Grampian League Division East External Results
Perth
27 May 18
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U11M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:39.7   Vasiliy Menshykov PBU11MAberdeen2:39.72:39.721.2 
22:41.8   Finn Lawson PBU11MDundee Hawkhill2:40.02:37.619.7 
32:42.9   Archie Suttie PBU13MFife2:41.62:41.64.6 
42:45.4   Luc Macleod PBU11MBanchory Stonehaven2:35.02:21.215.9 
52:46.4   Ethan Stark  U11MPerth Strathtay2:41.752:36.896.2 
-2:51.7   Archie Newey PBU11MDundee Hawkhill2:51.72:51.723.2 
62:54.0   Calum Porter PBU11MMontrose & District2:54.02:54.021.8 
-2:54.7   Harry Buchan  U11MEllon2:51.52:51.517.8 
-2:57.5   Murdo Hastie PBU11MDundee Hawkhill2:57.52:57.510.1 
73:15.5   Reuben Whamond PBU13MArbroath & District3:15.53:04.526.8 
83:41.9   Harry Nicholls SBU11MEllon3:41.93:29.3823.7 
800 U11M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:48.9   Matthew Stratton PBU11MAberdeen2:48.52:48.519.2 
22:51.4   Logan Graham SBU11MDundee Hawkhill2:51.42:44.812.6 
-2:59.2   Luca Clark PBU11MDundee Hawkhill2:59.22:59.223.0 
-3:05.0   Kynan Alipour  U11MDundee Hawkhill2:59.92:59.923.0 
33:11.5   Duncan Ross PBU11MBanchory Stonehaven3:11.53:11.530.1 
-3:13.4   Harris Callander  U11MAberdeen3:10.83:04.319.7 
-3:18.0   George Stark PBU11MEllon3:03.63:03.625.3 
43:18.7   Shawn Watson PBU11MPeterhead3:18.73:18.733.4 
53:40.7   Vincent Taylor PBU11MMontrose & District3:40.73:40.732.2 
800 U11W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:52.8   Willow Scott SBU11WDundee Hawkhill2:52.82:49.512.5 
22:58.1   Sarah Mcallister PBU11WAberdeen2:52.52:52.512.9 
33:07.8   Hannah Cameron  U11WBanchory Stonehaven3:04.532:50.9415.7 
43:08.8   Kate Thirkell  U11WEllon3:07.73:07.722.4 
53:09.2   Iris Ryan  U11WPerth Strathtay3:04.32:51.9514.1 
63:13.8   Kayleigh Simpson PBU11WArbroath & District3:13.83:13.826.4 
73:20.1   Erin Fraser PBU11WMontrose & District3:20.13:20.127.5 
-3:30.5   Carlie Duncan  U11WArbroath & District3:21.023:21.0225.9 
-3:31.3   Ava Chisholm SBU11WArbroath & District3:31.33:27.924.0 
800 U11W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:00.1   Iris Nicoll PBU11WDundee Hawkhill3:00.12:48.0810.2 
23:04.2   Lucy Mclean  U11WBanchory Stonehaven3:00.413:00.4119.7 
33:17.0   Eve Miller PBU11WMontrose & District3:05.93:05.923.6 
-3:22.2   Holly Balloch  U11WPeterhead3:18.83:09.218.6 
-3:24.1   Cara Thirkell PBU11WEllon3:24.13:24.131.8 
43:24.7   Lilli-Jane Buchan PBU11WArbroath & District3:24.73:24.729.9 
53:25.5   Holly Thirkell PBU15WEllon3:25.53:25.531.4 
-3:28.8   Rachel Burns PBU11WEllon3:21.33:00.621.2 
 
1500 U13X ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
-5:07.4   Hamish Mckay PBU13MAberdeen5:00.604:44.860.8 
-5:23.3   Samuel Stephenson PBU13MAberdeen5:16.745:12.807.1 
-5:26.6   Jamie Wilson PBU13MPerth Strathtay5:26.65:13.227.2 
-5:27.2   Millie Urquhart PBU13WEllon5:27.25:27.214.3 
-5:59.0   Grace Cook SBU13WDundee Hawkhill5:59.05:23.989.1 
-6:04.8   Lily Nicholls PBU13WEllon6:04.86:04.815.6 
-6:18.9   Emily Gray PBU13WEllon6:18.96:18.921.5 
-6:23.4   Oliver Stewart  U13MEllon6:05.536:05.5316.3 
-6:27.8   Maisie Cameron PBU13WBanchory Stonehaven6:27.86:27.820.9 
-6:39.9   Sophie Saunders PBU13WPerth Strathtay6:39.96:39.924.3 
-DNF   Matthew Menzies  U13MEllon  35.0 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:10.2   Steven Murray SBU23MAberdeen/Aberdeen Uni4:06.764:00.06-1.8 
24:19.4   Gordon Barrie  V45MDundee Hawkhill/Bedford & County/Scottish Vets H4:16.974:15.090.1 
34:24.9   Sam Fernando T20/F20 SBU23MFife4:24.94:17.26-0.6 
44:50.8   Jack Ross-Thompson PBU20MEllon4:50.84:50.84.8 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:14.8   Fearghas Thomson PBSENMAberdeen/Aberdeen Uni4:14.84:14.8-0.4 
24:52.9   Daniel Newman  V50MWarrington AC/Fife4:50.24:48.924.2 
35:06.1   Ciaron Collins SBV45MDundee Hawkhill5:06.14:53.45.0 
1500 U17M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:14.8   Adam Brown PBU17MAberdeen4:10.454:06.46-1.8Click your Clock logo
24:33.6   Kristof Hornyik  U17MDundee Hawkhill4:17.894:07.16-3.2 
34:34.3   Ben Henderson PBU17MPerth Strathtay4:32.634:32.631.9 
46:08.0   Jack Balloch PBU17MPeterhead6:08.06:08.023.4 
1500 U17M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:35.9   Gregor Knight PBU17MPerth Strathtay4:35.94:34.763.4 
24:58.7   Hamish Brown  U17MAberdeen4:55.504:55.509.8 
35:04.0   Aidan Lynch PBU17MDundee Hawkhill5:04.05:04.09.5 
1500 U15M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:33.1   Laurence Petty  U15MDundee Hawkhill4:28.254:22.7-0.8 
24:40.1   Gaspard Lecrivain PBU15MAberdeen4:29.444:29.448.3 
34:58.3   Lewis Donnelly  U15MFife4:53.964:53.9610.9 
45:02.8   Daniel Lidstone SBU15MPerth Strathtay5:02.84:47.955.9 
1500 U15M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:03.6   Joseph Placentino PBU15MDundee Hawkhill5:03.65:03.610.4 
25:13.5   Thomas MacKenzie PBU15MAberdeen5:10.415:00.076.7 
1500 U13M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:54.8   Archie McRonald PBU13MPerth Strathtay4:54.84:30.552.9 
25:00.2   Rhys Crawford PBU13MAberdeen5:00.24:56.603.9 
35:27.5   Sean Willis PBU13MArbroath & District5:27.55:27.514.8 
45:30.7   Louis Mackenzie PBU13MDundee Hawkhill5:30.75:02.647.4 
45:30.7   Adam McKeown PBU13MBanchory Stonehaven5:30.75:30.723.6 
-5:32.9   Finn Bryce  U13MAberdeen5:12.485:12.4810.3 
65:34.6   Solomon Sloan PBU13MPeterhead5:34.65:34.623.5 
1500 U13M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:05.3   David Lidstone PBU13MPerth Strathtay5:05.35:00.125.7 
25:06.5   Aleksander Jovcic PBU13MAberdeen4:57.324:44.824.7 
-5:17.7   Jake Gillie  U13MDundee Hawkhill5:13.025:13.0213.3 
-5:18.4   Struan Gatherer SBU13MPerth Strathtay5:18.45:09.394.6 
-5:19.9   Jack Anderson Donald PBU13MDundee Hawkhill5:19.95:19.393.7 
35:43.7   Kieran Simpson SBU13MDundee Hawkhill5:43.75:35.3615.2 
46:14.2   Finlay Collins PBU13MPeterhead6:14.26:14.218.0 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:08.3   Hannah Mutch  U20WAberdeen/Aberdeen Uni5:06.315:06.316.5 
25:18.4   Sophie Kidd  U20WDundee Hawkhill5:11.025:11.027.8 
35:49.9   Eve Learmonth SBU20WEllon5:49.95:33.7815.5 
-6:04.5   Isabel Remers SBU20WDundee Hawkhill/St. Andrews Uni6:04.55:41.9812.9 
-6:15.6   Nicola Tully SBV40WDundee Hawkhill6:15.65:58.8616.5 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:25.5   Kirsty Reynolds PBU23WDundee Hawkhill/Robert Gordon Uni/Tayside5:25.55:25.512.1 
26:37.7   Jenny Burns SENWEllon+P'head    
1500 U17W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:00.0   Kirsty Oldham  U17WAberdeen4:58.514:54.709.5 
25:08.9   Emma Jenkins  U17WPerth Strathtay5:02.465:01.3210.6 
-5:09.6   Kirsty Purcell  U17WAberdeen5:01.584:46.984.0 
35:25.2   Shannon Brown  U17WBanchory Stonehaven5:11.645:10.111.8 
45:40.2   Mhari Cruickshanks PBU17WEllon5:40.25:40.227.3 
56:00.4   Frankie Duncan-Morris PBU17WDundee Hawkhill6:00.45:32.8310.9 
66:07.7   Chloe Ritchie SBU17WFife6:07.75:26.720.6 
77:49.0   Gemma Watt SBU17WArbroath & District7:49.06:34.632.4 
1500 U17W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:05.0   Caitlin Purcell  U17WAberdeen4:56.994:51.685.2 
25:58.4   Ashling Moir PBU17WEllon5:58.45:46.214.8 
1500 U15W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:57.4   Anna Dalglish SBU15WFife4:57.44:49.454.1 
24:59.6   Emma Swanson  U15WBanchory Stonehaven4:57.964:57.017.9 
35:15.3   Isla Burns PBU15WEllon5:15.35:15.39.8 
45:22.1   Iona Mcguire PBU15WAberdeen5:19.15:19.111.5 
-5:29.3   Katie Clark PBU15WDundee Hawkhill5:24.595:24.5916.5 
55:29.4   Rose Ryan  U15WPerth Strathtay5:21.815:20.908.4 
65:40.0   Sophia Graham PBU15WArbroath & District5:40.05:38.8811.8 
-5:41.9   Mia Crickmar  U15WFife5:19.245:19.2418.1 
75:56.4   Isla Manning SBU15WDundee Hawkhill5:56.45:34.913.8 
1500 U15W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:25.4   Hayley Brown PBU15WFife5:24.984:59.456.5 
25:26.3   Ella Creamer PBU15WBanchory Stonehaven5:26.35:26.311.7 
35:30.0   Lara Manning SBU15WDundee Hawkhill5:22.445:22.4410.3 
45:33.4   Kirstin Grant PBU15WAberdeen5:29.95:10.358.0 
55:35.3   Anna Saunders PBU15WPerth Strathtay5:35.35:35.39.7 
-5:40.0   Charlotte Narducci SBU15WAberdeen5:40.05:13.308.7 
66:03.4   Isla Whitton SBU15WArbroath & District6:01.755:55.719.7 
76:11.3   Daisy Nicholls PBU15WEllon6:11.36:11.319.4 
1500 U13W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:02.7   Phoebe Armstrong PBU13WAberdeen4:59.694:51.805.8 
25:16.1   Beth Collins PBU13WDundee Hawkhill5:16.15:16.18.1Click your Clock logo
35:17.9   Ruby Methven PBU13WFife5:16.415:16.4110.7 
45:18.4   Millie Mcclelland-Brooks SBU13WBanchory Stonehaven5:18.45:03.535.9 
55:26.2   Erin Lee  U13WPerth Strathtay5:17.815:08.117.6 
65:43.2   Ruth Burns SBU13WEllon5:43.25:31.4711.3 
76:53.1   Kayleigh Whitton PBU13WArbroath & District6:53.16:53.130.2 
86:56.1   Brea Rushworth SBU13WMontrose & District6:56.16:20.5716.1Click your Clock logo
1500 U13W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:40.6   Abby Farquhar PBU13WAberdeen5:40.65:40.610.1 
25:43.4   Eva Duke SBU13WDundee Hawkhill5:43.45:16.249.1 
35:47.9   Rowan Beaton SBU13WBanchory Stonehaven5:47.95:47.5115.6 
45:51.5   Becky Duncan PBU13WPeterhead/Aberdeen5:51.55:51.522.8 
56:19.6   Elise Brand PBU13WPerth Strathtay6:19.66:19.626.6 
66:34.9   Lucy Nuttall  U13WFife6:25.46:25.420.1