BMC PB Classic External Results
Corby
7 May 16
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.80   Beck Grover PBU20MHerts Phoenix1:54.801:53.97-0.8 
21:56.80   Timothy Cobden  U20MCambridge & Coleridge1:54.121:52.5912.7 
31:57.09   Archie Rayner SBU20MMansfield1:57.091:56.05.6 
41:57.53   Alex Hampson SBU20MNene Valley1:57.531:57.0-1.9 
51:57.85   Cameron Walker PBU20MMansfield1:55.921:55.9212.2 
61:58.81   Alex Rieley PBU20MMansfield1:58.811:58.81-2.7 
71:59.11   Jake Trent  U17MKettering1:58.841:58.8013.7 
82:00.47   Jack Simpson  U17MBurton1:58.651:55.791.4 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.81   Oliver Carvell  U15MBridgnorth1:55.361:52.69-2.4 
22:00.82   Fergus McAuliffe PBU17MCharnwood2:00.541:53.85-1.1 
32:02.55   Adam Day SBU17MSlough Junior/Buckinghamshire Schs1:58.961:56.130.7 
42:03.23   Oliver Freer PBU20MLeicester1:58.111:56.25-1.6 
52:05.45   Amrik Gill PBU20MLeicester2:02.772:02.77-0.6 
800m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:07.89   Alex Jolly PBU20MCoventry2:02.832:01.9-2.3 
22:09.57   Solomon Unwin PBU17MCharnwood2:07.302:04.2814.7 
32:09.62   Khahisa Mhlanga  U17WChelmsford2:06.542:04.341.1 
42:09.84   Conall McGinness  U15MHuntingdonshire2:06.661:58.03-1.2 
52:10.00   Luke Nuttall T46 PBU15MCharnwood2:07.822:03.43-0.4 
62:10.49   Molly Canham  U15WExeter2:07.842:07.444.4Click your Clock logo
72:10.56   Matthew Shaw  U17MSheffield & Dearne2:07.302:03.046.3 
82:11.83   Jolyon Leavesley PBU15MCharnwood2:08.262:00.47-1.3 
800m D (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.11   Laura Mullin  U20WCharnwood2:11.562:10.245.7 
22:15.97   Taylor Hammond  U20WBarnsley AC/Leeds City2:13.502:13.508.1 
32:17.37   Tabatha Walford SBU17WBedford & County2:17.372:15.473.8 
42:18.39   Emily Williams  U15WKettering2:12.232:06.223.0 
52:19.80   George Shephard  U15MCharnwood2:12.882:12.889.1 
800m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:17.11   Megan Ellison SBU17WNene Valley2:14.632:12.215.7 
22:17.84   Ella Palmer  U20WKettering2:16.802:15.5318.9 
32:17.92   Annie Quantrill SBU17WCambridge & Coleridge2:17.922:16.1712.7 
42:20.96   Neve Grimes PBU17WCharnwood2:19.912:19.9113.0Click your Clock logo
52:21.95   Casey Hilliam  U17WNene Valley2:20.802:18.3622.4 
62:25.88   Andrew Worrall SBU15MBedford & County2:25.882:24.915.4 
72:33.22   Dannielle McCann-Gaskell SBU17WKettering2:33.222:26.123.2 
82:33.37   Krisztina Kurucz  SENWKettering/Hungary2:28.132:26.6514.6 
800m F (Women)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:28.45   Katie Wright  U15WHuntingdonshire2:21.22:21.213.2 
22:31.10   Zena Challenger  U15WSaffron AC2:25.02:25.017.8 
32:33.24   Katie Porter  U15WPeterborough2:29.802:26.9019.7 
42:37.77   Rhea Cooper  U17WSaffron AC2:32.002:32.0010.8 
52:46.08   Sophie Worrall PBU13WBedford & County2:46.082:46.0817.2 
62:49.47   Hannah Brown SBU15WLeicester2:49.472:49.023.6 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:59.97   George Burnett PBU20MCharnwood3:58.113:55.765.5 
24:02.98   Matthew Rawlings SBU17MReading AC3:57.253:56.24-0.9 
34:09.55   Thomas Gostelow PBU17MCharnwood4:09.553:56.85-2.5 
44:11.36   Thomas Keen PBU17MCambridge & Coleridge4:07.013:48.67-3.7 
54:13.59   Adam Searle PBU17MRugby & Northampton4:06.014:00.73-0.6 
64:13.71   Luke Duffy  U17MMansfield3:57.773:49.70-3.1 
74:19.12   Archie Banks  U17MCharnwood4:09.094:04.070.5 
84:22.40   Max Jones  U20MBasildon4:02.593:53.28-1.9 
94:23.36   Ethan O'Shea PBU15MCharnwood4:23.364:01.62-1.2 
104:23.58   Fraser Willmore PBU15MCheltenham4:18.944:17.64.8 
114:34.56   Matthew Rushton  U17MRugby & Northampton4:18.44:18.49.2 
124:34.88   Samuel Roberts PBU15MSheffield & Dearne/Nottinghamshire Schs4:23.374:14.81-1.0 
1500m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:36.39   Ben Smith PBU15MNewark AC4:28.794:11.950.5 
24:38.99   Jodie Judd  U20WChelmsford4:26.904:21.870.3 
34:39.86   Lily Winfield PBU15WHeanor4:37.14:37.117.7 
44:40.98   Anna Smith PBU15WNewark AC4:35.504:17.997.1 
54:43.36   Laura Aryeetey PBU15WCharnwood4:40.564:40.5611.3 
64:48.04   Henry Cullen PBU13MGrimsby4:48.044:27.760.3 
74:49.24   Jordan Waine SBU17WSaffron AC4:49.244:45.608.0 
84:49.45   Francesca Worrall  U17WBedford & County4:46.74:45.6814.8 
94:50.27   Ryan Edwards  U13MCardiff4:50.024:41.64.0 
105:07.35   Olivia Worth SBU17WHalesowen5:07.354:52.49.1 
1500m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:53.83   Mia Atkinson  U15WCharnwood4:43.24:37.024.4 
25:03.93   May Roberts  U17WMansfield5:00.584:57.009.4 
35:13.57   Elana Albery PBU20WKettering5:03.605:03.609.0 
45:18.32   Bethan Lewis  U17WKettering5:12.55:12.518.7 
55:18.99   George Keen PBU13MCambridge & Coleridge5:10.554:30.453.2 
65:19.33   Emma Richards  U15WSaffron AC5:05.515:03.0710.1 
75:30.09   Claudia Searle  U13WRugby & Northampton5:08.55:01.08.4 
 
3000m A (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:40.78   Daniel Hallam  SENMOwls Leicester/Sheffield Hallam Uni8:36.538:36.53-3.3 
29:02.81   Sam Hart PBU17MTeam Kennet8:57.538:50.751.2 
39:07.67   Connor Bentley PBU17MWrekin College Triathlon Club8:53.398:25.91-2.3 
49:10.89   Joseph Pollard  U17MCharnwood8:55.58:54.432.6 
59:17.60   Josh Cara  U20MKettering8:42.798:42.794.8 
69:23.56   Andrew Headley SBU23MBedford & County/Kent Uni9:23.568:52.64-2.2 
79:26.38   Fynn Batkin  U17MKettering9:15.18:34.97-0.8 
89:44.66   Steven Fennell PBSENMTonbridge9:44.669:44.660.1 
99:45.01   Ashley Gibson SBSENWTonbridge9:45.019:23.32.3 
1010:31.46   Emily Thompson PBU17WBanbury10:31.4610:31.460.6