Cumbria County Championships External Results
Barrow
14 May 16
800 1500 3000 5000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 SM
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:11.4Quentin Gratrix  V40MKendal2:03.21:57.810.2 
22:11.4David KING SENMSeaton AC    
800 U17M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:10.1Oliver Dustin  U17MBorder1:55.881:43.82-2.6 
800 U15M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.9Craig Bottomley PBU15MEden Runners2:12.722:08.624.6 
800 U13M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:31.8James Bowen PBU13MKendal2:26.62:01.30.6 
22:42.5Liam Bond  U13MCarlisle Aspatria2:40.82:40.837.0 
32:46.8Finlay Starkie  U13MCopeland2:39.92:05.511.0 
42:47.5Nathan Ritchie  U13MHoad Hill2:46.62:46.625.7 
52:49.8Alexander Rhodes PBU13MCopeland/Cumberland Fell Runners2:40.82:32.322.5 
800 SW
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:32.0Heidi Murray SBU20WLancaster & Morecambe2:32.02:19.917.9 
800 U17W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:29.4Jemma Litzke SBU17WKendal2:29.42:22.412.9 
22:30.2Emma Wright  U17WCarlisle Aspatria2:27.62:22.915.5 
800 U15W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:20.9Steph Driscoll  U15WKendal2:12.712:04.440.7 
22:28.4Jemma Atkinson PBU15WSeaton2:27.32:22.78.5 
32:29.4Melissa Sproul SBU15WKendal2:25.12:25.131.1 
42:33.5Skyler Bowes  U15WBorder/Cumberland Fell Runners2:29.32:28.135.1 
52:35.3Abbie Allan PBU15WHelm Hill2:33.52:33.536.0 
62:38.2Nicole Mattinson  U15WBorder2:29.82:29.829.9 
72:44.2Mia Simpson-Sullivan SBU15WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria2:40.82:35.241.5 
82:45.6Gemma Harris  U15WCarlisle Aspatria2:40.02:40.030.1 
93:03.8Jodie Ritchie  U15WHoad Hill2:54.32:54.342.7 
800 U13W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:31.5Anna Mason  U13WBorder2:22.02:12.595.2 
22:37.3Leanna Giles PBU13WCopeland2:35.42:34.131.0 
32:39.1Amelia Metcalf PBU13WSeaton2:29.02:25.9128.1 
42:40.8Annabelle Taylor PBU13WKendal2:40.22:39.615.0 
52:47.6Holly Murray PBU13WBarrow & Furness2:44.82:39.930.1 
62:50.1Lauren Mattinson PBU13WBorder2:49.12:49.135.4 
72:54.3Eve Riley  U13WSeaton2:41.22:15.4211.8 
82:57.5Laura Brown  U13WBarrow & Furness2:48.02:24.314.7 
93:04.7Niamh McNally  U13WBarrow & Furness2:59.12:58.232.0 
 
1500 SM
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:40.6David KING SENMSeaton AC    
1500 U17M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:32.7Luke Bowen  U17MKendal/Ambleside4:22.704:04.185.2 
24:47.0James Mattinson  U17MKeswick4:31.54:13.952.9 
1500 U15M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:41.3James Salt  U15MBorder4:38.64:35.4-0.9 
26:15.4Connor James Braithwaite PBU15MHoad Hill6:15.46:15.443.7 
1500 U13M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:58.8Fraser Sproul  U13MKendal4:40.184:17.60.9 
25:30.9Benjamin Smith SBU13MKendal5:30.94:33.713.1 
1500 U17W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:07.1Jasmine Dean PBU17WSeaton5:07.15:07.127.0 
1500 U15W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:41.5Olivia Mason  U15WBorder4:26.404:20.570.6 
25:07.3Mia Easthope PBU15WCopeland/Cumberland Fell Runners4:58.54:58.524.0 
1500 U13W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:32.2Olesia Winder  U13WHoad Hill5:13.54:53.1611.5 
25:35.9Martha Richards SBU13WEden Runners5:35.95:10.0023.3 
35:40.9Melissa Mcintosh SBU13WBorder5:40.95:03.318.2 
 
3000 U15M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:48.6Jacob Smith SBU15MKendal10:48.610:27.3-2.8 
211:52.8Connor O Hara SBU15MHoad Hill11:52.89:58.113.1 
 
5000 SM
PosGunName AG ClubSBPBHC  
116:09.4Jeff Cunningham  SENMHerne Hill15:33.7015:24.11-0.8 
217:47.8Will Sisson PBSENMKendal17:47.817:47.82.1