Charnwood AC Open Series External Results
Loughborough
25 Aug 18
800 1500 Mile 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:42.94   Sophie Perry  U17WTamworth2:41.32:39.311.0 
22:45.37   Angela Jille  U17WSaffron AC2:40.92:40.912.7 
32:46.96   Olivia McFarlane  U13WWreake & Soar Valley2:46.22:46.213.8 
42:50.93   James Berry PBU13MRushcliffe2:50.932:50.9315.8 
52:51.49   Ruth Brandon  V45WHolme Pierrepont2:50.22:50.039.9 
62:56.42   Jacob Gosnall PBU11MBRAT2:56.422:56.4216.5 
73:00.33   Mia Sutton  U13WCharnwood/Ivanhoe2:58.022:54.0817.8 
83:01.18   Erin Barwell  U13WLincoln Wellington2:58.52:50.5612.8 
93:01.62   Aoife Brotherton  U15WWreake & Soar Valley2:49.972:44.9016.7 
103:02.95   Maisie Goddard SBU20WWreake & Soar Valley3:02.952:43.3818.7 
800 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:35.12   James Fee  U13MRetford2:34.12:29.687.2 
22:35.99   Millie Holding  U15WCity of Stoke2:31.32:28.18.7 
32:36.58   Eleanor Harwood  U15WSaffron AC2:34.792:31.999.9 
42:38.10   Ruby Milnes  U13WMansfield2:37.372:37.378.1 
52:40.00   Beverley Armstrong  V40WMansfield/Midland Masters2:39.242:39.2410.0 
62:42.02   Lilia Harris  U13WRotherham2:37.902:33.39.1 
72:42.16   Amelia Topliss  U13WRotherham2:39.32:36.547.4 
82:42.52   Julia Grosvenor  U15WLeeds City2:42.252:42.111.3 
92:43.46   Lucy Salter  U13WCrewe & Nantwich2:35.42:35.410.9 
102:43.50   Carmen Jackson  U13WAmber Valley & Erewash2:39.352:36.269.1 
112:43.95   Joseph Bennett  U13MAmber Valley & Erewash2:39.632:33.269.1 
122:45.08   Eve Rowley  U13WSaffron AC2:39.082:36.2310.5 
800 SX 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:19.14   Matthew Tyler SBU15MRushcliffe2:19.142:10.095.4 
22:24.26   Archie England PBU15MBirchfield H2:24.262:18.04.8 
32:25.17   Luke Parker  U13MRotherham2:20.62:16.554.6 
42:28.73   Alex Foster  U13WMansfield2:28.302:25.877.0 
52:29.20   Olivia Bonshor  U15WCharnwood2:24.402:18.937.2 
62:29.22   Katie Williams  U15WCity of Stoke2:27.672:27.677.6 
72:34.19   Lottie McLaren  U13WTamworth2:26.52:23.16.1 
82:34.40   Emily Reed  U17WCoventry2:31.392:27.498.3 
92:34.99   Savana Smith  U13WCharnwood/Ivanhoe Robins2:32.192:31.816.5 
800 SX 4
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.53   Ethan O'Shea SBU17MCharnwood1:58.531:57.59-1.7 
21:58.60   Daniel Maud SBU20MCharnwood1:58.601:57.70-2.4 
32:00.75   Clark Roberts  SENMCoventry/Edge Hill Uni1:58.851:58.85-1.2 
42:01.24   Hassan Mahamoud PBSENMNotts2:01.242:01.240.4 
52:08.87   Michael Hopkins  U17MMansfield2:06.202:06.203.2 
62:09.66   Chris Nealon  U20MWreake & Soar Valley2:04.492:04.493.3 
72:11.24   Maxwell Shilton PBU20MRushcliffe2:11.242:11.244.8 
82:12.73   Marcus Francis PBU17MCharnwood2:12.732:12.733.0 
92:16.56   Max Potter  U15MCharnwood2:16.02:06.495.1 
102:19.14   Jake Greenhalgh  U13MMansfield2:15.72:15.73.5 
112:22.04   Thomas Dixon  U15MCharnwood2:19.252:16.724.1 
122:22.70   Keiran Ashman  U13MRugby & Northampton2:16.62:15.12.7 
 
1500 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:06.37   Aria Aberley-Barker  U13WCity of Stoke5:02.65:02.67.2 
25:21.88   Olivia Hare  U15WMansfield5:12.65:09.586.8 
35:24.02   Louise Hirst PBU13WSleaford5:24.025:24.029.4 
45:26.61   Ella Kennedy  U13WMansfield5:22.295:20.9710.0 
55:28.56   Charlotte Perry PBU17WTamworth5:28.565:27.110.0 
65:29.65   Paige Barker  U13WBurton5:21.905:20.927.7 
75:33.19   Emily Langley  U13WRugby & Northampton5:30.05:24.310.2 
85:39.11   Lara Turner  U13WRugby & Northampton5:19.35:15.28.3 
95:42.09   Francesca Howett PBU15WAmber Valley & Erewash5:42.095:42.0910.4 
105:42.31   Rosie Ashmore  U13WWreake & Soar Valley/Wreake Runners5:40.485:18.678.3 
115:48.82   Natasha McBride  U13WLincoln Wellington5:41.555:24.1510.4 
126:01.49   Samuel Morrey  U13MLeamington/Leamington Athletics Academy5:49.45:49.415.1 
1500 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:48.98   Sam Yates PBU15MNuneaton4:48.984:46.944.1 
24:49.54   Daniel Van Aardt PBU13MWreake & Soar Valley4:49.544:49.543.5 
34:52.04   Henry Herries PBU15MWreake & Soar Valley4:52.044:52.047.3 
44:55.97   Henry Samkin PBU13MLincoln Wellington4:55.894:55.895.8Click your Clock logo
55:00.47   Amelia Chrispin  U15WNewark AC4:57.554:45.645.2 
65:01.89   Jake Orr PBU13MMansfield5:01.894:53.785.2 
75:03.95   India Barwell  U15WLincoln Wellington5:02.74:54.85.1 
85:04.10   Hayley Winters  V35WGloucester5:03.515:03.515.7 
95:06.87   Joseph Monk  U13MNewark AC4:58.84:58.86.3 
105:07.72   James Rouse  U13MDerby5:01.55:01.58.3 
115:07.89   Macy Hillier  U13WWESPA/Manx5:04.85:01.06.1 
125:15.40   Amelia Starling  U20WCoventry5:05.525:05.527.4 
135:17.51   Isabella Wrightam  U13WWreake & Soar Valley5:06.64:59.386.9 
145:17.55   Emily Crookes  U15WLincoln Wellington4:57.634:56.937.8 
155:20.54   Jonathan Howkins  U17MAmber Valley & Erewash4:48.074:48.074.7 
165:29.25   Frankie Berry  U15WRushcliffe5:27.715:27.718.4 
1500 SX 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:15.90   Dean Richardson  V45MCity of Stoke/Midland Masters4:06.514:01.91-1.8 
24:20.30   Vincent Dawson  U17MCharnwood4:13.894:13.89-0.3 
34:25.97   James Douglas SBV45MCharnwood/Midland Masters4:24.124:02.292.7 
44:29.73   Sam Kenmore PBU23MCity of Norwich4:29.734:29.730.8 
54:31.57   Daniel Swain  U17MBirchfield H4:24.304:19.420.6 
64:33.37   Rori Rodell  U17MGrantham AC4:30.24:30.24.4 
74:35.10   Will Bloom  U15MLincoln Wellington4:28.584:28.581.9 
84:37.01   Zak Ferguson PBU13MSheffield & Dearne4:37.014:37.013.5 
94:37.45   Ed Wilson PBV35MCity of Stoke4:37.454:37.454.7 
104:38.67   Josh McBride PBU15MLincoln Wellington4:38.674:38.675.2 
114:41.22   Lucy Hayes SBSENWCity of Stoke/Keele Uni4:41.224:29.587.4 
124:42.75   Geoff Lowry SBV55MAmber Valley & Erewash4:42.754:24.93.0 
134:44.57   Amber Scott  U20WMansfield4:40.884:37.994.5 
144:46.12   Leni Scott  U13MSheffield & Dearne4:43.734:42.23.1 
154:49.98   Alex Clegg  U23MBRAT/Brunel Uni London4:30.834:29.755.1 
 
Mile SX
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:31.88   Thomas Gostelow SBU20MCharnwood4:31.884:21.7-2.5 
24:34.52   Christian Howett U20MAmber Valley and Erewash    
34:51.49   Jack Dakin PBSENMDerby4:51.494:51.490.9 
44:55.71   Martin Kerr SBV35MShelton4:55.714:48.640.5 
54:56.78   Calvin Scoltock  V45MBromsgrove & Redditch/Midland Masters4:51.494:51.492.0 
65:08.25   Zach Spence  U17MWreake & Soar Valley5:00.925:00.922.4 
75:09.12   Michael Kingsbury PBV50MCharnwood/Midland Masters5:09.125:09.121.9 
85:17.02   Robert Stewart SBV45MHolme Pierrepont/Charnwood5:17.025:05.186.1Click your Clock logo
96:24.65   Ruth Brandon  V45WHolme Pierrepont6:13.26:13.29.9 
106:34.16   Angus Spence PBV35MBirstall6:34.166:34.1617.9 
116:58.77   Katie Holmes PBV55WHolme Pierrepont6:58.776:58.7716.9 
 
3000 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:59.34   David Pearce SBV50MLeicester9:59.349:52.961.8 
210:21.88   Thomas Ellis PBU15MNotts/Absolute Triathlon Club - East Midlands10:21.889:35.922.4 
310:28.75   Lucca Watson-Quilter PBU17MWreake & Soar Valley10:28.7510:28.755.5 
410:29.06   Rebecca Gallop  SENWNewark AC10:29.010:29.04.2 
510:43.44   Casarena Ferreira PBU20WAbsolute Triathlon Club - Worcester10:43.4410:43.4410.3 
610:55.11   Peter McNally SBV55MRedhill RR10:55.1110:54.323.1 
711:18.63   Samuel Bentley  U17MMansfield10:52.7710:52.777.2 
811:35.50   Mia France PBU17WRushcliffe/Absolute Triathlon Club - Worcester/Absolute Tria11:35.5011:35.509.7 
911:44.77   Ewan Rodell  U15MGrantham AC10:22.469:53.495.4 
1011:54.33   Imogen Edwards SBU15WRushcliffe11:54.3311:08.69.2 
1112:06.50   Chloe Pettitt SBU17WBirchfield H12:06.5010:55.557.5 
3000 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:00.88   Joseph Tuffin  U20MRushcliffe/Birmingham Uni8:56.488:46.3-3.8 
29:02.73   Tim Hartley SBV50MNotts/Barrow Runners9:02.738:40.63-1.9 
39:07.21   Milan Campion  U20MNotts8:57.258:45.50-1.9 
49:21.13   Tom Hughes PBU20MLeicester9:21.139:21.133.1 
59:21.29   Kate Holt PBSENWCity of Stoke9:21.299:21.29-0.5 
69:27.41   Sam Marsh  U17MHeanor9:10.329:10.32-0.3 
79:34.29   Joel Dungworth  U20MLeicester9:14.019:14.01-1.0 
89:46.30   Chris McMillan T20/F20 SBSENMOwls Leicester9:46.309:28.820.2 
99:47.34   Abayomi Adedimeji PBSENMBRAT9:47.349:47.343.4 
109:49.35   Juliet Potter  V35WCharnwood9:31.109:10.782.8 
119:50.90   Conall McNally PBU23MRedhill RR/Bristol Uni9:50.909:50.901.8Click your Clock logo
129:51.26   Lisa Palmer-Blount PBV40WDerby/Midland Masters9:51.269:51.263.0 
1310:05.50   Tate Emery Peters PBU15MRushcliffe10:05.5010:05.501.0 
1410:21.12   Roman Watson-Quilter PBU17MWreake & Soar Valley10:21.1210:21.121.9 
1510:25.51   Zach Spence  U17MWreake & Soar Valley9:47.959:47.952.4