McShane V40W     
3643:04   Corey Horn SENM     
3743:07   Joe Cole SBV65MUnattached43:0740:587.9 
3843:10   Kenny Johnson  V45M     
3943:11   Matthew Deeming SENM     
4043:13   Mark Sowerby V45M     
4143:14   Mark Milner V45M     
4243:18   Adrian Bell  V50MRun Nation RC41:5041:506.1Click your Clock logo
4343:18   Patricia Speedie V45W     
4443:38   Pauline Brown V55W     
4543:46   Andrew Walsh SENM     
4643:47   Michael Thompson V45W     
4743:50   Brian McLaren V45M     
4843:51   Kevin Wilson V45M     
4943:55   Justin Hindmarch SENM     
5044:01   Edward Lamb SENM     
5144:20   David Brown SENM     
5244:33   Mark Bainbridge SENM     
5344:35   Paul Havis V50M     
5444:36   Philip Doonan V55M     
5544:47   Laura Havis  U17WMiddlesbrough (Mandale)42:2742:277.4Click your Clock logo
5644:57   Simon Ward SENM     
5745:07   Samuel Jonhston SENM     
5845:15   Graham Garvey SBV40MDarlington H45:1541:129.3 
5945:18   Paul Simonds SENM     
6045:53   Dave Blewitt V50M     
6146:47   Adam Sayer SENM     
6246:47   Robert Gillham V50M     
6346:47   David Allison V55M     
6446:47   Jonathon Mann V40M     
6546:47   David Nalder  V60M     
6646:48   Helen Adamson V40W     
6746:54   Richard Barnes V55M     
6847:01   Nathan O'Boyle  SENM     
6947:08   Stuart Elsigood V40M     
7047:20   Edward Griffiths V40M     
7147:29   Andrew Dixon SENM     
7247:44   Andy Harland V50M     
7347:49   Dave Smith PBSENMDarlington H47:4947:4912.0 
7447:52   Stuart Hardcastle V60M     
7547:53   John O'Boyle V45M     
7647:55   Robert Onions V45M     
7747:59   David White SBV65MSunderland47:5944:0713.1 
7848:14   Jonathan Simpson V40M     
7948:17   Patrick GREENE V45M     
8048:26   Mark Symmonds V50M     
8148:29   PETER DEVLIN V60M     
8248:37   Graham Vickers SENM     
8348:41   David Whittlle V55M     
8448:53   Emma Claxton V35W     
8549:01   David Robinson V50M     
8649:07   Anthony Bunney V40M     
8749:19   Steven Scanlon V45M     
8849:19   Shaun Sant V40M     
8949:40   Ian Hart V60M     
9049:45   Michelle Hart V35W     
9149:48   Mark Eynon V50M     
9249:55   Andrew Neasham V50M     
9349:56   Joanne Tarn V40W     
9449:56   Kurtis Tarn V45M     
9550:03   Sarah Wilson V40W     
9650:16   Iain Clyde SBV55MQuakers50:1647:1215.5 
9750:24   Paul Stretton V50M     
9850:35   Robert Austin SBV60MDarlington H50:3547:5113.6Click your Clock logo
9950:44   Terry Blanchard SENM     
10050:49   John Richardson  SENM     
10151:11   Rachel Hodge V35W     
10251:38   Kayla Donnelly SENW     
10351:38   Rachael Griffiths V35W     
10451:38   James Paul V45M     
10551:38   Maria Daniels V50W     
10651:41   Claire Chapman PBV45WQuakers51:4151:4117.6 
10751:46   Kerry Young V40W     
10851:52   Michael Skirving SBV45MHartlepool51:5250:3214.3 
10952:00   Paul Davison V45M     
11052:42   Helen Johnson V45W     
11152:44   Craig Griffiths SENM     
11252:57   Mick Cairns V45M     
11353:05   Rhian Holmes SENW     
11453:19   Lloyd Ashby V40M     
11553:47   Nick Gilling SENM     
11654:38   Rob Davisworth V40M     
11755:32   David Tait SENM     
11855:32   Stuart Masterman V50M     
11955:32   Helen Mapplebeck V45W     
12055:32   Ian Young V60M     
12155:32   Emily Beaumont V35W     
12255:32   Joanne Love SENW     
12355:35   Adele Marshall V40W     
12456:06   Paul Reid SENM     
12556:21   Stuart Joyce V50M     
12656:53   Ian Burgess V60M     
12757:00   Julie Bell V55W     
12857:39   James Gardner SENM     
12957:53   Chris Addison V40M     
13058:19   Bethany Mcghee SENW     
13158:47   Jared Holdcroft V40M     
13259:26   Caroline Gibson V35W     
13359:34   Craig Greenfield SENM     
13459:43   Kathryn Plant V45W     
13559:57   David Bowes SENM     
13660:12   Mel Murray V60M     
13760:15   Chris Land V50M     
13860:17   Ian Baronowski V45M     
13960:38   Jonathan Willis  V55MUnattached55:3655:3619.4 
14060:47   Juliette McLaren V40W     
14161:14   Carl Voss SENM     
14261:15   Martin Jackson V50M     
14361:15   Sally Raine SENW     
14461:18   Ian Binks SENM     
14561:19   Gillian Havis V50W     
14661:28   Helen Whiting V40W     
14761:36   Jeff Marriott SBV55MQuakers61:3646:0519.9 
14863:04   Ian Scott V60M     
14964:01   Gillian Johnson V50W     
15064:07   Alison Atkinson V50W     
15164:15   George Prince V60M     
15264:35   Lisa Alderson V40W     
15364:35   Rebecca Bowes V40W     
15464:38   Roger Warriner V40M     
15565:24   Simon Middleyard SENM     
15666:08   Emma Haggie V40W     
15766:35   Ruth Middleton V45W     
15866:59   Deborah Jefferies  V35W     
15967:33   Dana Birkett  V45W     
16067:55   Simon Binns SENM     
16168:14   Hilary Bevan V35W     
16268:34   Bex Stirland SENW     
16368:34   Philippa Rayner  V40W     
16476:06   Ian Codling V60M     
16576:21   Kerri Prince SENW     
16677:47   Rachel Maddison V35W     
16780:10   Marian Codling V60W     
16882:47   Wendy Thompson V45W     
16982:47   Dawn Raper  V50W