BMC Regional Races External Results
Wormwood Scrubs
3 Jul 19
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:53.67Markus Teijula  U23MFinland1:48.611:48.10-1.4 
21:55.54Tom Rickards PBU17MReading AC1:55.541:55.54-1.0 
31:55.79Victor Nutakor  SENMNewham & Essex Beagles1:52.861:50.91-1.5 
41:56.21Abdiqadir Mohamed  U23MThames Valley1:54.751:54.57-0.6 
51:56.98Stephen Strange  SENMBasildon1:56.891:54.71-2.4 
62:02.64Joshua Olawunmi  U20MCambridge H1:56.961:56.96-1.0 
800m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:56.99George Dollner PBSENMGuildford & Godalming1:56.991:56.99-3.4 
21:59.70Thomas Walker  SENMCity of Portsmouth1:57.801:56.29-1.1 
32:00.78Isaac Scott SBSENMLancaster & Morecambe/UCL1:59.301:59.30-2.3 
42:03.06Sam Shaw  U20MKingston & Poly1:59.191:59.191.5 
52:05.90Alexander Lazutin SBU23MLeicester/Brunel Uni London2:05.902:00.483.3 
800m C (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:59.97Thomas Ross PBU20MCorstorphine1:59.971:59.97-1.4 
22:01.16William Palmer PBU20MThames Valley2:01.162:01.162.5 
32:02.28Ewan Maxwell PBU15MVale of Aylesbury2:02.282:02.280.5 
42:03.22Ben Bloom PBSENMLondon Heathside2:03.222:03.221.9 
52:03.51Edward Anders  U23MSt. Albans AC/St. Albans Striders/Loughborough Students2:01.632:01.631.2 
62:04.27Tom Armstrong PBU17MRanelagh2:04.272:04.272.5 
800m D (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:11.82Charlotte Buckley  U20WThames Valley2:09.462:08.491.7 
22:12.84Robert Datnow  V45MThames Valley/Veterans2:09.351:58.742.2 
32:14.48Edwin Isted  U15MCookham2:09.552:09.554.4 
42:14.94Isabel Dye SBU23WThames Valley/Cambridge Uni2:11.992:11.122.6 
52:15.99Nick Holdsworth PBU15MCookham2:14.192:14.195.6 
62:18.65Rosa Serafini  SENWLondon Heathside/Canada2:11.562:11.563.4 
72:19.19Annabel Hobday  U20WHerne Hill2:17.652:15.536.3 
82:22.16Thomas Keenan  SENMSutton & District2:15.782:14.705.6 
800m E (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:17.68Cara Terry PBU15WCookham2:17.682:17.685.6 
22:19.12Callum du Preez PBU15MCookham2:17.992:17.996.1 
32:19.41Oliver Marshall PBU15MBasingstoke & Mid Hants2:15.72:15.74.4 
42:24.16Siena Brancato  U15WCookham2:19.622:19.626.8 
52:29.55Ellen Donald SBU17WHighgate2:29.552:27.585.1 
62:31.78Holly Kunjasic  U15WHarrow2:30.922:30.929.8 
72:52.18Emily Marshall PBU13WBasingstoke & Mid Hants2:42.882:42.8812.4 
 
1500m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:56.75Olivier Wijtenburg SBSENMThames Valley/Netherlands3:54.073:51.29-0.8 
24:00.24Oliver Newman  U20MCambridge & Coleridge3:54.603:54.60-3.9 
34:00.81Aramias Zeration PBU23MHillingdon/Eritrea4:00.814:00.81-3.8 
44:01.10Liam Garrett PBU20MLondon Heathside4:01.104:01.10-0.5 
54:02.27Fernando González-mohíno PBSENMSpain4:02.274:02.270.9 
64:05.82Charles Hardy  SENMLondon Heathside3:59.133:59.13-3.0 
74:06.31Tom Austin  SENMPoole AC/St. Mary's Uni/Bournemouth3:58.813:53.72-4.1 
84:06.42Hugo Cayssials  SENMThames Valley/France3:59.673:59.67-1.7 
94:06.44James Share  SENMPoole Runners/Guildford & Godalming3:57.803:57.80-2.0 
104:07.55Housem Hrabi PBU20MQatar4:07.554:07.550.3 
114:11.86Oliver Newton  SENMThames Valley/Imperial4:10.003:59.34-2.8 
1500m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:02.75Nicolas Harhalakis PBU20MCambridge & Coleridge4:02.754:02.75-3.4 
24:08.11Hanad Ahmed PBU17MHillingdon4:08.114:08.110.3 
34:08.87Adam Hughes PBU20MHerts Phoenix/Loughborough Students4:08.874:08.87-0.4 
44:09.93Oliver Coppellotti  U20MWalton4:09.734:09.730.4 
54:10.29Hamza Hamiti PBU20MQatar4:10.294:10.290.0 
64:10.87Omer Hamid Elfadl PBU17MQatar4:10.874:10.871.5 
74:11.56Douglas Scally PBU17MWinchester4:11.564:11.560.9 
84:13.30Mohammed Asaad Kemel PBU20MQatar4:13.304:13.301.4 
94:13.36Chris Hepworth SBSENMEaling Southall & Middx4:13.364:00.27-1.1 
104:13.94Sebastian Cirillo SBSENMEastbourne/Brighton Uni/Italy4:13.944:07.97-1.9 
114:16.64Richard Slade SBU23MChiltern/Bath Uni4:12.774:12.77-3.4 
124:23.05Abdalla Elkhair  U17MQatar4:11.834:11.831.4 
1500m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:16.73Abdirahim Hamud PBU15MHillingdon4:16.734:16.73-0.5 
24:18.89Robel Fesoom PBSENMBelgrave/St. Mary's Uni4:18.894:18.890.9 
34:19.78Daniel Garcia Rasines PBSENMThames Valley/Imperial College/Spain4:16.404:16.400.5 
44:25.52Rachel McClay  SENWBracknell AC4:22.604:15.392.3 
54:27.79Basil Rock PBU17MThames Valley4:21.854:21.851.6 
64:29.63Olukorede Fasina  U17MTonbridge4:27.54:27.53.8 
74:30.19Hannah Viner  SENWHighgate/King's College London4:23.914:23.710.2 
84:30.35Frank McGrath  U15MCookham/Lagan Valley4:28.724:28.722.0 
1500m D (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:34.43Max Bishop PBU15MThames Valley4:34.434:34.433.0 
24:38.45Emily Dudgeon  SENWEdinburgh AC/Dundee Uni/Team Edinburgh4:36.654:24.873.4 
34:45.02Maisie Collis  U17WHerne Hill4:44.974:32.766.9 
44:46.43Rachel Thomas PBSENWVictoria Park & Tower Hamlets4:46.434:46.432.1 
54:46.84Jasmine Palmer  U17WThames Valley4:42.434:42.435.1 
64:50.05Olivia Martin  U15WAbingdon4:39.624:39.623.1 
75:22.79Jenna-lotta Laamanen PBU23WFinland5:22.795:22.7912.0