Central & South of Scotland League Division 2 External Results
Grangemouth
6 Aug 17
800 3000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:57.2Mathew Smith PBU20MLasswade1:57.21:56.593.8 
21:57.4Lewis Brown SBU20MSheffield & Dearne/Strathclyde Uni/Cumbernauld1:57.41:56.6820.4 
31:58.1Aidan Gilbride SBU23MEast Kilbride/Franklin Pierce1:58.11:52.87-1.7 
41:59.6Calum McKenzie SBSENMCorstorphine/Aberdeen Uni1:59.61:55.9-1.5 
52:11.3Craig Prior  SENM 2:07.462:00.431.3 
800 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:07.1William Darling PBU20MLasswade/Northumberland Schs2:07.12:07.121.8 
22:07.4Craig Nolan PBU23MCorstorphine/Strathclyde Uni2:05.252:05.2514.9 
32:12.0Hamish Coutts  U20MCumbernauld2:04.102:02.7810.1 
42:13.7Martin Lynas SBU20MEast Kilbride2:13.72:10.00.0 
52:27.0Ryan Nelson SBSENMClydesdale2:27.02:14.915.3 
800 U17M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:10.8Finlay Ross  U17MCorstorphine2:05.032:05.0311.6 
22:15.2Daniel Martin  U17MAyr Seaforth2:04.122:02.1417.5 
32:15.9Michael Miller  U17MClydesdale2:11.702:04.622.8 
42:16.8Jacob Brown SBU17MCumbernauld2:14.902:10.2513.4 
800 U17M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:12.0Thomas Ross  U17MCorstorphine2:07.901:56.69-1.6 
22:23.5Christopher Main SBU17MCumbernauld2:23.52:19.1816.2 
32:24.1Logan Cotter  U17MAyr Seaforth2:18.812:18.7422.6 
800 U15M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:14.0John Docherty PBU15MClydesdale2:14.02:07.6114.9 
22:15.9Calum Little  U15MCumbernauld2:12.571:59.54-0.8 
32:21.5Hamish Anderson  U15MEast Kilbride2:10.942:04.926.9 
42:21.7Cameron Thores  U15MCorstorphine2:16.282:10.4210.8 
52:24.3Harry Henriksen  U15MLasswade2:19.72:14.18-1.6 
62:24.6Max Mclean PBU15MAyr Seaforth2:19.72:16.1517.4 
72:33.4Owen Reid  U15MDunfermline Track & Field2:31.662:31.6628.9 
800 U15M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:22.0Jamie Holland  U15MCumbernauld2:16.192:16.1925.6 
22:30.5Chris Cairns  U15MEast Kilbride2:26.52:15.812.1 
32:32.7Lachlan Rowley PBU15MLasswade2:32.72:32.717.2 
42:35.7Blair Gemmell PBU15MAyr Seaforth2:33.62:33.627.5 
52:36.9Jamie Eyton-Jones  U15MCorstorphine2:31.082:19.2815.3 
62:38.5Jacob Callaghan PBU15MDunfermline Track & Field2:34.892:23.4421.2 
800 U13M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:30.3Alexander Napier  U13MClydesdale2:23.682:23.6825.4 
22:34.2George McKenzie  U13MEast Kilbride2:24.842:24.227.1 
32:35.1Adam Currie  U13MAyr Seaforth2:30.72:28.719.1 
42:37.4Patrick Milne SBU13MCorstorphine2:37.42:26.85.9 
52:48.7Cameron Chambers  U13MLasswade2:36.62:34.2422.9 
62:51.5Jake Duncan PBU13MDunfermline Track & Field2:51.52:51.533.8 
72:53.5Max McCafferty  U13MCumbernauld2:47.922:20.1011.6 
800 U13M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:36.2Jamie Scullion PBU13MEast Kilbride2:30.072:30.0730.4 
22:41.2Cameron Ross  U13MCorstorphine2:31.32:23.3120.8 
32:49.2Matthew Cartledge  U13MLasswade2:45.062:45.0628.8 
42:52.5Evan Russell  U13MDunfermline Track & Field2:41.562:32.5221.5 
52:59.2Cameron Brolly  U13MCumbernauld2:50.82:50.830.5 
63:02.2Joshua Mirtle  U13MAyr Seaforth2:53.172:52.143.1 
73:04.1Aiden McInally PBU13MClydesdale2:48.702:48.7035.5 
800 M35 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:08.9Graeme Wiseman  V40MClydesdale2:07.432:07.4311.3 
22:11.7David Pegrum PBV40MCumbernauld2:11.72:11.726.3 
32:16.4Alastair Brockie PBV35MCorstorphine2:16.42:16.41.3 
42:24.8John O'Hara SBV45MDunfermline Track & Field2:24.82:21.931.1 
52:30.2Scott Dickson SBV45MLasswade2:30.22:23.66.5 
62:37.7Alasdair Meldrum SBV45MAyr Seaforth2:37.72:32.698.3 
800 M35 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:10.0Iain Robertson  V35MClydesdale2:06.362:01.207.7 
22:39.9Dave Scott SBV40MLasswade2:39.92:39.6511.0 
32:50.0Craig Dougan  V35MCumbernauld2:38.42:38.430.7 
42:59.8John Hannah  V40MAyr Seaforth2:47.92:43.9924.8 
800 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:18.3Lucy Somerville  U20WCumbernauld2:16.382:15.5714.2 
22:23.4Caitlin Arnott  U20WCorstorphine2:13.522:13.529.5 
32:44.6Sarah Paterson PBU23WAyr Seaforth2:37.22:24.666.6 
42:44.8Emily Paxton  U20WClydesdale2:37.82:27.5825.8 
52:52.5Jodi Heyes SBSENWFife/Dunfermline Track & Field2:52.52:31.6726.0 
800 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:41.6Victoria Robertson  U20WCumbernauld2:38.602:35.223.2 
23:05.1Iona Allan  U20WClydesdale2:54.92:42.836.9 
33:08.3India Birrell SBU20WAyr Seaforth3:08.32:33.3743.7 
800 U17W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:30.5Emma Frew SBU17WAyr Seaforth2:30.52:20.2213.0 
22:32.9Lucy Muirhead  U17WEast Kilbride2:23.732:19.9824.8 
32:34.1Eilidh Brown  U17WLasswade2:33.192:31.4818.8 
800 U17W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:43.9Rachel Wardrope  U17WEast Kilbride2:36.02:34.2811.6 
800 U15W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:20.2Georgia Ledingham  U15WCorstorphine2:19.822:13.796.4 
22:22.5Daisy Cumming  U15WDunfermline Track & Field2:18.822:15.598.2 
32:24.8Hannah Anderson  U15WEast Kilbride2:16.652:16.311.2 
42:52.1Kerri Reilly  U15WCumbernauld2:48.442:30.7033.2 
52:53.8Felicity Robertson  U15WLasswade2:43.12:43.135.3 
63:11.5Alex Meldrum SBU15WAyr Seaforth3:11.53:07.6041.8 
800 U15W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:30.7Mhairi Arnott PBU15WCorstorphine2:26.092:17.7410.7 
22:47.0Abbie Kirwan  U15WEast Kilbride2:39.552:38.6923.0 
32:55.7Georgia Leighton PBU15WLasswade2:55.72:55.736.6 
42:57.3Emily Bond  U15WDunfermline Track & Field2:55.562:40.1226.2 
800 U13W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:35.4Olivia Clarke  U13WCorstorphine2:34.292:19.434.5 
22:37.8Megan Kyle  U13WDunfermline Track & Field2:28.552:28.5518.6 
32:41.1Cara Gilbride  U13WEast Kilbride2:37.332:37.3326.6 
42:41.8Emma McMillan  U13WAyr Seaforth2:38.742:30.9516.0 
52:44.1Kenzie Macintosh  U13WClydesdale2:42.832:29.8917.5 
62:50.5Olivia Meikle PBU13WLasswade2:50.52:25.645.3 
800 U13W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:42.4Leah Muirhead  U13WEast Kilbride2:37.992:32.8019.6 
22:44.4Clare McLaughlin  U13WAyr Seaforth2:39.42:39.420.7 
32:48.1Polly Anderson  U13WClydesdale2:42.302:39.7318.4 
43:00.1Jocelyn Callaghan PBU13WDunfermline Track & Field3:00.13:00.135.9 
53:12.3Hayley Whittile U13WLasswade AC    
800 W35 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:49.7Nicola Ross SBV45WCorstorphine2:49.72:46.524.4 
22:54.9Vivien Thorpe V35WEast Kilbride AC    
32:56.4Sharyn Ramage  V55WEdinburgh AC/Scottish Vets H2:52.252:18.3712.6 
42:56.5Catherine Dickson PBV45WLasswade2:56.52:56.58.8 
800 W35 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:54.1Janet Grigor  V50WCorstorphine2:53.52:53.517.6 
23:06.6Gillian Hannah SBV45WAyr Seaforth3:06.62:59.8112.8 
 
3000 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
111:28.7Caitlin Arnott PBU20WCorstorphine11:28.711:28.79.5 
212:07.0Alicia Paton SBU20WCumbernauld/Glasgow Uni12:07.010:32.44.7 
312:52.2Jodi Heyes PBSENWFife/Dunfermline Track & Field12:52.212:52.226.0 
3000 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
112:56.1Claire Sloan SBU23WCorstorphine/Strathclyde Uni12:56.111:52.931.5 
213:51.6Kayleigh Reilly PBU20WCumbernauld/North Lanarkshire13:51.613:51.642.4 
3000 W35 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
112:46.9Sharyn Ramage  V55WEdinburgh AC/Scottish Vets H12:44.9012:08.4512.6 
214:33.7Lesley Aitken V35WEast Kilbride AC    
315:37.4Maureen Coutts PBV45WCumbernauld15:37.415:37.423.5