BMC Regional Races External Results
Eltham
24 May 17
800 1500 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:50.53   Sean Molloy  U23MTonbridge/St. Mary's Uni1:47.761:47.76-4.7 
21:51.93   Nzimah Akpan  SENMLiverpool H/St. Mary's Uni1:49.131:49.13-0.8 
31:52.03   Hamza Kadir PBU20MShaftesbury Barnet1:52.031:52.034.2 
41:52.25   Max Pickard PBSENMBrighton Phoenix1:52.251:52.25-2.0 
51:53.11   Joseph O'Hara SBU23MBexley/St. Mary's Uni1:53.111:48.880.2 
61:53.25   Charlie Baldwin  U23MCrawley/St. Mary's Uni1:53.091:51.70-0.2 
71:54.11   Dan Riddington PBU23MBracknell AC1:54.111:54.112.7 
81:54.33   Patrick Lucas SBU23MCroydon/Loughborough Students1:54.331:54.16-0.8 
91:56.76   George Elliott  U23MBasildon/St. Mary's Uni1:53.841:53.846.6 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.30   Josh Eeles PBU20MBrighton Phoenix1:53.951:53.955.9 
21:54.83   Mohamed Ismail Mohamed PBSENMShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni/Somalia1:54.521:54.523.7 
31:54.95   Aaron Bennett  SENMSouthampton1:51.631:49.183.2 
41:55.51   Ramone Martinez-Rodney PBSENMVictoria Park & Tower Hamlets1:55.511:55.515.0 
51:55.59   Paul Scanlan  SENMWoodford Green Essex Ladies/Leevale/Brunel Uni London/Irelan1:54.371:53.471.0 
61:56.22   Kieran Eland PBU23MTonbridge1:55.301:53.92-1.8 
71:56.24   Mike Cummings SBSENMHerne Hill/Hardley1:55.781:55.25-2.7 
81:56.29   Feysel Nadew SBU20MHerne Hill1:56.291:53.944.4 
91:56.45   Kieron Connor PBU20MCroydon1:56.451:55.080.0 
101:58.46   Oliver Johnson  U20MBrighton Phoenix1:54.181:54.183.2 
111:59.02   Alec Finch SBU23MThurrock/Loughborough Students1:57.961:57.1-1.0 
800m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.47   Eric Sapac SBSENMHerne Hill/Australia1:54.681:52.715.7 
21:55.73   Oliver Lill PBU17MBasildon1:55.731:54.22-0.4 
31:56.65   Cameron Payas PBU20MMedway & Maidstone/Surrey Uni/Guildford & Godalming/Gibralta1:54.601:54.60-2.7 
41:56.67   Daniel Seagrove PBU20MTonbridge1:56.001:56.000.5 
51:57.58   Mitchel Cox PBU20MBasildon1:57.581:54.33-1.1 
61:58.87   Christian Lee PBU20MTonbridge/Croydon1:57.381:57.386.5 
71:58.92   Bikram Singh  U23MTamworth1:57.671:57.677.4 
81:58.98   Jack Higgins PBU17MBexley1:58.981:52.46-1.6 
91:59.57   Richard Macaulay  SENMLondon Heathside1:56.521:56.521.0 
101:59.96   Harry Swindells SBU20MBrighton Phoenix1:59.961:57.88.0 
112:02.19   Noor Mohamoud  U23MHarrow2:00.101:57.740.4 
800m D (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:01.16   Najibe Arbe PBU17MShaftesbury Barnet2:01.162:01.167.1 
22:01.27   Joseph Geller PBU17MWoodford Green Essex Ladies2:01.271:59.801.2 
32:01.44   Zak Wort PBU17MKingston & Poly/Middlesex Schs1:59.811:59.402.9 
42:02.14   Steven Tester  SENMTonbridge2:01.581:58.23.2 
52:02.77   Christopher McGurk SBSENMNotts/Achilles/Kent2:02.771:55.84-2.9 
62:04.00   Revee Walcott-Nolan SBU23WLuton/Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni2:03.202:01.781.6 
72:05.55   Tom Mackman SBU20MBrighton Phoenix/Horsham Blue Star2:01.702:01.70-0.4 
82:05.84   Oscar Hussey SBU20MBlackheath & Bromley/Dulwich2:00.532:00.160.6 
92:05.99   Stuart McNally PBV40MDartford H2:05.992:05.801.0 
102:06.02   Sidnie Ward  U15MWoodford Green Essex Ladies2:01.531:56.73-0.5 
112:06.21   Regan Thomas PBU17MBexley2:05.902:01.430.5 
800m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:06.72   Ronnie Stowell PBU17MBexley2:06.62:06.63.1 
22:09.61   Mollie O'Sullivan PBU20WHerne Hill2:08.312:08.314.5 
32:13.39   Martin Smith  V35MBexley2:07.62:07.63.8 
42:13.95   Rosa Prideaux PBU23WChelmsford/Billericay2:13.102:13.103.9 
52:15.28   Alex Brothwell PBU15MBrighton Phoenix2:15.282:15.2812.7 
62:15.34   Sophie Dowle SBU20WCrawley2:12.772:12.775.9 
72:15.89   Alice Harray PBU20WThames Valley2:12.032:11.113.0 
82:16.50   Ella Newton  U20WHerne Hill/Cambridge H2:15.192:15.193.1 
92:17.10   Charlotte Alexander PBU17WHerne Hill/Crawley2:16.752:16.752.3 
102:17.15   Elizabeth Bentham  U17WLuton2:14.232:14.056.1 
800m F (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.10   Samuel Hallett PBU20MMedway & Maidstone2:11.402:11.4011.4 
22:15.42   Saffron Moore SBU15WCity of Portsmouth2:12.352:12.355.9 
32:15.99   Zakia Mossi PBU15WBlackheath & Bromley2:12.852:09.862.2 
42:18.54   Rufus Kent  U20MShaftesbury Barnet2:08.212:07.785.2 
52:18.85   Annabel Hobday  U17WKingston & Poly2:15.532:15.536.7 
62:20.75   Scarlett Kent  U17WShaftesbury Barnet2:19.082:18.938.1 
72:22.26   Lia Radus  U17WBlackheath & Bromley2:20.262:13.714.3 
800m G (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:24.55   Lucrezia Polloni PBU15WBlackheath & Bromley2:23.162:15.924.5 
22:24.75   Lily Tappenden SBU17WBlackheath & Bromley2:21.042:18.927.4 
32:28.25   Ethan Smith PBU15MBexley2:28.252:28.2514.2 
42:29.19   Alexa Parker  SENWBristol & West/Bristol Uni2:24.352:21.495.0 
52:31.04   Maayan Radus  U15WBlackheath & Bromley2:28.672:26.456.2 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:52.10   Ross Skelton PBSENMBrighton Phoenix/St. Mary's Uni/Crawley3:52.103:52.10-4.0 
23:52.45   Luke Conway PBSENMNewham & Essex Beagles3:46.633:46.63-2.9 
33:56.70   Max Jones PBU20MBasildon3:56.563:53.28-1.9 
43:57.00   Max Wharton  U23MLiverpool H/St. Mary's Uni3:53.143:47.14-4.6 
53:57.02   Declan Neary PBU23MCity of York/Brighton Uni/Brighton Phoenix3:56.513:49.76-2.9 
63:58.09   Thomas Butler PBU20MBarnet/St. Mary's Uni/Shaftesbury Barnet3:57.503:52.90-3.0 
73:58.28   Daniel Stidder PBU20MBrighton Phoenix/Crawley/Crawley3:58.283:58.282.1 
83:58.48   Mohamed Hashi PBSENMEaling Southall & Middx/Greenwich University3:57.693:55.16-2.5 
93:59.79   Jack Woods PBU23MCrawley3:59.793:59.79-2.6 
104:02.59   Danny Ray SBU20MReading AC4:02.593:56.906.7 
114:03.36   Joe Smith PBU17MCrawley4:02.233:53.580.4 
124:09.28   Mukhtar Farah SBU20MEaling Southall & Middx/St. Mary's Uni4:09.284:01.432.7 
134:12.42   Brodie Denholm  U20MBrighton & Hove4:03.514:03.512.3 
1500m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:04.10   Marshall Smith PBU20MAshford AC4:03.504:03.50-3.2 
24:04.72   Matthew Francis PBU17MBlackheath & Bromley4:04.724:00.580.0 
34:05.28   Andre Coggins PBSENMEnfield & Haringey/St. Mary's Uni4:05.284:05.28-0.2 
44:05.53   Daniel Kennedy PBSENMBlackheath & Bromley4:04.674:04.35-0.1 
54:06.33   Ben Winfield PBU17MShaftesbury Barnet/Hertfordshire Schs4:06.334:02.82-0.7 
64:10.34   Daniel Riley PBU17MBasildon4:10.344:10.347.3 
74:11.35   Peter Guy PBU17MBlackheath & Bromley4:11.354:07.350.2 
84:15.80   Conall McGinness PBU17MHuntingdonshire4:15.804:00.09-1.2 
94:18.34   Anold Perana PBU17MCrawley4:18.344:18.342.3 
104:18.59   Ted Higgins PBU17MBexley4:18.593:58.52-0.1 
114:18.83   Khahisa Mhlanga PBU20WChelmsford4:18.834:18.831.1 
124:19.33   Callum Stone PBU15MCrawley4:19.334:19.240.5 
134:19.58   Tamara Armoush PBSENWBirchfield H/Jordan4:18.254:18.251.3 
144:22.57   Hamish Reilly PBU15MMedway & Maidstone4:22.574:12.56-1.0 
1500m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:33.46   Hannah Viner PBU23WHighgate/King's College London4:24.574:23.710.4 
24:33.54   India Weir PBU20WThames Valley4:30.824:30.825.1 
34:36.36   Kosana Weir PBU20WThames Valley4:33.674:33.675.1 
44:36.39   Naomi Toft  U15WBlackheath & Bromley4:35.64:34.023.2 
54:37.62   Matthew Crane PBU17MBexley4:37.624:29.94.7 
64:40.22   Yasmin Austridge SBU20WBlackheath & Bromley4:40.224:33.383.5 
74:40.26   Maia Hardman PBU17WBrighton Phoenix4:40.244:40.245.8 
84:40.64   Morgan Squibb PBU15WBlackheath & Bromley4:34.674:33.063.8 
94:45.36   Lara Atkinson SBU17WCambridge H4:40.264:39.435.2 
104:46.42   Emily Bullis PBU23WBasildon/Middlesex Uni/Newham & Essex Beagles4:46.424:45.563.6 
114:46.83   Yasmin Goater SBSENWGuildford & Godalming4:45.634:31.062.1 
124:48.54   Tara Bage PBU20WBrighton Phoenix4:40.154:33.712.9 
134:50.61   Pippa Roessler PBU15WReigate Priory4:44.574:43.674.2 
144:51.76   Elizabeth Miller SBU17WTonbridge4:51.764:47.1012.8 
154:52.56   Lucy Broderick  U15WReigate Priory4:50.134:50.137.2 
164:53.70   Isabel Bradley SBU23WKent4:53.704:38.86.5 
174:57.89   Olivia Dowle PBU20WCrawley4:57.894:57.8912.8 
185:08.87   Olivia Berry PBU15WBlackheath & Bromley5:04.204:57.175.7 
195:11.53   Bethany Panton PBU15WBlackheath & Bromley5:08.655:01.377.6 
 
5000m A (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
114:39.60   Abdishakur Abdulle PBSENMHillingdon/Somalia14:25.1614:25.16-4.6 
215:04.63   Neil Phillips SBV35MKent/St. Mary's Uni15:04.6314:45.750.5 
315:07.58   James Westlake SBSENMCrawley15:07.5814:47.1-3.0 
415:13.25   Kevin Moore PBSENMBrighton & Hove/Ireland14:59.8914:41.58-3.4 
515:15.30   Lawrence Avery PBV35MKent15:15.3015:15.30-1.1 
615:19.19   Daniel Robinson PBV35MBRAT15:19.1915:19.19-2.4 
715:20.25   Jeevanesh Soundararajah PBSENMLoughborough Students/Singapore15:20.2515:20.258.3 
815:23.02   Darren Southcott PBSENMWoodford Green Essex Ladies15:23.0215:23.02-1.5 
915:25.29   Jamie Knapp PBSENMSouthampton/Loughborough Students/Brighton & Hove15:25.2915:25.29-2.6 
1015:25.91   Jonathan Laybourn  SENMHighgate15:14.115:14.1-2.1 
1115:31.69   Ben Shearer SBV40MCambridge H15:31.6915:08.65-2.7 
1215:34.00   Darryl Davison  SENMHighgate15:30.7815:30.78-1.1 
1315:40.29   Peter Lighting PBV35MKent15:40.2915:40.1-2.4 
1415:42.40   Alexander Davy PBSENMLeeds City/Serpentine15:42.4015:22.57-1.8 
1515:43.93   Neil Wellard SBU23MKingston & Poly15:43.9315:12.032.2 
1615:45.94   Daniel Hunt PBV35MSouthampton15:45.9415:45.946.5 
1715:56.76   Phil Dickens PBV35MCambridge H15:56.7615:56.76-1.7 
1816:31.61   Robert Laing SBV40MKent16:00.015:53.58-1.5Click your Clock logo
1917:14.21   Christian Poulton SBV50MCambridge H17:14.2117:10.83.3 
2017:30.86   Rob Shearer SBV35MCambridge H17:30.8616:48.541.6