South Yorkshire County Schools' Championships External Results
Doncaster
11 Jun 16
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.6   Cameron Bell  U20MHallamshire1:52.381:51.60-4.3 
22:06.3   James Lonsdale  U20MWorksop2:00.351:57.36-0.6 
32:07.2   Cameron Cass  U20MSheffield & Dearne2:03.911:59.21-1.8 
800 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.2   Julian Slater  U17MSheffield & Dearne1:57.781:57.65-2.3 
22:02.9   Luke Newell PBU17MSheffield & Dearne2:02.92:00.112.8 
32:05.6   Jack Wells PBU17MHallamshire2:05.62:05.610.4 
42:10.2   Billy Hinchliff PBU17MHallamshire2:10.22:05.44.3 
52:19.4   Jack Fox PBU17MSouth Yorkshire Schs2:19.42:19.417.6 
800 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.7   Kieran Street  U15MSheffield & Dearne2:08.72:08.711.4 
22:10.0   Edward Dawson PBU15MSouth Yorkshire Schs2:10.02:10.015.5 
32:12.2   Jack Roberts PBU15MSouth Yorkshire Schs2:12.22:12.215.0 
42:19.2   Jack Stainrod PBU15MSouth Yorkshire Schs2:19.22:19.214.3 
52:20.4   Benjamin Spray PBU15MSheffield & Dearne2:20.42:20.425.5 
62:20.6   Ben Chambers PBU15MSouth Yorkshire Schs2:20.62:20.614.7 
800 U13M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:21.5   Addiqani Mohumood PBU13MSouth Yorkshire Schs2:21.52:21.514.9 
22:26.1   Bryn Squires SBU13MSheffield & Dearne2:26.12:08.121.1 
32:29.9   Callum Collins PBU13MSheffield & Dearne2:27.272:05.62-0.1 
42:34.3   Dylan Stevens PBU13MHallamshire2:34.32:28.374.7 
52:41.5   Jay Jessop SBU13MRotherham2:41.52:34.47.0 
62:45.4   George Fisher U13MSouth Yorkshire    
800 U20W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:38.4   Evie Cook  U20WSheffield & Dearne2:34.412:27.546.8 
800 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:16.1   Saskia Huxham  U17WHallamshire2:12.462:09.291.7 
22:16.5   Cyane Robinson  U17WRotherham2:15.392:13.592.0 
32:34.6   Rachael Thacker  U17WDoncaster2:28.82:28.811.3 
42:39.8   Lucy Buchannan PBU17WNorth Yorkshire Schs2:39.82:39.819.8 
800 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:26.6   Ella McHale PBU15WSheffield & Dearne2:26.62:26.69.4 
22:28.5   Tilia Wood  U15WSheffield & Dearne2:24.742:17.25.4 
32:29.2   Tatjana Wilson  U15WHallamshire2:27.72:25.512.7 
42:31.1   Keiva Rennocks  U15WRotherham2:24.232:23.17.6 
52:34.6   Laura Trask SBU15WHallamshire2:34.62:30.914.7 
62:37.4   Holly Booker  U15WHallamshire2:29.482:23.26.2 
800 U13W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:29.8   Zena Hartley  U13WHallamshire2:24.62:24.65.4 
22:34.6   Beatrice Chappell PBU13WBarnsley AC2:34.22:21.26.8 
32:37.5   Emily Hunter  U13WHallamshire2:35.142:30.49.8 
42:38.6   Maggie Naylor  U13WHallamshire2:32.962:27.1114.2 
52:40.6   Madeleine Davey PBU13WHallamshire2:40.62:27.506.4 
62:47.8   Hermione Tims U13WSouth Yorkshire    
 
1500 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:13.4   Devon Stead  U20MRotherham4:05.794:05.793.7 
1500 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:18.5   Matthew Fuller  U17MSheffield & Dearne4:14.154:02.50-0.2 
24:23.5   David Lewis  U17MHallamshire4:21.534:18.320.7 
34:38.6   Leo Cossham PBU17MHallamshire4:38.64:38.613.8 
44:45.8   Jack Stokes SBU17MRotherham4:45.84:31.130.8 
55:09.0   Daniel Coates  U17MSheffield & Dearne5:07.35:07.315.2 
1500 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:31.8   Scott Nutter  U15MBarnsley AC4:28.924:15.85-0.8 
24:36.2   Daniel Lyon-Smith PBU15MSouth Yorkshire Schs4:36.24:36.216.4 
34:36.7   Taylor Hill PBU15MHallamshire4:34.64:26.832.3 
44:37.1   Victor Baycroft PBU15MHallamshire4:37.14:37.15.6 
54:44.0   Muir Campbell PBU15MHallamshire4:44.04:44.025.3 
64:44.6   Bailey Stead  U15MRotherham4:39.84:39.811.3 
1500 U20W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:07.0   Lilly Fletcher  U20WHallamshire5:06.34:58.611.3 
1500 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:46.1   Molly Butterworth PBU17WDoncaster4:46.14:40.792.5 
24:52.9   Emily Simpson  U17WSheffield & Dearne4:35.964:32.791.9 
35:28.6   Ellis Jackson SBU17WRotherham5:28.65:09.9516.4 
1500 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:55.5   Jodie Hill PBU15WHallamshire4:55.54:45.944.1 
24:55.8   Grace Harris  U15WRotherham4:47.724:46.610.2 
35:26.9   May Quinn PBU15WHallamshire5:26.95:26.914.7 
45:39.4   Lucy Paige Elliott SBU15WRotherham5:39.45:04.612.6 
55:43.7   Rebecca Atkins U15WSouth Yorkshire    
 
3000 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:37.5   Jonathan Shields  U20MSheffield & Dearne8:33.478:14.57-1.0 
29:26.1   Joseph Massingham  U20MRotherham8:57.418:51.99-2.4 
3000 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:12.9   Alfie Manthorpe  U17MSheffield & Dearne9:00.798:36.16-1.8 
29:32.7   Declan Walker-Smith  U17MRotherham9:10.929:10.9210.5 
39:35.0   Ethan Godridge PBU20MBarnsley AC9:35.09:31.86-0.4 
49:49.5   David Byrne PBU17MSheffield & Dearne9:49.59:26.232.4 
3000 U20W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:47.1   Imani Wilson PBU20WHallamshire10:41.2910:02.535.7 
3000 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:21.3   Alice Moore  U17WBarnsley AC/Holmfirth10:12.2410:12.243.2