Sweatshop Southern Athletics League Division 2E External Results
Stevenage
15 Apr 17
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.47   Joshua Hulse SBU17MIpswich1:52.71:52.7-0.7 
21:57.27   Ben Murphy  U23MTonbridge/Kent Uni1:52.421:49.79-5.0 
31:59.52   Finn Hutton  U20MHavering1:55.801:53.81-2.0 
42:02.76   Thomas Sloan SBSENMStevenage & North Herts/Portsmouth Uni2:02.762:02.18.7 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.44   Jamie Brown SBU23MTonbridge1:58.421:58.424.2 
22:05.06   Jack Grady PBU17MIpswich2:01.32:00.29-1.0 
32:06.56   James Beddall  U20MStevenage & North Herts2:03.522:03.5211.3 
42:07.87   Paul Kavanagh SBSENMHavering2:07.872:02.26.9 
800 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.2   Toby Emm  U17MTonbridge2:00.721:58.25-1.5 
22:13.8   Luke Soulsby  U20MHavering2:08.82:08.87.2 
32:15.4   Matthew Snowdon  U17MIpswich2:03.62:02.9-0.5 
42:22.2   Adrian Wise PBU17MTonbridge2:22.22:22.225.9 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:24.22   Alice Ralph SBU20WTonbridge2:24.222:14.5319.6 
22:28.60   Chloe Vernon-Hamilton SBSENWStevenage & North Herts/Brunel Uni London/Herts Phoenix2:27.412:24.2120.5 
32:35.83   Clare Davies SBSENWHavering2:35.832:34.448.9 
42:37.87   Grace Linford-Wood  U17WIpswich2:37.42:27.612.5 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:31.84   Hannah Czarnowski SBU23WTonbridge2:31.842:17.7818.7 
22:35.40   Erin Oliver  U17WStevenage & North Herts2:31.62:31.0015.1 
32:46.28   Georgia Phillips  U20WHavering2:39.22:39.220.0 
42:56.68   Lauren Ramsey  U23WIpswich2:53.692:35.820.6 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:22.12   Tom Cox  SENMTonbridge4:17.93:53.532.4 
24:34.19   Adel Hamed  U20MIpswich/Eritrea4:16.54:16.57.3 
34:39.12   James Stewart  U20MHavering4:23.94:13.94-1.4 
44:49.90   Liam Gregory  U20MStevenage & North Herts4:47.94:38.6712.7 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:35.36   Daniel Bradley SBSENMTonbridge4:35.363:58.9-0.2 
24:37.38   Jack Grady PBU17MIpswich4:29.94:21.5-1.0 
34:49.90   Ian Anthony SBV35MHavering4:49.904:39.628.3 
45:21.05   James Beddall  U20MStevenage & North Herts4:35.274:30.911.3 
1500 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:54.50   Mark Godbold  V50MIpswich5:41.65:41.611.6 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:16.75   Vicky Smith SBSENWHavering/Birmingham Uni5:16.754:44.68.8 
25:23.76   Maria Heslop  V45WTonbridge5:10.464:56.145.4 
35:48.47   Sarah Feely  U23WStevenage & North Herts5:40.25:13.820.6 
45:57.20   Lauren Ramsey SBU23WIpswich5:57.205:15.220.6 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:41.63   Elizabeth Heslop PBU17WTonbridge5:41.635:24.59.2 
26:03.97   Lisa Barber SBU20WStevenage & North Herts6:03.975:46.322.0 
36:11.08   Emily James PBU20WHavering6:08.76:08.725.6 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:34.12   Vicky Smith SBSENWHavering/Birmingham Uni11:34.1210:19.28.8 
211:45.55   Sasha Humphries PBV40WTonbridge11:30.111:30.17.7 
311:45.98   Marian Patten  U17WIpswich11:28.711:28.716.9 
412:43.44   Helen Cairns SBV40WStevenage & North Herts12:43.4412:17.411.2 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:58.08   Stephanie Puxty  U17WTonbridge11:37.711:37.710.0 
213:04.59   Sarah Feely PBU23WStevenage & North Herts13:04.5913:04.5920.6 
314:58.86   Mandy Godbold SBV45WIpswich14:58.8614:18.5520.6 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:31.88   Rob Warner  V35MHavering15:27.7515:18.3-1.6 
216:17.41   Daniel Bradley  SENMTonbridge16:13.015:29.68-0.2 
316:33.11   Adel Hamed PBU20MIpswich/Eritrea16:33.1116:33.117.3 
417:21.64   Daniel Poulton SBSENMStevenage & North Herts17:21.6415:50.57.8 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:41.66   Ben Reynolds  V50MThames Hare & Hounds/Tonbridge/Veterans16:05.2114:28-0.6 
217:12.60   Ian Anthony  V35MHavering17:11.816:38.48.3 
318:52.09   Joshua Thompson SBU23MIpswich18:52.0918:05.84.9 
422:22.90   Paul Pickard  V45MStevenage & North Herts22:20.020:27.7010.7