Suffolk County Championships External Results
Bury St. Edmunds
15 May 16
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:16.6   Tony Roberts  V50MChelmsford/Framlingham2:13.282:13.286.9Click your Clock logo
22:36.5   Neil Gillingham SBSENMIpswich2:36.52:10.53.9 
800 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.6   Joshua Hulse SBU17MIpswich1:53.681:52.7-1.5 
22:09.6   Philip Crutchlow PBU17MWest Suffolk2:08.42:08.416.0 
32:11.9   Jack Grady PBU17MIpswich2:08.882:00.29-0.8 
800 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:18.7   Alec Wilson PBU15MWaveney Valley2:18.02:18.020.4 
22:19.9   Adam Newton PBU15MWest Suffolk2:19.92:19.922.0 
32:24.5   Tai Elvin-Andrews  U15MIpswich2:13.712:05.99.9 
42:35.9   William Rogerson PBU15MIpswich2:35.92:28.520.2 
800 U13M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:28.9   Frederick Adams PBU13MIpswich2:25.22:09.080.4 
22:29.7   Matt Jones PBU13MWest Suffolk2:29.72:29.724.5 
32:43.5   Joe Bradford PBU13MWest Suffolk2:43.52:43.514.5 
42:46.5   Noah Bowden U13MBrandeston Hall    
800 SW
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:31.4   Rose Nicholson  SENWWaveney Valley/Hunters Bog Trotters2:29.82:29.819.0 
22:36.7   Christine Anthony  V50WWest Suffolk/Eastern Masters/St. Edmund Pacers2:34.62:32.477.9 
32:39.4   Sally Ball  V40WWest Suffolk2:38.32:38.327.1 
800 U20W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:29.5   Holly Davies  U20WWest Suffolk2:21.312:20.810.1 
800 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.5   Rebecca Daniel PBU17WWest Suffolk/Cambridgeshire Schs2:15.022:15.0216.7 
22:27.3   Lily Woodruff SBU17WIpswich2:27.32:25.7111.8 
32:28.2   Mikayela Sealby SBU17WWest Suffolk2:28.22:22.725.0 
42:34.3   Harriet Lyman  U17WWaveney Valley2:29.32:26.614.9 
52:56.1   Lauren Oram  U17WGreat Yarmouth2:50.82:50.824.1 
800 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:31.9   Amy Graham SBU15WIpswich2:24.82:24.819.2 
22:37.6   Mimi Salsby SBU15WIpswich2:32.452:32.458.3 
32:45.8   Ellie-Mae Banks PBU15WIpswich2:45.82:45.830.8 
42:54.6   Elise Stockdale  U15WWest Suffolk2:48.12:40.130.9 
52:55.5   Alex Ginns SBU15WWest Suffolk2:49.12:49.127.0 
62:57.0   Carmen Alexander PBU15WIpswich2:57.02:57.028.4 
800 U13W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:47.8   Emma Williamson SBU13WIpswich2:47.82:39.825.3 
22:55.3   Lydia Marshall  U13WWest Suffolk2:42.12:36.911.7 
33:15.8   Maisie Elvin-Andrews  U13WWaveney Valley3:11.23:08.534.9 
43:17.9   Bridget Scanlon PBU13WIpswich3:17.93:17.936.0 
 
1500 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:29.6   Tom Eames PBU23MWest Suffolk/Leeds Uni4:29.64:29.66.0 
25:07.6   Neil Gillingham SBSENMIpswich5:07.64:43.63.9 
36:04.3   Mark Godbold  V45MIpswich5:53.35:41.611.3 
46:04.4   Paul Snowdon  V45MIpswich5:19.15:15.0610.2 
1500 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:16.4   Jacob Freeborough  U20MWest Suffolk4:09.644:01.14-0.7 
24:19.3   William Page PBU20MColchester & Tendring4:19.34:09.80.1 
34:38.4   Ben Eames SBU20MWest Suffolk4:38.44:14.2516.3 
1500 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:33.8   Matthew Snowdon  U17MIpswich4:25.44:12.0-0.3 
1500 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:50.1   Ben Bayly  U15MSt. Edmund Pacers4:44.934:25.23.5 
1500 U13M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:55.2   George Wharam PBU13MIpswich4:52.24:28.67.0 
24:58.9   Jonny Peate SBU13MSt. Edmund Pacers4:58.94:51.216.6 
35:04.9   Max Ashmore PBU13MIpswich4:57.24:57.29.0 
45:20.6   Ewan Boyle PBU13MWest Suffolk5:20.65:20.622.1 
55:45.6   James Aldous U13MBrandeston Hall    
65:53.4   George Morgan SBU13MIpswich5:47.45:46.219.3 
76:11.0   Chase Hodds  U13MWaveney Valley5:55.25:55.225.7 
1500 SW
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:57.5   Rose Nicholson PBSENWWaveney Valley/Hunters Bog Trotters4:51.414:51.4119.0 
27:02.8   Mandy Godbold PBV45WIpswich7:02.87:02.820.3 
1500 U20W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:01.0   Lauren Howe PBU20WCity of Norwich5:01.05:01.05.5 
25:44.6   Alice Cheverton  U20WCity of Norwich5:36.35:00.612.3 
1500 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:52.0   Olivia Allum  U17WWest Suffolk4:42.464:36.689.9 
25:02.7   Harriet Lyman PBU17WWaveney Valley5:02.75:02.714.9 
35:03.3   Lily Woodruff PBU17WIpswich5:03.35:03.311.8 
1500 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:02.3   Holly Fisher  U15WIpswich4:54.24:44.196.3 
25:30.0   Katie Challinor  U15WIpswich Jaffa5:23.74:55.110.8 
35:32.6   Maisy Cailes PBU15WSt. Edmund Pacers5:32.65:32.621.3 
45:36.7   Chloe Cavill PBU15WWest Suffolk5:36.75:17.79.6 
1500 U13W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:55.3   April Hill PBU13WIpswich4:52.34:45.104.9 
25:08.8   Tilly Aldis SBU13WIpswich5:04.94:53.277.2 
35:40.8   Brooke Oram PBU13WGreat Yarmouth5:40.85:16.48.4 
46:03.2   Libby Stinson PBU13WWest Suffolk6:03.25:49.814.1 
 
3000 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:38.3   Thomas Adams SBU17MIpswich9:13.789:02.172.5 
3000 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:10.1   Megan Newton PBU17WWest Suffolk10:00.4710:00.477.3 
 
5000 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:26.7   Tom Eames PBU23MWest Suffolk/Leeds Uni16:26.716:26.76.0 
219:20.6   Scott Williams SBSENMStowmarket19:20.619:00.31.4 
5000 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:28.3   Paul Wain PBU20MIpswich Jaffa16:28.316:28.30.4 
5000 SW
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
118:01.2   Jo Coates SBV40WSt. Edmund Pacers/Cambridge & Coleridge18:01.217:46.426.3 
218:21.5   Rose Nicholson PBSENWWaveney Valley/Hunters Bog Trotters18:21.518:21.519.0 
318:36.1   Angela Joiner-Handy SBV45WSt. Edmund Pacers/Newmarket TC18:36.116:23.878.6 
419:41.9   Maureen McCarthy SBV50WWest Suffolk/Eastern Masters/United States19:41.919:31.0310.4 
520:15.3   Christine Anthony SBV50WWest Suffolk/Eastern Masters/St. Edmund Pacers20:15.319:497.9 
621:07.2   Wendy Sealy PBV50WIpswich21:07.221:07.223.9 
725:27.5   Mandy Godbold SBV45WIpswich25:27.524:35.020.3