Midland Counties U20 / Senior Championships
Nuneaton
11 Jun 17
800 1500 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.52   Adam Wright  U23MRugby & Northampton/Loughborough Students1:52.641:50.53-4.7 
21:56.53   Luke Jones  U23MTamworth/Birmingham Uni1:51.861:51.09-2.5 
31:57.24   Louis Wrigley  SENMCity of Stoke/Keele Uni1:55.381:55.382.0 
41:57.73   James McCrae  U23MNene Valley/Birmingham Uni1:53.581:52.55-4.6 
51:58.69   Charlie Thurstan  V40MBirchfield H/Midland Masters1:53.301:53.30-1.4 
62:00.89   Jonathan Hiorns  SENMNotts1:56.021:53.51-1.3 
72:03.32   Frederic Tremblay SBV35MRoyal Sutton Coldfield/France2:02.81:56.61.7 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.90   Clark Roberts  SENMCoventry/Edge Hill Uni2:00.621:58.85-1.2 
22:03.31   Adam Barnes  SENMBirmingham Uni/Tipton2:01.552:00.182.1 
32:03.56   Kieran Lee  SENMCity of Stoke2:00.951:59.537.1 
42:03.80   Adnan Haq  SENMRugby & Northampton1:57.71:57.11.2 
52:05.98   Adam Wilson T20/F20  U23MYate/Westbury2:00.782:00.78-1.4 
62:06.87   Marc Scott  SENMRushcliffe/Newark AC2:05.252:03.41.5 
72:08.14   Christopher Sinclair PBSENMCharnwood2:08.142:08.1412.6 
800 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.15   James Fradley  U20MNewcastle (Staffs)1:50.91:50.9-0.7 
21:55.74   Joseph Tuffin  U20MRushcliffe1:51.941:51.94-3.8 
31:55.85   Adrian Lloyd-Davies  U20MBridgnorth1:53.411:52.89-3.7 
41:55.96   Thomas Randolph  U20MTamworth1:54.821:51.30-4.2 
51:57.81   Yahye Dirir  U20MBirchfield H/Aston Uni/Netherlands1:55.801:55.80-0.9 
62:04.58   Alexander Lazutin  U20MLeicester/Brunel Uni London2:00.482:00.482.3 
72:05.73   Samuel Barber  U20MBRAT2:02.182:02.188.4 
82:06.38   Alexander Ibbs  U20MLeamington2:02.742:02.743.2 
92:11.83   Reis Brooke  U20MBirchfield H2:02.42:00.895.1 
800 SW
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:12.13   Amy Griffiths  U23WAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni2:07.182:04.56-0.1 
22:29.67   Susannah Davies  SENWTipton2:23.82:23.88.8 
800 U20W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:17.02   Katrina Simpson  U20WHalesowen2:10.012:10.012.2 
22:18.11   Bethany Williams  U20WMansfield2:10.132:10.136.3 
32:28.85   Grace Smith  U17WLeicester2:22.062:19.666.2 
 
1500 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:12.01   Daniel Owen  SENMCheltenham/Sale Harriers Manchester4:02.043:51.68-3.0 
24:12.52   Richard de-Camps  SENMCheltenham3:59.13:55.71-2.1 
34:12.84   Stephen Parkes  SENMTamworth/Leicester Uni/Rugby & Northampton4:03.133:57.972.6 
44:13.76   Aaron Brown  V35MTipton/Veterans4:09.83:59.55-2.5 
54:15.89   Jack Bonser  U23MWolverhampton & Bilston4:03.03:58.50.1 
64:18.03   Stephen Long  V40MNotts4:08.94:02.07-0.7 
74:19.84   Adam Wilson T20/F20  U23MYate/Westbury4:09.224:08.42-1.4 
1500 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:58.16   Alex Rieley  U20MMansfield/Birmingham Uni3:52.423:49.75-2.3 
24:01.18   Stan Willis  U20MBedford & County3:57.103:57.106.8 
34:01.38   Oliver Freer PBU20MLeicester4:01.384:01.38-1.8 
44:04.29   Alex Jolly PBU20MCoventry4:04.294:04.29-2.2 
54:09.57   Hugh Sadler  U20MBristol & West3:59.283:54.36-0.4 
64:13.91   Joe Connors  U20MYate/Birmingham Uni/Westbury4:10.734:10.73-1.3 
1500 SW
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:42.91   Tabatha Walford SBU20WBedford & County4:37.504:36.984.0 
24:43.22   Abigail Nolan PBU20WCoventry4:40.294:39.266.3 
34:46.46   Katrina Simpson  U20WHalesowen4:44.64:44.62.2 
44:47.19   Sarah Mackness  SENWNotts/Birmingham Uni/Telford AC4:39.904:32.062.8 
54:53.00   Elsie Butler SBSENWCharnwood4:47.004:47.004.8 
64:58.43   Rebecca Pierce  SENWTeam Bath/Walton4:48.694:48.695.1 
75:07.84   Rebecca Brown  U20WCannock & Stafford4:56.514:56.517.5 
 
5000 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:04.19   Jack Bancroft  SENMWells City/Bristol & West/Exeter Uni/Bristol & West14:32.8914:32.89-3.1 
215:09.77   Phil Beastall  SENMCheltenham14:35.914:35.9-3.3 
315:10.64   Joe Smith PBSENMTipton14:59.614:59.6-2.7 
415:27.78   Jack Millar  U23MBristol & West/Nottingham Uni14:46.7614:33.90-4.3 
515:38.89   Stuart Hawkes  V35MTipton/Kidderminster & Stourport15:21.215:05.71-2.7 
615:47.91   Chris Jordan SBV35MLeicester/McCarkiss Endurance Project15:47.9115:35.51-1.8 
715:51.63   Philip Wilson SBSENMTipton/Lancaster Uni/Cornwall AC15:51.6314:55.9-1.4Click your Clock logo
815:53.93   Luke Montgomery  SENMCorby15:47.915:47.9-0.7 
915:57.33   Gordon Lee  V50MLeicester/Midland Masters/Nuneaton15:53.214:42.5-0.1 
1016:03.11   Charlie Jones  SENMCheltenham15:47.515:33.52-1.4 
1116:14.64   Jonathan Carter SBSENMTipton16:14.6415:01.21-2.1 
1216:26.22   Ben Foster PBSENMDudley & Stourbridge16:26.2216:10.080.3 
1316:28.89   Ludovic Renou  V40MLeicester/France16:18.716:18.7-1.2 
1416:46.87   Robert Meredith  SENMDudley & Stourbridge16:40.316:40.3-0.4 
1517:17.38   Edward Cannell  U23MKettering16:48.216:48.22.1 
1617:39.70   Benn Lyman PBSENMCorby17:39.7017:39.704.2 
1717:54.22   James Mccall PBU20MLeicester17:54.2217:54.222.0 
5000 SW
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
117:54.11   Ellie Stevens-Meany SBSENWBirchfield H17:54.1117:22.332.9 
217:56.29   Lisa Palmer-Blount  V40WHeanor/Derby/Midland Masters17:24.8817:24.883.0 
317:59.51   Sarah Mackness SBSENWNotts/Birmingham Uni/Telford AC17:59.5117:54.42.8 
418:11.25   Lucy Holt SBU23WNotts18:11.2517:35.357.3 
518:20.78   Rosanna Andrews  SENWRugby & Northampton18:18.418:14.294.4 
620:17.51   Sue Street-Hall  V35WTipton20:11.019:20.8315.6