BMC Regional Races External Results
Eltham
27 May 15
800 1500 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:52.21   Andrew Walshe PBU23MHerts Phoenix/St. Mary's Uni1:52.211:51.876.0 
21:53.42   Canaan Solomon  U17MWoodford Green Essex Ladies1:52.021:47.12-5.7 
31:56.86   Billy Kelsey SBU20MShaftesbury Barnet1:52.231:52.2313.7 
41:57.48   Charlie Baldwin  U23MWorthing1:55.181:51.70-3.0 
52:01.36   Tom Cox  U23MTonbridge1:57.41:54.562.3 
62:01.57   Kieron Sexton  SENMThames Valley/Crusaders/Ireland1:59.171:54.247.2 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.15   Edward Olsen SBU20MHerne Hill1:56.151:56.004.2 
21:57.00   Benjamin Davies PBU17MBedford & County1:54.471:54.15-4.7 
31:57.46   Ricky Lutakome PBU17MSutton & District1:56.631:49.59-1.5 
41:59.62   Mohamed Hashi  U23MEaling Southall & Middx/Greenwich University1:57.181:56.81-3.6 
52:00.17   Ted Ntibazonkiza SBU23MShaftesbury Barnet/Oaklands Col1:59.041:55.93-1.4 
62:00.54   Mohamed Ismail Mohamed  SENMShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni/Somalia1:57.861:54.42-3.9 
72:03.82   Charles Sillett SBU20MEaling Southall & Middx2:00.702:00.7016.9 
82:06.75   Sam Benge  U23MWoodford Green Essex Ladies/Bedfordshire Uni1:59.511:59.5018.8 
800m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:59.98   Oliver Johnson PBU17MBrighton Phoenix1:58.111:54.18-2.3 
22:00.37   Noor Mohamoud PBU20MHarrow1:59.481:57.74-0.6 
32:01.26   William Bardsley SBU20MSouth London1:58.191:58.19-1.6 
42:01.60   Andre Stone SBU20MBexley2:01.011:58.121.8 
52:01.92   Matthew Comer PBU17MBasingstoke & Mid Hants1:59.431:59.4320.4 
62:02.36   Jake English SBU23MCroydon2:02.362:01.620.2 
72:02.69   William Forster PBU17MBedford & County2:00.331:58.779.1 
82:02.77   Samuel Kitchen SBU20MBrighton Phoenix2:02.771:59.3822.6 
92:04.31   Chris Bird  SENMChichester2:03.581:55.89-2.6 
102:04.45   Khalid Ali Ahmed  U20MShaftesbury Barnet1:56.881:56.8811.7 
112:05.45   Harry Palmer PBU23MBexley2:05.452:05.4526.4 
800m D (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.15   Steven Tester  SENMTonbridge1:59.891:58.24.7 
22:01.20   Christian Lee PBU17MTonbridge/Croydon1:59.991:57.388.0 
32:01.52   Jacques Cunningham Marsh PBU17MMedway & Maidstone1:59.171:57.81-1.4 
42:01.57   Hamza Kadir  U17MShaftesbury Barnet1:58.221:52.035.7 
52:01.99   Alexander Hookway  SENMTonbridge/Brunel Uni London1:57.771:57.778.7 
62:02.11   Aidan Williams PBU17MCambridge H2:00.252:00.2516.9 
72:03.10   Euan Nicholls PBU20MTonbridge2:03.102:01.131.6 
82:04.53   Joe Gilbert  U20MEaling Southall & Middx2:04.012:01.353.6 
92:04.94   Lloyd Collier  V40MDulwich/Herne Hill/Tunbridge Wells2:04.011:59.074.0Click your Clock logo
102:05.25   Harry Swindells PBU17MBrighton Phoenix2:03.031:57.89.5 
800m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:05.03   Ben Matthews PBU20MBexley2:05.032:05.0316.3 
22:05.87   Lewis Laylee  U17MDulwich/Herne Hill2:01.211:58.76-2.5 
32:07.03   Thomas Joassin PBSENMThames Valley/LSE/France2:05.02:05.023.0 
42:08.03   Andrew Inglis  V35MCambridge H2:07.391:56.8-2.0 
52:08.57   Charles Crick SBU15MTonbridge2:08.571:55.2-3.1 
62:11.15   Sabrina Sinha  U17WCambridge H2:09.892:05.480.2 
72:12.99   Martin Smith PBV35MBexley2:12.992:07.63.6 
82:14.62   Georgia Fear PBU20WHighgate2:14.622:11.731.5 
92:15.56   Amy Jaramazovic PBU20WAndover/Southampton/Bath Uni2:15.562:15.547.8 
102:17.66   Maddie Shaw  U17WHerne Hill2:16.72:13.4121.5 
800m F (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:16.08   Charlie Warren PBU15MBrighton Phoenix2:14.72:00.667.7 
22:16.71   Kayah Wilks PBU15WHerne Hill2:13.362:13.3617.1 
32:19.34   Maia Hardman PBU15WBrighton Phoenix2:19.342:14.06.5 
42:20.11   Almi Nerurkar PBU15WBrighton Phoenix2:20.112:16.41.9 
52:20.20   Hannah Shelton PBU15WBedford & County2:19.722:19.7210.3 
62:21.01   Verity Walker PBU17WThames Valley2:20.072:20.0721.6 
72:24.31   Tara Bage SBU20WBrighton Phoenix2:22.332:17.423.3 
82:25.45   Alice Wood  U20WTonbridge/Birmingham Uni2:21.572:21.575.6 
92:27.40   Elishka Coupar  U17WBrighton Phoenix2:24.832:22.3025.2 
102:27.83   Sophiane Recalt PBSENWThames Valley/France2:24.42:24.428.3 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:57.69   Luke Spear PBU17MCity of Norwich3:57.693:57.6917.9 
23:58.39   Daniel Eeles PBU20MBrighton Phoenix/Crawley3:58.393:50.844.6 
33:58.80   Billy White SBU20MBrighton Phoenix/Crawley3:58.563:52.541.8 
43:58.89   Mark Burchett SBSENMWorthing/Southampton Solent Uni3:54.233:54.23-1.3 
53:59.55   Stephen Ferroni PBU20MBrighton & Hove3:58.933:54.09-3.8 
64:00.06   Jonathan Janes SBU20MBedford & County4:00.063:58.28-2.5 
74:00.16   Tom Heslop  SENMVictoria Park & Tower Hamlets/Cambridge Uni/Kingston & Poly3:55.003:55.003.5 
84:00.90   Lascelles Hussey  U20MHerne Hill3:56.463:47.85-1.5 
94:00.92   Richard Webb  U20MBlackheath & Bromley3:58.313:58.310.7 
104:01.18   Max Pearson PBU17MTynedale4:01.123:56.67-3.0Click your Clock logo
114:03.50   Frederick Slemeck  SENMHercules Wimbledon/Leeds Uni3:59.653:56.57-3.3 
124:06.32   Tom Holden  U20MSouth London3:55.403:46.308.5 
134:10.44   Rick Weston  SENMSerpentine/Ipswich Jaffa4:04.164:03.271.1 
1500m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:10.42   Elliot Dee PBU17MShaftesbury Barnet4:08.953:58.402.1 
24:10.50   George Grassly PBU17MDorking & Mole Valley/Middlesex Schs4:06.623:53.05-3.5 
34:10.67   Jack Woods PBU20MWorthing4:06.123:59.79-2.4 
44:15.32   Daniel Kennedy  SENMBlackheath & Bromley4:07.484:04.351.3 
54:17.70   Noah Armitage-Hookes  U17MCambridge H4:13.984:03.32-1.2 
64:20.93   Luke Duffy  U15MMansfield4:11.573:48.26-4.6 
74:23.06   Jamie Sales PBU15MCambridge & Coleridge/Newmarket J4:17.364:16.533.7 
84:23.57   Ben Martin PBU15MLewes4:23.574:20.68.7 
94:41.13   Jodie Judd SBU17WChelmsford4:35.314:21.50-0.3 
104:43.79   Phoebe Barker PBU17WTonbridge4:43.794:29.392.2 
114:44.08   Mary-Alice Davison PBU20WWindsor Slough Eton & Hounslow/Cornell4:44.084:44.0821.8 
124:46.16   Eloise Davison SBU20WWindsor Slough Eton & Hounslow4:46.164:39.7021.2 
134:51.03   Dan Schofield PBU15MTonbridge4:45.84:11.66-1.5 
144:51.53   Hannah Novakovic  U20WWindsor Slough Eton & Hounslow4:44.934:44.935.7 
155:09.08   Lucy Marlow SBSENWCambridge H/Oxford Uni5:04.574:33.456.8 
165:21.39   Anna Weston  U20WInvicta East Kent/St. Mary's Uni5:14.364:48.145.3 
175:24.34   Sophie Rand SBU15WHavering5:24.345:03.945.8 
185:24.37   Steve Rand  V40MHavering4:24.934:20.663.1 
 
5000m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:04.19   Corey De'Ath PBU20MTonbridge15:04.1914:24.89-4.4 
215:08.12   Peter Chambers PBU23MCroydon/UCL15:08.1214:37.62-2.8 
315:34.37   Sean Renfer PBSENMHighgate/Switzerland15:34.3715:27.02-1.9 
415:36.27   Ben Shearer  V35MCambridge H15:28.2615:08.65-3.3 
515:39.34   Robert Jackaman PBSENMCambridge H/Met Police15:17.6115:17.613.1 
615:54.98   Darren Southcott SBSENMWoodford Green Essex Ladies/East Anglia Uni15:54.9815:23.02-1.3 
716:00.24   Daniel Bentley-Gouldstone PBSENMBeckenham16:00.2416:00.2416.3 
816:03.68   Daniel Watt PBSENMTonbridge15:58.9415:58.941.9 
916:27.85   Jack Turner  U20MStroud15:40.015:33.7-1.7 
1016:39.40   Peter Lighting  SENMKent15:41.315:36.73-2.4 
1116:55.65   Richard Bidgood PBV35MKent16:55.6516:55.651.4 
1217:04.42   Rob Shearer PBV35MCambridge H16:48.5416:48.541.1 
1317:55.23   Christian Poulton  V45MCambridge H17:31.0017:10.83.9 
1417:55.58   Mitchell Dann  V35MGreenwich Tritons/Cambridge H17:42.1217:42.121.3 
1518:54.53   Darryl Coulter SBV40MKent/Northern Ireland Masters18:54.5318:47.748.0Click your Clock logo