Sweatshop Southern Athletics League Division 2E External Results
Stevenage
20 Aug 16
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:05.58   Niall Ackroyd  U17MWest Suffolk2:01.41:58.016.4 
22:16.85   Jordan O'Dongo  U17MCroydon2:08.92:08.94.0 
32:17.87   William Perry  U17MAshford AC2:15.812:08.813.6 
42:19.12   Liam Gregory  U17MStevenage & North Herts2:12.342:12.3414.8 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:10.42   James Preston  U17MWest Suffolk2:06.62:01.781.1 
22:19.07   Ifetobi Salako  U17MCroydon2:13.52:12.145.0 
32:19.14   Aaron Hadfield  U17MStevenage & North Herts2:13.112:08.2412.5 
42:24.61   Ahferom Goitom  U20MAshford AC/Eritrea2:22.02:22.020.1 
800 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:04.03   Adam Crawford  U20MWest Suffolk2:01.02:01.012.7 
22:04.19   Alex Bartlett SBU20MWest Suffolk2:01.02:01.020.2 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:31.2   Sarah Feely PBU20WStevenage & North Herts2:31.22:31.222.9 
23:08.0   Isabel Dickinson SBSENWAshford AC3:08.02:47.918.4 
33:20.0   Miriam De Souza SBV40WCroydon3:20.02:57.417.1 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:42.3   Zoe Thompson  U17WStevenage & North Herts2:33.92:24.0727.9 
23:34.0   Grace Sullivan PBU20WAshford AC3:34.03:34.036.0 
33:42.7   Jules Del Nevo  V45WCroydon3:35.73:35.715.6 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:25.63   James Preston PBU17MWest Suffolk4:25.634:25.631.1 
24:52.27   Jack Gladman T38/F38  U20MStevenage & North Herts4:45.74:32.356.6 
35:01.64   Ahferom Goitom  U20MAshford AC/Eritrea4:56.14:53.7720.1 
45:15.60   Ifetobi Salako  U17MCroydon5:00.14:42.165.0 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:26.43   Cameron Ackroyd  U17MWest Suffolk/Cambridgeshire Schs4:17.494:08.94-0.7 
25:14.89   Luke Williams  SENMAshford AC/Oxford Uni/Havering5:00.744:56.45.3 
35:38.14   Neil Aikman SBV45MCroydon5:38.144:56.17.6 
45:44.62   Harry Major U20MSNH    
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:49.93   Megan Newton  U17WWest Suffolk4:42.274:42.2710.3 
25:22.69   Katie Saunders SBU17WStevenage & North Herts5:22.695:17.920.2 
36:33.05   Rebecca Dyer SBV35WAshford AC6:33.055:31.5319.4 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:57.05   Emily Moyes  U20WWest Suffolk4:45.114:26.494.4 
25:29.33   Sarah Feely  U20WStevenage & North Herts5:13.85:13.822.9 
36:53.72   Caroline Hamilton  SENWAshford AC6:40.06:40.036.0 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:15.4   Megan Newton  U17WWest Suffolk10:00.4710:00.4710.3 
212:30.3   Charlotte Astill PBV40WStevenage & North Herts12:30.312:30.329.1 
314:09.0   Isabel Dickinson SBSENWAshford AC14:09.013:33.518.4 
414:22.0   Miriam De Souza  V40WCroydon14:15.013:33.817.1 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
112:10.8   Christine Anthony  V50WWest Suffolk/Eastern Masters/St. Edmund Pacers11:35.0911:23.098.1 
212:49.5   Erin Oliver PBU17WStevenage & North Herts12:49.512:49.517.3 
314:27.3   Caroline Hamilton  SENWAshford AC14:01.214:01.236.0 
414:36.4   Jules Del Nevo  V45WCroydon14:24.613:50.6915.6 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
117:21.14   Cameron McKie SBU23MWest Suffolk/Brown Uni17:21.1416:47.74.3 
217:58.00   Daniel Poulton SBSENMStevenage & North Herts17:58.0015:50.510.2 
319:05.31   Gerard O'Sullivan PBV45MAshford AC19:05.3118:36.124.2 
419:34.60   Neil Aikman  V45MCroydon19:31.218:00.87.6 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
118:20.70   Adam Crawford PBU20MWest Suffolk18:20.7018:20.7012.7 
219:09.54   Kevin Williams  V55MAshford AC18:38.115:57.712.0 
321:35.72   Paul Pickard  V45MStevenage & North Herts20:27.7020:27.7012.6 
421:50.39   Colin Oxlade  V55MCroydon/Southern Counties Vets/Broxbourne19:37.2217:18.767.4