North of England League Division 2 Promotion Match
Doncaster
18 Aug 18
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.1   Matthew Linsley PBSENMGateshead/Northumberland Schs1:57.11:52.99-2.1 
21:57.2   Matthew Ward  U23MDerby/Leeds Beckett Uni1:55.541:53.610.8 
31:57.7   David Mullarkey  U20MManx1:54.331:53.76-4.2Click your Clock logo
41:59.8   Zac Howe  SENMBlackburn/Cambridge Uni1:58.61:51.070.4 
52:05.1   Matias Grixti  U20MPreston2:03.52:03.5-1.5 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:04.0   Joe Gebbie  U20MBlackburn1:59.871:59.0-1.2 
22:06.9   Matthew Fazakerley PBU17MPreston2:06.92:02.06-1.6 
32:08.0   Luke Ward  U20MDerby2:01.542:01.031.9 
42:08.4   Oliver Dickinson  U23MManx2:08.12:08.12.6 
52:11.7   Peter Grimoldby  V35MGateshead2:10.12:10.13.4 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:13.0   Alison Lundy  SENWBlackburn/Run Fast2:08.572:00.082.4 
22:18.0   Lisa Palmer-Blount  V40WDerby/Midland Masters2:16.092:13.313.0 
32:22.4   Emma Fulton  U17WPreston2:16.722:16.724.9 
42:26.5   Elisha Tait  U20WGateshead2:23.172:18.427.0 
52:27.0   Kate Cashin  U17WNorthern (Isle of Man)2:23.92:20.49.1 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:25.4   Ellen Sagar-Hesketh  U23WBlackburn/Sheffield Hallam Uni2:24.92:22.017.8 
22:26.9   Alice Cashin  U17WNorthern (Isle of Man)2:24.02:24.010.3 
32:27.0   Bethan Hudson  U20WDerby2:23.002:23.005.3 
42:33.2   Eleanor Ward  U20WPreston2:26.12:26.16.7 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:12.7   David Mullarkey  U20MManx3:53.103:53.10-4.2Click your Clock logo
24:16.6   Benjamin Preddy  U17MPreston4:10.614:08.7-2.0 
34:19.9   James Marchant  U23MBlackburn/Loughborough Students4:02.524:02.520.2 
44:21.4   Steven Asquith  V35MGateshead4:16.24:16.2-0.2 
54:28.6   Jude Bush  U17MDerby4:27.854:18.710.8 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:22.7   Karl Billington SBSENMBlackburn/St. Mary's Uni/Aldershot, Farnham & District4:22.73:52.29-1.1 
24:23.6   Matthew Fazakerley  U17MPreston4:10.014:10.01-1.6 
34:29.4   Senay Mkiale Guzai  U20MDerby4:18.904:18.90-0.8 
44:30.3   Oliver Dickinson PBU23MManx4:30.34:30.32.6 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:40.6   Alison Lundy SBSENWBlackburn/Run Fast4:40.64:08.962.4 
24:40.6   Rachael Franklin  SENWManx4:15.874:15.870.7 
34:48.8   Molly Hudson  U17WDerby4:38.724:37.922.5 
45:09.3   Eleanor Ward  U20WPreston4:49.04:49.06.7 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:01.5   Amy-Nicola Davies SBU17WBlackburn4:57.474:57.477.0 
25:03.0   Bethan Hudson  U20WDerby4:55.804:55.765.3 
35:17.3   Annie Duffy  U17WPreston4:53.34:53.35.4 
46:04.3   Helen Taylor SBV45WWestern6:04.35:41.99.1 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:22.7   Rachael Franklin  SENWManx9:25.19:25.10.7 
211:05.3   Joanne Nelson  V45WBlackburn11:00.110:38.496.4 
311:32.9   Chrissie Dover  V35WDerby/Midland Masters11:15.111:15.15.4 
412:30.8   Caitlyn Preddy  U17WPreston11:45.811:45.811.1 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:17.6   Maddie Elliott  U20WBlackburn10:55.510:31.44.9 
211:50.6   Rebecca Miller  SENWDerby/Swansea Uni11:33.211:29.496.3 
312:46.6   Helen Taylor  V45WWestern12:26.1212:23.99.1 
414:52.0   Sharon Wilkinson  V45WPreston/Civil Service/Northern Masters14:43.7213:02.016.9 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
114:55.7   Ollie Lockley  SENMManx14:10.8614:10.86-4.9 
215:08.6   Ben Fish SBV35MBlackburn15:08.614:14.42-3.2 
315:34.5   Kevin Farrow  V40MDerby15:33.9814:14.19-0.4 
417:08.2   Steven Asquith  V35MGateshead16:24.016:24.0-0.2 
517:31.6   Lee Foley PBSENMPreston17:31.617:31.62.6 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:29.1   Alan Corlett  SENMManx14:50.5414:50.54-3.8 
216:38.5   Joseph Booth  SENMDerby/Sheffield Uni16:19.9616:01.16-0.4 
317:07.2   Karl Billington  SENMBlackburn/St. Mary's Uni/Aldershot, Farnham & District16:35.014:30.06-1.1 
417:17.8   Steven Medd  V40MGateshead16:42.216:42.2-0.3 
517:40.5   Simon Robinson  SENMPreston17:18.117:18.12.1