BMC Regional Races External Results
Leeds
26 Jun 17
800 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:51.83   Ossama Meslek PBU23MLeeds City/Huddersfield Uni/Italy1:50.031:49.76-5.3 
21:51.91   Jack Hallas  SENMBirchfield H/Leeds Beckett Uni1:49.091:49.09-4.5 
31:54.25   James Habergham SBU23MHalifax/Leeds Beckett Uni/Blackheath & Bromley1:53.891:51.58-3.9 
41:54.94   John Ashcroft  SENMLiverpool H/Leeds Uni1:50.731:50.73-4.4 
51:56.18   Declan Neary  U23MCity of York/Brighton Uni/Brighton Phoenix1:55.371:52.88-3.9 
61:56.25   Allan Stewart SBSENMChiltern1:54.051:53.03-3.2 
71:57.12   Ryan Buck SBSENMCity of York/Leeds Uni1:57.121:53.693.1 
81:57.22   Ben Read  U23MWakefield/Leeds Beckett Uni1:54.961:54.382.4 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.12   Jack Brennan PBU20MHarrogate1:55.121:55.121.4 
21:56.99   Philip Wilson PBSENMTipton/Lancaster Uni/Cornwall AC1:56.991:56.99-2.3Click your Clock logo
31:58.02   Alex Wood  U17MTynedale1:57.741:57.742.6 
41:58.10   Mark Banks PBSENMHeaton1:58.101:58.102.9 
52:00.37   Archie Richardson  U17MLincoln Wellington1:56.191:53.74-2.9 
800m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:59.01   George Phillips PBU20MDoncaster1:59.011:59.01-1.9 
21:59.03   Ethan Hussey PBU15MLeeds City1:59.031:52.44-3.7 
32:00.49   Aaron Hunt  U17MNene Valley1:58.01:57.16-3.2 
42:01.68   Toby Hillery PBU20MWetherby2:01.682:01.682.0 
52:02.21   Archie Rainbow PBU17MNene Valley1:59.671:57.37-2.4 
62:05.74   Simon Bolland  SENMSpenborough/Kirklees2:03.92:00.270.0 
800m D (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.72   Adam Ord PBU15MDurham2:00.151:57.62-2.4 
22:04.04   Mark Cage SBSENMCity of York2:03.812:03.810.1 
32:04.13   Samuel Shuttleworth SBU23MLincoln Wellington/Durham Uni2:01.812:00.601.8 
42:04.96   Joshua Ward  U17MBarnsley AC2:04.52:04.55.3 
52:06.48   Sam Akerman  U15MLeeds City2:01.671:59.89-1.7 
62:06.71   Oskar Fraser-Krauss SBU20MCity of York2:01.661:56.05-2.9 
72:07.02   Joseph Clancy PBU17MLeeds City2:06.322:04.950.2 
82:07.25   Fraser Gorvett SBU20MTweed, Leader, Jed Track2:04.262:01.921.2 
92:11.09   Rhys Gibson  U20MDoncaster2:07.932:07.93-1.1 
800m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.03   Jack Hutchinson PBU15MHyndburn2:09.032:04.34.4 
22:12.53   Liam Brittle PBU15MDarlington H2:12.532:07.00.5Click your Clock logo
32:13.00   Lucy Robinson  U23WWakefield/Leeds Uni2:11.142:09.011.3 
42:14.18   Thomas Cooper  U15MLeeds City2:13.372:08.002.4 
52:14.95   Rachel Atherton  SENWLeeds City/Leeds Beckett Uni2:14.082:14.084.3 
62:15.00   Rachael Scott  U23WPreston/Central Lancashire Uni/Sale Harriers Manchester2:13.062:10.142.5 
72:15.69   Lucy-Erin Hunter  U20WDarlington H2:14.412:14.412.7 
82:15.79   Zara Knappy  U23WRotherham/Leeds Uni/Keighley & Craven2:14.872:13.762.6 
92:17.23   Georgia Rothwell  U20WCity of York2:16.092:13.751.9 
800m F (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:13.84   Georgia Yearby PBU23WLeeds City/Leeds Beckett Uni2:13.842:06.500.7 
22:14.77   Elliot Savage PBU13MBury2:14.22:06.90.5 
32:15.50   Evan Savage PBU13MBury2:15.22:06.810.3 
42:15.70   George Rowland PBU15MDoncaster2:15.702:15.700.5 
52:17.11   India Pentland PBU17WDarlington H2:16.12:11.031.5 
62:18.27   Becky Wilkinson PBSENWCity of York2:17.962:15.222.7 
72:18.69   Molly Butterworth  U20WDoncaster2:15.002:14.772.4 
82:30.34   Eleanor Robinson  U20WKeighley & Craven2:19.402:15.616.4 
800m G (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:17.86   Ben Watkinson PBU15MDoncaster2:17.862:11.373.5 
22:19.10   Stella Cross PBU20WWetherby2:19.102:19.106.8 
32:20.39   Zoe Hunter PBU15WLeeds City2:20.392:14.622.9 
42:21.03   Eve Hutchinson PBU17WHyndburn2:21.032:21.037.5 
52:22.88   Benjamin Johnson  U15MMiddlesbrough (Mandale)2:21.972:12.692.2 
800m H (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.64   Joe Warren PBU15MDoncaster2:22.642:22.644.8 
22:28.14   Eve Jones PBU15WSkyrac2:28.142:24.054.9 
32:32.50   Edward Phillips PBU13MDoncaster2:32.502:29.344.9 
42:34.17   Niamh Boyd  U13WSale Harriers Manchester2:32.942:28.17.7 
52:40.18   Lisa Fouweather SBU17WDoncaster2:40.182:39.396.3 
62:50.33   Jessica Rowland  U13WDoncaster2:43.562:39.3010.2 
 
3000m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:44.66   Joshua Dickinson PBU17MCity of York8:40.818:40.81-2.1 
28:45.75   Stuart Spencer SBSENMNotts/Barrow Runners8:45.758:40.06-2.5 
38:49.35   Dominic Smith  U20MSwansea8:42.48:42.4-1.9 
48:49.59   Tommy Dawson PBU15MLeeds City8:49.598:49.59-0.1 
58:50.42   Nathan Dunn PBU23MLeeds City8:42.628:42.622.8 
68:58.57   Elliot Lawrence  U20MSwansea8:51.758:51.58-2.4 
79:09.72   Josh Rowe SBSENMLeeds City/Leeds Beckett Uni9:09.729:04.49-1.1 
89:11.28   Timmy Davies PBSENMLeeds City9:11.289:11.28-0.6 
99:17.88   William Collumb SBU20MRothwell/Leeds Beckett Uni9:17.889:14.46-0.5 
109:19.28   James Caldwell PBU23MBarton & District AC/Leeds Beckett Uni9:19.289:19.286.1 
119:36.21   Becky Rigby SBSENWPreston/Sheffield Uni9:36.219:25.170.6 
129:54.96   George Westerman PBU17MDoncaster9:54.969:54.967.3 
3000m A (Women)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:08.53   Jasmine Cooper  U17WDerby9:54.209:53.973.3 
210:15.62   Sarah Hodgson SBU23WLeeds City/Leeds Uni10:15.629:53.213.4 
310:29.24   Charlotte Mason  SENWCity of York10:25.110:25.13.2 
410:38.17   Evie Brailsford SBSENWHallamshire/Leeds Beckett Uni10:38.1710:22.305.4 
510:39.09   Josie Cram PBSENWMorpeth10:39.0910:39.099.2