BMC Regional Races External Results
Durham
6 Jul 15
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:55.1   Edward Dudgeon SBU23MEdinburgh AC/Edinburgh Uni3:54.373:50.6313.1 
23:55.9   Jack Robertson  U23MScarborough/Loughborough Students3:52.803:52.8017.5 
33:56.2   Jonathan Currie PBU20MTynedale/Birmingham Uni/Edinburgh AC3:56.23:56.24.8 
43:56.6   Dominic Shaw SBSENMNew Marske/Tees Valley Tigers3:56.63:53.63-4.6 
53:57.0   Calum McKenzie PBSENMCorstorphine/Aberdeen Uni3:57.03:57.0-3.9 
63:57.2   Adrian Bailes SBU23MBirtley/Durham Uni3:57.23:50.84-3.9 
73:57.5   Gregory Jayasuriya SBSENMMiddlesbrough & Cleveland3:57.53:55.02-3.2 
83:57.9   Paul White  SENMMiddlesbrough (Mandale)3:55.053:55.0512.7 
93:58.3   Russell Best SBSENMNew Marske/Teeside Uni3:58.33:53.5410.4 
103:58.6   Barry Maskell SBU23MGateshead/Sunderland Uni3:56.533:56.5316.1 
113:59.2   Donald Macaulay PBSENMCorstorphine3:57.123:57.121.9 
1500m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:54.4   Markhim Lonsdale  U17MCrook3:48.923:48.92-4.2 
24:04.0   Joe Armstrong PBU20MGateshead4:04.03:53.50-2.0 
34:04.7   Daniel Johnson  U23MGateshead4:00.574:00.575.1 
44:06.3   Tom Goulding SBU20MBirtley4:06.34:02.430.2 
54:08.2   George Lowry SBU23MJarrow & Hebburn4:06.23:59.79-3.3Click your Clock logo
64:08.5   Jonathan Baines PBU23MSedgefield4:06.674:06.614.8 
74:09.8   Mark Smith PBU20MSunderland4:06.54:01.84.0 
84:10.1   Andy Graham SBSENMDurham4:08.64:06.5-0.2 
94:12.7   Jonathan Wilkinson D  U23MDurham4:09.544:07.070.9 
104:14.0   Adam Pratt SBSENMTynedale4:06.504:02.23-2.2 
1500m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:14.7   Sam Garratt PBU20MNew Marske4:14.74:14.501.1 
24:15.7   Josh Allen PBU17MMiddlesbrough (Mandale)4:09.663:55.75-3.8 
34:16.1   Ben Lambert PBU17MDarlington H4:13.694:10.535.8 
44:17.4   Sam Hancox PBU23MMorpeth4:17.44:00.81-3.5 
54:28.1   Ross Thomas Butcher  U20MNorth Shields Poly4:21.14:21.115.5 
64:31.1   Michael Todd  U23MSouth Shields/Northumbria Uni4:27.94:27.921.3 
1500m D (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:18.8   Jamie Reed PBU15MHoughton Harriers4:18.84:12.811.1 
24:25.1   Thomas Brannon SBV45MNorth Shields Poly/VAA North East4:25.13:46.78.1 
34:25.3   Stephie Pennycook PBU23WFife/Edinburgh Uni4:24.584:15.94-0.1 
44:25.9   Christopher Wilkinson PBU23MDurham/Hull Uni4:25.94:25.93.2 
54:26.5   Oliver Dustin PBU15MBorder4:26.53:48.02-5.2 
64:28.5   Mark Banks PBSENMHeaton4:28.54:11.498.4 
74:28.8   Sean Mackie  U17MSunderland4:28.04:18.13.2 
84:34.7   Kevin Schenk  SENMForres/Stirling Uni4:26.014:21.072.5 
1500m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:35.6   Sophie Burnett PBU20WBirtley4:35.64:25.691.8 
24:37.1   Ryan Watson PBU15MSedgefield4:37.14:09.891.2 
34:37.4   Leodhais MacPherson PBU15MTyne Bridge/Cambuslang4:37.44:26.257.1 
44:37.6   Oscar Brown PBU15MMiddlesbrough (Mandale)4:37.64:37.619.0 
54:38.1   Mhairi MacLennan PBU23WInverness/Morpeth/Edinburgh Uni Hare & Hounds4:38.14:34.75-0.5 
64:39.5   Henry Johnson PBU13MHoughton Harriers4:39.53:57.73-3.7 
74:41.2   James Salt  U15MBorder4:39.54:35.412.2 
84:41.8   Archie Lowe PBU13MNew Marske4:41.83:59.37-2.9 
94:49.5   Ethan McGlen  U13MGateshead4:42.54:13.3-1.7 
105:01.4   Matthew Wakefield SBU17MGateshead5:01.44:48.816.9 
1500m F (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:44.2   Adam Ord PBU13MDurham4:44.24:10.74-0.8 
24:45.3   James Mattinson PBU15MKeswick4:43.24:13.950.1 
34:54.1   Daniel Payne PBU13MMiddlesbrough (Mandale)4:54.13:53.93-3.7 
44:54.4   Amber Leigh PBU20WBirtley4:50.754:50.7523.2 
54:56.5   Will Bellamy PBU13MHoughton Harriers4:55.03:56.96-1.3 
64:57.2   Esme Davies  U15WEden Runners4:53.24:40.214.9 
75:02.5   Lucy Robinson SBSENWNorth Shields Poly5:02.54:53.3020.1 
85:02.8   Zaynah Aziz  U17WMoorfoot/Edinburgh AC4:57.54:56.715.6 
95:03.3   Eva Hardie PBU15WHoughton Harriers5:03.34:48.764.6 
105:03.6   Izaak Taylor PBU13MDurham5:03.64:38.623.5 
1500m G (Women)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:04.4   Natasha Stephenson PBU13WGateshead5:04.45:04.425.3 
25:07.4   Holly Matheson SBU17WHeaton5:07.44:56.9312.1 
35:14.1   Lily Hardie PBU15WHoughton Harriers5:14.15:09.720.5 
45:17.0   Rhiannon Hedley  U13WMorpeth5:06.94:53.374.9 
55:20.8   Clara Davies PBU13WEden Runners/Team North Cumbria5:20.85:20.818.0 
65:22.0   Ellie Phillips  U15WDarlington H5:15.74:49.229.5 
75:27.3   Chloe Wellings  U15WGateshead5:21.14:44.943.4 
85:32.8   Scarlett Newby PBU13WBirtley5:32.85:03.086.8 
95:35.3   Chloe Fairclough  U13WGateshead5:34.75:27.410.4