Berkshire County Schools Championships External Results
Reading
13 Jun 15
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:53.7   Nathan Gillis SBU20MTeam Kennet1:52.351:48.88-3.5 
21:55.5   Matthew Rainbow  U20MReading AC1:55.401:55.402.7 
31:56.6   Alexander Hanson PBU20MTeam Kennet1:54.141:48.67-3.4 
42:07.3   Z Peel U20MBerkshire    
52:25.8   K Smart U20MBerkshire    
800 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.0   Niall Unger  U17MWindsor Slough Eton & Hounslow1:57.791:57.043.0 
22:08.3   Ben Corless  U17MReading AC2:02.872:02.8710.9 
32:16.4   B Norris PBU17MBerkshire Schs2:16.42:16.424.9 
42:18.2   Patrick Weaver PBU17MBerkshire Schs2:18.22:18.218.2 
52:19.5   G Brooks PBU17MBerkshire Schs2:19.52:19.525.8 
62:22.9   D Spence U17MBerkshire    
72:24.2   J Burridge U17MBerkshire    
800 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.0   Harry Digby PBU15MBracknell AC1:57.671:55.20-1.9 
22:08.8   Marcus Cleare PBU15MReading AC2:07.372:03.510.5 
32:11.8   J Gibbons PBU17MBerkshire Schs2:11.82:08.526.5 
42:12.6   B Hill PBU15MBerkshire Schs2:12.62:12.621.1 
52:16.9   Oliver Pendlebury SBU15MBerkshire Schs2:16.92:09.514.2 
62:16.9   Fraser Hadaway PBU15MBerkshire Schs2:16.92:16.921.8 
72:22.0   Oliver Hall  U15MBracknell AC2:21.81:57.2-2.3 
82:25.1   K Chinery U15MBerkshire    
92:25.4   A Heywood U15MBerkshire    
800 U20W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:17.8   Georgia Walton PBU20WReading AC2:17.82:17.84.5 
22:18.2   Yasmin Ryder  U20WNewbury2:17.522:16.683.5 
32:27.0   Lydia Blythe PBU20WReading AC2:27.02:19.311.4 
42:57.6   Bea Austin SBU20WGuildford & Godalming/Berkshire Schs2:57.62:23.5635.1 
800 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:20.8   Izzy Fry  U17WNewbury2:19.162:17.31.8 
22:23.2   Emily Read  U17WBracknell AC2:21.62:15.618.5 
32:27.9   Polly Batstone PBU17WMaidenhead2:27.92:27.912.8 
42:32.9   O Lee-Smith U17WBerkshire    
52:47.9   B Macmillan U17WBerkshire    
62:48.5   F Hont-Davis U17WBerkshire    
800 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:21.3   Eimear Griffin  U15WHerne Hill/Berkshire Schs2:15.82:14.494.3 
22:23.4   Kaya Sittampalam Main PBU15WBracknell AC2:22.542:19.274.5 
32:23.7   Jasmine Nightingale  U15WReading AC2:23.22:19.148.6 
42:26.6   Amelia Wilks  U15WBracknell AC2:23.52:22.104.7 
52:28.6   Holly Donohoe PBU15WTeam Kennet2:28.62:28.621.4 
62:29.2   Isobel Mannion PBU15WBasingstoke & Mid Hants2:29.22:16.603.8 
72:31.0   Sophie Quirke PBU15WBerkshire Schs2:31.02:26.95.8 
82:32.3   Maisie Pennant  U15WWycombe2:28.882:28.8821.6 
92:34.6   Ceri Barnes  U15WReading AC2:22.32:22.315.2 
102:35.5   Charlotte Rice PBU15WBracknell AC2:31.72:30.713.6 
112:38.4   Charlotte Yeadon  U15WReading AC2:34.52:34.521.3 
122:38.7   J Jaworska U15WBerkshire    
132:48.4   E Mangan U15WBerkshire    
 
1500 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:52.3   E Wilson U20MBerkshire    
1500 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:09.1   Matthew Rawlings  U17MReading AC4:01.013:56.242.6 
24:09.3   Jack Goddard PBU17MWindsor Slough Eton & Hounslow4:09.33:56.53-1.7 
34:18.1   Sam Rodda PBU17MReading AC4:14.114:07.050.1 
44:28.2   Oliver Way  U17MEaling Southall & Middx/Berkshire Schs4:19.644:09.47-1.3 
54:30.8   Gus Skinner PBU17MWindsor Slough Eton & Hounslow/Berkshire Schs4:30.84:30.817.9 
64:38.8   B Hutchins U17MBerkshire    
74:51.1   Tom Murrell PBU17MTeam Kennet4:51.14:51.119.3 
84:54.0   A Singleton-Martin U17MBerkshire    
95:00.2   T Holmes U17MBerkshire    
105:27.3   D Brodger U17MBerkshire    
1500 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:18.5   Shaun Hudson  U15MWindsor Slough Eton & Hounslow4:15.083:56.66-2.4 
24:19.2   Sam Hart PBU15MTeam Kennet4:19.24:09.722.7 
34:23.9   Maxwell Cooper  U15MBracknell AC4:13.074:08.31-1.1 
44:32.0   Owen Richards  U15MWindsor Slough Eton & Hounslow4:30.404:30.4021.3 
54:37.2   Morrison Cleaver PBU15MKingston & Poly4:37.24:37.29.7 
64:39.9   Joel Lange PBU15MSlough Junior4:39.34:23.912.6 
74:40.3   Eddie Steveni  U15MReading AC4:19.34:03.81-2.3 
84:40.8   L Hajisawas PBU15MBerkshire Schs4:40.84:40.822.3 
94:41.0   James McLaughlin PBU15MTeam Kennet4:41.04:21.533.3 
104:49.0   Max Borgnis  U15MBracknell AC4:47.04:21.541.1 
114:51.1   Ben Rollings  U15MReading AC4:43.614:28.61.4 
1500 U20W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:36.4   R Griffin U20WBerkshire    
1500 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:46.0   Amelia Quirk  U17WBracknell AC4:37.954:15.850.6 
24:55.5   Charlotte Clover PBU17WNewbury4:50.94:50.916.8 
35:07.0   Elena Carey  U17WBracknell AC4:41.04:38.587.6 
45:16.0   Amy Forrest  U17WBracknell AC5:13.25:02.716.8 
55:17.8   Susie Drake  U17WTeam Kennet5:15.405:10.022.8 
65:22.2   Isobel Legg  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow5:12.55:11.526.0 
75:51.2   Grace Bedford  U17WReading AC5:46.35:25.924.9 
1500 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:46.2   Kitty Shepherd-Cross PBU15WVale of Aylesbury/Newbury4:46.24:35.549.0 
25:00.8   E Nicholls PBU15WBerkshire Schs5:00.85:00.825.0 
35:03.9   Abbie Jones PBU15WMaidenhead5:00.95:00.97.5 
45:06.4   Sandra Stapinoiu  U15WCamberley5:04.725:01.107.8 
55:07.0   Sophie Poole PBU15WBracknell AC5:07.05:07.015.3 
65:09.3   Georgia Hayes  U15WReading AC5:08.34:44.803.0 
75:14.9   Neve Hudson  U15WWindsor Slough Eton & Hounslow5:11.475:08.7122.2 
85:35.8   E Jones U15WBerkshire    
96:22.4   E McKenzie U15WBerkshire    
 
3000 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:56.2   Tommy Trees PBU20MReading AC8:56.28:56.215.1 
29:11.7   Callum O'Neill PBU20MTeam Kennet9:11.78:56.69-1.5 
310:01.9   Dan Rickards  U20MAldershot, Farnham & District9:21.828:48.04-1.3 
3000 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:55.4   Peter Cook  U17MReading AC8:46.208:46.203.3 
28:58.3   James Daly  U17MBracknell AC8:46.758:46.755.0 
39:04.8   Michael Lennon  U17MReading AC8:51.358:51.353.5 
410:15.7   William Brockman PBU17MAldershot, Farnham & District10:10.59:22.304.7 
510:23.4   Jack Davies PBU17MWindsor Slough Eton & Hounslow10:23.410:23.417.2 
3000 U20W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:11.2   Sarah Chapman SBU20WWindsor Slough Eton & Hounslow10:11.29:38.541.9 
211:53.1   Georgina Bradford SBU20WTeam Kennet11:32.311:19.310.1 
312:15.4   Chloe Scaplehorn SBU20WTeam Kennet12:15.411:57.430.9 
3000 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:53.9   Hope Goddard PBU17WBracknell AC9:43.209:43.2018.4 
29:59.7   Morven Goodrum SBU17WWindsor Slough Eton & Hounslow9:44.479:42.0812.3 
310:41.1   Mahlah Tomsett SBU17WWindsor Slough Eton & Hounslow10:41.110:35.0522.4 
412:59.5   Kirsty Bennet  U20WTeam Kennet12:24.312:16.49.2