Scottish East District Championships External Results
Grangemouth
22-23 May 15

To see full results click here
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:51.78   Ben Greenwood  U17MPerth Strathtay1:50.421:48.710.3 
21:54.08   Cameron Steven PBU17MLasswade1:52.81:51.07-2.6 
31:54.39   Jamie Doris PBU23MEdinburgh AC/Heriot-Watt Uni1:52.811:51.2512.9 
41:57.56   Euan Martin  U23MFalkirk/Glasgow Uni1:54.961:53.773.6 
51:59.10   James Joy  SENMAberdeen/Aberdeen Uni1:55.701:53.516.1 
61:59.22   Rory Muir  U23MDundee Hawkhill1:53.811:51.5-1.2 
72:06.18   Andrew Ferguson  SENMBanchory Stonehaven/Aberdeen2:02.062:02.064.2 
82:43.07   Kenneth Hislop PBSENMCentral/Durham Uni2:43.072:43.0715.0 
800 U20M (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.18   Cameron Gilmour PBU20MEdinburgh AC1:57.181:55.6912.4 
21:59.47   Ben Potrykus  U20MPitreavie/Heriot-Watt Uni1:53.891:51.06-4.2 
32:00.06   Matthew Kilner SBU20MAberdeen2:00.061:57.0621.6 
42:00.43   Steven Murray  U20MAberdeen2:00.061:57.34-2.0 
52:00.86   Kobe Stevens PBU20MMoorfoot1:59.751:57.453.1 
62:05.86   Thomas Otton  U20MGala2:02.232:02.234.8 
72:08.56   Iain Davies  U20MCentral1:59.031:55.96-1.7 
82:09.76   Kyle Henderson PBU20MPitreavie2:09.762:02.8415.7 
92:10.36   Alastair White  U20MLivingston2:07.852:03.116.1 
102:12.74   Corey Smith  U20MPitreavie2:10.832:05.5814.3 
800 U17M (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.73   Stewart Millar  U17MAberdeen1:55.641:55.21-0.7 
21:58.95   Adam Scott PBU17MFife1:58.951:54.93-2.5 
32:01.24   Paul Ireland PBU17MEdinburgh AC1:59.441:55.800.8 
42:02.35   Anton Kobus PBU17MMoorfoot1:59.481:59.4820.1 
52:02.72   Anthony Addison PBU17MCorstorphine2:00.221:57.011.0 
62:02.90   Aaron Odentz PBU17MAberdeen2:02.022:01.04-1.2 
72:04.66   James Adam  U17MPitreavie1:59.801:56.36-1.1 
82:05.24   James Donald PBU17MDundee Hawkhill2:03.841:58.56-4.3 
800 U17M h1 (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.81   Stewart Millar  U17MAberdeen1:55.641:55.21-0.7 
22:03.67   Adam Scott  U17MFife1:58.951:54.93-2.5 
32:03.69   Anton Kobus PBU17MMoorfoot1:59.481:59.4820.1 
42:03.84   James Donald PBU17MDundee Hawkhill2:03.841:58.56-4.3 
52:07.47   Fraser Gorvett PBU17MTweed, Leader, Jed Track2:06.822:01.925.2 
62:09.09   Callum Tharme PBU17MGala2:09.092:04.68-1.3 
72:14.36   William Cain SBU17MPitreavie2:07.202:07.2023.8 
82:25.64   Jude Diab PBU17MEdinburgh AC2:23.742:23.7431.1 
800 U17M h2 (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.29   James Adam SBU17MPitreavie1:59.801:56.36-1.1 
22:04.12   Aaron Odentz PBU17MAberdeen2:02.022:01.04-1.2 
32:05.30   Paul Ireland  U17MEdinburgh AC1:59.441:55.800.8 
42:06.54   Anthony Addison  U17MCorstorphine2:00.221:57.011.0 
52:07.60   Michael Swinton PBU17MEdinburgh AC2:05.972:01.408.4 
62:12.65   Jamie Darling PBU17MLasswade2:11.402:09.107.0 
72:27.85   Andrew Mcnair PBU17MPitreavie2:27.762:10.7012.4 
800 U15M (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:06.78   Harris Pentecost PBU15MFalkirk2:05.411:56.91-1.3 
22:06.87   Harry Hall PBU15MAberdeen2:06.511:58.04-0.9 
32:13.87   Lewis Pentecost  U15MFalkirk2:06.381:58.81-1.6 
42:15.81   Josh Abbott PBU15MChirnside/Minster Milers2:15.812:11.3620.9 
52:16.22   Stephen Addison  U15MCorstorphine2:11.942:03.23-1.9 
62:19.35   Euan Hood  U15MLasswade2:14.121:56.60-2.7 
72:20.57   Luca Librizzi PBU15MEdinburgh AC2:18.872:07.521.1 
82:22.38   Iain Hare PBU15MEdinburgh AC2:22.382:00.364.5 
92:33.29   Scott Tindle PBU15MTweed, Leader, Jed Track/Northumberland Schs2:32.172:17.4617.9 
102:42.95   Leo Weldon  U15MFalkirk2:37.512:36.8326.6 
800 U13M (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:16.70   Michael Girdler  U13MMoorfoot2:12.562:06.0317.8 
22:17.97   Lewis Blair  U13MPitreavie2:14.842:06.503.1 
32:19.36   Lewis Dow PBU13MPitreavie2:18.432:00.520.2 
42:26.53   Fabian Despinoy PBU13MEdinburgh AC2:22.001:56.92-2.8 
52:29.67   Callan Hogarth PBU13MFalkirk2:21.862:05.96-0.1 
62:36.02   Muir Gillespie  U13MEdinburgh AC2:32.542:09.991.6 
72:39.97   Fraser Morris  U13MLivingston2:29.322:03.26-0.7 
82:43.17   Daniel Bruce  U13MCentral2:38.522:22.387.9 
800 U13M h1 (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:24.83   Lewis Dow PBU13MPitreavie2:18.432:00.520.2 
22:25.05   Michael Girdler  U13MMoorfoot2:12.562:06.0317.8 
32:27.94   Fabian Despinoy PBU13MEdinburgh AC2:22.001:56.92-2.8 
42:38.65   Daniel Bruce  U13MCentral2:38.522:22.387.9 
52:39.12   Ben Sutherland SBU13MFalkirk2:39.122:05.170.2 
62:40.64   Owen Keddie PBU13MFife2:33.262:20.677.3 
72:42.97   Archie Kemp  U13MCorstorphine2:37.72:36.1317.4 
800 U13M h2 (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:30.23   Lewis Blair  U13MPitreavie2:14.842:06.503.1 
22:33.90   Callan Hogarth  U13MFalkirk2:21.862:05.96-0.1 
32:35.03   Muir Gillespie  U13MEdinburgh AC2:32.542:09.991.6 
42:37.39   Fraser Morris  U13MLivingston2:29.322:03.26-0.7 
52:42.57   Jamie Eyton-Jones PBU13MScottish Schs2:40.462:19.285.1 
62:44.64   Harry Henriksen  U13MLasswade2:34.972:14.18-0.7 
72:44.70   Ben Hughes PBU13MCentral2:44.702:44.7020.8 
800 SW (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:13.31   Stephie Pennycook PBU23WFife/Edinburgh Uni2:08.62:07.980.3 
22:13.78   Megan Davidson PBSENWEdinburgh AC/Falkirk2:11.872:11.8717.9 
32:15.04   Rebecca Burns SBSENWPitreavie2:11.62:11.393.5 
42:17.11   Ashleigh Kennedy SBSENWEdinburgh AC/Lasswade2:17.112:12.8522.6 
52:19.03   Laura Dunn SBSENWEdinburgh AC2:19.032:08.5310.9 
800 U20W (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.33   Hannah Cameron SBU20WEdinburgh AC2:15.072:06.82-0.3 
22:17.25   Hannah Addison PBU20WCorstorphine2:15.62:12.162.1 
32:18.93   Annabel Simpson PBU20WFife2:18.932:18.930.3 
42:20.45   Lise Theron PBU20WAberdeen2:19.982:19.9827.8 
52:33.05   Megan Bramwell  U20WAberdeen2:30.582:27.2325.1 
62:37.30   Eve Sealy  U20WBanchory Stonehaven2:30.552:28.9824.6 
800 U17W (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:16.66   Caitlin Arnott PBU17WCorstorphine2:15.302:13.522.8 
22:17.09   Lauren Dickson PBU17WLasswade2:15.562:15.566.2 
32:17.22   Carolyn Cameron PBU17WEdinburgh AC2:17.222:17.224.9 
42:22.76   Zaynah Aziz  U17WMoorfoot/Edinburgh AC2:18.012:18.0114.2 
52:23.65   Ailsa Innes PBU17WMoorfoot2:23.652:13.845.1 
62:23.78   Anna Gilchrist SBU17WEdinburgh AC2:23.782:19.1128.0 
72:26.20   Talia Mathers SBU17WAberdeen2:26.202:22.9214.7 
82:34.38   Lauren Wilkie  U17WLasswade2:33.662:32.5922.8 
800 U17W h1 (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:30.21   Anna Gilchrist  U17WEdinburgh AC2:23.782:19.1128.0 
22:30.31   Carolyn Cameron  U17WEdinburgh AC2:17.222:17.224.9 
32:30.44   Talia Mathers SBU17WAberdeen2:26.202:22.9214.7 
42:35.77   Lauren Wilkie  U17WLasswade2:33.662:32.5922.8 
52:37.74   Eva Prato Luna PBU17WAberdeen2:37.742:37.7415.0 
62:38.61   Toni Moore  U17WFalkirk2:33.912:31.1525.2 
72:51.64   Alix Small PBU17WArbroath & District2:51.642:51.6435.0 
800 U17W h2 (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:25.12   Lauren Dickson  U17WLasswade2:15.562:15.566.2 
22:25.59   Caitlin Arnott  U17WCorstorphine2:15.302:13.522.8 
32:25.60   Zaynah Aziz  U17WMoorfoot/Edinburgh AC2:18.012:18.0114.2 
42:25.81   Ailsa Innes PBU17WMoorfoot2:23.652:13.845.1 
52:36.97   Laurie Allardes PBU17WAberdeen2:34.032:34.0331.2 
62:51.12   Rhona Milne PBU17WFalkirk2:51.122:51.1235.9 
800 U15W (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:20.49   Jessica Christie PBU15WFalkirk2:18.862:15.995.0 
22:27.19   Sarah Davenport PBU15WTweed, Leader, Jed Track2:27.192:24.9110.2 
32:27.24   Alice Goodall  U15WEdinburgh AC2:24.082:18.855.2 
42:27.25   Charlotte Clare PBU15WMoorfoot2:27.252:10.252.1 
52:32.19   Skye Henderson PBU15WCentral2:27.522:23.2916.1 
62:40.55   Lindsey Gilchrist  U15WEdinburgh AC2:33.612:30.3123.5 
72:43.47   Ellee Mills  U15WCentral2:39.172:39.1733.6 
800 U15W h1 (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:28.10   Jessica Christie  U15WFalkirk2:18.862:15.995.0 
22:29.97   Jessica Hoggarth  U15WEdinburgh AC2:29.92:17.668.0 
32:30.64   Charlotte Clare PBU15WMoorfoot2:27.252:10.252.1 
42:33.09   Skye Henderson  U15WCentral2:27.522:23.2916.1 
52:33.61   Lindsey Gilchrist PBU15WEdinburgh AC2:33.612:30.3123.5 
62:34.21   Zoe Nicholson PBU15WPitreavie2:31.752:31.7512.0 
72:34.43   Jasmine Collett SBU15WAberdeen2:33.62:33.629.6 
800 U15W h2 (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:28.11   Alice Goodall  U15WEdinburgh AC2:24.082:18.855.2 
22:28.14   Sarah Davenport PBU15WTweed, Leader, Jed Track2:27.192:24.9110.2 
32:39.17   Ellee Mills PBU15WCentral2:39.172:39.1733.6 
42:44.87   Kia Harper  U15WEdinburgh AC2:35.372:31.5324.9 
52:46.60   Jemma Jamieson  U15WPitreavie2:35.422:28.8010.4 
62:46.88   Scarlett Donald PBU15WEdinburgh AC2:46.882:46.8832.6 
800 U13W (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:28.49   Hannah Little PBU13WLasswade2:26.62:19.473.9 
22:29.28   Lauren Blair PBU13WPitreavie2:27.162:22.1210.3 
32:33.30   Ciorstaidh Ainsworth  U13WCentral2:26.22:23.9919.2 
42:38.43   Amy Kirkpatrick PBU13WCentral2:31.062:13.539.3 
52:39.13   Daisy Cumming PBU13WDunfermline Track & Field2:39.022:15.593.9 
62:42.22   Katie Burr PBU13WCentral2:42.222:27.047.4 
72:45.30   Lauren Barclay PBU13WFalkirk2:45.302:36.5120.4 
82:52.92   Megan Gowans  U13WArbroath & District2:41.592:41.5928.6 
800 U13W h1 (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:30.36   Lauren Blair PBU13WPitreavie2:27.162:22.1210.3 
22:30.42   Hannah Little  U13WLasswade2:26.62:19.473.9 
32:30.88   Ciorstaidh Ainsworth  U13WCentral2:26.22:23.9919.2 
42:33.70   Amy Kirkpatrick PBU13WCentral2:31.062:13.539.3 
52:45.93   Lauren Barclay PBU13WFalkirk2:45.302:36.5120.4 
62:49.33   Grace Tindall  U13WCentral2:48.52:28.296.7 
72:50.70   Mooney Eilidh U13WMoorfoot Runners    
800 U13W h2 (23 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:39.02   Daisy Cumming PBU13WDunfermline Track & Field2:39.022:15.593.9 
22:41.59   Megan Gowans PBU13WArbroath & District2:41.592:41.5928.6 
32:43.78   Katie Burr  U13WCentral2:42.222:27.047.4 
42:46.87   Kaerdy MacDonald  U13WLasswade2:41.762:41.7633.6 
52:55.58   Kerry Robertson PBU13WFalkirk2:54.392:33.2715.0 
63:06.05   Sophie Jennings PBU13WAberdeen3:01.632:42.3717.2 
 
1500 SM (22 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:01.33   Edward Dudgeon  U23MEdinburgh AC/Edinburgh Uni3:54.373:50.6311.7 
24:02.31   Murray Strain PBSENMHunters Bog Trotters/Edinburgh Uni4:02.314:02.31-1.5 
34:02.79   Euan Martin  U23MFalkirk/Glasgow Uni3:57.023:50.423.6 
44:05.35   Calum McKenzie  SENMCorstorphine/Aberdeen Uni3:57.03:57.0-4.3 
54:06.15   Cameron Steven PBU17MLasswade3:56.663:56.44-2.6 
64:07.99   Owen Miller T20/F20  SENMDunfermline Track & Field4:03.883:56.32-2.5 
74:11.39   Craig Campbell  U23MInverness/Edinburgh Uni4:08.814:03.18-1.5 
85:22.61   Kenneth Hislop PBSENMCentral/Durham Uni5:22.615:22.6115.0 
1500 U20M (22 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:13.06   Jordan Chapman SBU20MAberdeen4:13.064:11.2617.4 
24:13.70   Dominic O'Hare  U20MEdinburgh AC4:05.364:01.4614.3 
34:13.75   Iain Davies  U20MCentral4:08.823:58.80-1.7 
44:15.12   Jake Thomas  U20MLivingston4:06.774:01.335.9 
54:16.65   Steven Murray SBU20MAberdeen4:16.654:06.05-2.0 
64:18.66   Bradley Scott PBU20MCentral4:11.754:03.1211.7 
74:23.39   Bradley Wright PBU20MTeam East Lothian4:23.394:23.3924.3 
84:38.89   Calum Gundry PBU20MEdinburgh AC4:38.894:38.8924.9 
1500 U17M (22 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:07.37   Adam Scott PBU17MFife3:53.323:51.44-2.5 
24:07.87   Sol Sweeney PBU17MPerth Strathtay4:02.303:42.77-4.3 
34:12.30   James Donald PBU17MDundee Hawkhill4:05.433:56.46-4.3 
44:14.05   Anthony Addison PBU17MCorstorphine4:08.203:58.661.0 
54:14.35   Joe Arthur  U17MEdinburgh AC3:59.843:53.10-3.7 
64:19.48   James Adam PBU17MPitreavie4:14.174:07.38-1.1 
74:20.93   Tyler White PBU17MPitreavie4:14.74:02.11-0.1 
84:21.52   Aaron Odentz PBU17MAberdeen4:17.24:08.10-1.2 
94:23.38   Freddie Carcas PBU17MEdinburgh AC4:23.383:53.35-3.7 
104:30.04   Mathew Smith  U17MLasswade4:20.963:57.64-0.2 
114:43.72   Matt Dougall  U17MEdinburgh AC4:17.024:14.4915.4 
124:58.90   Andrew Mcnair  U17MPitreavie4:43.684:33.6612.4 
1500 U15M 1 (22 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:48.43   Finlay Ross PBU15MCorstorphine4:44.954:22.302.2 
24:51.36   Levi Sweeney PBU15MPerth Strathtay4:51.364:30.5311.0 
34:55.46   Sam Scobie PBU15MUnattached4:55.464:48.354.2 
44:58.46   Gavin McWhinney U15MFife AC    
55:01.75   Ian McWhinney U15MFife AC    
65:11.48   Ryan Donald PBU15MDundee Hawkhill5:03.974:19.65-0.9 
75:13.47   Jamie Simpson SBU15MDundee Hawkhill5:13.474:48.4215.4 
85:20.74   Arran Robertson SBU15MPitreavie5:20.745:14.6724.4 
95:32.13   Ben MacDermid  U15MDundee Hawkhill5:28.04:56.937.4 
1500 U15M 2 (22 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:29.35   Alex Johnston PBU15MPitreavie4:25.203:57.980.1 
24:29.93   Jack Gillespie PBU15MAberdeen4:29.934:12.123.3 
34:31.69   Robert Sparks PBU15MFife4:31.694:04.63-2.6 
44:36.00   Jamie Logan PBU15MGala4:36.004:36.0016.6 
54:37.53   Magnus Tait PBU15MLasswade4:37.534:04.83-2.6 
64:39.77   Tom Ireland  U15MEdinburgh AC4:32.444:11.100.4 
74:46.06   Coinneach Petrie PBU15MEdinburgh AC4:46.064:46.0614.7 
84:53.03   Cameron Taylor-Cameron PBU15MFalkirk4:41.374:29.2416.5 
94:55.53   Kane Elliott PBU15MFalkirk4:41.43:46.83-4.5Click your Clock logo
105:09.60   Thomas Ross  U15MCorstorphine4:50.24:15.12-1.6 
1500 U13M (22 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:45.39   David Addison PBU13MCorstorphine4:29.684:08.11-2.0 
24:54.19   Hugh Morrow PBU13MEdinburgh AC4:47.744:11.76-1.1 
34:57.62   Ethan Elder PBU13MMoorfoot4:47.404:23.9610.7 
44:59.40   Conor Gourley PBU13MPitreavie4:50.804:13.510.1 
55:06.09   Aidan Simpson PBU13MDundee Hawkhill5:06.094:32.413.7 
65:06.34   Murray Brown PBU13MFalkirk4:59.044:59.0426.3 
75:06.45   Lewis Watt  U13MAberdeen5:00.874:24.98-1.3 
85:12.27   Ben Sandilands PBU13MFife4:57.754:08.54-2.6 
95:12.55   Matthew Leitch PBU13MPitreavie5:12.555:12.5525.8 
105:18.61   Blair Scott  U13MDundee Hawkhill5:08.714:29.101.9 
115:25.45   Scott Vigrow SBU13MDundee Hawkhill5:25.455:04.711.7 
125:30.48   Alastair Marshall PBU13MLivingston5:30.484:05.75-2.2 
135:41.10   Muharrem Dilek  U13MFalkirk5:35.985:33.535.1 
1500 SW (22 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:36.76   Gemma Cormack SBSENWAberdeen/Elgin/Robert Gordon Uni4:26.804:26.802.9 
24:40.78   Mhairi MacLennan PBU23WInverness/Edinburgh Uni Hare & Hounds4:38.14:34.75-1.0 
34:46.52   Laura Dunn  SENWEdinburgh AC4:25.84:21.4610.9 
45:22.81   Cath Ferry  V40WEdinburgh AC5:18.945:08.488.7 
1500 U20W (22 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:37.26   Annabel Simpson PBU20WFife4:36.404:30.740.3 
24:50.63   Hannah Addison  U20WCorstorphine4:37.294:31.142.1 
35:06.68   Ailsa Cruickshanks  U20WAnster Haddies/Fife5:00.864:59.725.2 
45:10.33   Bethany McGregor  U20WEdinburgh AC5:04.315:02.5431.6 
55:10.66   Niamh Shaw SBU20WMoorfoot5:02.364:59.058.4 
65:32.07   Mhairi Boyle  U20WFife5:22.555:17.210.7 
1500 U17W (22 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:38.31   Lauren Dickson PBU17WLasswade4:37.724:33.946.2 
24:39.80   Caitlin Arnott PBU17WCorstorphine4:39.804:39.582.8 
34:40.48   Naomi Lang PBU17WAberdeen4:39.604:20.920.5 
44:44.02   Zoe Bates PBU17WEdinburgh AC4:38.524:31.063.8 
54:44.66   Kate Gallagher  U17WCentral4:42.434:37.909.7 
64:55.92   Clare Stewart PBU17WBanchory Stonehaven4:48.04:47.416.3 
75:01.06   Emily Nicholson PBU17WPitreavie5:01.065:01.0619.0 
85:15.50   Louise McCullagh  U17WFife4:57.854:47.3311.3 
95:17.38   Danielle MacDermid PBU17WDundee Hawkhill5:17.385:17.3813.4 
105:17.84   Eva Prato Luna PBU17WAberdeen5:17.845:17.8415.0 
115:19.95   Hannah Mutch SBU17WAberdeen5:19.955:06.316.9 
125:24.20   Fiona Grant SBU17WMoorfoot5:15.505:02.124.6 
135:25.87   Toni Moore U17WUnatt    
145:43.71   Katy Aitken SBU17WFife5:43.715:21.2916.4 
1500 U15W (22 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:48.22   Sarah Calvert  U15WLivingston4:47.234:27.740.0 
24:50.32   Eloise Walker  U15WEdinburgh AC4:40.754:23.170.4 
35:05.64   Cera Gemmell  U15WTeam East Lothian4:59.44:40.401.7 
45:10.51   Jessica MacLeod  U15WCorstorphine5:00.354:50.725.7 
55:15.40   Mairi Wallace PBU15WMoorfoot5:07.685:07.6816.8 
65:17.60   Bea Winkler  U15WEdinburgh AC5:08.825:01.57.9 
75:26.46   Beth Hobbs  U15WMoorfoot5:20.255:18.6311.1 
85:30.02   Eilidh Brown PBU15WLasswade5:30.025:29.1714.3 
95:30.55   Alice Robertson PBU15WFalkirk5:20.755:20.7517.7 
105:38.40   Cerys Gilbride  U15WCentral5:36.85:22.0325.7 
1500 U13W (22 May)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:13.55   Emma Johnson PBU13WEdinburgh AC/Team East Lothian5:10.54:39.4410.3 
25:15.52   Kyra Gibb  U13WCentral5:05.394:54.46.3 
35:15.57   Jenny Gillanders  U13WPitreavie5:05.24:58.5618.0 
45:34.23   Beth Morrow  U13WEdinburgh AC5:24.845:18.2216.6 
55:59.22   Charlotte Morrison  U13WLasswade5:37.445:12.614.6