Southern Athletics League Division 2E External Results
Woodford
13 Jul 19
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:01.64Videsh Weerakkody  U20MWoodford Green Essex Ladies1:58.691:58.69-0.6 
22:04.09Matthew Houchell PBU20MBasildon2:04.092:04.091.0 
32:06.52Alexander Friend  U20MHavering1:56.831:56.830.5 
42:07.22Jack Grady  U20MIpswich2:00.292:00.291.3 
800 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:07.62Rhys Edwards PBU17MWoodford Green Essex Ladies2:07.622:05.530.5 
22:07.68Edward Osborn PBU17MIpswich2:07.682:07.685.3 
32:08.02Louis Berrett  U20MHavering2:01.662:01.660.0 
4TBCDaniel Morris  U17MBasildon2:05.52:05.51.5 
800 SM ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:08.83Paul Kavanagh SBSENMHavering2:08.832:02.210.2 
800 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:12.56Anna Clark  U23WWoodford Green Essex Ladies/Bath Uni2:08.462:08.460.9 
22:24.46Meg Rapley  U23WBasildon/Bath Uni/Newham & Essex Beagles2:18.142:18.146.0 
32:30.16Tilly Aldis  U17WIpswich2:24.52:24.56.4 
42:42.51Clare Davies  SENWHavering2:37.532:34.4410.1 
800 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:31.96Rebecca Wilby  SENWWoodford Green Essex Ladies/Brunel Uni London2:26.192:24.887.5 
22:34.39Sophie Wetheridge SBU17WBasildon2:34.392:33.07.6 
32:37.85Natalie Hughes  U17WIpswich2:36.72:28.310.7 
42:55.70Morgan Romain PBU17WHavering2:55.702:55.7014.7 
800 SW ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:35.90Wren McLean-Jackson SBU17WWoodford Green Essex Ladies2:35.902:28.809.9 
 
1500 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:02.81John Millar SBU23MIpswich/Bath Uni4:02.813:54.1-1.7 
24:10.35Isaac Brown  U20MBasildon4:04.904:04.11-2.4 
34:16.70Videsh Weerakkody  U20MWoodford Green Essex Ladies4:08.994:08.99-0.6 
44:25.20Kieran O'Hara T20/F20  U23MHavering4:17.894:17.89-0.6 
1500 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:11.10Daniel Riley SBU20MBasildon4:11.104:10.340.0 
24:43.50Daniel Steel SBSENMWoodford Green Essex Ladies4:43.504:41.00-1.1 
34:48.74Jack Grady  U20MIpswich4:24.04:21.51.3 
44:52.55Louis Berrett  U20MHavering4:22.914:22.910.0 
1500 SM ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:56.62Mark Godbold SBV50MIpswich5:56.625:41.611.5 
1500 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:52.89Anna Clark  U23WWoodford Green Essex Ladies/Bath Uni4:27.04:27.00.9 
25:06.14Sophie Wetheridge  U17WBasildon5:02.195:00.837.6 
35:10.43Sophie Rand SBU20WHavering5:10.435:03.947.9 
45:23.39Poppy Branton  U17WIpswich5:19.95:18.19.1 
1500 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:09.77Scarlett Rolls PBU17WSouthend/Basildon5:09.775:09.777.0 
25:12.28Zoe Watson  V35WWoodford Green Essex Ladies5:09.355:09.357.7 
35:47.71Clare Davies  SENWHavering5:28.405:27.9410.1 
48:34.89Keeley Whitlock  SENWIpswich7:53.67:53.626.2 
 
3000 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:25.10John Millar PBU23MIpswich/Bath Uni8:25.108:25.10-1.7 
29:32.28Robbie Cox SBV35MWoodford Green Essex Ladies9:32.289:11.920.8 
39:32.48James Stewart PBU23MHavering9:23.459:23.45-0.5 
410:14.05Marc Jones  V40MBasildon/Tri Sport Epping10:13.410:13.41.7 
3000 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:01.72Alexander Lawrence PBU23MIpswich/Bath Uni9:01.729:01.72-2.8 
29:42.53Daniel Steel SBSENMWoodford Green Essex Ladies9:42.539:32.7-1.1 
311:47.18Paul Berrett SBV55MHavering/Eastern Masters11:47.189:39.67.9 
413:33.71David Findlay SBV50MBasildon13:33.7111:37.111.9 
3000 SM ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:05.65James Pettersson PBU20MIpswich9:05.659:05.65-3.0 
29:50.33Frederick Adams PBU17MIpswich9:50.339:50.33-0.6 
 
5000 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
117:24.61Lauren Deadman SBV35WHavering/Loughborough Students17:24.6115:45.122.6 
221:21.33Georgina Warren  SENWWoodford Green Essex Ladies/Loughborough Students21:11.1621:11.1612.3 
321:39.69Meg Rapley PBU23WBasildon/Bath Uni/Newham & Essex Beagles21:39.6921:39.696.0 
427:10.87Elizabeth Welbourn PBV55WIpswich/Eastern Masters27:10.8727:10.8740.2 
5000 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
129:00.28Mandy Godbold  V50WIpswich26:51.324:35.021.6